New Wave Requiem

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: New Wave Requiem

Post by Megabaja »

da ne bi bio serlok u dobu kroketa

... i zato sto je setting veoma bitan kod WWa.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: New Wave Requiem

Post by ifke »

jasno mi je da je seting bitan, samo mi se cini da te osamdesete nisu bile toliko davno (kao srednji vek ili Rim) da nam treba neko da nam kaze koja se muzika slusala i kakva se odeca nosila.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: New Wave Requiem

Post by Megabaja »

=;
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: New Wave Requiem

Post by ifke »

:roll:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Resurrection »

Megabaja wrote:=;
Stop!
Hammertime!
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Shunka »

Super je naslovnica.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Krle
Prince of Belgrade
Posts: 172
Joined: Sun Aug 06, 2006 1:49 am
Location: Beograd

Re: New Wave Requiem

Post by Krle »

Jab to igrao ako ima ko da vodi...
“The events which transpired five thousand years ago;
Five years ago or five minutes ago, have determined
what will happen five minutes from now; five years
From now or five thousand years from now.
All history is a current event.” -Dr. John Henrik Clarke (sic)
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: New Wave Requiem

Post by CirKhan »

Lepo izgleda,ali ne mislim da je zaista potreban posto je i originalni VtM bio autenticno dete osamdesetih (iako je izdat pocetkom devedesetih a punu popularnost doziveo u drugoj polovini te decenije).
Mislim,svi toposi i manirizmi koji se pominju u knjigama pogotovu 1. i 2. edicije su zapravo vec bili anahroni u vreme kada su se pojavili u stampi i upucivali su na pop kulturu osamdesetih,ne devedesetih.
To su pokusali da isprave u 3. ediciji,estetski je 'modernizujuci',sa grozomornim efektom.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Dawngreeter »

Do you remember the 80s? Not that bubble-gum garbage you see on those so-called “music networks,” but the real 80s? World War III was always on the horizon while sex, drugs and money flowed like a river of blood right to us. Vampires were everywhere. The Masquerade was at its thinnest point, but we didn’t care because the world was ours. We kept playing our games, doing our dance, but everyone was afraid that one AIDS-ridden blood doll with a grudge or one neonate with a personal computer and a private investor would decide someday to pull the trigger and make the world burn.

Those were good times.

— Robyn Sloane, Circle of the Crone
New Wave Requiem gotov i u prodaji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Bilo bi zabavno voditi New Wave Requiem u Beogradu 80tih...

Demija, Zvezda, sminkeri, silosi, Duca Markovic, Urbana Gerila, Davitelj protiv Davitelja, 8 sednica...

Doduse, kapiram da vecina ljudi koja vodi WoD (u bilo kom izdanju) nekako instiktivno gravitira ka severnoamerickomkontinentu ko sto Vuke Jeremic spontano prica engleski na sastancima svog kabineta.

For real, koliko ljudi je vodilo/as opposed (sto bi reko V.Jeremic) to zelelo da vodi, WoD (sa n ili bez) u Beogradu/Srbiji?
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: New Wave Requiem

Post by ifke »

dobar je wod u bg, sta fali?
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Nista ne fali.

Osim WoD-a u Bgd.

Ja bar ne znam da je neko vodio (WoD u BeeGee-u, mislim)...u skorije vreme. Voljan sam da cujem da nije tako i to bi me obradovalo.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: New Wave Requiem

Post by ifke »

evo ja igram requiem u bg i mnogo je dobro.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Hypodermic »

Igrao i vodio u Bg-u. Grad nam je vise nego podoban za WoD a i za nWoD.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Eto, neke radosti za geeka veceras.

I kako bi izgledao vas Beograd u 80tim?

Cisto da probamo da se vratimo na temu...
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Hypodermic, zasto je pogodan? Ne mislim da nije samo me interesuje sta ti mislis.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Hypodermic »

Nisam igrao sa 80s settingom, vec bas ove moderne godine. Minimalnu kolicinu toga treba da menjas, imas jako sarolik grad sa pogodnim lokacijama i za vampire i za vukodlake, veoma bogatu istoriju, po starom WoD si mogao lepo da podelis grad na tri, cetiri vampirska domaina koja su u zavadi (pancevo kao jedan domain, centar kao drugi itd itd...). Da ne spominjem sto se geopoliticka situacija od devedesetih ka ovamo i promena tokom ovih godina moze okarakterisati kao smena vlasti sa sabbat na camarilu ili obratno, ko vec voli (ili po novim sektama, sa kojima nisam toliko upoznat). I tako dalje...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Hypodermic wrote:Nisam igrao sa 80s settingom, vec bas ove moderne godine. Minimalnu kolicinu toga treba da menjas, imas jako sarolik grad sa pogodnim lokacijama i za vampire i za vukodlake, veoma bogatu istoriju, po starom WoD si mogao lepo da podelis grad na tri, cetiri vampirska domaina koja su u zavadi (pancevo kao jedan domain, centar kao drugi itd itd...). Da ne spominjem sto se geopoliticka situacija od devedesetih ka ovamo i promena tokom ovih godina moze okarakterisati kao smena vlasti sa sabbat na camarilu ili obratno, ko vec voli (ili po novim sektama, sa kojima nisam toliko upoznat). I tako dalje...
Beograd ima istoriju ali je do druge polovine XX veka bio relativno mali i provincijalan grad. Kako si s tim izasao na kraj? Kako si delio vamp populaciju? Turci izjelice/Serbian Dark Ages ili si isao na mladje vampire?

BTW, sta bi bile teme u vasem WoD Beogradu 80tih?
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Hypodermic »

Mladji vampiri. Sve pre toga je ili bio neki prastari metuzelah koji drzi sve jos od doba turaka ili teritorija vukodlaka.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Dawngreeter »

Concrete Schoolyard wrote:Bilo bi zabavno voditi New Wave Requiem u Beogradu 80tih...
Zapravo imam neku half-baked ideju o pisanju fan-made dodatka u tom pravcu. New Wave Requiem: Brotherhood and Unity. Sve sa avanturom koja bi pratila ideju i pocetke izgradnje autoputa Bratstvo i Jedinstvo, od Slovenije do Kosova. Problem je samo sto se 80's vrlo malo secam iz prve ruke, uzevsi da sam rodjen '81. Evo mi je na stolu pozajmljena enciklopedija ex-YU Rock-a za prvu ruku prekopavanja po relevantnom materijalu.

Mada, imam jako malo slobodnog vremena za te stvari pa to nece da ide nigde u zurbi.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: New Wave Requiem

Post by Megabaja »

druge polovine XX veka bio relativno mali i provincijalan grad
Beograd nikada nije bio mali i provincijalan. Zapravo uvek je bio velik za svoje doba, i na raskrscu puteva/granici drzava...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Shunka »

Zar nije bio provincijalan pocetkom XIX veka?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: New Wave Requiem

Post by Awakened »

Evo i ja da se prijavim da vodim Mage u BG-u, samo silom prilika odlozen na neodredjeno vreme.
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Dawngreeter wrote:
Concrete Schoolyard wrote:Bilo bi zabavno voditi New Wave Requiem u Beogradu 80tih...
Zapravo imam neku half-baked ideju o pisanju fan-made dodatka u tom pravcu. New Wave Requiem: Brotherhood and Unity. Sve sa avanturom koja bi pratila ideju i pocetke izgradnje autoputa Bratstvo i Jedinstvo, od Slovenije do Kosova. Problem je samo sto se 80's vrlo malo secam iz prve ruke, uzevsi da sam rodjen '81. Evo mi je na stolu pozajmljena enciklopedija ex-YU Rock-a za prvu ruku prekopavanja po relevantnom materijalu.

Mada, imam jako malo slobodnog vremena za te stvari pa to nece da ide nigde u zurbi.
Izgradnja deonice Beograd - Zagreb je pocela tik nakon rata (WWII naravno) i zavrsena je pocetkom 50tih godina proslog veka. Ukoliko se dobro secam.

Verovatno mislis na izgradnju deonice kroz Hrvatsku koja je pocela kasnih 70tih. No da se manemo istorije - Ideja je super.

E da, uskoro ce premijera filma Jovana Todorovica 'Beogradski Fantom'

http://www.youtube.com/watch?v=TD9N4ROwGSM

Ajd, kakvo je nWoD objasnjenje za ovo?
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: New Wave Requiem

Post by ifke »

@Awakened: vodis novog ili starog maga?
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: New Wave Requiem

Post by Awakened »

Novog, tj boljeg.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: New Wave Requiem

Post by CirKhan »

Ja sam se 90-tih nesto bavio osmisljavanjem i pisanjem (dobro..MNOGO vise osmisljavanjem nego pisanjem) Bg. WoD-a.
I da Boca je u pravu,jedino resenje bi bili mladji vampiri.Kod mene je glavni konflikt bio na liniji dekadentnog klana Brujaha koji upravljaju gradom i ruralnih gangrela koji skirmish-uju sa njima po obodima grada,i Tzimiscama koje se bude iz torpora u pozadini kao glasnicima Gehenne.Oastali klanovi su bili manje prisutni,izuzev jednog jata (mahom turskih) Nosferatua koji obitavaju u lagumima Kalemegdanske tvrdjave i Tremere chantrijem u polu-nezavisnom Zemunu.
Ali nisam siguran koliko su osamdesete u Bgd-u zaista zanimljive za WoD (stari ili novi),naprosto to se uklapa u onaj stari argument da su neke dekade/epohe inherentno 'mracnije' u estetskom i/ili kulturoloskom smislu nego neke druge,pa tako mislim da su devedesete u Beogradu zapravo svojevrsno legendarno vreme,kao sto je period c.1860-c.1880 na divljem zapadu za amerikance.
Kada pomislim na osamdesete (kojih se nesto maglovito secam kao klinac),pomislim na uzasne frizure,jos grdniju odecu,sminkere,sporadicne neonske reklame na ulicama i polu-prazne izloge,dosadne dnevnike 2 i Milku Planinc.
Jbga bio sam premali da bih isao na Demiju ili se drogirao 8)
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: New Wave Requiem

Post by Awakened »

BG 80-ih? Pa ono, za vampire izgleda kao super zezanje - konacno su dobili neke slobode, zivot bez preterano briga, niko se i ne trudi previse oko nekog Dzihada/sticanja moci ili cega vec, niti se iko razbacuje unaokolo praveci sranja... A u stvari, oko njih se sve raspada i samo je pitanje kad ce njihova krv poteci ulicama.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Dawngreeter »

Zapravo, ja mislim da je najveci problem WoD-a u Beogradu to sto ST, a donekle cak i igraci, moraju da poseduju neku bizarnu kolicinu istorijskog znanja. Vampiri ne dolaze i odlaze tek tako, oni su staticni. A da me jebes ako znam kako validno izgraditi crte licnosti 500 godina starog vampira koji je svo vreme u Beogradu.

A 80's u Beogradu, i u Jugoslaviji uopsteno, mislim da je sjajan period (ako se napomena iznad zanemari). Svet oko vampira pocinje bukvalno da lici na same vampire. Vanvremeno, pravljeno kao da ce trajati zauvek, umire iznutra, truli, raspada se. I niko ne obraca paznju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

CirKhan wrote:

Ja sam se 90-tih nesto bavio osmisljavanjem i pisanjem (dobro..MNOGO vise osmisljavanjem nego pisanjem) Bg. WoD-a.
I da Boca je u pravu,jedino resenje bi bili mladji vampiri.
Pa ne vidim da je to problem. Mislim za mladje vampire. Beograd je mlad grad koji je naglao narastao posle svetskih ratova. Grad ima 'istoriju' ali je puna drasticnih prekida (sto se da videti i po arhitekturi - najstarija zgrada ima jedva nesto vise od vek i po) i 'pustanja krvi'.

Stavise, mladji vampiri nastanjeni na uspavanim matorcima starim preko 1000 godina daje neki poseban apokalipticni smek. Malo opste mesto V:tM ali postoji razlog zasto su stereotipi cesto rabljeni (zato sto rade).
CirKhan wrote:
Kada pomislim na osamdesete (kojih se nesto maglovito secam kao klinac),pomislim na uzasne frizure,jos grdniju odecu,sminkere,sporadicne neonske reklame na ulicama i polu-prazne izloge,dosadne dnevnike 2 i Milku Planinc.
Jbga bio sam premali da bih isao na Demiju ili se drogirao 8)
Ja pomslim na Fright Night vs. Davitelj protiv Davitelja ili na Lost Boys vs. Decko koji Obecava i mrak bioskopa Kozara.

Zamisli inspektor Ognjen Strahinjic traga za 'Beogradskim vampirom'. Baby, baby, zatvori oci sledi ujed...

ili

Slobodan Milosevic je bio sasvim obican decko, uzoran student, dok ga nije ujeo neki cudni panker. Od tada zivi samo nocu...

Salu na stranu (nastranu salu), 80te su super. Porozne granice. Milicija je malo labavija. Postavlja se pozornica za 90te. Krimosi rade napolju a pare trose ovde. Pojavljuju se prvi pankere (jos krajem 70tih). Droge ima koliko ti srce iste.

Kapiram da mozda nije bas za moody i dark V:tM (ili V:tR) ali je ok za neki prilicno zabavan one-shot.
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Shark »

Mislim da bi ti Tito bio mnogo bolji kandidat za vampira od slobe...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: New Wave Requiem

Post by CirKhan »

Svet oko vampira pocinje bukvalno da lici na same vampire. Vanvremeno, pravljeno kao da ce trajati zauvek, umire iznutra, truli, raspada se. I niko ne obraca paznju.
Za ovu temu si sasvim u pravu,to jeste negde poenta gotskog zanra u literaturi,to je definisano jos u 'Krabulja Crvene Smrti'.Jedino mi je tesko za zamislim neke ozbiljnije plotove za takav setting,bar ovako napamet bez ozbiljnijeg promisljanja,sto za runaway devedesete nije slucaj.
Bilo bi ipak greota potpuno zanemariti istoriju Beograda i neiskoristiti urbane mitove i tradicije,poput Kalemegdanske tvrdjave i navodnog tunela koji je povezivao Beograd sa Zemunom u doba Habsburske okupacije grada (zali boze kako je Aleksa Gajic ovaj motiv procerdao u Technotize-u),misteriozan nadgrobni spomenik sa templarskim motivima koji lezi na Kalemegdanu,ili recimo cinjenice da se mocvara na kojoj lezi Karaburma smatrala paklenim,ukletim mestom od strane turaka,pa otud i ime Kara-burma=crni krug.Istina mnoge od ovih motiva je lakse inkorporirati u Nephilim ili u Wraith,ali uz malo mozganja...
Ja pomslim na Fright Night vs. Davitelj protiv Davitelja ili na Lost Boys vs. Decko koji Obecava i mrak bioskopa Kozara.

Zamisli inspektor Ognjen Strahinjic traga za 'Beogradskim vampirom'. Baby, baby, zatvori oci sledi ujed...
I meni je Davitelj paradigmatican za nocnu,hyp kulturu Beograda osamdesetih zajedno sa Crnom Marijom i "Nije sve u ljubavi (ima nesto i u lovi)" prica iz Kako je propao rokenrol,ali istovremeno to je i vreme zikine dinastije 2 i tesne koze 3 :wink:
Inace moji prijatelji su vodili/igrali one shot Call of Cthulu scenario u baziran u osamdesetim u kojem su igrali clanove zajednice udruzenog rada na putu za trst za osmi mart inspirisane Boljim Zivotom.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Dawngreeter »

CirKhan wrote:Jedino mi je tesko za zamislim neke ozbiljnije plotove za takav setting,bar ovako napamet bez ozbiljnijeg promisljanja,sto za runaway devedesete nije slucaj.
Jeste prilicno zajebano. I mislim da bi prilicno zahtevalo da igraci i ST zajedno u vidu drze temu i saradjuju oko, pa, u glavnom svega.

Bas sam skoro prelistavao Vampire Chronicler's Companion u kojem su ponudili scenario po kojem je kao neku kosmicku foru, bez da iko to zna, bog (ili sta god) povezao sudbinu sveta sa sudbinom protagonista price. Kako tih par vampira gubi Humanity tako svet postaje sve raspaliji, dekadentniji. Sve dok na kraju zajedno ne odu predaleko. Naravno, igra bi tematski bila nasilna, krvava, igrana sa sjajem u ocima dok posmatras svoje likove kako se kotrljaju niz Humanity spiralu. Mislim da je predlozena uz modifikaciju sistema po kojoj jedini skill-ovi i atributi koji postoje su zapravo sedam Vice-eva (Wrath za combat, Lust za seduction, itd.). Nekako mi se cini kao da je to zapravo gore pomenuta tema na steroidima. I podjednako maltene nemoguca za izvesti.
CirKhan wrote:poput Kalemegdanske tvrdjave i navodnog tunela koji je povezivao Beograd sa Zemunom u doba Habsburske okupacije grada (zali boze kako je Aleksa Gajic ovaj motiv procerdao u Technotize-u)
Do dana danasnjeg dobijam napade besa kad se toga setim. Nije jedina stvar koja mi smeta u Technotize, ali jeste najkrupnija. Eto sta se desava kada crtac misli da ume da pise.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Shunka »

Nisam citao Tehnotise, ali ako bi mi neko objasnio o cemu je tacno rec bio bih jako zahvalan.
Volim ja Aleksu Gajica, ali lepo bi bilo cuti za promenu i neko negativno misljenje o njemu.
@Dawngreeter
Ne vredjaj crtace. Mnogi od njih su napisali dobre stripove. I ti si po obrazovanju programer pa pokusavas pisati stripove u slobodno vreme...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: New Wave Requiem

Post by Concrete Schoolyard »

Shark wrote:Mislim da bi ti Tito bio mnogo bolji kandidat za vampira od slobe...
Ne pokojni predsednik, vec lik kojeg glumi Aleksandar Bercek u filmu Mise Radivojevica 'Decko koji Obecava'...

A tito je Hromi Daba kako su ga vec zvali mnogi chetnik-apprentici
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by bojan »

Od Vampira Beograd (recimo krajem '80ih/pocetkom '90ih) je mnogo bolji za Cthulhu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: New Wave Requiem

Post by CirKhan »

Evo ja cu ti dati kratki sinopsis:
U futuristickom Beogradu,gomila lepe,dekadentne mladezi koja se po vasceli dan drogira i upraznjava grupni sex (valjda da bi Alexa demonstrirao kako drustvo nije samo tehnicki uznapredovalo,vec je i doslo i do socijalne evolucije u najboljoj tradiciji Roberta Hajnlana i social SF-a...NOT-covek samo voli da crta naga zenska tela,a nikako drugacije nije mogao da to ugura u pricu-koju je sam smisljao), u nastupu dosade krenu da se na nekakvim cyber-skate-ovima jurcaju po Kalemegdanskoj tvrdjavi i eto tako dospeju u taj zaboravljeni tunel, u kojem neka zla korporacija ima tajno postrojenje u kojem odgaja dzinovske praistorijske ribe (or wathever) za uzgoj,a sve u cilju plasmana njihovog mesa na trzistu!
Naravno zla korporacija ih provali,bude puno jurnjave i destrukcije,i u svemu tome to bice se oslobodi i krene da divlja po Savi kao neka wannabe Godzila.Ovi klinci ga sjebu,spasu grad,i odu da nastave sa svojim orgijanjem.
Eto,to mu je to.
Mislim, Gajic je talentovan crtac (mada malo jednodimenzionalan,ali dobro..od toga je napravio svoj trademark),verovatno je i dobar covek,ali ovakvo djubre ne bi smislio ni napaljeni trineastogodisnjak koji se lozi na Marvel superheroje i gole tete.
Jedini dobar momenat u stripu je intro na prve 2-3 strane koji se desava prilikom povlacenja Habsburske vojske iz Beograda,koji uliva laznu nadu da ce mozda strip imati neki plot koji zapravo ima veze sa Beogradom,Zemunom,lokalnom tradicijom,urbanim legendama,NECIM.Ali ne.
Inace glavna junakinja izgleda identicno onoj iz Edit i Ja,sto mogu da tumacim samo time da ili Gajic ima fiksaciju na njen Imago,ili je naprosto naucio da crta tu jednu formu i to ce raditi dok ne umre.
Ne vredjaj crtace. Mnogi od njih su napisali dobre stripove. I ti si po obrazovanju programer pa pokusavas pisati stripove u slobodno vreme...
Tako je Shunak,ima multitalentovanih ljudi koji mogu valjano i da crtaju i da pisu,ali to je ipak retkost.Znas, nije bez razloga sto postoji podela posla na scenariste,crtace,penncil-ere,letter-ere i crtace naslovnica u industriji.To je i zbog optimizacije rada u industriji ali i kao failsafe mehanizam u kojem niko nemoze da previse zabrlja.
Ja imam veliku rezervu kada vidim neki strip koji je radio samo jedan covek,a da o njemu neznam neke hvale unapred.To je obicno zato sto crtaci misle da im scenaristi netrebaju i da mogu sve sami,jer su oni boze moj tako kreativni,pa onda pocnu da izlucuju svoje nebulozne fantazije na papir,a nema nikog ko bi ih check-ovao i rekao im "covece,ovo je glupost".
Jedino gore od toga su filmski producenti koji odluce da se sami bave pisanjem i rezijom.
Last edited by CirKhan on Wed Mar 25, 2009 2:45 pm, edited 2 times in total.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Hypodermic »

Glavna junakinja je ista osoba, jer je isti setting kao iz stripa. Strip doduse ima onu potpuno weird trip pricu jer nisu znali sta da urade a ono im je izgledalo qul. Drugim recima trebao im je strip za diplomski, prica manje bitna. Nadam se da film nece toliko patiti od Gajicevih problema da umesa prste u pricu i napravi nesto sto je samo njemu logicno...

On a side note, velika zla korporacija je PKB, sto je mene nasmejalo do suza :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Shark »

Aleksa Gajitj nije Enki Bilal, samo on to josh uvek nije shvatio. Priche su mu obichno ok, ali sa one loshije strane...
Jednostavno, mislim da tip zaista zheli da crta cyberpunk, ali da ne ume. PKB kao zla korporacija? Puh-leeze...

I chisto da se razumemo, to nije wannabe Godzilla, to je wannabe Dayak.

EDIT: I Boca mi pokvario PKB spoiler :P
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: New Wave Requiem

Post by Dawngreeter »

Shunka wrote:Ne vredjaj crtace. Mnogi od njih su napisali dobre stripove.
Ako to prekrojimo u: "retki od njih su napisali dobre stripove" mogu se donekle sloziti. Enki Bilal i Frank Miller mi padaju na pamet. Od toga samo Bilal pokazuje legitimne talente u pisanju (mada je i kod njega ocigledno da je narativ predominantno vizuelne prirode) dok je Miller imao jednu pricu da isprica (Sin City) a ostali pokusaji su mahom znatno nizeg kvaliteta (300, gomila superhero gluposti za Marvel i DC). Dark Knight Returns je cudna anomalija koju ne uvlacim u statistiku jer nisam uveren da je kvalitet price nosen iskljucivo od strane Miller-a.
Shunka wrote:I ti si po obrazovanju programer pa pokusavas pisati stripove u slobodno vreme...
Ja sam po profesiji programer, po obrazovanju sam ljudska kanta beskorisnih informacija i lose zapamcenih citata. Sto me, bez ikakvih poretenzija da ista sto sam ikada napisao zaista ima neki legitiman kvalitet, i dalje stavlja u kategoriju ljudi koji su orjentisani ka levoj hemisferi mozga.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”