Scion playtest

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

posto niko nije nista pisao, pa ne znam ima li i dalje entuzijazma za ovu prichu, ja bih da potencijalnoj ekipi najavim da sam i dalje zainteresovana i volela bih da igram, ali necu biti u zemlji na neodredjeno vreme. ok, ne bas neodredjeno, pochetkom jula (u prvih 10ak dana meseca) se vrlo verovatno vracam, tako da ako je moguce, volela bih da budem sachekana za pochetak igranja, a ako ne, lud provod zelim :)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

i ja sam tu... cekam. ova jajara dawngreeter vesto izbegava data obecanja. :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Dawngreeter je oduvek bio organizacioni mag.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Khm... :oops:

Ovaj, ja se stvarno, stvarno izvinjavam svima. 9-to-5 radno vreme se ispostavilo kao komplikovanije po moje dnevno funkcionisanje nego sto sam pretpostavljao tako da sam tri nedelje maltene samo isao u firmu i spavao. Mini kultruni shok, rekao bih.

Svom srecom/nesrecom, trenutno vise ne obitavam u firmi radi zbog toga sto sledece nedelje imam, nadajmo se, posledna dva ispita u toku mog pred-diplomskog fakultetskog skolovanja. No, naravno, ci msam prestao da idem u firmu, crkao mi je net... njaf.

Jos jedno izvinjenje svima zbog nejavljanja i neaktivnosti. Videcu da sve sto nisam do sada spremio spremim u sto kracem periodu, i onako mi treba sto vise izgovora da pravim sto cesce pauze u ucenju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Killing Joke
Posts: 39
Joined: Tue Nov 07, 2006 3:04 am
Location: The Waste Land

Post by Killing Joke »

vratila sam se.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

posto si se vratila onda.... nista. jos uvek...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ma nema problema, samo par godina dok se Greeter uskladio sa radnim vremenom...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

jebiga, nezgodno je kad pocnes da radis, a jos si u vampir tripu... sva ta svetlost... i bakute iz racunovodstva kod kojih ides po pare... smrad gradskog prevoza u spicu... realnost...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Plus, ugledno dete sa Bezanije, a dobio posao na Banovom brdu.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

U stvari, u ovom trenutku je mnogo veci problem to sto se rastavljam od sebe zbog neke proklete prehlade. Bas sam pre neki dan zagledao kakav bi unique power mogao da ima Slartijev bendžo (heh heh) i slucajno zaspao. I probudio se 15 sati kasnije. 8O
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Slusaj, bendzo!

A ostavi ti takve trivijalnosti za kasnije, i spremi 'beni session.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Da li se ovo dogodilo ikad? Zanimali bi me dojmovi. :)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Scion, neko je ovde pominjao neki Scion plejtest.. ili je to bilo negde drugde...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mislim da je neki bilmez spomenuo da oce da vodi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Pa mogao bi da nadje vremena za Scion, posle SEST meseci, zar ne?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Posle ovog vikenda sve moze. Ozbiljno. Samo da izadjem iz ovog pakla koji se zove freelance kodiranje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ako kazemo da je sledeceg vtes onda od 15 moze... zar ne?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Zvuci kao plan.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Upravo prelistavam Demigod, razmisljam se dal' ce me prehlada proci do kraja vikenda (mislim da je malo falilo plucno kril oda iskasljem na sajmu danas) i dodjem do zakljucka da postoji toliko materijala za avanture oko sest 'signature' likova da se osecam kako zaista plivam uzvodno prilagodjavajuci sve to novom setu likova. Znam sada da je ovo vec pola godine odugovlaceno i da sam jedino ja za to kriv tako da cu sastaviti test avanturu bez obzira na sve, al' k'o reko' da potegnem pitanje koliko bi svi ukljuceni u ovu pricu bili radi da se ipak late tih signature character-a? Ima po jedan iz svakog panteona i mislim da su svi prilicno cool odradjeni (mada su mozda malo otisli overboard sa imenom svakog clana egipcaninove porodice koje lici na ime nekog od bogova...).

Bilo kako bilo, u bilo kojoj varjanti, pozivam odma i glasanje za to kada mozemo da igramo. Cekao sam da dodje ovaj vikend ne bi li me boelsno stanje makar malo proslo, da bar vidim kad cu biti sposoban da izlazim medj' ljude. Posto je sledeci vikend VtES turnir pa da se ne bi preklapali, ja bih bio voljan i radnim danom popodne/uvece ovo da izvodimo. Ajd' sad vi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

turnir je sutra.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Aaaa. Pa to je sjajno. Jel bi onda subota ili nedelja sledeceg vikenda bilo bolje?

I ne rece apropo likova.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ma sve moze - samo da krene...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Evo liste likova i bitnih stvari u vezi njih. Verujem da ce neki mozda da me gadjaju tupim predmetima i prete citanjem izabranih odlomaka Pavica (kah kah Slarti kah kah) zbog forsiranja premade likova ali preko pedeset strana pisane avanture za njih u svakoj knjizi ih cini mnooooogo pogodnijim materijalom za playtest. Medvedite se samnom :P

Krenuh da pisem o likovima a onda mi pade na pamet da o svih sest nesto pise u besplatnom Scion demo PDF-u, pa evo linka ka njemu: http://download.white-wolf.com/download ... ile_id=838 (malo im je cudan ovaj download script, kroz Firefox nikad nisam uspeo da ga nateram da jednsotavno downloaduje nego otvara u browser prozoru pa onda moram File>Save As).

U svakom slucaju, ima po jedan lik iz svakog panteona. Egipcanin je Horusovac, rodjen da bude vodja, ex-cop, ima cool khopesh i skroz je u pravda i osveta fazonu. Roditelje mu je roknuo rodjeni ujak, koji je scion of Set (jedan od glavnih antagonista).

Voodoo riba je nesto kao dedicated second-in-command, Baron Semedi joj je tata i ima onaj 'rum & temper' stav, sa kolima za prevoz mrtvackih sanduka u kojima vodi svoju grupu zombija.

Grk je Afroditin mali, super bogat, internacionalni plejboj sa istorijom hapsenja na tri kontinenta. Ima dve prangije Eros i Anteros i Deadalus Device koji je u stvari mehanicka krila (da, leti, kroz Air Purview). Ona vrsta osobe koja izgleda povrsna i ne zaintersovana ali u stvari se snazno vezuej za one do kojih mu bude stalo.

Nordijac je Torov, crvenokosi i prostodusni tabadzija sa ogromnim Peacemaker revolverom koji izbacuje munje (ne bas skroz bukvalno, ali kanalise Sky purview). Veoma nekomplikovana osoba sa jasnim konceptima hrabrosti i casti koja se ne ljuti lako ali nije lepo biti u blizini kada se zaista i razbesni. U ranim danima svoje Scion karijere, zamalo je poginuo zbog prevare od strane izvesnog Scion-a Lokija, koji se kasnije nasao u istoj ekipi antagonsita kao i egipcaninov ujak.

Aztek je Scion boga Tezcatlipoca, po profesiji doktor kojem su oduzeli dozvolu jer je caletu prinosio srca sa operacija (ruku na srce (heh) u pitanju su srca za bacanje posle transplantacija). Ima kristalnu lobanju koja mu ponekad daje savete i ima naviku da srca ubijenih titanspawn-ova zrtvuje bogovima. Veoma je ozbiljne prirode, u potpunosti shvata opasnost koja vreba svima zbog ponovnog dolaska titana i spreman je da, ako za to bude preke potrebe, zrtvuje sve svoje ortake da bi se titani zaustavili. Ne zato sto ih mrzi (stavise, jako im je naklonjen) nego zato sto neko mora da pravi teske odluke kada poslovicna mast ode u propast.

Japanka je cerka od Susano-o, neverovatno brza, atleticna, mladalacki naivnog pogleda na svet. Grk je cesto predmet njene romanticne paznje, a on je dovoljno fin da to ignorise kad se desi. Nosi sa sobom zelenkasti mac koji ima sposobnost da udarac magicno prenosi na izvesnu razdaljinu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

I, 'ocemo onda ostati pri istim panteonima ili cemo ponovo da biramo?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Kak' ko zeli. Takodjer, mesto igranja je otvoreno za dogovaranje. Ja imam prilicno prostran podrum sa velikim stolom, al' mi se cini da cemo se skupljati sa svakojakih strana grada pa bi mozda bilo jednstavniej da se snadjemo za neku lokaciju u centru.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ko uopste jos igra, pored Megabaje?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Glub (valjda?), 60secs i treba da sunem Rick-u mail da potvrdi da i dalje oce. Obviously, jos najmanje jedno mesto zvrji prazno. Mada nije ultra-neophodno popuniti ga.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

A hoces li pretvoriti temu u nesto tipa "Actual Play" ili sta? Posto me bas zanima kako ce ovo izgledati :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

That's the idea.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Rick ipak nece ucestvovati u igri, u velikoj je guzvi izmedju sajma i otvaranja novih prostorija. To znaci da imamo jos dva prazna mesta (koja bi bilo fino, mada sada vec malo verovatno da popunimo). Mesto i vreme je nedelja, 5:30, my place. Samo jos Slarti i ortak mu da potvrde da je to ok tajming i na konju smo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”