Vampire The Dark Ages

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Off: Kao neko ko nije iz te price, samo bih da s ligvisticke strane priupitam - Tzimisce se cita Žimiši, right?

EDIT: Ups, vidi pise na Vikipediji... Žimiči.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ne bih znao, mada je to meni uvek radije zvucalo kao Cicamice :lol: :lol: :lol: :lol:

:wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Pise na mnogo mesta mnogo razlicitih nacina za citanje te reci. Problem je u tome sto ljudi koji su smisljali tu rec nisu imali blistavo poznavanje jezika na kojem bi to ime trebalo da se izgovara. Evo ti razlicite interpretacije.

Vampire: the Masquerade knjiga kaze da se cita "Zimisi". Problem oko tog imena cu razdvojiti na problem prvog i drugog dela naziva.

Ja kazem da se cita "Zimici". Slazem se sa prvim, ali se ne slazem sa drugi mdelom. Razlog je zato sto Tzimisce klan potice sa Karpata i nema leba da bi iko iz te regije umeksao to 'c' u imenu. Nikako i nikada. Neki ljudi vole da procitaju ime tako da se zavrsava '-še' ili '-ši'. Meni se to u opste ne svidja i ne mislim da bi tako nesto proslo na Karpatima.

Jedna druga skola razmisljanja, fokusirana samo na prvi deo reci, kaze da ime u opste ne pocinje na 'zi' nego na 'ci'. Donekle se slazem sa njom jer, Tzimisce naziv je efektivno englesko pisanje strane reci. Ako uzmemo da englezi rec pisu 'tzar' i citaju 'zar' a rec je u stvari 'car', onda se ista logika moze preneti i na Tzimisce naziv. Rezultat je Cimisi / Cimiši / Cimisi izgovor. Protiv ovoga nemam nista, samo preferiram da ne izgovaram tako. Klan Toreador ne izgovaram "Toreador" nego "Toridor". Ne mislim da se Brujah treba izgovarati "Bruha" iako potice od te spanske reci, iz prostog razloga sto je naziv ocigledno anglicizovan sa onim '-h' na kraju. Isto tako necu da citam Tzimisce kao da sam Bugaro/Rumuno/Ruso/Genrealno-Slaveno/jebem-li-ga Karpatijac.

Žimiči nikad u zivotu nisam cuo pre ovog trenutka sada.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Nego kako ces da citas ako ne Bruha?! 8O

Ako kazes Brudza ne dam ti Spook Country.
Iskreno mislim da bi s tim bio do nogu ismejan od strane svakog Vampire igraca kome je engleski maternji upravo zato sto je u pitanju bezocna anglicizacija te skvrnavljenje subject mattera koje bi pocinio samo neko neprosvecen sa strane.

U komjuterskoj igri su mislim izgovarali Žimiši, zato mi je ostalo u glavi...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Brudža. VtM knjiga kaze da se ime tako cita, i tako se cita. VtR ima Gangrel bloodline koji se zove Bruja, i oni se uredno izgovaraju "Bruha". Brujah, sa druge strane, vrlo jasno vise nije spanska rec. Stvari se dodatno komplikuju time sto se Brujah zovu Brujah duze neg' sto spanski jezik postoji i u ospte ne poticu iz Spanije (za razliku od Lasombra klana). Stavise, najveci kulturni centar im je bila Kartagina.

EDIT: A to sve ne sprecava igru da klan cita "Bruha". Sto mi se ne svidja.

Od dve kompjuterske igre, u Bloodlines se ne secam da je Tzimisce izgovoreno mada je moguce da samo ja nisam naleteo na taj deo ili da sam zaboravio. U Redemption Ciganka iz Praga izgovara 'Zimiiici' i tad sam, u stvari, prvi put cuo tu alternativu sa c na kraju, i odma je usvojio.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Perfidno.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Koliko se secam, u VtM: Bloodlines, Brujah se izgovara Bruža...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Lose se secas.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ostavite semantiku pojmova u igrama po strani.

Igre su svakako pisali likovi koji se time nisu zamarali, i verovatno su im imena zvucala lepo i cudno, kako god ona glasila u originalu.

PS
S' obzirom da je vampir jedna od retkih nasih reci koja ce verovatno stici do esperanta, bilo bi lepo da mi nominujemo i kako se imena za "vampirske klanove" izgovaraju, a?

PPS
Griteru - jel igras vampire (mnozina) ili vempajer ?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Vempajr. Takodje i Mejdž i Vervulf.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Dawngreeter wrote:
Bishop wrote:Tzamitzi
Tzimisce.

A to sto pricas tesko da bih, ja da vodim, mogao da vucem 500 godina kroz vreme. Nije obavezno losa postavka, samo ako igras sa combat monkey ljudima teranje coterie-a da igra izmedju dva centra moci je u potpunosti protraceno jer zahteva izvesnu dozu ucestvovanja u politickim mahinacijama koje ces na kraju igrati sam sa sobom dok igraci cekaju da im das sledecu stvar za utepavanje.

Ovo me podseti da jedva cekam Requiem for Rome.

I ne mozes da stavis svoju sliku.
Ne nisam mislio da to vucem 500 god vec da se "igraju" tu neko vreme, tabadžije peglaju, manipulatori manipulisu a mislioci razvijaju taktike za prve dve grupe. Dok ih ne isteram iz Praga ili ih pustim da potamane jednu od frakcija. Generalno mi kao ekipa igramo dosta kompaktno. Generalno brzo prolaze kroz questove jer obicno postoji neki nepisani dogovor oko samog vođenja kotarija i resavanja zadataka.
I BUUUUUUUUUUuu ocu svoju sliku!!! :D
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

A što se tiče "Camicija(cica)" i "Bruža" i "Nosferatua" i "Kapadoušna" ili "Toreadora" nema potrebe svađati se oko toga (pravilo ličnh imena) Jer i najčešća svađa oko reči melee-mili, mejle, mele... moze da smori bez potrebe.
A ako u nekom slučaju naletim u nekom mračnom kutku ovog grada na pričljivog Tzimicu prvo ću ga pitati:"Je li da li bio voljan, pre nego što me popiješ kao sokić da mi kažeš kako se izgovara po engleski tvoj klan bre!"
To bi bio dobar epitaf.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Jedno je Tzimisce gde tesko mozes tvrditi da je tcoje resenje nesto mnogo validjije od tudjeg, ali melee je u svakom recniku i se izgovara na samo jedan nacin.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bishop wrote:A što se tiče "Camicija(cica)" i "Bruža" i "Nosferatua" i "Kapadoušna" ili "Toreadora" nema potrebe svađati se oko toga
E bas ti hvala, sad mi je lakse ako kazes da nema potrebe.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Jel? Extra, sad ti budi dobar i kako da stavim SLIKU po mom izboru a ne iz arhive!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Bishop wrote:
A što se tiče "Camicija(cica)" i "Bruža" i "Nosferatua" i "Kapadoušna" ili "Toreadora" nema potrebe svađati se oko toga


E bas ti hvala, sad mi je lakse ako kazes da nema potrebe.
... ni te ozonske rupe, topljenje arktika, smrt ledi dajane, nista ne treba da brinemo...
Jel? Extra, sad ti budi dobar i kako da stavim SLIKU po mom izboru a ne iz arhive!
I NEMOJ DA SI BEZOBRAZAN DA TE NE BI BANOVALI, JASNO :?:

PS
Pitanje postavi na podforumu na dnu root-a - podrska / pitanja.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

"I NEMOJ DA SI BEZOBRAZAN DA TE NE BI BANOVALI, JASNO :?: "

Ju! nemoj tako prijatelju, slaba sam ti ja srca, teske pretnje. Godine, poroci, slaba konstitucija... kako te nije sram da vices na stare i nemocne? de ce ti dusa [-X
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

"LARP" je kakvo tacno igranje. Imam ideju ali dal je neko voljan da to malo bolje objasni?
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Gassalasca Jape wrote:Jedno je Tzimisce gde tesko mozes tvrditi da je tcoje resenje nesto mnogo validjije od tudjeg, ali melee je u svakom recniku i se izgovara na samo jedan nacin.

Pre nego sto me neko ispravi - da, da ima vise od jednog nacina ali jos uvek si neobrazovani gejak ako kaze 'mili'.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

E da, gde je Klub Zmaj trenutno? I kad radi?
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

sta mislis koliko ljudi u nasoj zemlji "koristi" engleski jezik?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Klub Zmaj trenutno egzistira samo u virtuelnom obliku, i u tom obliku radi 24h dnevno, svaki dan. Sto se avatara tice, ne mozes da uploadujes svoju sliku sem ako je neki admin (ne moderator, nego admin) ne uploaduje za tebe. A ako ce to da radi, stani u red jer ima jos dvadesetak ljudi pre tebe koji cekaju isto to. U slobodnoj proceni dvadesetak.
Side note: za ovakve stvari postujes na sekciji Pitanja i Sugestije (na kraju foruma) a ne na sekciji vezane za rad samog klub, i to jos u topicu vezanom za prostorije. Nettiquette nije na odmet, znas ;)

EDIT:
Predlog za Dark Ages: tada se sve radilo polaganica, i svi plotovi su se planirali da traju decenijama a ne mesecima. Pokusaj da nateras igrace da razmisljaju u tom pravcu tako sto ces im predstaviti neke klasicne probleme tog perioda: komunikacija izmedju gradova, stizanje bitnih informacija na vreme, ponasanje stanovnista grada koje je diktirano godisnjim dobima, i tako. Ako hoces nesto detaljnije na tu ideju, pitaj detaljna pitanja.
Last edited by Hypodermic on Thu Sep 06, 2007 9:33 pm, edited 1 time in total.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ajde ljudi da sakupimo neke pare na gomilu pa da se Bishop plati da svaki dan dolazi na forum.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dawngreeter wrote:Ajde ljudi da sakupimo neke pare na gomilu pa da se Bishop plati da svaki dan dolazi na forum.
Evo ja ulazem 10 dinara :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dawngreeter wrote:Ajde ljudi da sakupimo neke pare na gomilu pa da se Bishop plati da svaki dan dolazi na forum.
Meni je gotivniji ovako kao redak gost. Cini mi se da bi postao drugi Amanator kad bi dolazio svakodnevno.

Sto se ovog minornog problema za DA tice, a kako bi bilo da se prica fokusira na Prag kao grad, a ne na likove? Ono, ljudi dolaze i odlaze, a grad ostaje isti? Tako bi moglo lako da se desi da tvoji igraci nesto zeznu i budu proterani iz Praga, onda usledi timeskip, i sledeca prica pocinje sa njihovim povratkom.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

lord warrior wrote:Ozbiljno, kada si smisljao avanturu, kako si uspeo da previdis ovako 'sitan' detalj?
Pogresi covek 8)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ju! nemoj tako prijatelju, slaba sam ti ja srca, teske pretnje. Godine, poroci, slaba konstitucija... kako te nije sram da vices na stare i nemocne? de ce ti dusa
Znas kada sam napisao da postujes u delu podrska / pitanja... e nisam se salio.
Kao sto se ne salim sada kad ti pisem da se uozbiljis. Postuj pitanja na odgovarajucim temama!
Ako nastavis sa bahatoscu ban nije jedino sto ces dobiti...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Megabaja wrote:
Ju! nemoj tako prijatelju, slaba sam ti ja srca, teske pretnje. Godine, poroci, slaba konstitucija... kako te nije sram da vices na stare i nemocne? de ce ti dusa
Znas kada sam napisao da postujes u delu podrska / pitanja... e nisam se salio.
Kao sto se ne salim sada kad ti pisem da se uozbiljis. Postuj pitanja na odgovarajucim temama!
Ako nastavis sa bahatoscu ban nije jedino sto ces dobiti...
ok
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Dawngreeter wrote:Ajde ljudi da sakupimo neke pare na gomilu pa da se Bishop plati da svaki dan dolazi na forum.
Otvaram licitaciju...
Boca 10 dinara(kuvajtskih)
Hajde ljudi pa to je u dobrotvorne svrhe!
Give till it hurts!!!
Da bi mali Bishop skupio dovoljno para za krenialnu lobotomiju treba
jos oko 10.000k $(ten milion dolars). Sam zahvat nije toliko skup ali "pali s marsa",
imaju drugaciju anatomiju (ne pokriva zdravstveno) tako da treba dovesti vrhunske strucnjake!
kao: Jack the abdomen slicer ili Dr Bin Bucher...
PS Boco treba mi tvoja pomoc oko statova za neka firearms-e
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Hypodermic wrote:
EDIT:
Predlog za Dark Ages: tada se sve radilo polaganica, i svi plotovi su se planirali da traju decenijama a ne mesecima. Pokusaj da nateras igrace da razmisljaju u tom pravcu tako sto ces im predstaviti neke klasicne probleme tog perioda: komunikacija izmedju gradova, stizanje bitnih informacija na vreme, ponasanje stanovnista grada koje je diktirano godisnjim dobima, i tako. Ako hoces nesto detaljnije na tu ideju, pitaj detaljna pitanja.
Hvala
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Kao lekar, dragi biskupe, hteo bih ti skrenuti paznju da ne postoji takva stvak kao Krenijalna Lobotomija. Mozda si mislio na kranijalnu, ali razocaracu te, ni takva ne postoji. To bi podrazumevalo vadjenje celog mozga, sto je u suprotnosti sa sufiksom -omija u lobotomija, koji govori o parcijalnom uklanjanju necega. Lobotomija moze biti : Frontalna, parijetalna, temporalna i okcipitalna, mada se uglavnom i jedino ikad izvodila Frontalna i temporalna ponekad pri masivnim traumama, jelte, temporalnog regiona. E, sad, ako vec toliko zudis za lobotomijom bilo kog oblika, ne moras da se operises za mnogo novca. Javis se odredjenim ljudima na izvestan nacin i oni to odrade za dzabe. Takodje bih napomenuo da sam polozio hirurgiju sa cistom desetkom (ne salim se.). Ili imas i uradi sam princip, naime nadjes jedan oveci kamencic ili ciglu i udaras se po slepoocnici dok se ne onesvestis. Onda ponavljati postupak dok vise nisi u stanju da se osvestis. Vrlo jednostavno...zar ne :wink:
Nadam se da sam bio od pomoci :wink: :wink:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pre nego sto me neko ispravi - da, da ima vise od jednog nacina ali jos uvek si neobrazovani gejak ako kaze 'mili'.
Ne bih bogme znao kako bih reagovao da meni neki neobrazovani gejak kaze "mili"?? A vi? :D :D :D :D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Megabaja wrote:Ako nastavis sa bahatoscu ban nije jedino sto ces dobiti...
Ali to drugo isto pocinje na "ba", zar ne? 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Awakened wrote:Meni je gotivniji ovako kao redak gost. Cini mi se da bi postao drugi Amanator kad bi dolazio svakodnevno.
Jedan je Amanatar.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ovako bi trebalo da pise
Kao lekar, dragi biskupe, hteo bih ti skrenuti paznju da ne postoji takva stvar kao sto je Krenijalna Lobotomija... Mozda si mislio na kranijalnu.... ali... razocaracu te.... ni takva ne postoji.
PS

Ako se ikad pojavis na blendamed reklami, ubicu te. Sto bi ti rek'o: Ne salim se.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Hvala na ispravci Djole...
Za ostalo... :wink: :wink: :wink: :D :D :D
EDIT : A jel smem na Colgate? Znas, za njih radim... :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

nego dule: nedelja - 40k moze? (prebacite ovo ili izbrisite)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Pendargon wrote:Kao lekar, dragi biskupe, hteo bih ti skrenuti paznju da ne postoji takva stvak kao Krenijalna Lobotomija. Mozda si mislio na kranijalnu, ali razocaracu te, ni takva ne postoji. To bi podrazumevalo vadjenje celog mozga, sto je u suprotnosti sa sufiksom -omija u lobotomija, koji govori o parcijalnom uklanjanju necega. Lobotomija moze biti : Frontalna, parijetalna, temporalna i okcipitalna, mada se uglavnom i jedino ikad izvodila Frontalna i temporalna ponekad pri masivnim traumama, jelte, temporalnog regiona. E, sad, ako vec toliko zudis za lobotomijom bilo kog oblika, ne moras da se operises za mnogo novca. Javis se odredjenim ljudima na izvestan nacin i oni to odrade za dzabe. Takodje bih napomenuo da sam polozio hirurgiju sa cistom desetkom (ne salim se.). Ili imas i uradi sam princip, naime nadjes jedan oveci kamencic ili ciglu i udaras se po slepoocnici dok se ne onesvestis. Onda ponavljati postupak dok vise nisi u stanju da se osvestis. Vrlo jednostavno...zar ne :wink:
Nadam se da sam bio od pomoci :wink: :wink:
A NE ! Lepo me je moj vrac upozorio na neke nadri vraceve ! Kaze da se nazivte "lekarima" i da ste slicni vracevima ali mnogo umisljeniji i nestrucniji. I pokusavate nekim "fensi" izrazima da zbunite neuke.
Ako meni MOJ vrac kaze da mi treba krna...krenija....kenial...kenji(ups) Lobo...sta vec onda mi treba ta sta vec.

:D :D :D :D

P.S. gde radis?
Bishop
Posts: 30
Joined: Mon Jul 30, 2007 10:32 am

Post by Bishop »

Ko je uopste taj Amanter, Amenter, Amater... mora da je neki kralj \:D/ koji je uspeo da se pokaci sa GLAVNIM bajam ovog foruma. Ahhhhhhh podseca me na mene u mladjim danima. :cry: godine prolaze...
Locked

Return to “World of Darkness”