[Actual Play] Scion

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

[Actual Play] Scion

Post by Dawngreeter »

Novu temu sam otvorio da nam sluzi samo za komentare u vezi odigrane partije, posto je postojeca tema vec podgojena pricom o (polugodisnjoj) pripremi igre.

Daklem, igralo se sa u potpunosti pregenerisanim likovima, i igrala se avantura iz knjige. Cini mi se da se epski 'feel' likova uspesno pokazao u razlicitoj meri kod igraca, mada je malo cudno postavljeno prvo poglavlje verovatan razlog za tako nesto. Imali smo samo jedan fajt, protiv jednog velikog Titanspawn monstera, sto mislim da je los nacin da se igraci upoznaju sa mehanikom igre.

Hteo sam da preskocimo finije detalje oko stuntova i ezotericnijih combat manevara pa sam fajt nije bio toliko dinamican koliko bi mogao biti, i kroz njega misli mda jesu svi naucili kako se bacaju kockice ali zbog toga sto su mlatili ogromnog skota samo po jedan (obavezan) damage je prolazio. Rezutlat je bio da su pet prizvanih zombija pravili po round-u isti damage k'o pet igraca. A to je just simply weird. I daje, rekao bih, pogresnu notu atmosferi igre.

Do duse, fajt bi potpuno drugacije izgledao da su se koristili stuntovi i da smo pored racunanja kockica vise paznje posvetili naraciji tako da, u stvari, za sada mislim da i ne mozemo nista da kazemo konkretno. Videcemo kako ce sledeci session izgledati.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Bilo simpaticno, mada ce jos najmanje 2 sessiona biti uhodavanja. Fight zaista nije reprezentativan... cudno. Sve mi se nesto cini da tu nesto nismo racunali kako treba.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Veoma je moguce da nesto nije racunato kako treba. Scion je izmenjeni Exalted koji jesam u dobroj meri citao i par puta igrao tako da je vrlo moguce da sam se povukao ka Exalted racunici koja ne vazi za Scion. Moracu da proverim to za automatski damage kao i dal' postoji neko ogranicenje za to (mozda samo Scion-level stvorenja to imaju pa ne bi vazilo za zombije, na primer).

A ona litica me je totalno zbunila. Da smo menjali likove pa nesto i da kazes, al' mi nikad ne bi palo na pamet da pregenerisani likovi ne mogu prepreku da iskoriste na nacin na koji je namenjena...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Ne bih da budem matoro zakeralo, ali zar "actual play" ne treba da bude topic gde ST pise kako je protekla sesija u smislu tacnog toka desavanja i sl.? Like this:
http://forum.rpg.net/showthread.php?p=8002150

To bi bilo fino :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Ne mora obavezno. Actual Play je catch-all termin za prakticnu analizu RPG-a, sto je ono sto sam mislio da ovde radimo. Prenosimo utiske i tome slicno.

Da budem iskren, nisam ni mislio da bi nekoga zanimalo da cita sta se sve desilo. No nije mi neki problem da otkucam i ceo 'report' posle svakog session-a ak' se nekome cita.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

No nije mi neki problem da otkucam i ceo 'report' posle svakog session-a ak' se nekome cita.
Mislim da bi to moglo biti zanimljivo. Mozda ne nekom veteranu 'rpg-ovanja', ali meni bi.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

E bre DG! Zar ti ja delujem kao neko ko ne voli SVE Ww proizvode? :wink:
A i kad vec mi jade ne mozemo da se igramo, da barem citamo kako je vama.
Locked

Return to “World of Darkness”