Vampire The Dark Ages

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Vampire The Dark Ages

Post by Bishop »

potrebni igraci, DM-ovi, Osnovni profil igrača/DM: 1. preko 17 - do 27 god(ostali ali odrastite ili GET A LIFE) :D 2. Hard core rules (da bi se izbegle nepotrebne svađe) 3. Pozeljno bar 1 female igrac (da bi se izbegao peder bal) 4. I na kraju NAJBITNIJE samo Beograd (ovo nije "play by mail")
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Samo da ti kazemda ti iskrenusrecu zelim :) pogotovo ako idalje trazite storyteller-a :)

Rado cu se prijaviti kao igrac ako je ekpia ozbiljna (pod ozbiljna mislim da dovoljno ozbiljno igraju, a opet ne forsiraju igranje cesce od jednom u dve nedelje).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Sta ce ti Dungeon Master u WoD-u?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Boco nisu to tvoji fantazmagoricni sešni... I daj neki konstruktivni predlog po pitanju DM i igraca(dal imas ekipu?)
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Dawngreeter wrote:Sta ce ti Dungeon Master u WoD-u?
Eto tako treba, ne znam zasto ali sam tako cuo!!! glupo pitanje-glup odgovor
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Actually nije glupo pitanje vec konkretno. DM ti ne treba u WoD. Treba ti STORYTELLER. A ti bi mogao da se predstavis ako me znas (fantazmagoricni sesni? o.O o cemu ti?)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Rebic... cak sam i Diplomatiju igrao kao USA. A sto se tice DM-a, GM-a.... storyteller-a sve je to jedno isto ime za lika koji ce dase iscima i napravi sesion za nezahvalne igrace. Jel igra teodora i dalje
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

MSN / GTALk... ovaj forum malo [email protected] / [email protected] .Radi olaksane komunikacije
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Rebic? Right.. povlacim ponudu da igram kod vas.. neka hvala, vasa predstava "igre" vise pasuje DnD-ju...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

vremena I DM se menjaju...ja cu naj verovatnije biti DM a je nikad nisam vodio D&D niti imam nameru. tako da ko ponudjen ko pocascen. Da li Dora i dalje igra ???
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sta se ovde desava?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne znam, al' mislim da bi Samuel Beckett bio ponosan.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Sada cu da ispadnem mega glup, ali voelo bih da mi objasnis izjavu za Becketta.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

On je napisao Cekajuci Godoa koji ima, rekao bih, ne male slicnosti sa Bishopovim monolozima, pogotovo glede Lakija kada stavi sesir.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

U pravu si, ima podosta slicnosti sa njegovim monolozima... hvala na objasnjenju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A Boco, ti ovog Rebica znas?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Awakened wrote:A Boco, ti ovog Rebica znas?

Mhm, isao je sa Filipovicem u skolu, odatle ga znam. Nisam bas odusevljen stilom igre koji oni vole.. previse megalomanski, sa tolikim akcentom na pravila da retko kad neka prica moze da dodje do izrazaja ako ista nije takodje pokrivena pravilima. Slusao sam o njihovim sesnima, i slusao sam kako su igrali kod drugih ljudi.. nisam odusevljen.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Aha.

U stvari, mozda je sve ovo samo elaborate ploy da lik nadje devojku iz Beograda, 17-27 god. jako organizovanu, i zainteresovanu za srednji vek i vampire

8)
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Awakened wrote:Aha.

U stvari, mozda je sve ovo samo elaborate ploy da lik nadje devojku iz Beograda, 17-27 god. jako organizovanu, i zainteresovanu za srednji vek i vampire

8)
Na sitne provokacije ne padam...inace kaze se "plot" (moje skromno misljenje).Slusao sam o Bocinim sesnima...komedija, rasulo... price: Jedan brat vukodlka drugi vampir i oni furaju zajedno :-({|= Pravila nisu toliko vezujuća, i svaki put ce biti zaobidjena zarad zabave same igra. Filipovic nikad njie igrao vampire s nama i nezna kako je na istim. Sebe ne nalazim u "Cekajuci Godo-a" vec pre kao Sofronije(lajavi krelac) :D
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Bishop wrote:
Awakened wrote:Aha.

U stvari, mozda je sve ovo samo elaborate ploy da lik nadje devojku iz Beograda, 17-27 god. jako organizovanu, i zainteresovanu za srednji vek i vampire

8)
Na sitne provokacije ne padam...inace kaze se "plot" (moje skromno misljenje).Slusao sam o Bocinim sesnima...komedija, rasulo... price: Jedan brat vukodlka drugi vampir i oni furaju zajedno :-({|= Pravila nisu toliko vezujuća, i svaki put ce biti zaobidjena zarad zabave same igra. Filipovic nikad njie igrao vampire s nama i nezna kako je na istim. Sebe ne nalazim u "Cekajuci Godo-a" vec pre kao Sofronije(lajavi krelac) :D
Ako si na ovo mislio, nauci engleski...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Skromno misljenje gresi.
http://www.askoxford.com/concise_oed/ploy?view=uk wrote: ploy

• noun a cunning manoeuvre to gain an advantage.

— ORIGIN originally Scots and northern English in the sense pastime: of unknown origin.
A ajd sad stvarno idi na neki drugi forum i zali se kako ljudi ne postuju pravila dok igraju RPG nekom drugom. Uostalom, ljudi koji ovde postuju imaju manje-vise konstantne ekipe, tako da ces tesko naci koga za igru.

E i da:
Jedan brat vukodlka drugi vampir i oni furaju zajedno. Pravila nisu toliko vezujuća, i svaki put ce biti zaobidjena zarad zabave same igra
Ukradi im Bozic.
Last edited by Awakened on Wed Aug 01, 2007 10:35 am, edited 1 time in total.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Komedija? Rasulo? Bwahahaha.Prvo, ne znam odakle si fabrikovao da imas brata koji je vampir i brata koji je vukodlak i da furaju zajedno, to niej bilo nigde :P
Last edited by Hypodermic on Wed Aug 01, 2007 2:58 pm, edited 1 time in total.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Ne pricaj sa njim nabodi ga (poruka svima:))
Sta ti je rekao...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bishop wrote:Sebe ne nalazim u "Cekajuci Godo-a"
Naravno, ni jedan lik iz Cekajuci Godoa sebe ne nalazi u Cekajuci Godoa. No nije poenta da se ti nalazis ili ne nalazis, nego da izgledas kao.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Gospode, kako ponekad volim ovaj forum.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Gospode, kako ponekad volim ovaj forum.
Da, nekako te uvek prijatno iznenadi i nasmeje :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Ja ni u kom trenutku nisam imao nameru da se svadjam sa korisnicima ovog foruma, samo sam hteo da nadjem igrace za sesiju... ili DM(storyteller-a). Ja se izvinjavam ako sam nekog uvredio, jel to moja namera nije bila. Ako ipak neko zeli da igra ili vodi nek se javi... Hvala na razumavanju
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ih sad, sumnjam da se iko uvredio. Samo je neverovatno zabavno.

Srecno sa (barem) jednim zenskim igracem ;)
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Nemas pojma... koliko god da sam pokusavao da nadjem ili sam vodim zenske likove, svaki pokusaj je bio katastrofa(jer sam blagi homofob). Mada i naci DM u BG je kao traziti iglu u plastu sena. I zato sam se nadao da cu bar ovde naci neku ekipu ili da se ubacim u vec postojucu. :cry:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Mislim da je taj podatak bio jedina star koja fali da bi ova tema dostigla vrhunac.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

tako nekako. Sad cekam pljusak "zanimljivih" komentara :lol:
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ne zaboravite, samo jedna osoba sme da stavi ovaj biser u potpis. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ja ne menjam Gulana, mada nije da nisam u iskusenju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Trebaju mi ideje i sugestije kako iz neke 1400 provuci ekipu u 15-20 sesuja u 1932. Osim padanja u nezeljeni torpor. Neki hinti, kratka prica...Tacnije neki saveti oko celokupne price. I statistike oruzija tog vremena. Ako neko zeli da pomogne nek se javi SAMO :pray: BEZ :pray: SMARANJA :pray: hvala
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Jedino sto mi pada na pamet je 'Kirganova teorija paralelnih svetova' 8)

Ozbiljno, kada si smisljao avanturu, kako si uspeo da previdis ovako 'sitan' detalj?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nije nikakav problem da toliko vremena prodje ukolik uigru koncipiras bilo kako drugacije od onog standardnog "noc je, budite se, sta radite?" postupka. Izmedju bitnih momenata mogu da prodju godine i decenije, mozda i vise u zavisnosti od toga sta se za naraciju smatra bitnim. Ako pratis cele porodice vampira, potpuno je adekvatno preci preko perioda izmedju deset i dvesta godina u fazonu:

"Tvoj sire je napustio Prag i otisao istocno, moguce u Moskvu. Grandsire je jos uvek u Pragu, ali to nikad ne bi primetio - pet godina je proslo otkako ga je neko zadnji put video. Trideset godina prolazi u relativnom miru, bez preterano druzeljubivih odnosa sa princom ali i bez posebnog antagonizma izmedju vas. Mladi neonate-i dolaze i odlaze, sitne politicke igre se igraju i taman si se navikao na kolotecinu kada te jedno vece docekuje pismo iz Kijeva; potpis je jedan od tebi dobro poznatih sire-ovih pseudonima."
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

lord warrior wrote:Jedino sto mi pada na pamet je 'Kirganova teorija paralelnih svetova' 8)

Ozbiljno, kada si smisljao avanturu, kako si uspeo da previdis ovako 'sitan' detalj?
Nisam prevideo, ali igraci tacnije deo istih zeli u maskaradu sto pre. (guns blazing...) dok drugi zele dark ages. Tako da pravim neki kompromis. Smislio sam dosta "quest-ova"(price) za dark age (greota da se baci :D )
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Dawngreeter wrote:Nije nikakav problem da toliko vremena prodje ukolik uigru koncipiras bilo kako drugacije od onog standardnog "noc je, budite se, sta radite?" postupka. Izmedju bitnih momenata mogu da prodju godine i decenije, mozda i vise u zavisnosti od toga sta se za naraciju smatra bitnim. Ako pratis cele porodice vampira, potpuno je adekvatno preci preko perioda izmedju deset i dvesta godina u fazonu:

"Tvoj sire je napustio Prag i otisao istocno, moguce u Moskvu. Grandsire je jos uvek u Pragu, ali to nikad ne bi primetio - pet godina je proslo otkako ga je neko zadnji put video. Trideset godina prolazi u relativnom miru, bez preterano druzeljubivih odnosa sa princom ali i bez posebnog antagonizma izmedju vas. Mladi neonate-i dolaze i odlaze, sitne politicke igre se igraju i taman si se navikao na kolotecinu kada te jedno vece docekuje pismo iz Kijeva; potpis je jedan od tebi dobro poznatih sire-ovih pseudonima."
Moja prica je u Pragu(klise) ali grad sa dva princa. Prvi u samom gradu nepoznat klan, Vecina vampira ne zna ni kako izgleda samo da nosi masku (kao "Jack of Blades" iz Fable-a :twisted: ). Jedini direktni kontakt s njim imaj u marsal i senechal. Svi ostali se predstavljaju njima cak i vazali(baroni) idu preko ove dvojce. Drugi princ je Tzamitzi on drzi veliku teritoriju oko Praga i u nekom kvazi hladnom ratu je sa Pragom. Planirao sam da ih bacim u centar samog konflikta na koji ce imati malo uticaja. Vec da ce morati sporadicno da cine usluge i jednom i drugom. Dobro je Boca rekao deo moje ekipe igra megalomanski. A samo mozda dvoje igra pravi roleplay. Dobar deo lika im se bazira na damage dilerima :cry: . Koje smirujem raznim vukodlacima, cak i warrior servitor-ima. Zato sam hteo da igram/vodim nekoj drugoj ekipi isti FRP da vidim kako bi odrolali isti seting. I hvala na predlogu
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

E da kako da stavim svoju sliku u profil?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bishop wrote:Tzamitzi
Tzimisce.

A to sto pricas tesko da bih, ja da vodim, mogao da vucem 500 godina kroz vreme. Nije obavezno losa postavka, samo ako igras sa combat monkey ljudima teranje coterie-a da igra izmedju dva centra moci je u potpunosti protraceno jer zahteva izvesnu dozu ucestvovanja u politickim mahinacijama koje ces na kraju igrati sam sa sobom dok igraci cekaju da im das sledecu stvar za utepavanje.

Ovo me podseti da jedva cekam Requiem for Rome.

I ne mozes da stavis svoju sliku.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”