Werewolf:the Apocalypse pitanja

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Werewolf:the Apocalypse pitanja

Post by Rat with a tool »

Malo da zaposlim Dawngreetera :) Sta da radim, sam si kriv sto si me navukao na Ww :)

1.Da li mogu spiriti iz Umbre da se materijalizuju u ''normalnom'' svetu?
2.Postoje li sanse da osoba koja dozivljava First Change(sama) poludi ili nesto slicno?

Toliko za sada....
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

1) Da, imaju moæ za to ili kako to oni zovu

2) Što da ne.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sve odgovorio Awakened umesto mene. Ja cu samo da dodam da su spiriti koji mogu sami da predju Gountlet enormno retki.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Kako je Umbra i Spirit World i prelaženje i sveto uraðeno u Forsaken-u? Ima li kakvih promena?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Napomena: jos uvek nemam WtF knjigu pa sve sto pricam dolazi iz stvari koje sam procitao na netu i cuo od ljudi koji su citali.

U Forsaken-u su svetovi mnog, mnogo razdvojeniji. I Vukodlaci se, za razliku od Apocalypse-a, osecaju mnogo manje kod kuce u Spirit World-u. I nema fosiranja varjante city = bad, Spirit World je jednosavno drugaciji na gradskim teritorijama. Jedini nacin da se predje iz jednog u drugo je... khm... zaboravih ime. Mislim da se zove Nexus. Kao sto su ranije bili Caern-ovi, u svakom slucaju. Samo na takvim mestima ja barijera dovoljno tanka da se moze preci iz jednog sveta u drugi (izueztak, kao i uvek, su spiriti koji na ovaj ili onaj nacin zaposedaju ljude, sto mogu u glavnom bilo gde jer su im u to slucaju ljudi sredstvo za prelaz izmedju svetova).

Jos uvek ni najblazu predstavu kako funkcionisu ekvivalenti Deep Umbre i tome slicno. Oooocu knjiiigu :(
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Evo jos jedno pitanje vezano za First Change...
Ako vukodlak sam dozivi FC(dakle bez svog ''mentora''), da li on instinktivno zna da su njegova braca i sestre u cearnovima ili besciljno tumara ponasajuci se kao recimo Ronin?

Offtopic:Narucio sam Time of judgement!!!!Bas sam happy!!! :) :D
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Vukodlak nikad ne dozivi Frist Change sa mentorom. Ali vukodlaci imaju tendenciju da uz pooc spirita 'napipaju' ljude koji se blize First Change-u i nadju se u blizini kada se to desi. Cesto ce BSD-evi pokusati da se nadju u blizini tokom necijeg First Change-a i na lak nacin pokusati da odvuku mladog vukodlaka (covece, ko film) na njihovu stranu.

Elem, ako se nista od toga ne desi (najcesce u slucaj ukada se Frist Change desi kod potomka bracne veze izmedju dva Kinfolk-a jer je takve tesko unapred provaliti), e onda je vukodlak 'ebo cvorka. Nije Ronin jer Ronini su izvan Gaine 'milosti', ali nema pojma ni ko je ni sta je ni sta mu se desava. Cesto takve situacije vuku za sobom masivne Veil breach-ove sto ekstremno brzo privuce paznju lokalnih vukodlaka. A cesto i kojecega drugog.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sta se desava sa vukodlacima koji ne prodju svoj Rite of Passage?Jel dobijaju novu priliku ili postoji neka kazna?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hm. Priznacu da nisam najsigurniji.

No, treba imati u vidu da vukodlak koji ne prodje Rite of Passage je u velikom broju slucajeva jednostavno mrtav. Ako Rite of Passage nije bio takve vrste da se od njega moze poginuti, mozemo pretpostaviti da su oni koji "padnu" parije svog Cearn-a i verovatno se tretiraju kao Metisi nultog ranga dok ne uspeju da se dokazu iznova, sto moze potrajati.

Jos jedna stvar koju treba imati u vidu je da je vrlo komplikovano biti u situaciji u kojoj se vodis kao neko ko nije prosao Rite of Passage. To u glavnom nisu uzasno komplikovani zadatci sami po sebi, vec vise testiraju ono sto sy vukodlaci do tada naucili i koliko su spremni da zaista delima podrze svoja uverenja. Cak, neretko, Rite of Passage nece biti konkretan cilj vec vise ideja ili koncept (cuvaj ovu teritoriju, istrazi malo Umbru itd.) na kojem ce skupina vukodlaka raditi zajedno izvesno vreme dok neko od starijih ne zakljuci da su dovoljno uradili, te da su prosli Rite (mada bi se sam prolazak verovatno obelezio i jos nekim konkretnim quest-om koji bi u toj situaciji vise bio simbolicne prirode).
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Da li se zna sta je tacno Wyrmu potrebno da se materijalizuje u nasem svetu?I da li bi sam njegov dolazak oznacio Apokalipsu ili bi i tad vukodlaci mogli da mu se suprotstave?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mnogo zakasneli odgovor, al 'ebiga.

Ne zna se, al ije svakako potrebno veliko Wyrm (u smislu sile) prisustvo. Jedini put kada se Wyrm manifestovao na zemlji je bilo za vreme kolonizacije. Cak ni tada nije ceo nego samo jedna glava; celo preme Croatan je nestalo pokusavajuci da ga oteraju nazad u Malfeas.

Apokalipsa je mnogo toga. Konkretno nisam citao Apocalypse knjigu iz Time of Judgment serijala tako da nemam pojma kakvi su tacno bil iscenariji za apokalipsu ali, da, Apokalipsa znaci da ce se vukodlaci mlatiti protiv Wyrm-a.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

It's alive :lol:

Kakav bi trebao da bude odnos Cearna(tj. Elder-a) prema Roninu koji je dosao kod njih?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ronini su 'kill on sight' mete. Ne toliko prioritetne kao neki BSD, ali svakako neprijatelji vredni odmazde. Biti Ronin znaci napustiti Gaiu. Daklem, dezerteri.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Koja je razlika(ako postoji) u pravilima izmedju 2 edicije i Revised?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Razlika je kao i za sve igre starog WoD-a pri prelazu sa druge na trecu. Willpower funkcionise malcice drugacije, inicijativa se drugacije baca, ali u principu sve je veoma slicno. Mnogo je krupniji pomak to sto su izmenili i lepse sredili sve Gift-ove, bolje objasnili Tribe-ove, ubacili pomak u prici koji je nastao tokom tih koliko vec godina izmedju dve edicije. Jos su ubacili i statistike za BSD pleme, itd.

Konkretno, drugu ediciju Werewolf-a nikada nisam citao. Medjutim i za Vampire i za Mage sam citao i drugu ediciju i Revised. Ne mogu tacno da uhvatim sta je bas 'to' sto cini Revised toliko boljim, ali razlika je zaista ogromna. Najjednostavnije receno, iz Revised knjiga sam mnogo jasnije i lakse skontavao samu igru i svet u kojem se odvija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Igrac zeli da nauci novi gift.Nalazi odgovarajuci spirit u Umbri.Sta dalje treba da uradi da bi ''naterao'' spirita da ga nauci?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

To je meni uvek bio najkomplikovaniji deo ST-ovanja Werewolf-a. U stvari, ne toliko komplikovan koliko nezgodan ako se iznenada nadjes u takvoj situaciji bez prethodne pripreme. Generalno, sve zavisi. Treba smisliti nesto odgovarajuce tezine u odnosu na Gift koji se uci ali da ne bude stota instanca istog generickog Gift questa "idi tamo i uradi to". Imaj uvidu da igrac vec placa XP-ove za Gift tako da ga ne treba muciti nekim megalomanskim zahtevima. Sa druge strane, ipak od toga treba napraviti takvu scenu da je jasno da se Gift ipak ne daje na lepe oci. Imaj u vidu samu prirodu spirita sa kojim se razgovara i izbunari nesto sto ce da potraje vise od jednostavnog "daj mi 10 dinara i evo ti zvaka" ali ipak dovoljno kratko da se ostali igraci ne osete zapostavljeno. Dopar primer 'quick&easy' ucenja Gift-a mozes procitati u Revised knjizi. Ne mogu da se setim pocetak kog poglavlja je u pitanju, ali je prica o Black Fury signature character-u. Oce da nauci Touch of Pain, odlazi do Pain spirita, imas kracu konverzaciju izmedju njih tokom koje je Black Fury izlozena sirokom spektru bolova. Ona je izdrzala, i spiritu je to dovoljno da bi je za uzvrat naucio Gift.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Smislio sam za par giftova zadatke, ali me smara jedan-Persuasion!Ovaj gift se moze nauciti od Ancestor spirita...ali ne znam kakav bi zahtev spirit mogao da postavi...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Evo jedna ideja koja mi je trenutno pala napamet. Smisli kojem Tribe-u je taj Ancestor Spirit pripadao (verovatno istom kao i PC). Spirit od PC-a trazi da na sledecem Moot-u kada se budu delile price, smisli novi spev ili pricu vezanu za nesto sto je bitno doticnom Ancestor-u. Spirit, naravno, moze pomoci igracu oko toga o cemu treba da smisli pricu, ali sam spev ili pricu igrac mora sam smisliti i ispricati. Nije toliko bitno da to bude nesto fenomenalno, bitno je da se pokaze postovanje predaka. Cim to odradi, dobice Gift.

Ovo bi bilo najprikladnije za jednog Galliard-a, ali u principu svi vukodlaci s vremena na vreme ucestvuju u pricanju prica i tome slicno, to im dodje deo njihove tradicije. Jedan drugi problem mozda bude to sto potencijalno moze previse vremena proci od trenutka kada lik trazi Gift do trenutka kada bude u mogucnosti da ga dobije (tj. kada bude Moot ili bilo kakvo drugo drustveno okupljanje). Povodom toga nemam nista pametno da kazem, ako ti ne upada u koncept igra da relativno brzo posle trazenja Gift-a bude Moot, mozda treba smisliti nesto drugo sto ce se ponuditi Spiritu kao Chimminage.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Posto mi je hronika smestena u Beogradu, likovi dosta vremena provode u urbanoj sredini.Tu mi se sad javila ideja oko njihovog totema.Vec su se sreli sa Spiritom pacova, koji je bio dobro raspolozen i veoma povoljan kandidat za totem.E sad iako je on dobrica, jel treba copor da obavi neki zadatak za pacova ili jednostavno da ga pitaju?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ima tu nekoliko faktora u prici. Ako Bone Gnawers nisu dominantni u pack-u, tesko bi ih Pacov prihvatio. Iz prostog razloga sto je Pacov na prvom mestu patron Ratkin-a, a Ratkin-i mrze dlakovuke. No, ok, ako vec razmisljas u ovom pravcu, taj problem je na ovaj ili onaj nacin vec prevazidjen.

Spiriti su vukodlaciam totemi kao posledica drevnog dogovora izmedju Gaie i spirita. Znaci, to je relativno prirodna stvar koja sama po sebi ne zahteva neke posebne uslove. Medjutim, da bi spirit prihvatio pack, pack mora nesto da ponudi spiritu. Za pocetak, pack bi morao da bude attune-ovan na doticnog spirita. Pri tome jednostavno mislim da bude blizak konceptu koji spirit predstavlja. Pacov ce sigurno lepse gledati na pack koji se oslanja na stealth i zivi po ulicama nego na pack korporativaca i stuck-up noblemen-a. No, verujem da je i ovo dobrim delom prevazidjeno ako je Pacov vec kandidat za totem.

Ono sta bih ti predlozio je da tranziciju Pacova sa statuse 'friendly spirit' na status 'totem' napravis sto manje formalnom i sto vise spontanom. Obican spirit pacova (zaboravio sam nazive spirita po snazi... pogledaj u knjizi :) ) nije dovoljno jak da bude totem, potreban je jaci. Nisam siguran dal' si ti mislio na klasicnog spirita kojeg su sreli na ulici ili na njegovo gazdu kad si spomenuo priajteljskog Pacova, ali ako je slabiji bice potreban proces vezivanja za 'jaceg' spirita. Tu na scenu stupa Rite of the Totem (ili kako se vec zove), ali sam cin izvodjenja rituala stavi da ne bude centralni dogadjaj vec samo posledica neceg drugog. Nek im spirit pomogne oko necega. Pa nek oni pomognu spiritu. Pa nek se pokaze da spirit na njih mnogo bolje gleda ako obrate paznju na ban Pacova (da ne ubijaju sitne glodare i ostavljaju klopu za iste, itd.) i odna na kraju nek jednostavno bude logicno da se uhvate pod ruke. U tom trenutku je, da, samo pitanje razgovora sa Spiritom koji to nikako nece odbiti.

U nesto tradicionalnijem slucaju Totem Quest-a, likovi bi otisli u Umbru, nasli zeljenog Spirita i sa njim se malo pregovarali. Spirit bi sigutno i obavezno nesto zahtevao, Quest je neophodan. Verovatno bi trebalo i prvo ubediti spirita da bude Totem na razlicite dovitljive nacine. Ako je Spirit of War verovatno bi bilo potrebno i tuci se sa njim da bi se dokazala vrednost. U ovom slucaju, medjutim, to mozda mozes malcice da zaobidjes.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ako copor naidje na nekoga iz ogranka Fera, recimo Gurhala, kako ce on reagovati?Dobro je poznato da su vukodlaci dosta Fera potamanili u War of Rage, pa me zanima da li su jos uvek takvi medjusobni stavovi...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Jako, jako je nezgodno naterati dve vrste shiftera da rade zajedno. Posebno su nezgodni odnosi na relacijama Garou - Gurahl i Garou - Ratkin. Da me ubijes ako se secam koji je razlog za osobito nepriajateljstvo prema Gurahl-ima, ali problem sa Ratkinima je sto su jednostavno Garou pobili njihovu celu jednu pod-vrstu (kao Auspice, samo to funkcionise malo drugacije kod Ratkina). U ostalim slucajevima, otvoreni sukob ne bi bio iskljucen, ali nije nemoguce da nekako rade zajedno.

Jedina Fera vrsta sa kojima su Garou u podnosljivo ok odnosima su Corax, cini mi se.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

1.Koliko se puta ''dnevno'' moze iskoristiti jedan Gift?
2.Ako Glass Walker ima Gift Control Simple Machine, da li on moze da recimo poremeti rad motora ili automobila?
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

3.Za napad ''Hamstring'' pise da se za damage baca Strenght+Cripple.Otkud sad Cripple?Ovaj Trait uopste ne postoji na sheetu.
4.Na par mesta se spominju Secondary skills i kao primer je naveden Archery.Kako se ti skillovi dobijaju i na osnovu cega?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

1. Ne postoje ogranicenja, osim ako eksplicitno ne pise u opisu Gift-a.

2. Ovo nemam pojma napamet da ti kazem, moracu da iskopam knjigu pa da procitam tacan opis Gift-a. Kako su mi sve knjige trenutno natrpane po kojekakvim kutijama usled rusenja i pravljenja krova, to mozda i ne bude toliko skoro...

3. i 4. Secondary Skills su, po mom skromnom misljenju, ubedljivo najgora stvar ikada ubacena u stari Storytelling sistem. Motivacija za njih je bila jasna - tradicionalna lista skill-ova nikako nije definitivna i covek moze svasta da izmisli. Medjutim implementacija je tokom vremena postajala sve ludja i ludja da bi na kraju bila potpuno manijacenje bez ikakvog smisla.

Sve sto nije na listi tradicionalnih Skill-ova je Secondary Skill. Pocetna ideja je bila da Secondary Skill kosta upola manje od Primary Skill-a za unapredjivanje jer predstavlja daleko uze podrucje delatnosti. Na primer, za bacanje nozeva koristis Athletics. Medjutim, takodje mozes da uzmes i secondary skill Throwing koji kosta upola manje XP-a za napredovanje ako tvoj lik nema poznavanje atletike nego samo bacanja stvari. A onda su na listu dosli Secondary Skill-ovi kao sto su Demolitions koji nije 'pola Skill' a razlog za to je jednostavno - previse je opasan da bi se lako mogao nabudziti. Archery komotno mozes da stavus pod firearms i da te ne boli glava, na primer. Ili mozes da zahtevas da igrac obavezno poseduje Archery kao Secondary Skill jer, brat bratu, pucanje iz luka nije nesto sto ljudi u glavnom znaju bez eksplicitnog treninga, za razliku od pucanja iz pistolja. Zavisi od toga kakav 'mood' zelis da ubacis.

Savetujem ti da lepo ignorises to Cripple i koristis Brawl. Ko zna odakle su to izbunarili.

EDIT: jos bolje, nemoj da koristis Brawl nego stavi da je Strength + Medicine. Ima smisla, lik mora jako dobro da poznaje anatomiju da bi znao kako najbolej da presece doticnu tetivu (ili tetive?). A i skida edge sa nabudzenih Ahroun fighter-a i omogucava likoviam kao Theurge ili Ragabash da i bez jakog Brawl-a imaju nekakav edge.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Evo konacno sam kupio jos jednu knjigu za Werewolfa-Storytellers handbook.E sad mene zanima jedna stvar:ovde se kao novi giftovi, spominju giftovi sestog levela.Kako lvl 6?Do duse, ovo je knjiga za drugu ediciju(iako ja posedujem Werewolf core knjigu revised edicije).
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Priznacu da nisam upucen u postojanje Giftova lvl 6. Do duse, izvesni Garou-i dostignu sesti rang, ali tu vec pricamo o toliko epskim i larger-then-life likovima da je to prosto fenomenalno. Verovatno postoji nekakva mehanika i ideja iza stavljanja lvl 6 Giftova u knjigu, al' ja pojam nemam o cemu je tacno rec.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Koliko cesto jedna osoba moze iskoristiti dodge u toku jednog ''turna'' u borbi?
Lik puca iz pistolja, koji ima rate of fire 4.Da li on baca kocke odjednom za sve metke?I kako onaj na koga se puca dodge-uje?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ako ne najavi deljenje akcija, puca samo jednom, jedan metak, i jednom baca kocike. Ako deli akcije onda baca onoliko puta na koliko je akcija delio, i toliko je i, jelte, metaka ispalio.

Najava jednog dodge-a znaci da jednu stvar mozes da dodge-ujes. Dodge se desava nevezano za inicijativu, tj. onda kad treba. Mozes slobodno deliti akciju na, na priemr, ejdan napad i dva dodge-a. Neces se usreciti sa dice pool-om, al' eto. Takodje mozes da deklarises 'full defensive' kao akciju za jedan round. To znaci da dodge-ujes (blokiras, pariras, sta god treba) ceo round, bez gubitke dice pool-a za deljene akcije. Odnosno, prva defanzivna akciaj je pun dice pool, sledeca je -1, pa onda -2 i tako dokle god imas kockica. Kvaka 22 je sto ne mozes nista drugo sem toga da radis taj round.

EDIT:
E da, dodge vatrenog oruzja je zajebana stvar. Da budem iskren, ne mogu da se setim kako Revised to resava. U drugoj edicija je bilo neko boze pomozi pravilo za izbegavanje metaka, Revised je to malo ispravio, ali toliko retko je dolazilo u igru da u opste ne mogu da se setim kako tacno ide. Ja mislim da je bazni difficulty za firearms dodge 8, sa kojekakvim modifier-ima za okruzenje (ako mozes da skocis iza zida koji je odma pored tebe manji diff, ako si na potpuno ravnom veci, itd.) ali nemoj me drzati za rec. Sigurno pise negde u knjizi. U ostalom, u vecini slucajeva jednostavno nema smisla dopustiti igracu da pokusa da izbegne metak.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 864
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Moze li Ronin imati svoj Totem?U jednoj od knjiga sam procitao da je jedan Ronin imao simpatije jednog spirita, tako da je imao totem...Jel to samo neka legenda ili se moze koristiti u praksi?
Kada se pravi lik uz pomoc Tribebook-a, da li on koristi giftove iz osnovne knjige pravila, iz Tribebook-a ili kombinuje iz obe knjige?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Dodjavola, potpuno mi promaklo pitanje do sada, sorry :?

Za Ronine, jednostavno uzmi u obzir da su oni prekrsili pakt sa Gaiom, te samim tim ni jedan Gaia spirit nije na njihovoj strani. Ne mogu ocekivati saradnju ili, kad sam vec kod toga, nista osim neprijateljstva od strane bilo kog Gaia spirita. A oni, jelte, sacinjavaju vecinu ovozemaljske spirit populacije. Medjutim, i dalje postoji mnostvo spirita koji mozda nemaju nikakve inherentne saveze s Ronin vukodlacima, ali ih to nikako ne sprecava da na individualnoj bazi razviju neku saradnju. Mozda cak i u tolikoj meri da grupica Ronin vukodlaka dobije svoj totem. Nije pravilo, ali moze biti sasvim cool izuzetak od pravila.

[shameless advertizing: zato je Forsaken mnogo bolji od Apocalypse-a, sve u vezi spirita je za cetrnest duzina bolje od bilo cega sto WtA moze da ponudi :D ]

Za Gift-ove, vidjao sam svakakve rulinge. U slucaju igranja na Netu u glavnom se ne dozvoljava igracima da uzimaju pocetne Gift-ove koji nisu u osnovnoj knjizi, ali to je cisto balansa radi, da ne bi neko izvodio kojekakve kerefeke i gluposti. U slucaju tabletop igre gde mozes da nalupas samare igracu koji pravi gluposti (ili ga drknes knjigom po glavi), ne vidim zasto ne bi bilo dopusteno igracima da izaberu neki od Gift-ova koji nisu iz osnovne knjige. Osim ako ti se ne kosi sa necim u igri ili jednostavno nalazis neki Gift za previse veliku prednost.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”