The Dark Heresy Second Edition, konačno

RPG sistemi, opšta rasprava o RPG temama
Post Reply
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

The Dark Heresy Second Edition, konačno

Post by CirKhan »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4992

Iskreno nisam siguran da želim da potrošim pare na ovo, nakon što sam (skupo) platio prvu ediciju, ali svejedno, treba pozdraviti peglanje pravila koja su na momente bila zaista suluda. Da se u startu nisu ogradili od sumnji da će izdati druge edicije svih 40k sub-sistema pomislio bih da je u pitanju muženje krave do iznemoglosti, ovako je podnošljivo, pogotovu za one koji su stasali u medjuvremenu.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: The Dark Heresy Second Edition, konačno

Post by bojan »

Meni barem DH pravila generalno rade dovoljno da ne predstavljaju smetnju i da se mogu povremeno ignorisati za potrebe dobre igre.

Sto se druge edicije tice nisam odusevljen, uprkost tvrdnjama o suprotnom, razvoj likova je dosta "ukalupljen" u necije stereotipe kako lik treba da izgleda. Plus nemogucnost vodjenja nekih od likova (barem za sada).

Plus sitne idiotarije, mnogo vise akcenta na tuci, mnogo vise insistiranja na bacanju kockica za gluposti, par ultra nelogicnih stvari, zakomplikovana i usporena borba (koja je i onako jela previse vremena) i meni prilicno bitno - potpuno odsustvo bilo kakve najave (jasno mi je da ce se kampanja kad-tad pojaviti, ali fali bilo kakva najava) mega-plot-a poput fenomenalne price o crnom suncu iz prvog dela (Disciples of Dark Gods je verovatno jedan od najboljih sourcebook-a za bilo koji RPG sistem).

A sudeci po poslednjoj Rogue Trader kampanji, bolje i da ne cekamo zvanicnu kampanju... :(
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Post Reply

Return to “FRP/RPG”