GURPS 4ed

RPG sistemi, opšta rasprava o RPG temama
Post Reply
dizman021

GURPS 4ed

Post by dizman021 »

Jel igra neko GURPS? i dal je imao prilike da isproba 4th ediciju?
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: GURPS 4ed

Post by Faldang »

Igrao 3rd Ed, igrao 4th Ed, vodio 3rd i 3.5 (neki 3rd Ed sa elementima 4th, koji sam ja sam smešao :P ).

Volim ga kao sistem, i dalje mi je primarna stvar koju vodim, bez obzira na izlete u druge sisteme (Warhammer, Serenity, itd).

4th Edition me je prijatno iznenadio sa nekim momentima, doduše iz igračke perspektive, tako da se razmišljam da naručim knjige i da krenem da vodim u njemu. I dalje mi ostaje sumanuto dobra baza sourcebookova za 3rd Ed koje mogu da koristim.
User avatar
MrBlue
Posts: 7
Joined: Sun Feb 06, 2011 4:06 am
Location: Lazarevac

Re: GURPS 4ed

Post by MrBlue »

Ja posedujem GURPS Basic Set: Campaigns 4 Ed. knjigu koju ne koristim, pa ako neko hoće da je kupi ili da se menjamo..
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: GURPS 4ed

Post by CirKhan »

Ja sam godinama sporadicno vodio GURPS 3.Ed i volim njegovu fleksibilnost koja ti omogucava da sam doziras realizam (number-crunching) pravila ili da sam dopisujes svoja specijalna pravila u zavisnosti od tona kampanje koju vodis.
Od 4.edicije isto imam (u dead tree formatu) samo Campaigns koja je super korisna knjiga, a koliko sam iscitavao pravila 4.Ed. naprosto nisu toliko revolucionarna u odnosu na trecu da bih odvajao pare iz dzepa na nju. Jedina lepa nova stvar su 'tehnike' koje nisu bas ni skillovi ni advantages nego popunjava prostor za stvari koje su negde izmedju.
Mislim da je GURPS solidan i fleksibilan sistem, jedino sto moras da ga temeljno poznajes da bi znao kako da stanes ukraj pokusajima munchkinisanja od strane igraca cemu je kao i svi drugi 'univerzalni' point-buy sistemi veoma podlozan (ili da igras sa normalnim ljudima).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Faldang
Posts: 317
Joined: Thu Jun 02, 2005 9:06 am
Location: Batajnica
Contact:

Re: GURPS 4ed

Post by Faldang »

CirKhan wrote:Mislim da je GURPS solidan i fleksibilan sistem, jedino sto moras da ga temeljno poznajes da bi znao kako da stanes ukraj pokusajima munchkinisanja od strane igraca cemu je kao i svi drugi 'univerzalni' point-buy sistemi veoma podlozan (ili da igras sa normalnim ljudima).
Truer words have never been spoken :)
Post Reply

Return to “FRP/RPG”