Bladedawn (Megdan Mačeva) - novi rp

RPG sistemi, opšta rasprava o RPG temama
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Evo drugari i drugarice. :)

http://www.4shared.com/document/yrvcEzI ... aceva.html

Nadam se da neću proći kao taj "izvesni" gospodin Gulan. :D
Sad imate materijal, pa udrite na kritikovanje. :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Hypodermic »

Ok, sad kad smo videli kako izgleda (prelistah ga ovako na brzaka), mogu da kazem da imas poene za trud, ali da i nije nesto spektakularno. Izgleda kao mega uproscena verzija DnD-ja (zbog klasa), s time sto uvek koristi opposed 3d6 roll umesto skill check.

Sto se same knjige tice, ovako na prvo prelistavanje mogu odmah da ti kazem da treba jos dosta toga da se ispolira i preradi. Lokalni znalci ce vec reci detalje sta, gde, kako i koliko.

Ne znam da li mozes da ga prodas za 300 dinara, ali izgleda pristojno i igrivo, iako nije nista specijalno, izgleda kao standardni Fantasy Role Play. Ostaje da se vidi koliko ce setting da privuce igrace.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Na prvo prelistavanje, klasican primer Fantasy Heartbreaker-a. Zacudo donekle minimalisticki. Setting je kao i ime, relativno ocigledno smisljen da bude Game of Thrones ali ne bas. Ne postoji jasna ideja da igra sluzi icemu osim klanju neprijatelja.
Da bi lik uznapredovao na veći nivo on ide kroz avanture i ubija neprijatelje.
No, za razliku od SRP-a ovo je zapravo koherentan pokusaj pisanja sistema koji izgleda kao da se moze koristiti u nealkoholisanom stanju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Megabaja »

`Mi stariji znamo boljeeeeeee, najpametniji smo, i samo na osnovu toga shto smo toliko dugo u svetu RP igara imamo pravo da budemo negativni!!!`
kada sam ja kritikovao, pre par godina, nisam bio najstariji, nisam ni sad... stvar je u tome da su se u slavna vremena (davno zaboravljena) cesto pojavljivali ljudi sa "recolucionarnim" (? ne znam kako kulturnije) idejama. e tad si morao da se rves sa dvojicom, trojicom takvih godisnje... mozda je stav starih forumasa cesto iskljuciv - to je zato sto vecina njih nema vise strpljenja za duge besciljne dijaloge, u kojima svako ostaje pri svom... ipak, pazljivo slusaj sta pricaju, jer cesto i imaju sta da kazu.

a sad cu se baciti na analizu sistema... ta,ta...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Evo ukratko o settingu, kad zavrsim sa detaljnom verzijom postavicu i to.

U pocetku Lauragast (Tvorac) stvorio je Tal-Imiru i postavio sedam Vasjunita, besmrtnih bica, da je cuvaju. Potom on se sklonio iz vremena u vecnost. Jedan od njih, Samul, iskvario se, te su ga ostali Cuvari prozvali Utalir Mracni. To je bilo zato sto je on Dijamanima, njihovim slugama koji behu smrtni, podario Vecnost, dar od Tvorca koji je on cuvao. Zbog toga on bese izbacen iz kruga Cuvara. Posto je i njegov um polako poceo da se kvari, iz njegove ljubavi prema Dijamanima rodila se mrznja prema ostalim Cuvarima, posle Velikog rata on je proterao svoju bracu iz Tal-Imire na Zapad, preko mora. Dugo je vladala njegova imperija, poznata kao Dijamanska Imperija. Vremenom njegova bozanstvena lepota je nestala, a starog prelepog Samula, zamenio je zli Utalir, Ubica i Prokletnik. Jedan deo Dijamana koji je tezio da se vrati ostalim Cuvarima i Tvorcu podigao je pobunu protiv Utalira Strasnog. Utalirov odgovor je bio zestok. Poslao je veliku vojsku da unisti pobunjenike i njihov rod. Medjutim pobunjenici su vec uveliko otputovali na Istok gde su se razdvojili u dve grupe. Jedna je otisla na Severoistok gde su naisli na velike i zelene sume u kojima su se naselili osnovavsi kraljevinu Elevira. Vremenom od njih nastace rod Alamira, a od ostalih koji su otisli na Jugoistok nastace Milomiri.
Nedugo posle toga Utalir je od kamenja u severnoj, snegom prekirvenoj Ariji od kamenja stvorio Trolove. Trolovi su kao sledbenici Utalirovi osnovali kraljevinu na tim prostorima. Posle toga ljudi dolaze sa mora pod vodjstvom Enoha i naseljavaju jedan deo Arije, te bivaju zarobljeni i odvedeni u ropstvo. Stotinama godina ljudi su robovali pod trolovima, sve dok mladi Maksim Veliki nije podigao ustanak i poveo ljude u borbu protiv zlih robovlasnika. Ubrzo kraljevina Trolova bese unistena, a ljudi pod Maksimovim vodjstvom prelaze u Elin, dom Dijamanske Imperija. Posle bezbroj borbi Maksim Mladi ubi utalira na u borbi kod reke Naum. Utalirova smrt bese propast Dijamanske Imperije zla. Zbog toga mladi Maksim bi ubran u krug Cuvara kao sedmi Cuvar, zamena za Utalira Omrazenog.

Posle toga usledilo je osnivanje kraljevina ljudi, pa i ostrvske kraljevine Amanije, koju su naseljavali Amanijci, mesavina Alamira i Milomira koji behu naselili to ostrvo. To je bila najveca kraljevina od Starih dana do danas. Zahvaljujuci Amanijskom kralju Vamiru, ljudi behu sacuvani od drugog trolovskog ropstva, ali to je i dovelo do propasti Amanije. No o tome ce biti vise reci.

To je sve bilo od pre otprilike 15000 godina, pa na dalje, i tada vreme nije zabelezavano. Godina u kojoj je postavljen setting jeste 587. godine od kada je poceto vreme da se zapisuje.

Tal-Imiru naseljavaju Ljudi, Vilenjaci i Patuljci.

Ljudi vladaju kraljevinom Arijom i Elinskom Imperijom. Vilenjaci vladaju kraljevinama Koronom i Elevirom. Patuljci su nekada davno vladali Imperijom Arden koja se nalazila na prostorima jugoistocne Korone. Njihova kraljevina je unistena odavno, pre nego sto je vreme i pocelo da se zapisuje. Danas na svetu ima saka patuljjaka koji su ostali zivi, otprilike oko stotinak njih.

Elin u pocetku bese niz sitnih ljudskih kraljevina. Ujedinjavana je 3 puta, ali je jedino 3. put bio uspesan. Ona u pocetku bese Kraljevina Tanila, pa kraljevina Elina. Danas ona je Imperija Elina, na cijem celu sedi Njegova Svetost, Preosveceni Otac Imperator Sintar XI Aruson. On je kako bi mi rekli, Bog i batina. XD To je zemlja vitezova u prelepim oklopima i zamkova sagradjenih i cvrstog kamena i optocenih srebrom. :) Salim se. Samo je Tanil, glavni grad i centar kulture u celoj Imperiji, takozvani Srebrni Grad, jer su njegove zidine pretocene sa srebrom.

Arija je zemlja severno od Elina. Ljudi su se tamo posle ropstva vratili tek u vreme prvog kralja ujedinjenog Elina, Ilariusa Osvajaca. Tu se vlast smenjivala kao godisnja doba. Danas tamo se nalazi Kraljevina Aron, koju je uspostavio pokojni Imperator Elina Sintar X Arijan. Njen istocni deo je pod velikim uticajem Elinske kulture, dok na zapadu zivi divlja strana kraljevine. Tamo zive varvari koji ni ne nose oklope vec se bije samo prekriveni medvedjom kozom. Inace svia Arijanci su krupni i plavi, ali i lepi. XD

Korona je pustinjska kraljevina, koja se nalazi jugoistocno od Elina i kojom vladaju Milomiri, tamni (crni) vilenjaci. Oni vuku na arapsku kutluru. Jedino od cega se isticu od ostalih kraljevina jeste to sto su oni majstori u koriscenju magije. Milomiri su u natalitetu, jer vecinu njihove populacije cine prelepe zene Milomirnjanke. :)

Alamiri su dalja braca Milomira i oni vladaju Elevirom koji se nalazi severno od Korone. Oni su visoki, vitki, blede koze i imaju zelenu kosu. Oni zive u dubokim, mracnim i vlaznim sumama. Njihova kultura je manje-vise potpuno ne razvijena. Citajte, divljaci. Ipak uctivi divljaci, na nivou.

Ima tu jos mnogo, mnogo, mnogo toga, ali ne mogu vise da pisem. Kad zavrsim sa pisanjem temeljno u wordu, postavljam. :)
Nadam se da vam je interesantno. Inace za Tal-Imiru sam stvorio i neka bica koja sam bioloski uklopio u svet. :) Kao i ceo Elinski jezik, posto sam lingvisticar. :P
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Gassalasca Jape »

One ilustracije... deluju kao da si usao u nasumicnu beogradsku gimnaziju i unajmio klinca koji najbolje crta.
Mislim, nakon ovlasnog prelistavanja i inace se stice amatersko-genericki fantasy vibe*, ali ilustracije su mi nekako posebno upale u oci.
Though it could be just me...

*Ali kad je vec tako, dobro je sto erruje na jednostavnu stranu. Gulanovski tragicno bi bilo da ide na suprotnu, komicno kompleksnu stranu. Sto rekose vec, deluje zapravo igrivo.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Ljudi molim vas, da svi kazete svoje misljenje, da znam sta treba da preradim, dodam, izbacim, prosirim. :D
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Gassalasca Jape wrote:One ilustracije... deluju kao da si usao u nasumicnu beogradsku gimnaziju i unajmio klinca koji najbolje crta.
Mislim, nakon ovlasnog prelistavanja i inace se stice amatersko-genericki fantasy vibe*, ali ilustracije su mi nekako posebno upale u oci.
Though it could be just me...

*Ali kad je vec tako, dobro je sto erruje na jednostavnu stranu. Gulanovski tragicno bi bilo da ide na suprotnu, komicno kompleksnu stranu. Sto rekose vec, deluje zapravo igrivo.
Hahaha. To je radio moj brat. XD On je isao u skolu za crtanje. XD Mogao sam i ja da crtam, ali to bi bilo nesto na ovu foru http://www.elfwood.com/~nenadradojcic
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Megabaja »

sad sam i pregledao sistem.

pre lici na neki betl kompendijum, nego na kompletan sistem, ali hajde... nije lose za pocetak. trebalo bi da izdate jos dosta stvari da bi ovo bio kompletan sistem. ali... bolje i ovako nego da srljate u tabele, tabele, tabele...

drago mi je sto se bavite ovim hobijem i nadam se da cete nastaviti...



evo kako je to izgledalo u gulanovo vreme:
Image

PS
Ako nameravate da nastavite sa teologijom moracete da prestanete sa frpom... tesko su spojivi.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Megabaja wrote: PS
Ako nameravate da nastavite sa teologijom moracete da prestanete sa frpom... tesko su spojivi.
Samo da ustanovima, ja imam vrlo razuman pristup teologiji, naucno podstaknut. Hocu reci, nisam zealot. XD A i volim da se uzivljavam. XD
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by ZergLord »

Nisam jos pogledao sistem, ali cu prokomentarisati ilustracije koje su mi prve upale u oci.

Meni se licno prva ilustracija svidja. Nije spektakularna ali nije losa. Cini mi se da je radjena u tusu ili akvarelu, jer primecujem horizontalne tamne linije na nekim mestima koje se javljaju kad nanesete previse vode i boje/tus na neku povrsinu, odnosno kada je papir na kome slikate malo tanak. Ali nema veze, meni je i dalje ok...

Ali ostale ilustracije... ajoj. Jape je solidno sumirao kvalitet ilustracija.
Gassalasca Jape wrote:... deluju kao da si usao u nasumicnu beogradsku gimnaziju i unajmio klinca koji najbolje crta.
Ideje same po sebi nisu lose, ali osoba koja je ovo nacrtala nema preveliko znanje o ljudskoj anatomiji i proporcijama. Torzo je duzi od nogu, sake i stopala su male, a poze su ili dosadne (Divljan Arijanac) ili lose nacrtane (Lovac Elverivljanin). Highlight su Ratnik Arijanac koji je PREVELIK naspram svog konja, i Obijac Koronjanin cija me poza podseca na GW-ovog Obliteratora (sto nije dobro). One ilustracije za cudovista na kraju deluju kao nedovrsene skice.

I mogli bi da dodate jos neke ilustracije, osim crteza likova i cudovista. Ovako mi knjiga deluje malo monotono.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

ZergLord wrote:Nisam jos pogledao sistem, ali cu prokomentarisati ilustracije koje su mi prve upale u oci.

Meni se licno prva ilustracija svidja. Nije spektakularna ali nije losa. Cini mi se da je radjena u tusu ili akvarelu, jer primecujem horizontalne tamne linije na nekim mestima koje se javljaju kad nanesete previse vode i boje/tus na neku povrsinu, odnosno kada je papir na kome slikate malo tanak. Ali nema veze, meni je i dalje ok...

Ali ostale ilustracije... ajoj. Jape je solidno sumirao kvalitet ilustracija.
Gassalasca Jape wrote:... deluju kao da si usao u nasumicnu beogradsku gimnaziju i unajmio klinca koji najbolje crta.
Ideje same po sebi nisu lose, ali osoba koja je ovo nacrtala nema preveliko znanje o ljudskoj anatomiji i proporcijama. Torzo je duzi od nogu, sake i stopala su male, a poze su ili dosadne (Divljan Arijanac) ili lose nacrtane (Lovac Elverivljanin). Highlight su Ratnik Arijanac koji je PREVELIK naspram svog konja, i Obijac Koronjanin cija me poza podseca na GW-ovog Obliteratora (sto nije dobro). One ilustracije za cudovista na kraju deluju kao nedovrsene skice.

I mogli bi da dodate jos neke ilustracije, osim crteza likova i cudovista. Ovako mi knjiga deluje malo monotono.
Ranitk Arijanac i treba da bude prevelik naspram konja, to su ipak divlji Arijanci. Grdosije. XD Dobro ovo je za sada takvo kakvo je, dok ne nadjem boljeg crtaca. :D Ali ipak je to moj brat, tako da... XD
Cudovista sam ja rekao da nacrta kao skice, jer sam hteo tako da izgledaju, ne dovrseno.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

Uh, posto verovatno uopste nema diplomatskog nacina da ovo kazem, necu se ni truditi.
Ovo sto si gore napisao o istoriji settinga je potpuna pseudo-Tolkinovska bljuzga. I to dosadna. Presao sam je do kraja samo iz pristojnosti da ne komentarisem nesto sto nisam procitao.
Istina je da ja ne volim stereotipni fantasy i da je moj zvanicni stav da UNICEF treba da dela Bruksa, Dzordana i ostalih klonova spali na lomaci kao uslugu kulturnoj bastini covecanstva, ali u usporedbi sa pomenutim gromadama fantsy zanra ni ovo tvoje nije nesto losije.
Sto se samog sistema tice, nemam sad vremena da ga pazljivo citam a i bez playtesta ionako mnogo ne vredi razglabati o tome (eto ideje-mozemo da organizujemo klubski playtest session, odavno to nismo radili).
Bode mi oci ova podela na eksplicitno definisane uloge klasa u druzini, sto je predpostavljam uticaj 4.e D&D-a. Takodje ne vidim da postoji neka osobena game mehanika koja je setting-specificna, neki nacin na koji igraci interaktuju sa svojim okruzenjem, a da to nije preko ostrice sekire.
Takodje ne znam sta ce ti relativno opsezni cenovnici opreme kada ne vidim neku izrazito simulacionisticku mehaniku u kojoj bi ta oprema dosla do nekog izrazaja. Pogotovu u ovako ranoj fazi drafta. Takodje nejasno je da li su te cene fiksne u svim delovima sveta bez obzira na lokalni tehnoloski nivo, razvijenost robno-novcane razmene i trzisne fluktuacije.
Iskreno ne vidim ovdje nista sto bi opravdavalo napor registrovanja u zavodu za intelektualnu svojinu.
No plusic za entuzijazam u svakom slucaju.
A ova imena magija kao "Guslarev šarm", "Nota strave", "Ujed vampira" su naprosto priceless.
"Krug smrti" i "Himna slabosti" cu da maznem za imena pesama ako ikada budem pravio Power Metal bend.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by lord warrior »

Ostavicu analizu sistema i setinga za neki dug dan na poslu, sada cu samo da se nadovezem na blagi off-topic koji je otpoceo (i koji nemojte nastavljati. To sto ja krsim pravila ne znaci da mogu ostali 8-) ).

Elem:
Gulanova prezentacija (bice dostupna za oko 1h od trenutka objavljivanja ovog posta)
http://klubzmaj.org/download/gulan.mp3
I prva sesija SRP-a:
http://klubzmaj.org/download/srp_mixdown.mp3
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

CirKhan wrote:Uh, posto verovatno uopste nema diplomatskog nacina da ovo kazem, necu se ni truditi.
Ovo sto si gore napisao o istoriji settinga je potpuna pseudo-Tolkinovska bljuzga. I to dosadna. Presao sam je do kraja samo iz pristojnosti da ne komentarisem nesto sto nisam procitao.
Istina je da ja ne volim stereotipni fantasy i da je moj zvanicni stav da UNICEF treba da dela Bruksa, Dzordana i ostalih klonova spali na lomaci kao uslugu kulturnoj bastini covecanstva, ali u usporedbi sa pomenutim gromadama fantsy zanra ni ovo tvoje nije nesto losije.
Sto se samog sistema tice, nemam sad vremena da ga pazljivo citam a i bez playtesta ionako mnogo ne vredi razglabati o tome (eto ideje-mozemo da organizujemo klubski playtest session, odavno to nismo radili).
Bode mi oci ova podela na eksplicitno definisane uloge klasa u druzini, sto je predpostavljam uticaj 4.e D&D-a. Takodje ne vidim da postoji neka osobena game mehanika koja je setting-specificna, neki nacin na koji igraci interaktuju sa svojim okruzenjem, a da to nije preko ostrice sekire.
Takodje ne znam sta ce ti relativno opsezni cenovnici opreme kada ne vidim neku izrazito simulacionisticku mehaniku u kojoj bi ta oprema dosla do nekog izrazaja. Pogotovu u ovako ranoj fazi drafta. Takodje nejasno je da li su te cene fiksne u svim delovima sveta bez obzira na lokalni tehnoloski nivo, razvijenost robno-novcane razmene i trzisne fluktuacije.
Iskreno ne vidim ovdje nista sto bi opravdavalo napor registrovanja u zavodu za intelektualnu svojinu.
No plusic za entuzijazam u svakom slucaju.
A ova imena magija kao "Guslarev šarm", "Nota strave", "Ujed vampira" su naprosto priceless.
"Krug smrti" i "Himna slabosti" cu da maznem za imena pesama ako ikada budem pravio Power Metal bend.
Hahaha. :) To ze Tolkina nije tacno. Moram da priznam, jesam veliki, veliki, veliki fan, ali nisam koristio Tolkina kao inspiraciju, vec Sveto Pismo i slovensku mitologiju. :D

CirKhane hvala za kritike. Svima hvala, ali zaista. Tako cete mi pomoci da poboljsam, i oblikujem po vasim kritikama. :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Evo ovako kazu moji komentari:

- odlucio si se da je sve na srpskom, ali recimo NPC nije preveden niti objasnjen - kako ja da znam sta je to NPC (a ako vec znam, onda je pak malo besmisleno prevodjenje ostalog)? To sam primetio, mozda ima jos primera koje nisam primetio. Takodje podrzavam sto neke stvari ipak zadrzis i u zagradi kao opis (za razliku od recimo Nemanje "Kobni frljac kolja" - to moze da pogodi sta je samo onaj kome Nemanja oda tajnu :D :D :D... a to nije najgori primer :D).

- nije mi bas potpuno jasan sistem, konkretno - na jednom mestu sam video da se bonusi ne stackuju jedan na drugi, nego su uvek +1. Primera radi ako ja izaberem takvu kombinaciju rase / klase / kojecega da imam u opisu recimo 3 puta jednu istu stvar, to bi onda znacilo da je moj bonus i dalje +1. Sto je ultimativno glupo, nelogicno, i nedovoljno se odrazava na 3k6 (mislim... ako je mogao da ostane NPC, ne vidim zasto nije mogao 3d6, ali to je druga prica...). Na drugom mestu sam pak video da levelovanjem mogu nabudziti te bonuse, i ne samo to, nego kako napredujem po nivoima tako imam automatski sve jace i jace bonuse (na takve iteme nailazim). Krhm.... da li ti shvatas koliko je recimo +9 na 3k6 (insistiram na k :D). Doduse, istina, nigde nije navedeo posle koliko nivoa je predvidjeno da lik ode u penziju. Ali da se ne lazemo: +4 na na 3k6 je ozbiljan bonus. A +1 je zanemarljiv. Vec sa nekih +5 / +6 nema smisla igrati.

- pomeranje: nakon 6 kockica nailazi novi dan. A sta se desava ako ja stojim u nekom mestu? Onda nikada ne naidje novi dan?

- cenovnici: ako ja krecem sa 200 srebrnjaka, i opredelim se da uzmem ciku koji deli batine i samare, to znaci da ja u startu mogu da kupim mac sa +3 (za manje od 20% moje imovine) i da budem megabaja (jer +3 je jak bonus). U potpunosti ovde podrzavam pitanje koje je neko vec postavio vezano za dostupnost i varijaciju cene u svetu. Nisam siguran da bi jedan divljak cenio isto recimo mac i metak za musketu - kad smo vec kod njega, ako mac +3 kosta 35 srebrnjaka, cena od 40 srebrnjaka za 1 metak je malo..... Krhmm... a zasto 1 sveca kosta kao 2/3 dvorukog maca +1? Da ne pitam tek zasto je baklja skuplja od maca... Mislim da su ti cene malo... neizbalansirane.

- svet ti ipak previse podseca na Tolkina ;)... mislim ok mozda ti ne zelis da nama to tako izgleda, ali cu tu morati da te razocaram jer upravo tako izgleda.

- slike.... dobro, necemo o slikama :D. Mislim da nam Lord Sunka trenutno razbija glavu o zid, poput onog numa-numa lika sto razbija plocu o glavu

- za dobijanje 18 na 3k6 imas preko 5% sanse (5% je 1/20). A to je puno sanse da ti ja napravim kontranap od koga ti ne mozes da se odbranis. Krhm... preko 5% sanse da instant-ubijem zmaja??????????????????????????????mislite da je dovoljno znakova pitanja-nije?????????????????????

- Kako ja mogu da vodim patuljka kad njih ima 100 na celom svetu? Ja sam tu onda ultimativni baja... da ne pricamo o vaznosti mog karaktera u tom slucaju...

- ako si vec insistirao na srpskom jeziku (sto ja licno ne podrzavam, ali to je moj licni stav, evo imas recimo Orijanu koja te tu potpuno podrzava - dakle to je veoma personalna stvar), ne bi bilo lose da onda vodis racuna o osnovama pravopisa i gramatike ("ne moguce" je recimo prilicno gadan primer).

- moram opet da se vratim na cenovnike - svi carobnjaci su ovde ultimativno skupe baje, posto im jedna prosecna magija izadje skuplje od maca +1 (a od 1 magije se neces leba najesti, jelte). Naravno to sad zavisi i koliko je zamisljeno da je svet jak magijom, pa to moze biti objasnjenje (koje ja doduse nigde nisam video).

- Takodje, nigde nisam video koliko ko ima magijskih poena, kako se oni obnavljaju, itd. Ajde magije sto su neizbalansirane, to je manje-vise tako u svim sistemima. Nisam primetio da imas neki kontra-efekat pri koriscenju magije (posto su one ultimativne - level 2 magija ti daje bitnih +4 na 3...k...6 - mogu li priupitati, posto nisam primetio da se bilo gde drugde spominje neka druga kockica, zasto je bilo bitno da navedes ono k6? Posto nije da imas negde i ...k...20, a ako je ovo namenjeno onima koji jos ne znaju sta je... k... onda mi to k6 nema bas nekog smisla).

- mislim da i dalje nisam shvatio sta je to p.m., p.s., p.z. - ok, p predpostavljam da su poeni. Kako tek mislis da neko ko je nov u ovome razume sta je to p. a kamoli sta su m, s, z?

- Ako prosecna druzina (level 1) ima recimo 4 lika. I svi uzmemo alhemicara i napravimo po 1... eliksir zivota (uh)... bicemo dobri 14.000 srebrnjaka. Za te pare mogu da unajmim prilican broj lokalaca iz krcme da oni idu i ratuju za mene dok ja ispijam pivo / vino / stogod drugo od kvalitetnog pica, drzim noge na stolu i gledam guze lokalnih teta ;). Dakle opet cene...

- kod vukodlaka sam se vec valjao po stolici... slike su... ne, rekli smo da slike necemo komentarisati

E sad, ako si citao do ovde uopste :D, da pojasnim svoje vidjenje stvari. Prvo svaka cast za ulozeni trud, definitivno se nisi obrukao kao, recimo, Gulan. Medjutim. Primetices koliko sam ti pitanja postavio ovako iz glave iz prvog prelistavanja (znaci ne detaljnog citanja) - a ja recimo iskreno (zaista) verujem da si ti ulozio ovde jako puno vremena i truda. To bi trebalo da ti pokaze koliko nisi ni blizu toga da napravis 1 "sistem" sa bilo kakvom mehanikom (znaci da se ne obaziremo na kvalitet mehanike). Ovo sto si ti ovde prikazao je odlican neki draft za pocetak, koji dalje moze da se siri. E sad da bi dosao do sistema (znaci i dalje ne govorimo o kvalitetu istog), potrebno je jos X puta toliko vremena i truda. Recimo da i to prodjes. Onda si napravio sistem. Ali taj sistem, tesko da ce biti (mehanikom) kvalitetan "iz prve", jer da se ne lazemo, sumnjam da si matematicki genije, pa da to mozes iz glave iz prvog puta da ubodes (a cak ni genijalci nisu uspevali stvari iz prve). Znaci onda ide "premetacina sistema". Ali svakom tom premetacinom, ti moras da testiras sistem iz pocetka - jer promena jednog parametra moze uticati na balans niza drugih parametara. Ako posle svega navedenog (da ne duzim dalje pricu, mogao bih jos svasta da ti napisem) i dalje smatras da su tvoji trud i vreme (u toj meri) vredni 300 dinara (koje mozes zaraditi, primera radi, za nepunih 2 sata deljenja letaka, sto je posao koji apolutno svako moze da radi; ili za manje od sat vremena nanosenja osnovnih boja na figurice; da ne spominjem neki ozbiljan posao). A da tek ne ulazimo sad u pricu da pored svog tvog truda i vremena ti mene nisi ubedio da ja trebam da dam 300 dinara bas tvom sistemu, jer ima drugih, koji su dosta kvalitetniji, za koje imam vec gotove avanture, za koje postoji vec veoma razvijen community (za koji, zamisli, nisam ogranicen na nekih 7,276,195 excluding Kosovo ljudi (izvor je wikipedia)) te bih imao sa kime i da popricam na tu temu, i za koje ne moram razmisljati o "pravima autora" (opet - necu ulaziti u to kako bi ti mene uspesno tuzio ako bih ja iskoristio bauka, pa cak i njegovu sliku, jer sam takvih slika vidjao ne zna se broj... cak se ne bih zacudio da bi neko drugi mozda tebe mogao da tuzi za kradju ideje, ali to cu ostaviti pravnicima da ti detaljnije objasne, ja sam slab u toj grani).

Nadam se da ipak nisi negativno shvatio moje komentare, posto nisu bili negativno ni zamisljeni. Kriticki da, negativno / uvredljivo ne.

P.S. A mislim da mi jos dodjes i neko pivo za ovoliku pisaniju ;) (ne znam kakve su sad cene po prodavnicama ali kontam da je jedno pivo pola tvoje knjige ;) - znaci sistem ti je vec nerentabilan).

P.P.S. Ako pored svega navedenog, uspes da nadjes gomilu ljudi koji su spremni da investiraju ogromne kolicine kesa u tvoj sistem - skidam kapu ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Dzon Vejn wrote:Evo ovako kazu moji komentari:

- odlucio si se da je sve na srpskom, ali recimo NPC nije preveden niti objasnjen - kako ja da znam sta je to NPC (a ako vec znam, onda je pak malo besmisleno prevodjenje ostalog)? To sam primetio, mozda ima jos primera koje nisam primetio. Takodje podrzavam sto neke stvari ipak zadrzis i u zagradi kao opis (za razliku od recimo Nemanje "Kobni frljac kolja" - to moze da pogodi sta je samo onaj kome Nemanja oda tajnu :D :D :D... a to nije najgori primer :D).

- nije mi bas potpuno jasan sistem, konkretno - na jednom mestu sam video da se bonusi ne stackuju jedan na drugi, nego su uvek +1. Primera radi ako ja izaberem takvu kombinaciju rase / klase / kojecega da imam u opisu recimo 3 puta jednu istu stvar, to bi onda znacilo da je moj bonus i dalje +1. Sto je ultimativno glupo, nelogicno, i nedovoljno se odrazava na 3k6 (mislim... ako je mogao da ostane NPC, ne vidim zasto nije mogao 3d6, ali to je druga prica...). Na drugom mestu sam pak video da levelovanjem mogu nabudziti te bonuse, i ne samo to, nego kako napredujem po nivoima tako imam automatski sve jace i jace bonuse (na takve iteme nailazim). Krhm.... da li ti shvatas koliko je recimo +9 na 3k6 (insistiram na k :D). Doduse, istina, nigde nije navedeo posle koliko nivoa je predvidjeno da lik ode u penziju. Ali da se ne lazemo: +4 na na 3k6 je ozbiljan bonus. A +1 je zanemarljiv. Vec sa nekih +5 / +6 nema smisla igrati.

- pomeranje: nakon 6 kockica nailazi novi dan. A sta se desava ako ja stojim u nekom mestu? Onda nikada ne naidje novi dan?

- cenovnici: ako ja krecem sa 200 srebrnjaka, i opredelim se da uzmem ciku koji deli batine i samare, to znaci da ja u startu mogu da kupim mac sa +3 (za manje od 20% moje imovine) i da budem megabaja (jer +3 je jak bonus). U potpunosti ovde podrzavam pitanje koje je neko vec postavio vezano za dostupnost i varijaciju cene u svetu. Nisam siguran da bi jedan divljak cenio isto recimo mac i metak za musketu - kad smo vec kod njega, ako mac +3 kosta 35 srebrnjaka, cena od 40 srebrnjaka za 1 metak je malo..... Krhmm... a zasto 1 sveca kosta kao 2/3 dvorukog maca +1? Da ne pitam tek zasto je baklja skuplja od maca... Mislim da su ti cene malo... neizbalansirane.

- svet ti ipak previse podseca na Tolkina ;)... mislim ok mozda ti ne zelis da nama to tako izgleda, ali cu tu morati da te razocaram jer upravo tako izgleda.

- slike.... dobro, necemo o slikama :D. Mislim da nam Lord Sunka trenutno razbija glavu o zid, poput onog numa-numa lika sto razbija plocu o glavu

- za dobijanje 18 na 3k6 imas preko 5% sanse (5% je 1/20). A to je puno sanse da ti ja napravim kontranap od koga ti ne mozes da se odbranis. Krhm... preko 5% sanse da instant-ubijem zmaja??????????????????????????????mislite da je dovoljno znakova pitanja-nije?????????????????????

- Kako ja mogu da vodim patuljka kad njih ima 100 na celom svetu? Ja sam tu onda ultimativni baja... da ne pricamo o vaznosti mog karaktera u tom slucaju...

- ako si vec insistirao na srpskom jeziku (sto ja licno ne podrzavam, ali to je moj licni stav, evo imas recimo Orijanu koja te tu potpuno podrzava - dakle to je veoma personalna stvar), ne bi bilo lose da onda vodis racuna o osnovama pravopisa i gramatike ("ne moguce" je recimo prilicno gadan primer).

- moram opet da se vratim na cenovnike - svi carobnjaci su ovde ultimativno skupe baje, posto im jedna prosecna magija izadje skuplje od maca +1 (a od 1 magije se neces leba najesti, jelte). Naravno to sad zavisi i koliko je zamisljeno da je svet jak magijom, pa to moze biti objasnjenje (koje ja doduse nigde nisam video).

- Takodje, nigde nisam video koliko ko ima magijskih poena, kako se oni obnavljaju, itd. Ajde magije sto su neizbalansirane, to je manje-vise tako u svim sistemima. Nisam primetio da imas neki kontra-efekat pri koriscenju magije (posto su one ultimativne - level 2 magija ti daje bitnih +4 na 3...k...6 - mogu li priupitati, posto nisam primetio da se bilo gde drugde spominje neka druga kockica, zasto je bilo bitno da navedes ono k6? Posto nije da imas negde i ...k...20, a ako je ovo namenjeno onima koji jos ne znaju sta je... k... onda mi to k6 nema bas nekog smisla).

- mislim da i dalje nisam shvatio sta je to p.m., p.s., p.z. - ok, p predpostavljam da su poeni. Kako tek mislis da neko ko je nov u ovome razume sta je to p. a kamoli sta su m, s, z?

- Ako prosecna druzina (level 1) ima recimo 4 lika. I svi uzmemo alhemicara i napravimo po 1... eliksir zivota (uh)... bicemo dobri 14.000 srebrnjaka. Za te pare mogu da unajmim prilican broj lokalaca iz krcme da oni idu i ratuju za mene dok ja ispijam pivo / vino / stogod drugo od kvalitetnog pica, drzim noge na stolu i gledam guze lokalnih teta ;). Dakle opet cene...

- kod vukodlaka sam se vec valjao po stolici... slike su... ne, rekli smo da slike necemo komentarisati

E sad, ako si citao do ovde uopste :D, da pojasnim svoje vidjenje stvari. Prvo svaka cast za ulozeni trud, definitivno se nisi obrukao kao, recimo, Gulan. Medjutim. Primetices koliko sam ti pitanja postavio ovako iz glave iz prvog prelistavanja (znaci ne detaljnog citanja) - a ja recimo iskreno (zaista) verujem da si ti ulozio ovde jako puno vremena i truda. To bi trebalo da ti pokaze koliko nisi ni blizu toga da napravis 1 "sistem" sa bilo kakvom mehanikom (znaci da se ne obaziremo na kvalitet mehanike). Ovo sto si ti ovde prikazao je odlican neki draft za pocetak, koji dalje moze da se siri. E sad da bi dosao do sistema (znaci i dalje ne govorimo o kvalitetu istog), potrebno je jos X puta toliko vremena i truda. Recimo da i to prodjes. Onda si napravio sistem. Ali taj sistem, tesko da ce biti (mehanikom) kvalitetan "iz prve", jer da se ne lazemo, sumnjam da si matematicki genije, pa da to mozes iz glave iz prvog puta da ubodes (a cak ni genijalci nisu uspevali stvari iz prve). Znaci onda ide "premetacina sistema". Ali svakom tom premetacinom, ti moras da testiras sistem iz pocetka - jer promena jednog parametra moze uticati na balans niza drugih parametara. Ako posle svega navedenog (da ne duzim dalje pricu, mogao bih jos svasta da ti napisem) i dalje smatras da su tvoji trud i vreme (u toj meri) vredni 300 dinara (koje mozes zaraditi, primera radi, za nepunih 2 sata deljenja letaka, sto je posao koji apolutno svako moze da radi; ili za manje od sat vremena nanosenja osnovnih boja na figurice; da ne spominjem neki ozbiljan posao). A da tek ne ulazimo sad u pricu da pored svog tvog truda i vremena ti mene nisi ubedio da ja trebam da dam 300 dinara bas tvom sistemu, jer ima drugih, koji su dosta kvalitetniji, za koje imam vec gotove avanture, za koje postoji vec veoma razvijen community (za koji, zamisli, nisam ogranicen na nekih 7,276,195 excluding Kosovo ljudi (izvor je wikipedia)) te bih imao sa kime i da popricam na tu temu, i za koje ne moram razmisljati o "pravima autora" (opet - necu ulaziti u to kako bi ti mene uspesno tuzio ako bih ja iskoristio bauka, pa cak i njegovu sliku, jer sam takvih slika vidjao ne zna se broj... cak se ne bih zacudio da bi neko drugi mozda tebe mogao da tuzi za kradju ideje, ali to cu ostaviti pravnicima da ti detaljnije objasne, ja sam slab u toj grani).

Nadam se da ipak nisi negativno shvatio moje komentare, posto nisu bili negativno ni zamisljeni. Kriticki da, negativno / uvredljivo ne.

P.S. A mislim da mi jos dodjes i neko pivo za ovoliku pisaniju ;) (ne znam kakve su sad cene po prodavnicama ali kontam da je jedno pivo pola tvoje knjige ;) - znaci sistem ti je vec nerentabilan).

P.P.S. Ako pored svega navedenog, uspes da nadjes gomilu ljudi koji su spremni da investiraju ogromne kolicine kesa u tvoj sistem - skidam kapu ;).
O.O Bogme dođem ja tebi celu gajbu piva. XD :) Hvala na kritikama. Odmah krećem u matematičke obračune. ;)
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Gassalasca Jape »

CirKhan wrote:Uh, posto verovatno uopste nema diplomatskog nacina da ovo kazem, necu se ni truditi.
A ova imena magija kao "Guslarev šarm", "Nota strave", "Ujed vampira" su naprosto priceless.
"Krug smrti" i "Himna slabosti" cu da maznem za imena pesama ako ikada budem pravio Power Metal bend.

Moji favoriti su bili "Malo vidanje" i "Slepa jarost". :D
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Ono shto me je definitivno zaustavilo u chitanju, do te mere da sumnjam da cu chitati dalje, jeste sledeca rechenica `Vodja igre ima totalnu slobodu u smišljanju priče kakvu god on zeli, sa tim što priča mora biti unutar granica sveta Tal-Imire.`
The End. Ono shto organski ne podnosim to je da me bilo ko kao Igracha ili Vodju igre ogranichava u kom svetu hocu da igram svoj frp. Primera radi ja bash hocu da kada bacim motiku ona umesto da padne na zemlju, odleti u vis, ili da mi u jednom delu planete egzistira vazduh sa Marsa. Necu i ne prihvatam da mi bilo ko odredjuje kako ce izgledati svet u kome ja zapochinjem svog lika. Ispada da su pravila predoredjena setingu a ne seting pravilima. Generalno igrala sam mozda dva frpa sa definisanim svetom, istorijom i slichno koji je potekao iz knjige, svi ostali svetovi bili su plod mashte GMa (jeste veci posao ali vredi). Seting nisam ni prochitala, mogu o njemu kasnije da rspravljam iskljuchivo u formi literarne diskusije, ali po meni on je izuzetno marginalna stvar. Pravila su ta koja se rachunaju, mehanika i matematika to je ono na shta ja prvo pomislim kada kada mi neko kaze novi sistem, a ne na bajke i mitologiju koju mogu da smislim i sama.

+10 za trud to stoji i btw meni se crtezi dopadaju.
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Dzon Vejn wrote:- za dobijanje 18 na 3k6 imas preko 5% sanse (5% je 1/20).
18 na 3d6 (izbaci to k u ime svega cokoladnog, molim te) je oko 0.463%. Da bi dobio 6 na sestostranoj imas 16.67% sanse. Da bi dobio dve sestice na dve sestostrane imas, pogadjas, 16.67% od 16.67% sto je oko 2.78%. 16.67% od tih 2.78% za tri od tri sestice je 0.463%.

Kada budem imao malo vise vremena napisacu nesto o samom sistemu. Ali preliminarno - izbor tri kockice koje se sabiraju je odlican jer pravi parabolicnu krivu verovatnoce sa peak-om na zbiru od 11 i 12 (zapravo na 11.5 ali obzirom da to nije diskretna vrednost koja postoji u zbiru kockica, onda 11 i 12 imaju isto sanse). To znaci da modifier od +1 i +2 znaci jako, jako mnogo. Razlika izmedju klot roll-a i roll-a sa +1 midifier-om je ogroman. Razlika u sansi uspeha izmedju roll-a sa +5 i roll-a sa +6 je zanemariv. Sa time se moze lepo baratati, ako se sve to ima jasno u vidu.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Orijana wrote:Ono shto me je definitivno zaustavilo u chitanju, do te mere da sumnjam da cu chitati dalje, jeste sledeca rechenica `Vodja igre ima totalnu slobodu u smišljanju priče kakvu god on zeli, sa tim što priča mora biti unutar granica sveta Tal-Imire.`
The End. Ono shto organski ne podnosim to je da me bilo ko kao Igracha ili Vodju igre ogranichava u kom svetu hocu da igram svoj frp. Primera radi ja bash hocu da kada bacim motiku ona umesto da padne na zemlju, odleti u vis, ili da mi u jednom delu planete egzistira vazduh sa Marsa. Necu i ne prihvatam da mi bilo ko odredjuje kako ce izgledati svet u kome ja zapochinjem svog lika. Ispada da su pravila predoredjena setingu a ne seting pravilima. Generalno igrala sam mozda dva frpa sa definisanim svetom, istorijom i slichno koji je potekao iz knjige, svi ostali svetovi bili su plod mashte GMa (jeste veci posao ali vredi). Seting nisam ni prochitala, mogu o njemu kasnije da rspravljam iskljuchivo u formi literarne diskusije, ali po meni on je izuzetno marginalna stvar. Pravila su ta koja se rachunaju, mehanika i matematika to je ono na shta ja prvo pomislim kada kada mi neko kaze novi sistem, a ne na bajke i mitologiju koju mogu da smislim i sama.

+10 za trud to stoji i btw meni se crtezi dopadaju.
Draga moja Orijana, odmah sam izbrisao "mora biti unutar granica sveta Tal-Imire." :) My bad.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Sad sam primetio da nisam dovrsio recenicu kod koriscenja magija - kada sam pricao o kontraefektima magija, mislio sam na nesto kao sto je recimo uradjeno kod WH FRP (WFRP): da, magije su megabajne (kao jelte i u svim ostalim sistemima), ali ako ja bacim nepovoljne kockice, moze mi se desiti nesto mnogo gadno (sto jaca magija, potrebno ti je vise kockica da bi imao sansu da uspes, a sto vise kockica, to vec sansa da se nesto gadno desi). Shodno tome, dobro cu razmisliti pre nego sto krenem da se frljam magijama ;).

@Dawn: jest vala za procente... u glavi mi je bilo 1k20 :D :D :D, a ne 3k6.

edit: zaboravio sam dodati i zasto mislim da je k6 :D :D :D losa sama po sebi: ona ima "step" od 16.67%, dok recimo k20 :D :D :D ima "step od 5%". Shodno tome, sto vecu kockicu koristis, mozes bolje podesiti verovatnocu (stim sto d100 i d100 predstavljen kao 2d10 nije isto).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

nenadradojcic wrote: Draga moja Orijana, odmah sam izbrisao "mora biti unutar granica sveta Tal-Imire." :) My bad.
Onda chitam dalje :D
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Ispravio sam neke stvari:

-Nije vise 3k6 nego je dobro, staro 3d6. XD
-Uneo sam sistem valuta i sistem razlike cene izmedju kraljevina u procentima. :)
-Promenio sam cene. XD
-Stavio sam da moraju da se bacaju kockice da bi igrač igrao sa Ardenjaninom. :lol:
-Obrisao "mora biti unutar granica sveta Tal-Imire."
-Obelezio gde se prvi put koristi izraz poeni zdravlja/magije/snage da je za to skracenica p.z. p.m. p.s.
-Promenio pravilo oko uticaja, da se odnosi samo na uticaje koje donose magije i specijalni udarci, ali da uticaji rasa i klasa mogu da se "sjedinjuju"
-Ubacio stvarcice oko interakcije sa svetom i NPC likovima

P.S.
-Nasao sam lika za crteze, U BOJI. Sad cekam da mi odgovori. XD


Evo link sa izmenama.
http://www.4shared.com/document/BBvRli8 ... eva_2.html
:)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Hypodermic »

Mozda ce zvucati bezveze, ali gde je character sheet? sa vizuelnim objasnjenjem koji stat pise gde, kao i primerom jednog charsheeta, i slicno.

Gde je fluff? Gde su intermezzo pasusi sa fluffom o tvom settingu, o poznatim licnostima koje su ove ili one rase ili klase, slike opreme, zerg je vec spomenuo da ti trebaju ilustracije koje nisu samo da pokazu kako izgledaju likovi i cudovista. Ne secam se da li sam video ali gde je objasnjenje non-combat vestina? Socijalnih interakcija izmedju likova i izmedju njih i NPCs? Bez svega toga, ovo nije RP, vec je narativni boardgame.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Fluff sam odvojeno pisao, ali nisam jos zavrsio. Rekao sam pre par postova da cu da okacim ovde cim zavrsim.

Evo ga sheet (list heroja)

http://www.4shared.com/photo/5b8SZJ8X/List_Heroja.html
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

Eto vidis, da je neophodno da se prokonsultujes sa ljudima i pre nego sto se bacis na registrovanje u zavodu. Za jedno popodne si dobio gomilu korisnog feedbacka. Srecom pa nisi sujetan. :wink:
Doduse sad kad razmislim o tome, nisam bas ni siguran sta bi tacno mogao da registrujes, verovatno ne samu mehaniku posto je ona matematicki obrazac vec vidjen u drugim primenama. Mozda samo ime settinga i listu nekih specificnih imena vezanih za njega. nisam siguran kako nase zakonodavstvo u praksi tretira literarne koncepte.
The End. Ono shto organski ne podnosim to je da me bilo ko kao Igracha ili Vodju igre ogranichava u kom svetu hocu da igram svoj frp. Primera radi ja bash hocu da kada bacim motiku ona umesto da padne na zemlju, odleti u vis, ili da mi u jednom delu planete egzistira vazduh sa Marsa. Necu i ne prihvatam da mi bilo ko odredjuje kako ce izgledati svet u kome ja zapochinjem svog lika. Ispada da su pravila predoredjena setingu a ne seting pravilima. Generalno igrala sam mozda dva frpa sa definisanim svetom, istorijom i slichno koji je potekao iz knjige, svi ostali svetovi bili su plod mashte GMa (jeste veci posao ali vredi). Seting nisam ni prochitala, mogu o njemu kasnije da rspravljam iskljuchivo u formi literarne diskusije, ali po meni on je izuzetno marginalna stvar. Pravila su ta koja se rachunaju, mehanika i matematika to je ono na shta ja prvo pomislim kada kada mi neko kaze novi sistem, a ne na bajke i mitologiju koju mogu da smislim i sama.
Na stranu sto se apsolutno ne slazem sa tobom da je setting irelevantan i prepusten na milost i nemilost hirovima individualnih GMazova, te da treba da bude potcinjen sistemu, covek je ovde istovremeno kreirao i setting i sistem kao neodvojivu celinu, tako da ti primedba nije na mestu.
Uvek mozes da igras sa nekim sistemom poput GURPS-a, Hero-a, Tri-stat-a, Synaps-e ili gomile drugih genericnih sistema koji su setting nespecificni i aplikativni na svaki tvoj trip.
Posto mu to ocigledno nije bila namera, vec da sistem podrzava svet, zato sam mu i rekao da razvije neku mehaniku koja bi karaktere vise embedd-ovala u setting.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Celu stvar sa zavodom sam otkazao. Auuu al ce Slavisa da se ljuti. XD XD XD
Odlucio sam da od ovoga ne zaradjujem pare, nego lepo ko bude hteo da pomogne, free prilozi su tu. XD
Majke mi ljudi, svima vam hvala! Da nije vas, verovatno bih postao Onaj cije ime ne sme da se izgovara. Nadam se da vec nisam? O.o
By the way, jos vi kritikujte. :)
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Jaooo opet sve iz pochetka, taman sam preko PPa sve ovo ponovila, ajd sad cu neki copy paste izvedem >>>
Nemam ja nishta protiv predefinisanih svetova i avantura ako su interesantne, ali imam protiv zatucanosti. Ne volim kada mi pravila sveta ogranichavaju karakter, recimo Dark elfovi, jesu zli po definiciji u WHu (tj sadisti) ali ja hocu da moj karakter dozivi prosvetljenje i bude dobri klerik koji pomaze bakicama da prelaze ulicu, ako ja dobro otfrpujem svu tu transformaciju a ti kao GM mi dodjesh i kazesh e u mom svetu svi dark elfovi su zli i ne mozesh da budesh dobra, ja cu onda ostavim sheet i nikad ne dodjem na session.
E ja bash ne volim te sisteme gde je glavna rechenica koja se chuje od strane GMa `Ti to ne bi radio`. Zashto, chemu? Ja sam zamislila svog karaktera sa njegovim manama i vrlinama. Lupam primer, ekstremno zloj druzini padne na pamet da otruje selo, izlechi par ljudi true restaurationom i onda prodaje obichnu vodu kao lek, namlati se para i zbrishe dok pola sela pomre. A ti si na primer bash za to selo namenio neku ekstremnu bitnu prichu zarad odradjivanja kampanje. I shta sad? Necesh nam dati da otrujemo selo (bez obzira naglasio da je vazno za prichu ili ne) zato shto ce ti xy sati razrade istog pasti u vodu? Za mene si onda lenj GM. Igrala sam i takve kampanje, gde GMovi zakucavaju karaktere na osnovu toga shto su smislili prichu i ne dozvoljavaju igrachima da izadju iz kalupa njegove zamisli. To je meni suvishe ogranichavajuce.
PS, limiti svakako postoje, logichno je da necesh moci da igrash Psiona u svetu za koji psione nikad nije ni chuo, ali ja ne govorim o tome, ja govorim o zakucavanju karaktera u kulup GMove zamisli. To mi je dosadno , jer onda taj GM moze da igra sam sa sobom, shta cu mu ja?
Dakle svaki moj trip, kako ti navede nema veze sa ovim shto ja pricham. Ako je svet pod vodom, a ja recimo hocu da moj lik ima paranoju od vode i frpujem to tako da bude zanimljivo celoj druzini, shta bicu losh igrach jer imam `trip` ?

E sad on poshto je kreirao sistem tako da bude neodvojiv od sveta, za mene je to generalno losh sistem, jer vodi ka tome da ce biti samo kako GM kaze.
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Zashto se ogranichavati logikom u fantasy sistemu? Na primer ja hocu da igram obijacha u svetu Kingove Mrachne kule, zashto to ne bi bilo moguce? Samo zato shto je stvaraoc sistema izmislio da mu se pravila odigravaju u svetu inspirisanom slovenskom mitologijom, ja ne treba da zamislim neshto drugo?
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Evo sad ovako.
Setting jeste napisan u nekoj vrsti veze sa Tal-Imirom. Ali to ne mora da bude Tal-Imira. Samo uzmes setting koji hoces i zamenis mesta sa Tal-Imirom i eto. Voila! Onda sa Divljanom juris hobite kroz Okrug. XD

edit: Jedino bi moza problem bio sa mapom sveta, koju sam ubacio, a koja je podeljena na kvadratice, radi lakseg putovanja likova.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Zashto se ogranichavati logikom u fantasy sistemu? Na primer ja hocu da igram obijacha u svetu Kingove Mrachne kule, zashto to ne bi bilo moguce? Samo zato shto je stvaraoc sistema izmislio da mu se pravila odigravaju u svetu inspirisanom slovenskom mitologijom, ja ne treba da zamislim neshto drugo?
Evo ja hocu da igram u WFRP svetu witch huntera kome je celo mutiralo i izasao mu je dodatni penis na istom... zasto ne moze??? Pa zato sto ne moze... ne mozeeeeeeee :D
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Shteta shto ne moze, mislim da bi bilo izuzetno interesantno spojiti vilenjaka i patuljchicu, po jedna na svaki pe**is...
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

Zashto se ogranichavati logikom u fantasy sistemu? Na primer ja hocu da igram obijacha u svetu Kingove Mrachne kule, zashto to ne bi bilo moguce? Samo zato shto je stvaraoc sistema izmislio da mu se pravila odigravaju u svetu inspirisanom slovenskom mitologijom, ja ne treba da zamislim neshto drugo?
Upravo zato.
Dakle svaki moj trip, kako ti navede nema veze sa ovim shto ja pricham. Ako je svet pod vodom, a ja recimo hocu da moj lik ima paranoju od vode i frpujem to tako da bude zanimljivo celoj druzini, shta bicu losh igrach jer imam `trip` ?
Naprosto sa takvim karakterom neces igrati takav setting. Ili ce karakter biti iole smislen i uverljiv u svom kontekstu ili ga nece biti. To je kao da mi kazes da zelis da u WWII frpu vodis SS oficira koji je u privatno vreme i Jevrejin.
Moze ako ako je u pitanju pulp parodija. Kirgan je u CoC vodio onog famoznog Fu Mancuevog unuka koji je bio reli vozac, majstor borilackih vestina, sjajan revolveras i poznavalac okultinh vestina (Kirgane podseti me ako sam nesto izostavio), ali to je u okviru zanrovski jasno definisane pulp avanture. Ne bi moglo tako ni u ostatku CoC-a a kamoli u necemu ozbiljnijem.
E sad on poshto je kreirao sistem tako da bude neodvojiv od sveta, za mene je to generalno losh sistem, jer vodi ka tome da ce biti samo kako GM kaze.
Vi drugarice Orijana imate potpuno dubiozno shvatanje frpa, i ocigledne probleme sa svojim GMazovima. Moja sucut.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

A Vi ste izuzetno uvredljivi, bezobrazni i nadasve nekulturni. Sa takvim osobama voditi zdravu razmenu mishljenja je nemoguce, a konstruktivna diskusija utopija. Ignore...
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

Stop the press! Neko se nije slozio sa tobom! 8O Necuveno!

“You boys play too rough for me. Knives in the Senate House? I didn't know you had it in you -- No, I will serve out my term as consul and then return to the provinces, plough my fields and fuck my slaves like old Cincinnatus.” –Mark Antony

Kao sto neko gore vec rece, ovo je forum sa specificnim rezidentima koji su politicki nekorektni, netolerantni na tudju glupost i uopste krajnje emotivno nesenzitivni primerci muskih svinja. And we like it this way.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Oh Zaboga, lepo je kada chujesh da neko govori istinu o sebi i to naglas :lol:

Vidite ovako, apsolutno nemam nameru da gubim vreme na Vas, niti Vashe nekonstrktivno, ironichno, sarkastichno i kontraproduktivno iznoshenje mishljenja (sa kojim se BTW u odredjenoj meri chak i slazem). Bilo bi lepo videti da se nadje neka `mushka svinja` koja zna da na normalan nachin izrazi svoje mishljenje, bez ironije i sarkazma ili ja jednostavno trazim previshe?

I BTW izuzetno cenim ljude koji se samnom ne slazu, smatram da neslaganje dovodi do pozitivnih promena i situacija, shteta shto to niste mogli uvideti, al dobro intelekt je chudo...

A da odgovorim sada na konstruktivni deo posta. Naime zashto je toliko teshko zamisliti nekog SSovca koji je Jevrejin shpijun? Meni nije. Sad, ja u glavnom igram fantasy koji nema toliko stabilnih postulata kao shto mozda ima modern (to primecujem iz primera koji je naveden, mozda i greshim). Moje mishljenje jeste da mi nije interesantno da igram frp koji ima chvrsto ukorenjena pravila u setingu i ne dozvoljava igrachima da razviju sopstvene karaktere i dobro ih otfrpuju (ili loshe zavisnosti od inspiracije i iskustva). Takodje seting je lakshe promeniti od same mehanike/matematike igre. Za mene su dobra, losha rech, bolje reci solidna pravila ta koja dozvoljavaju igrachu RP, ako mi neko kaze znash shta taj patuljak MORA da (pored standardnog voli kamen i da cirka pivo u krchmi) psuje, pljuje, bahato se ponasha, ljubi kamen a mrzi drvo, juri kurve po svakom selu, pishe levom rukom, omiljena boja mu je crvena, lav je u horoskopu, mrzi vodu, kija kad god baci spel, chudno izgovara slovo r, u sledecim situacijama... (pa spisak)... ce se ponashati tako i tako i nikako drugachije i tetka mu se zove Mileva (uz uzrechicu GMa `Ti to ne bi radio`) gde je tu mogucnost za slobodnu interpretaciju?
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Zanimljivo, mislim da nikad nisam sreo osobu sa kojom se toliko apsolutno ne slazem po pitanju RPGova. Naravno, ne postoji ispravan nacin igranja RPGova pa time ni Orijanin nije striktno pogresan. Ali sam stvarno zaprepasten procitanim. Mozda bi bilo bolje da pises svoje price umesto da igras RPG?

Sto se settinga i sistema tice, Nenade toplo savetujem da drzis sistem i setting nerazdvojiv. Razmisli sta ti setting cini specificnim i u daljem razvoju sistema mehanikom podrzi te specificne elemente.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Inace od reci:
Ignore...
otkucano je 303 reci sa 1529 karaktera, odnosno 1835 ako racunamo i znakove razmaka, i ukoliko word count ne laze.

a izmedju je bilo i jedno:
apsolutno nemam nameru da gubim vreme na Vas
Naime zashto je toliko teshko zamisliti nekog SSovca koji je Jevrejin shpijun?
Zato sto je to jednako tesko kao zamisliti Herr Antica kao sex ikonu perioda 2010-2020 (i ako neko napravi FRP na ovu temu, tuzicu ga za kradju intelektualne svojine :D :D :D).
Meni nije
A svima nama ostalima jeste...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Gassalasca Jape »

CirKhan wrote: “You boys play too rough for me. Knives in the Senate House? I didn't know you had it in you -- No, I will serve out my term as consul and then return to the provinces, plough my fields and fuck my slaves like old Cincinnatus.” –Mark Antony
:applause:

EDIT: Ja bih se zaprepastio ako od svih onih SS oficira IRL bar jedan nije bio Jevrejin.

That said, predlazem da diskusiju sa ovom devojcicom prebacite na drugu temu, jer moze biti plodonosna, a nije red da kvarimo topic Nenadu. -_-
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Post Reply

Return to “FRP/RPG”