PDF Publishing

Vampire, Wraith, Mage, Changeling, Werewolf...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

PDF Publishing

Post by Dawngreeter »

In light of recent announcements, some fans have expressed concern over the future of electronic (PDF) format book sales in the RPG industry. White Wolf Publishing today has announced that it currently has no plans to discontinue its existing PDF products.

“Quite the opposite,” says Eddy Webb, the Alternative Publishing Developer for White Wolf. “I believe this is a growing market with potential we haven’t yet had a chance to fully explore, both as publishers and as fans of role-playing games.” Eddy remarked that he has dozens of upcoming PDF-exclusive products on his schedule in addition to continuing to provide PDF versions of upcoming products, and that White Wolf is still actively looking into returning to the print-on-demand arena.

To celebrate White Wolf’s continuing devotion to PDF products and reward their growing, loyal fan base, the company is offering a free download of the Exalted Second Edition rulebook as well as a one-time 10% discount on the purchase of any White Wolf PDF titles through DriveThruRPG.com and RPGNow.com. Simply enter the coupon code wwlovesyou to receive the discount. Both offers expire by midnight (EST) on Sunday, April 12th.
TL;DR: Odes na http://www.drivethrurpg.com, uz pomoc wwlovesyou kupon-sifre mozes za dzaba da skines Exalted 2nd Ed. knjigu i dobijes 10% popusta na bilo sta drugo iz White Wolf ponude. Vazi do 12. Aprila.

Inace, pojma nemam na sta tacno je ovo reakcija ali ako se RPG industrija generalno povlaci iz PDF publishing-a, to je najretardiranija stvar koju sam ikada cuo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: PDF Publishing

Post by Dawngreeter »

Ah, nasao sam povod. Od juce, effective immediately, Wizards of the Coast su povukli svu svoju prodaju PDF proizvoda. Kazu zbog piratizacije. Jebeno ingeniozno, ukinuti nacin legalne prodaje jer neko tamo ilegalno distribuira PDF-ove. Zasto im neko ne dadne keks i potapse ih po glavi. Zapravo, zelim coveka koji je to smislio da odvedem engde na rucak, toliko sam fasciniran. Kazu jos da ce u buducnosti izgleda da ubace nekakav DRM ako se vrate PDF izdavastvu. Posto ne postoji bolji nacin da se osvetis ljudima koj idzaba piratizuju tvoje knjige od maltretiranja ljudi koji ti plate za njih.

No, dobro. Ja sam zapravo srecan. D&D sam sebe ubija efikasnije nego sto je iko drugi to mogao da uradi. Eto dzaba Exalted knjige i popust na sve ostalo D&D igracima koje mozda nervira da ih maticna firma tretira kao djubre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: PDF Publishing

Post by CirKhan »

No, dobro. Ja sam zapravo srecan. D&D sam sebe ubija efikasnije nego sto je iko drugi to mogao da uradi. Eto dzaba Exalted knjige i popust na sve ostalo D&D igracima koje mozda nervira da ih maticna firma tretira kao djubre.
Ma da, Wizardsi to rade vec godinama vrlo uspesno. Citao sam malo po njihovim forumima interne price. Jezivo. Cisto korporativno ljigavljenje. Kada su njihovi autori hteli da osnuju sindikat (ne bez dobrog razloga) , odgovoreno im je da ce ih u tom slucaju sve djuture otpustiti i na njihova mesta dovesti klince, studente koji ce taj posao raditi za duplo manje para ili cak za dzabe. Sa takvim stavom ni jedna firma ne moze da ostvari dugotrajan kvalitet u poslovanju, sve i da prodaje mandarine kojima je istekao rok trajanja. A indikativno je njihovo poimanje gaming zajednice kao najobicnijeg trzista i konzumenata, potpuno zanemarujuci gaming tradiciju i (sub)kulturne specificnosti. Sto bi rekli nasi seljaci 'kako sejes, tako ces i znjeti'.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
Concrete Schoolyard
Posts: 39
Joined: Mon Mar 23, 2009 10:57 pm

Re: PDF Publishing

Post by Concrete Schoolyard »

Zar ovo ne bi trebalo da bude na D&D sub-forumu?

I da...

http://grognardia.blogspot.com/2009/04/my-take.html
Let's take you back to the concrete streets
Original beats with real live mc's
Playground tactics
No rabbit in a hat tricks
Just that classic
Rap shit from Jurassic
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: PDF Publishing

Post by Awakened »

*zev*

Sad ce da povuku PDF izdanja na neko vreme, onda ce otvoriti svoju online prodavnicu (gde ce PDF-ovi imati neku DRM zastitu) i onda ce ponuditi drugim izdavacima da prodaju kod njih. I njima ce biti super. Klasicna prica, ne znam kako se neko moze loziti na ovo.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: PDF Publishing

Post by Megabaja »

posto ne postoji bolji nacin da se osvetis ljudima koj idzaba piratizuju tvoje knjige od maltretiranja ljudi koji ti plate za njih.
duboko sam uveren da negde na zapadu postoji nekoliko debila koji su svoje primerke kupili, a sada ih preprodaju svojim intelektualnim takmacima za upola cene, misleci da pritom prave ozbiljan biznis... i jedni i drugi.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: PDF Publishing

Post by Dawngreeter »

Sigurno je da ima dzepova u svetu gde takav mentalitet i dalje postoji. Mis'im, u Srbiji je tek odskora prestalo da se naplacuje narezivanje muzike, cisto primera radi. Ali, by and large, mislim da je skoro svaki korisnik kompjuter upucen u koncept file sharing-a. Mnogo njih je brainwash-ovano da veruje kako je to neko iskonsko zlo, ali znaju da ako vec ne kupuju legalno mogu da uzmu za dzaba.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Locked

Return to “World of Darkness”