Trenutno vodim/igram/planiram...

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Trenutno vodim/igram/planiram...

Post by Rat with a tool »

Hajde rekoh bas da vidim koliko se igraju White Wolf igre kod nas.
Storyteller sam jednom Forsaken coporu (koji se sastoji od tri igraca), ali je ta hronika trenutno na pauzi do leta zbog gomile obaveza svih iz grupe.
Do pre par nedelja sam vodio jos jednoj grupi (isto troje ljudi) W:tF, ali sam prekinuo, jer su me mnogo nervirali.
Trenutno igram sa jos jednim ortakom + ST-om WoD:Mortals game. Za sada nije lose, rano je reci, jer smo odigrali svega dve sesije.

A planiram da pokusam da nadjem nekoga ko hoce da vodi W:tA, ali tesko :cry:
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Post by yrch »

Planiram da pocnem da vodim W:tF posle nove godine. Posto sam do sada igrao samo d&d, kao i potencijalni igraci, nisam siguran da ce svi biti zadovoljni sa World of Darkness sistemom, nadam se najboljem pa kako bude.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Trenutno vodim (trenutno je vec 2.5 godian sa nekim pauzama) V:tM kampanju sa 4 (3 u prvih godinu ipo, 4 u zadnjih godinu) igraca. Voleo bih i da igram negde stari WoD, ali ta zelja ce morati da ostane samo zelja jer nemam dovoljno slobodnog vremena za tako nesto.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Evo, ja imam jednu razradjenu MtA kampanju koja ceka da se vratim u BG. Doduse, imam istovremeno i jednu isto tako razradjenu D&D kampanju, pa ce se videti sta ljudi hoce da igraju.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Awakened wrote:...MtA kampanju...
Ascension ili Awakening? :wink:
Last edited by Rat with a tool on Sun Dec 16, 2007 3:10 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Awakening.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Igrao sam u jednoj V:tM kampanji do pre par meseci (Tremere... bivsi oficir hapsburske vojske i kolekcionar okultnih predmeta), trenutno je pauza jer su drugi igraci prezauzeti.

Planiram da vodim hibridnu Masquerade/Requiem (flavor/rules) kampanju sledece godine.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

masquerade flavor / requiem rules? hmmm.. zvuci primamljivo :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Takvu ideju bih ja direktno do kontejnera...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Slartibartfast wrote:Takvu ideju bih ja direktno do kontejnera...
Zasto?

Nikako mi se ne dopada Requiem flavor, ali su zato nova WoD pravila generalno daleko "ispeglanija" od starih.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Meni se isto vise svidja nWoD flavour, jer jednostavno ostavlja vise slobode i igracima i GM-u. oWoD je imao jedan definisan broj tema koje je obradjivao koje su umnogome suzavale mogucnosti GM-a da stvori pricu. Cist primer iz Mage-a - u Ascensionu morate igrati na temu tehnologija vs magija. U Awakening-u mozete, ali ne morate.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Doticno suzavanje prostora ne vidim kao zlo. Ti ne moras da pratis pricu koja ti je izlozena u settingu, ali meni se svidja sto oWoD ima NEKI setting. u nWoD toliko su zeleli da "ostave slobodu igracima i storytelleru" da je setting toliko vague da imas utisak kao i da ga nema. Tako ja barem vidim na to. Sa druge strane nekima se svidja da imaju bas toliku slobodu prilikom vodjenja i igranja.

Da ne gusimo dalje temu, jednostavno nekim ljudima vise odgovara oWoD zato sto mogu da zaobidju onaj "metaplot" u settingu kojeg se neki ljudi toliko plase (sta vise, ja vodim svoj oWoD sa jako jako malo dodirnih tacaka sa originalnom pricom. Sabat je drugaciji kod mene, camarila se drugacije ponasa, nekih stvari jednostavno nema, i tako...).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Hypodermic wrote:Da ne gusimo dalje temu, jednostavno nekim ljudima vise odgovara oWoD zato sto mogu da zaobidju onaj "metaplot" u settingu kojeg se neki ljudi toliko plase (sta vise, ja vodim svoj oWoD sa jako jako malo dodirnih tacaka sa originalnom pricom. Sabat je drugaciji kod mene, camarila se drugacije ponasa, nekih stvari jednostavno nema, i tako...).
Znaci, bolji ti je oWoD zbog metaplota kojeg i ne koristis 8)

Moja poenta je ono - svaku pricu koju si mogao da napravis u oWoD-u ti mozes da napravis i sa nWoD sistemima. Price koje nisi mogao da pravis sa oWoD sistemima ti mozes da napravis sa nWoD-om.
Primer iz prethodnog posta - u Ascensionu si morao da igras na temu magija vs tehnologija. Ma koliko ti to izbegavao, pravila su zasnovana na tome. U Awakening-u ti mozes da obuces ove nove negativce u odela sa kravatom i naocare za sunce, a i ne moras, a pravila su dovoljno siroka da imaju smisla u oba slucaja.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ne, ne svidja mi se metaplot. svidaj mi se SETTING (dve razlicite stvari) :P

Istina, u novom mozes ono sto nisi mogao u starom, a u starom ne mozes (tj ne mozes tako lako) ono sto mozes u novom.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Meni licno nekako vise odgovara nWoD, jer ima neke glavne teme, ali su to sve zapravo mitovi i desavanja iz pitaj-Lunu-koliko-daleke-proslosti(primer Werewolf-a). Sve je to tu i prica moze, a i ne mora da se vrti oko legendi. ALI, ipak podjednako volim i starog Werewolf-a, bas zbog te velike price i bas sam pre neki dan citao svoj Rage Across the Amazon i samo sto mi suze radosnice ne krenuse od silne nostalgije :D Generalno, veca je sloboda u nWoD-u, pa ko voli nek' izvoli... I bas zbog te velike slobode nalazim da mi je lakse da (from scratch) osmislim pricu za W:tF nego W:tA. I kako vreme prolazi, sve vise mi radi mozdani klik za smisljanje novih mitova, sto mi nakon prelaska sa W:tA nije padalo ni na kraj pameti...
Sve u svemu, oba WoD-a su mi genijalna.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Sinoc se nas lepi, veoma zanimljivi, horor WoD:Mortals Game pretvorio u poslednjih pet minuta sesije u...V:tR.

Yep, we were "kissed"!
Smorio sam se k'o dupe, bas mi se nije svideo takav zamah u prici, bilo je mnogo bolje kad smo bili obicni smrtnici. Mislim da moj lik to bas i nece lepo podneti.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Unisti im kampanju, unisti im kampanju
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Haha, ma necu ja nista da unistavam, ako ne volim da to neko uradi mojoj hronici, necu ni ja nekom drugom to da uradim :D
Nego, nekako mi je to bas glup potez bio, jer smo se svi slozili da zelimo da probamo nesto "novo", a tik pre ove hronike smo zavrsili V:tM (cuveni Toreador-Gangrel tandem) i ono kao dosta sa vampirima.

Inace, saznali smo samo (nakon sesije) da je ortak pripadnik Malkovian bloodline-a, a ja sam nesto sto asocira na stare Giovanni-e.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Post by CirKhan »

Slazem
se sa konstatacijom da je stari WoD imao ogranicavajuci metaplot,ali to
mu nekako bas i dodje kao poenta settinga,zar ne?Treba jasno ralikovati
setting i game mehaniku iako ce se svaki dobar game dizajner truditi da
upari taj dvojac na najoptimalniji nacin.To je upravo ono sto je
ucinjeno na pocetku kocipiranja WoD-a od strane Mark Reik Hagena vrlo
svesno.Uzeo je za bazu sistem iz Ars Magice koja je i onako bila vec
prilicno orijentisana na role play karaktera,modifikovao je i od toga
napravio ono sto svi znamo kao stari WoD sistem.E sad,ja licno nikada nisam
bio nesto posebno odusevljen rezultatom,te sam ga godinama vodio po GURPS sistemu,mada je tu trebalo prilicno iskustva da bi stvari bile izbalansirane kako treba a to se ne postize preko noci.
To je ipak ferceralo zato sto je GURPS
takodje character based i prilicno letalan cak i za stvorenja noci,a i
fleksibilan je tako da trpi mnogo adaptacija i subjektivnih percepcija
osnovnih postulata WoD-a{npr. iako nisam vodio vukodlake u toj
inkarnaciji vec vampire,ako bih se ikada odlucio da temu likantropije
rabim u svom frpu to bi najverovatnije bilo upravo bilo u GURPSu,sa
totalno drugcijim meta -plotom u odnosu na onaj iz Werewolf-akoji je
ubedljivo nagore djubre koje je Rein Hagenu palo na pamet,verovatno dok je gledao
CNNov izvestaj o katastrofalnom stanju amazonskih suma ili
anticipirajuci Al Gorovu save the world post (ne)izbornu
karijeru}.Elem,to je pitanje licne preference,vodio sam WoD i po
straight pravilima i skroz rade posao UKOLIKO SE KORISTE NA NACIN NA
KOJI SU NAMENJENA.Znaci combat ,,stuca,,zbog dice poolova koji se
bacaju non stop,ali poenta WoDa jelte i nije combat round-the-clock:ako hoces
to igraj brate sistem koji to aktivno podrzava npr.DnD ili Rifts.Sistem
WoDa je jednostavan i relativno elegantan za ono sto je
koncipiran=rules light okvir za intezivan role-play sa klasicnom
dramaturskom matricom.Zapravo to i ponajbolje funkcionise upravo kao
nadnaravni method acting u dnevnoj sobi sa opcijom za dodatnu teatriku u
vidu propsa i govora iz prvog lica i svga toga ali moze i u formi
klasicne rpg sesije( nesto manje pretenciozno/avangardno ali sa vecom
stopom igrivosti i realizacije narativa).
No,ono sto sam hteo da kazem da ni novi WoD nema losu mehaniku,malo
simplifikovanu i ispeglaniju ali u sustini to je to,nije u pitanju neki
kvantni skok u odnosu na staru stvar ali opet zavisi od toga kako se
zapravo koristi.
Novi setting zapravo to i nije, i u pitanju je pokusaj kapitalizacije
fransize u cilju sklapanja ,,univerzalnog,,horor settinga kako bi se sa
jedne strane zadrzali stari igraci a sa druge privukli ljudi koji ga
nisu igrali ranije (mozda i zbog zazora prema postojecem mamutskom meta-narativu)
a voledu horore.Taj mix nikako ne moze da pruzi optimalno resenje-ne
mozes i jare i pare;i to je upravo taj osecaj koji se ima u ustima kada
se citaju nove WoD knjige-dobro je ali nesto ipak tu fali.Na stranu
ovaj problem WW je izdao i par odlicnih knjiga
,univerzalne,namene,narocito preporucujem World of Darkness: Asylum ili
Antagonists ali Book of Spirits (mada mi ipak daj Wraight anyday).To
su sve dobro napisane upotrebljive knjige,cak ne nuzno ni iskljucivo za
Wod setting.Moj favorit je Asylum koji pruza dobar istorijski pregled
psihijatriske prakse (u americi) i daje dragocen uvid u realne bolnicke
prakse,sto se moze prakticno primeniti u bilo kom modernom settingu.
A sto se tice vodjenja WoDa,planiram da vodim (iskljucivo)Promethean
kampanju za dva do tri igraca u dogledno vreme(za par meseci)tj.kada
zavrsim trenutnu Call of Cthuluthe Dark ages kampanju.Mada, mozda se
popismanim pa prvo navalim na A/State, tko to moze znati.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

CirKhan.. izvini a ti si...? :)
Lepo srocen tekstic, moram priznati. A asylum cu pogledati prvom prilikom.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Ono, uzeo sam cisto treninga radi da procitam ceo post. Potrazi 'razmak' u recniku, jebiga.

Ali dobro, zanimas se za A/State (samim tim verovatno i za Mozda Najbolji RPG Ikad, Cold City), tako da ti se pola oprasta.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Post by CirKhan »

Ok izvinjavam se na rogobatnosti pisanija,samo nisam navikao na nacin ravnanja teksta u ovoj kutiji.Sta ces -moc navike na Word #-o .
Boco,danas si pricao samnom u Sigilu.
Slazem se da je cold city jako dobar,i svakako mi je na soping listi mada je A/State pitanje licne preference.Inace u mojoj knjizi apsolutni favorit za vjek vjekova je Kult.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

CirKhan wrote:Boco,danas si pricao samnom u Sigilu.
Right, tako kazi Ciro 8)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dark Philodox
Posts: 12
Joined: Sun Dec 07, 2008 12:53 pm
Location: Belgrade

Re: Trenutno vodim/igram/planiram...

Post by Dark Philodox »

Uff, evo sad i mene sa istim pitanjem...
Jel bi neko da vodi nesto?
Sve jedno koji sistem, sve jedno koji seting... Favorizacija: Werewolf, DnD, Cyber, Warhammer, Vampire. Tim redom nekako :?
Za D20 ima 3 interesenta, za D10 ih ima 5, za D100 ih ima 4-oro.
Imamo 3 GM-a u ekipi, ali nam u sutini treba neko nov, sa novim idejama, pogledom na stvari. Taman da se Gmazovi odmore, a i taman prilika da upoznamo nove igrace...

Stvarno mislim da ne treba da copy/paste-ujem unaokolo isti oglas, ali prosto pripada pod tako mnogo razlicitih topic-a. Stoga je ovo poslednji...
Izvinite na ponavljanju.
The testosterone's getting a little thick around here. 1
say we let the men keep arguing for a few more hours and set
offonourown. Let them keep posturing at the moot. We've
got woman's work to do..
Locked

Return to “World of Darkness”