C:tL

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

C:tL

Post by yrch »

jel može neko da pojasni kakav je Changeling?

jedan od igrača iz moje ekipe me pitao kakav je to setting, nisam uspeo lepo da mu objasnim. kontam da ima ljudi (covpa sa alatljikom ;) :mrgreen: ) koji su ga igrali, pa imaju i nešto pametno da kažu na tu temu.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: C:tL

Post by Rat with a tool »

yrch wrote:covpa sa alatljikom
:D Haha, setio si se toga :mrgreen:

Elem, na moju zalost nisam imao priliku (jos uvek!!) da igram C:tL, ali sam dosta citao core knjigu... Nekako, tesko je definisati kakva je igra, jer moze teci tokom prelepe bajke, horora itd. Cela igra bas daje nepregledne mogucnosti STu da stvarno pusti masti na volju. Mada mislim da je tu i mala zamka, ako ST pocne mnogo da se tripuje lako ce zbuniti igrace. Meni licno je zaista ODLICNA igra!
Nemam pojma koliko ti je ovo pomoglo, ne znam sta je tvog ortaka konkretno zanimalo. Ako voli anime, neka odgleda "Pet shop of horrors", sve ce mu biti jasno :P
MAda najbolje da me pita veceras, ako je u pitanju neko iz W:tF ekipe :wink:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: C:tL

Post by Dawngreeter »

Da se terate bre svi vi nikogovici kad mi je zanimljivije da navlacim nekoga na WW igre nego da ne dolazim na forum na koji necu da dolazim.

Elem. Novi Changeling meni izgleda kao igra koja je mnogo sira od bilo koje druge u nWoD-u. Gos'n Rat je ocigledno u boljoj poziciji da iznese detalje, no ja cu samo da uskocim glede generalne ideje. Moderna bajka je zaista neverovatno plodno zemljiste za pravljenje u glavnom bilo kakve price koju zelis. Toliko optimizma i tame odjednom moze da se napakuje u Changeling session da sam prosto fasciniran. Do duse, moje igrace cu pre naterati da igraju balet nego Changeling zato sto, eto, neki ljudi imaju averziju ka ideji moderne bajke. Al' ako je neko zaobisao tu prepreku, stvarno ne vidim zasto igru ne probati.

Cak ni pricu nije tesko smisliti. Postoje prirodni neprijatelji koji ce da jure protagoniste, postoje prirodni ciljevi ka kojima bi protagonisti stremili, tu samo treba ubaciti neke zanimljivosti po zelji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: C:tL

Post by yrch »

hvala obojici na objašnjenima

@Rat : večeras ćeš to detaljnije da objasniš Dejanu, ako ga još uvek bude interesovalo. inače, napržio se na W:tF, pročitao je pravila, napravio lika za sledeću avanturu (chronicle?). isto tako i Mića. čak im se i dopala ideja o tome da malo "vampirišemo" sa nekim BG Storytellerom :wink:

i naravno, ovom prilikom upućujem otvoren poziv gotičarkama da dođu u "naše malo misto", za više informacija se obratiti gosn. Rat with the tool-u. :D

edit: welcome back Dawngreeter :)
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: C:tL

Post by Rat with a tool »

Sumnjam da se postovani DG vratio za stalno...mada, good to have you on board again :P

@yrch: Nema frke, neka me pita sta god ga zanima :) Inace, drago mi je da im se svidja Werewolf, delovali su mi dosta skepticno kad smo poceli! A sto se tice Vampira....moze, moze i C:tL cak, ma sta god, vodi mi se nesto :D

A goticarke.....pa da, nek' se obrate turistickoj agenciji "Rat with a tool" imamo aranzmane samo za vas :P

Elem, back on topic..... Kao sto rece Dawngreeter, postoje neki ciljevi i zadaci za koje moze da se kaze da su "osnovni" za C:tL, npr. bezanje od True Fae, lociranje/ubijanje fetch-a i sl. Mada, ono sto mi se svidja jeste nenormalno velika sloboda smisljanja i razvijanja prica, cak i kad se koriste i ti osnovni zapleti. Cak i sam start igre, tj. pravljenje likova, deluje dosta impresivno, jer igraci ne prave samo lika na papiru, vec treba da osmisle kako on izgleda "iza maske", pri cemu stvarno nema sanse da jedan igrac bude kopija drugog. Pod uslovom da su igraci kreativni naravno.
Cela igra odise tom nekom slobodom. Zaista, kad sam uzeo core knjigu bio sam bez teksta.
Pade mi jos jedan anime na pamet kao inspiracija za C:tL..."Spirited away".
User avatar
yrch
Posts: 103
Joined: Thu Jan 15, 2004 12:37 am

Re: C:tL

Post by yrch »

ako postoji sličnost sa "Spirited away", I'm in!!!

(kako li se samo setio koji anime da navede kao primer??? :) )

mislim da će određena gospoda večeras na sessionu izraziti interesovanje ka aranžmanima iz ponude "Goths R Us" :D
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: C:tL

Post by Sammael »

Čitam lagano Changeling koji sam kupio pre oko mesec dana i moram priznati da je jedna od najboljih RPG knjiga koje sam imao prilike da vidim. Mogućnosti su... praktično neograničene. Jedva čekam da ga (u nekom trenutku) probam.

EDIT: pokušaću večeras da opširnije opišem sam setting, barem onoliko koliko sam do sada imao prilike da vidim.
Locked

Return to “World of Darkness”