VtES -> VtM pitanje

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

VtES -> VtM pitanje

Post by Hypodermic »

U novoj ediciji VtES-a se pojavila karta biothaumaturgic experiment. da li je ova karta nesto out of the blom sto su smislili za vtes ili ima osnova sa nekim thaumaturgical paht-om ili ritualom u VtM? ako ima, zanima me kojim, jer ne mogu da ga iskopam nigde na netu.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nista sto postoji u VtES-u nije izmisljeno tek tako. Verovao ili ne, gotovo svaki vampir ikada izdat se spominje u nekoj knjizi :D

Biothaumaturgy je Thaumaturgy Path koji je postojao skoro iskljucivo u Sabbat-u. Veoma je redak, uzevsi u obzir da Tremere Antitribu vise ne postoje. Nisam siguran gde se spominje, verovatno u Blood Magic: Secrets of Thaumaturgy. U principu, Path je ono sta dobijes kada Thaumaturgy odluci da glumi Vicissitude.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Thnx, that explains a lot. Ali ako je skoro iskljucivo za sabbat, kako da akcija nema requires a sabbath vampire? Ali to je vec pitanje za drugi deo foruma.

Kad smo vec kod alternativnih path-ova, thaumathurgy moze pretty much da glumi bilo koju disciplinu, ali sa nekim suptilnim izmenama. Da li bi nesto ovako trebalo dozvoliti (pitam kao storyteller storytellera)? Ja mislim da ne bi trebalo i da path-ovi koji su dostupni da se nauce ni na koji nacin ne podpadaju pod domen neke druge discipline.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:Thnx, that explains a lot. Ali ako je skoro iskljucivo za sabbat, kako da akcija nema requires a sabbath vampire? Ali to je vec pitanje za drugi deo foruma.
...
I ako je gotovo sve bazirano na "realnim" stvarima dosta toga je prilagodjeno da bi igra bila balansirana.

Za konkratan primer: postoji 167 vampira sa thaumaturgy nasuprot 71 sabbat vampira sa thaumaturgy odnosno 57,5 % vapira sa tha ne bi moglo da je koristi ili ti karta bi bila gotovo neupotrebljiva.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To sa balansiranjem je donekle tacno, ali poenta je da VtES ne pokusava da prati narativ VtM-a. To sto je drustvena okolnost da su u glavnom u Sabbat-u znali Biothaumaturgy ne znaci mnogo, jer tehnicki svako ko zna Thaumaturgy moze i Biothaumaturgy da uci kao Path. Pa isto kao sto Vicissitude karte ne traze Sabbat vampira nego vampira koji ima Vicissitude, tako i Biothaumaturgy trazi samo Thaumaturgy.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”