Bladedawn (Megdan Mačeva) - novi rp

RPG sistemi, opšta rasprava o RPG temama
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Bladedawn (Megdan Mačeva) - novi rp

Post by nenadradojcic »

Pozdrav ljudi!
Par ortaka i ja, posle više mesečnog posla, napravili smo naš sopstveni pen and paper rp. :) Zove se Megdan Mačeva. Sad interesuje me, tj trebaju mi mali saveti, o tome kako da pokušamo da ga plasiramo na tržište. Ja sam razmišljao o fori da sami preko neke štamparije za početak napravimo jedno desetak primeraka pa da reklamiramo. Šta vi mislite?


Evo i ovde,
http://www.4shared.com/document/BBvRli8 ... eva_2.html

A evo ga i character sheet,
http://www.4shared.com/photo/5b8SZJ8X/List_Heroja.html
Last edited by nenadradojcic on Fri Sep 30, 2011 11:10 pm, edited 5 times in total.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Kirgan »

Mislim sem pravljenja da treba da organizujes testiranje (po mogucstvu ne samo sa prijateljima vec i drugim ljudima pa da ti kazu misljenje) to se odradi posle toga idu ispravke pa onda opet testiranje i tako dok se ne ucini prihvatljiv (a znam ljude koji imaju sisteme koji se cak i igraju u njihovoj okolini tako jedan moj prijatelj ima aktivan svoj frp (vodi ga bar 5 godina) i veruj mi ima tu jos da se radi a menja ga) sto se ostatka tice to je cista matematika cena za 10=X a za 100=Y pa ti vidi vec :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Awakened »

pdf za bagatelno male pare.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Pendargon »

Ocekujem obaveznu promociju stampanog materijala u domu omladine, sa prisustvom znatizeljne publike koja ima kriticki osvrt na sadrzaj. Dawngreter i ostali entuzijasti obavezan inventar! 8-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Jel zna ovde neko nekoga ko pravi wargaming minijature?
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Morash malo da definishesh pitanje, pravi od 0, modifikuje postojece ili shta?
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Treba mi neko ko pravi to od 0.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by bojan »

nenadradojcic wrote:Treba mi neko ko pravi to od 0.
Realno niko u Srbiji.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

A o cemu se radi u frpu? Mislim, kakva je tema, zanr, inspiracija...Daj nam neki teaser.
I zasto bi neko odlucio da investira bas u taj vas a ne u neki drugi frp sistem koji je dizajniran od iskusnih profesionalaca, temeljno playtestovan par godina , sa industry standard dizajnom i grafickom opremom. Drugim recima koji je vas selling point?
Ako ne mozes da smisleno odgovoris na ova pitanja, onda bolje batali tu pricu oko stampanja, samo ces puci pare i vreme, a moguce je i da ces se debelo izblamirati pred fellow geekovima. Desavalo se vec.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

CirKhan wrote:A o cemu se radi u frpu? Mislim, kakva je tema, zanr, inspiracija...Daj nam neki teaser.

Sad te bas ne kontam tu jel mislis za sistem ili za setting?
I zasto bi neko odlucio da investira bas u taj vas a ne u neki drugi frp sistem koji je dizajniran od iskusnih profesionalaca, temeljno playtestovan par godina , sa industry standard dizajnom i grafickom opremom. Drugim recima koji je vas selling point?
Pa ne znam bas da li cu adekvatno da ti odgovorim, ali sistem koji smo mi napravili jeste jedan vrlo prost, nekompleksan i prigodan za uzraste od 10 do 100 (a moze i za ratne veterane iz prvog svetskog rata XD) sistem koji nema puno tabela i stvarcica od kojih moze mozak da pregori. Jednostavan je i interesantan.
Veruj mi testirali smo mi ovo. Zamisli da ceo dan sedis za stolom, bacas kockice i igras sa 9x4x5 likova nedeljno iako znas napamet sta treba da uradis u avanturi. XD
Koliko ja znam industrija pnp rp igara je kod nas vrlo slabo razvijena. Ceo ovaj projekat oko Megdana Mačeva jeste izdavanje prvog rpa na srpskom, kao i promocija rp vrste igara sirom srbije.
Ovde nisu u igri samo moji drugovi i ja, vec sirok krug ljudi koji zeli da investira veliki sumu novca u njega i sirenju ove vrste igara.
Nije nikakav problem da ja postavim ovde knjigu pravila, sto cu i da uradim cim sredim stvari u Zavodu za intelektualnu svojinu, sto ce biti do kraja nedelje. Nije da ja vama ne verujem ili tako nesto, ali sto je sigurno sigurno je. XD
Ovo je pored izdavanja nase igre i potez kako bi se mladim ljudima privukla paznja na pnp igre. :)
Ako ne mozes da smisleno odgovoris na ova pitanja, onda bolje batali tu pricu oko stampanja, samo ces puci pare i vreme, a moguce je i da ces se debelo izblamirati pred fellow geekovima. Desavalo se vec.
Nadam se da sam "smisleno" odgovorio. :)
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by CirKhan »

Nadam se da sam "smisleno" odgovorio.
Izvini, ali nisi. Nisam shvatio ama bas nista o sistemu, osim da je na srpskom jeziku i da je rules light.
Jel to samo knjiga sa mehanikom?
Jel ima neki setting?
Ako da, kakav ke to setting i po cemu je on tako ineteresantan da bi iko pozeleo da ga igra?
Na stranu ti i tvoji drugovi, ali koliko ljudi sa strane je zapravo testiralo gameplay? Da li ste odradili matematicku analizu matriksa verovatnoce?
Mislim da se grdno varas za ovo finansiranje stampe od strane "sirok krug ljudi koji zeli da investira veliki sumu novca u njega i sirenju ove vrste igara", ali to je vec tvoja stvar.
Imaj samo na umu da Srbija nije vise zabit kao '95. i da manje vise svako moze da nabavi bilo koji frp lako i jeftino, bilo u .pdf-u, bilo u dead tree formatu, i da takodje svako ko se bavi ovim hobijem sasvim solidno barata engleskim jezikom, tako da upotreba srpskog nije nikakv a komparativna prednost sama po sebi. Cak vise nije ni za klince jer svako ko danas barata kompjuterom zna dovoljno da se snadje u nekoj osnovnoj knjizi pravila. To je prica koju mozes da prodas samo sredovecnim tetkama koje pazare poklone za svoje sedmogodisne sestrice.
Znaci konkurencija ti je celokupna industrija frpa na engleskom govornom podrucju.
Ono sto je bio smisao mog pitanja, i izvini ako sam ti zazvucao mozda cinicno, jeste zasto bi neko zeleo da igra bas tvoj sistem, a ne neki od xyz drugih koje mozes da skines sa neta ili porucis po normalnoj ceni.
Last edited by CirKhan on Thu Aug 25, 2011 8:56 am, edited 1 time in total.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

zasto bi neko zeleo da igra bas tvoj sistem, a ne neki od xyz drugih koje mozes da skines sa neta ili porucis po normalnoj ceni.
Sa ovim pitanjem se apsolutno slazem.

IPAK > Ukoliko je svrha sistema promovisanje bilo chega na srpskom jeziku ja sam za. Lepo bi bilo da pokazemo da DnD, Rollmaster, Warhammer nisu najpametniji i da mi konja za trku imamo :wink: . Pa svaki pochetak je tezak, mislim da ne treba preoshtro reagovati i u startu osudjivati projekat na propast. Moja puna podrshka (pod uslovom da je projekat smislen naravno)

Imajte na umu da ochigledno nikakve informacije konkretnog tipa (koja su pravila i slichno) dokle god se sistem ne zashtiti u Zavodu, necemo dobiti, tako da ajde da ne skachemo na prvu loptu, vec sachekamo pojashnjenja :wink:
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

CirKhan wrote:
Nadam se da sam "smisleno" odgovorio.
Izvini, ali nisi. Nisam shvatio ama bas nista o sistemu, osim da je na srpskom jeziku i da je rules light.
Jel to samo knjiga sa mehanikom?
Jel ima neki setting?
Ako da, kakav ke to setting i po cemu je on tako ineteresantan da bi iko pozeleo da ga igra?
Na stranu ti i tvoji drugovi, ali koliko ljudi sa strane je zapravo testiralo gameplay? Da li ste odradili matematicku analizu matriksa verovatnoce?
Mislim da se grdno varas za ovo finansiranje stampe od strane "sirok krug ljudi koji zeli da investira veliki sumu novca u njega i sirenju ove vrste igara", ali to je vec tvoja stvar.
Imaj samo na umu da Srbija nije vise zabit kao '95. i da manje vise svako moze da nabavi bilo koji frp lako i jeftino, bilo u .pdf-u, bilo u dead tree formatu, i da takodje svako ko se bavi ovim hobijem sasvim solidno barata engleskim jezikom, tako da upotreba srpskog nije nikakv a komparativna prednost sama po sebi. Cak vise nije ni za klincem jer svako ko danas barata kompjuterom zna dovoljno da se snadje u nekoj osnovnoj knjizi pravila. To je prica koju mozes da prodas samo sredovecnim tetkama koje pazare poklone za svoje sedmogodisne sestrice.
Znaci konkurencija ti je celokupna industrija frpa na engleskom govornom podrucju.
Ono sto je bio smisao mog pitanja, i izvini ako sam ti zazvucao mozda cinicno, jeste zasto bi neko zeleo da igra bas tvoj sistem, a ne neki od xyz drugih koje mozes da skines sa neta ili porucis po normalnoj ceni.
Što se same mehanike tiče, ne mogu da pričam o tome dok se ne reši sve u zavodu. Izvini. Ali obećavam čim se to obavi ti ćeš prvi da dobiješ pdf da ga prostudiras. XD
Setting je inače nastao još davne 2008. godine. Stvoren je za tri epsko-fantazijske knjige koje su sad na lektorisanju pa treba da ih izda udruženje pisaca. Taj svet ima svoju istoriju, od nastanka pa do jednog određenog perioda, sa svojim državama, kraljevima, Imperatorima itd. Ima preko 15000 godina istorije, ali samo 600 zapisanih. Tako da cu taj svet, koji sam stvorio udelom slovenske, nordijske i hrišćanske mitologije, koristiti za setting.
To je prica koju mozes da prodas samo sredovecnim tetkama koje pazare poklone za svoje sedmogodisne sestrice.
Ne znam da li je ovo trebala da bude uvreda, ali tako zvuči...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

CirKhan wrote:To je prica koju mozes da prodas samo sredovecnim tetkama koje pazare poklone za svoje sedmogodisne sestrice.
Zasto vredjas tudje tetke? Moja tetka je sredovecna, i odlicno barata engleskim jezikom... doduse ja nemam sedam godina, pa se to mozda drugacije racuna :D.
nenadradojcic wrote:Ne znam da li je ovo trebala da bude uvreda, ali tako zvuči...
Mislim da je Cira hteo samo da prikaze "surovu realnost" - da danas deca od 5-6 godina (dobro, mozda sam preterao, ali od 6.5 sigurno) poznaju engleski dovoljno dobro da mogu da se snadju u citanju takvog tipa literature (a i njihovi roditelji su generacija koja generalno poznaje engleski, pa im moze pomoci). Znaci to sto je nesto na srpskom, samo po sebi, ne znaci ama bas nista. Meni licno je to cak negativna stavka, jer nakon nekih 20 godina bavljenja ovim stvarima - ipak sam navikao na englesku terminologiju, kao i svi u mom okruzenju.
još davne 2008. godine
Meni to i nije tako davno, ali ajde...
Ovde nisu u igri samo moji drugovi i ja, vec sirok krug ljudi koji zeli da investira veliki sumu novca u njega i sirenju ove vrste igara.
Vidi, ja uvek podrzavam optimiste, i podrzavam stav da je bolje da probas i fail-ujes nasjtrasnije (ono - toliko da se pojavis ne Interwebzu), nego da ne probas uopste. Znaci za trud i pokusaj svaka cast. Ali ova izjava ti zvuci zaista smesno (a svi ovi koji su ti se nasmejali na ovakve izjave imaju visedecenijsko iskustvo u ovim stvarima - znaci nisu random retardi koji bi sad da ti se podsmevaju zato sto su sakriveni iza monitora, nego ljudi koji se bave ovime, i koji znaju sta ti i zasto kazu).
Ceo ovaj projekat oko Megdana Mačeva jeste izdavanje prvog rpa na srpskom, kao i promocija rp vrste igara sirom srbije.
Gresis... ne biste bili prvi.

Kao sto rekoh - svaka cast za ulozeni rad i trud, ali zaista duboko sumnjam da ces sa ovako necim uspeti da dodjes na pozitivnu nulu (a kamoli da zaradis).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Upravu si Dzon Vejn.
Lepo kad sredim sa zavodom, postavicu pdf da svi pogledate i kazete mi profesionalno misljenje. :) Da pomognete i vi. Ok? :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Ma ok, pogledace verovatno veliki broj ljudi sa ovog foruma i prokomentarisati (jes' doduse da ja sebe ne vidim kao eksperta, al' ajd' sad :D).

Samo da ti odmah napomenem da pored kometara "super je / odlicno", mozes dobiti, recimo, i komentare od Dawngreeter-a :D, kao i da se tako objavljeni materijal moze koristiti, u zabave svrhe, ali samo kada su konzumenti u tesko alkoholisanim stanjima (kao sto je bio slucaj sa nekim prethodnim pokusajima ovakvog tipa).

Dakle ne kazem da ce to biti slucaj i kod tebe i da je to tako, vec samo da budes svestan da reakcije mogu biti razlicite ;).

Inace meni licno je WH FRP (WFRP) neprevazidjen sistem, ultimativno dobar. Posebno one prve kampanje (ne znam kakvo je sada stanje kada ih je preuzeo Fantasy Flight - posto od te firme jos nisam video proizvod koji mogu da pohvalim). Mislim da bi ti licno imao jako tezak posao da me ubedis da umesto neke njihove knjige kupim neku tvoju, ali ajde da sacekamo, pa da vidimo ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Awakened »

Smrc... Evo suze radosnice... Propustio sam SRP, ali ovo ide u dobrom pravcu da mi to nadoknadi 8-)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Dodjavola, vec pola sata pokusavam, ali se ne mogu setiti kako se zvao doticni kreator SRP-a (a na photobucketu sam ga snimio kao MVP :? ).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Awakened »

Gulan.

BTW. U zavisnosti od toga sta se smatra "ozbiljnim novcima" u mogucnosti sam da ponudim razradjen koncept poslovanja po razumnoj ceni. Naravno, razumecete da necu da ovako razgovaram o detaljima. nije da vam ne verujem, ali sto je sigurno, sigurno je.
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Mene interesuje najvishe cilj projekta.

Da li je u pitanju novac? Poshto ako jeste imate apsolutnu pogreshnu marketinshku strategiju, chak i javljanje na ovom forumu je greshka. Mogu da elaboriram do prekosutra ali par osnovnih >
- Mislim da niste dovoljno istrazivali na samu tematiku, da jeste znali bi da u Srbiji jedan odlivak figurice koshta 80 - 100 eura da se uradi, a modelovanje figurica od 0 je tek malo na ivici utopije. Znali bi ste i da je ovakvih pokushaja srpskih ideja takodje bilo i kako su se zavrshili.
- Sigurno ne bi izashli u javnost sa prichom `e mi neshto imamo...... (pa onda).... nije sve napisano, nije zashticeno, nije ovo... a josh gore jeste `ne mogu vam reci`. Zapravo krajnje kontraproduktivan nastup.
- Zashto bi bilo shta shto treba da se prodaje javno objavljivali u nekontrolisanom okruzenju kao shto je forum? Morate imati strogo kontrolisanu grupu za tu vrstu testiranja jer je poznato da vam taj zavod za Intelektualnu svojinu znachi koliko i lanjski sneg kada neshto okachite na net.

Ovo pishem iz dobre namere, jer ukoliko ozbiljni ljudi stoje sa novcem iza vas (govorim u mnozini zato nije veliko slovo) mogu vam zameriti svashta neshto.

E sad ako je cilj promovisanje igre na srpskom jeziku, meni se on dopada. Prvo ne zivim na engleskom govornom podruchju, kao drugo preterana upotreba engleskoj jezika koji lagano ozbiljno preti da narushi samu strukturu srpskog mi pomalo ide na zivce (barem u zvanichnoj korispodenciji). Dopada mi se i ideja da ljudi koji se u opshte bave hobijem i igrama koje su manje poznate zele da stvore neshto svoje. Bez da uvredim nikog, ali od potkopavanja po osnovi `mi smo stariji, znamo bolje, bavimo se xy godina` ne izlazi nishta na dobro. Red je da dodju `neki novi klinci` pa da probaju. Teka propadnu pokushavajuci nauchice mnogo, svako zivotno iskustvo znachi (sad bash zvuchim ko matora al shta cu).

Moje iskustvo bavljenja projektima u neprofitabilnim organizacijama kao shto je recimo, ajd izdvajam jedan tim za pravljenje video igara, je takvo da na zalost bez dobrih sponzora ne mozete nishta. Ono shto je meni bitno iz te pomenute priche jeste da sam prvo stekla veliki broj drugara, nauchila mnogo toga, chak i nashla posao zahvaljujuci tom iskustvu, a da ne pominjem i chinjenicu da mi je sadashnji dechko lead programer iz te ekipe (tako da hvatajte zene ako ih imate u timu) :lol:
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Cilj projekta nije novac, zato ce i da kosta 300 din. XD Cilj projekta jeste da priblizimo rpove ostalima oko nas, da malo reklamisemo preko Megdana Maceva. :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Nekoliko tacaka.

1) Ja ovo zelim vise nego sto debelo dete zeli cokoladnu tortu.
2) Nadam se zvanicnoj promociji u Domu Omladine.
3) Ako neko ceka da mu se nesto zavede u zavodu pre nego sto kaze o cemu se radi, dajem 20% sanse da je proizvod dobar i 100% da nije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Kirgan »

Mehanika igre i zavod izvini mozda ce da ti zvuci kao omalovazavanje al ima u svetu gomila mehanika za igranje i cisto sumnjam da ste smislili nesto novo i da valja ipak velike FRP kuce rade na tome godinama sem ako vi nemate nekog matematickog genija koji vam je to resio jednostavno u sta stvarno sumnjam a play test sa drugarima mi je u najmanju ruku neozbiljan doduse ko zna mozda imas retko sposobne drugare da smisleno i iskusno kritikuju tvoj sistem (mi smo igrajuci zadnjih nekoliko godina kod ortaka kritikovali sistem i on ga polako modifikuje a ima ga preko 5 godina) a da nije zarada u pitanju pa cuj sta ce ti zavod onda :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by lord warrior »

Eto.
Resurrectovali ste Dawngreetera.
:wink:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

A ja sad da pitam sve, a shto vam toliko smeta i podsmevate se shto bi neko zeleo da proba?
Pa shta i da zvuchi neozbiljno, i da je losha organizacija i sve slichno, ekipa se zabavlja i radi neshto, bolje to nego da sede 24h i igraju WOW. Toliku kolichinu negativnosti i podsmevanja zaista ne kapiram. Potkopavate dechka i josh uvijate u veo `dobre namere`. Bez veze :?

Ajde da vidimo na shta ce to da lichi.
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

edit: dupli post
Last edited by Dzon Vejn on Thu Aug 25, 2011 11:57 am, edited 1 time in total.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Mislim da se gadno tripujes sa tim "uvijanjem u dobre namere", ali to je vec tvoja stvar.

A razlog je prethodni takav pokusaj, koji je zabavljao korisnike ovog foruma duzi vremenski period :D (od strane pomenutog Gulana). Mogu priloziti i slicice doticnog, ali to vec moze izazvati trajne i invertibilne posledice i traume kod starijih (u smislu koliko dugo su tu) clanova foruma :D :D :D.

Sto, naravno, ne znaci da ce i ovaj pokusaj biti isti takav, niti da stvari po defaultu ne valjaju (samo se empirijskim putem pokazalo da je u vecem broju slucajeva to tako, nego sto nije). Sacekamo pa vidimo ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

Orijana wrote:bolje to nego da sede 24h i igraju WOW.
E ta ti je dobra. To je i bilo pre nego sto sam usao u svet tabletop igara. XD
User avatar
nenadradojcic
Posts: 64
Joined: Wed Jun 29, 2011 6:51 pm

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by nenadradojcic »

A jel hoće neko da podeli sa mnom šta je taj Gulan radio?
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Orijana »

Ono shto je meni najsmeshnije ovde (oprostite mi) jeste stav `Mi stariji znamo boljeeeeeee, najpametniji smo, i samo na osnovu toga shto smo toliko dugo u svetu RP igara imamo pravo da budemo negativni!!!`. :lol: :lol: :lol: To je prevod manje vishe svakog posta ovde. Evo ja sam novi chlan foruma, iz grupe `novih RP klinaca` i apsolutno podrzavam nechiji rad i trud bez obzira na kvalitet istog, jer se kvalitet moze popravljati jedino ako na nechemu radish, ako odustanesh na osnovu toga shto te `stariji` pljuju, onda si lud.

Drago mi je da vidim da Vas nechiji trud ma kakav rezultat bio duze vreme zabavljao :?
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Imenjace, ovde mozes pogledati nesto vise na tu temu:

http://www.klubzmaj.org/forum/viewtopic ... 82e#p75012

Verujem da po forumu mozes naci razne vidove zabove ako trazis pojam "SRP", "Gulan", pogledas sta je pisao korisnik "IG", itd.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Ne znam za ostale (mislim, mozda su se promenili u vetrovima (ili veprovima) vremena) ali glavni kamen spoticanja ovde, sto se mene tice, je zavodjenje zavodnih zavoda u zavodima. Da slucajno neko ne ukrade. Smesno je.

Ovo me je bas podsetilo da nisam diskutovao na RPG temu dugo vremena pa se nadam da ce ovo biti necemu. Bilo bi lepo da bude. Zaista. Ali ime i pristup autora sugerise da cemo opet pricati o XP tabelama, random encoutner tabelama, 3-18 atributima sve sa CON modifajerima za HP tabele i slicnim fantasy heartbreaker elementima o kojima niko sa vise od dve procitane knjige ne prica vec 15 godina.

Besplatan savet - iznesi sve o igri sta imas javno, onda godinu dana playtestuj svaku primedbu ili savet, ohrabruj ljude da koriste sve sta si smislio u svojim kombinacijama i na kraju sastavi to sve u knjigu. Ako se bojis da ce ti neko nesto ukrasti, prvo bi bilo zgodno da znas dal' ikoga zanima da koristi tvoje umotvorine. Ako zeli, na konju si. A copyright se dodeljuje tvorcu automatski bez ikakvih zavodjenja zavodnih zavedenjaka u zavodima bilo koje vrste. Imas dokaz da si ti tvorac ovde na forumu, a ako se plasis da ce dokaz nestati, napravi screenshot.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Pendargon »

Samo par reci: SO MUCH WIN!!!

Prvo: DG is back, even for brief period \:D/

Drugo : Ovde se ponovo razmatra o novom srpskom role playu 8-)

Trece : Pominju se autorska prava 8O

Cetvrto : I REALLY WANT novu verziju srpa, kao jedan od retkih ljudi koji su vodili to cudo (doduse, samo 2 sessiona, sa vrlo tendencioznim namerama, ali to je vec legenda :lol: :lol: :lol: )

Peto: Gulan nam je obecao SRP in SPACE, ali nije deliverovao

Sesto : @ Orijana... u zlatno doba foruma, morao si da imas debelu kozu da bi postovao na ovom forumu. Nazalost, vise nije tako...

Sedmo : Hocu ponovo Gulan slike, i ako neko moze da okaci live audio zapis sa promocije SRPa u Domu Omladine, da bi mladi narastaji naucili. Moj je nestao negde medju bekapima, alas...

Edit : (ponukan Dzon Vejnovim linkom ka proslosti i mom [vaistinu uspesnom, sto ce igraci posvedociti 8-) ] pokusaju vodjenja srp-a), Jeli, DG, sta se desilo na kraju sa MAIS-om? Jesi li postao pocasni clan, sad, od utorka pa za par godina...? :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Shunka »

Kao ponosni vlasnik SRP knjiga mogu da ponudim ambicioznim RP kreatorima na zajam, ne bi li adekvatno izucili i naucili na tudjim greskama...
Takodje jos uvek imam audio snimak sa promocije SRPa, mogu dostaviti kome treba.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

@DG: jer: dao si "konacni" datum (za par godina, a to je dakle 2-3, preko toga se vec racuna kao nekoliko), a cim si dao konacni datum, morao si biti spreman da ce daj datum eventualno doci :D :D :D

http://www.klubzmaj.org/forum/viewtopic ... 093#p50916
this will be known as beginning of the new age, wich will be always ten year from the present beacuse if i set a fix date for example 2050 it will eventualy get old like for example 2001: A Space Odyssey
:D

Evo nekih slicica koje je on postavljao po interwebzu, a ja skupljao kao dragulje :D
link1
link2
link3
link4

@Sunka: pobogu, kako mi je taj audio zapis promakao ??? :D :D :D
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Sta je, dodajvola, MAIS? Sta sam zaboravio a ocigledno nije trebalo da zaboravim?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Pendargon »

c,c,c,c,c Dawny : look and be amazed!
formiranje neke Medjunarodne Asocijacije Igraca SRP-a (skraceno MAIS) koja bi mozda mogla da se zalaze za to igranje i sve ostalo u toj oblasti.
Na sta si ti odgovorio :
Wow, pozvan sam imenom da budem clan MAIS-a. Odusevljen sam. Samo sam trenutno nesto zauzet, od utorka za par godina mozda.
Vidis... Internet pamti! Jos nam samo IG fali, da udeli par mudrih reci potpore novim stvaraocima, i da dozivljaj bude potpun :-D

Edit, @ Autor teme: evo ja u pretplati dajem 300 dinara za to, a siguran sam da ce jos par ljudi sa foruma da se odvoje od svoje nedeljene pljeskavice u dafu da procitaju tu rukotvorinu. Tako da - neko trziste imate ;-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dawngreeter »

Au jebote. Sad me uhvatila nostalgija. :cry:


Ja se prijavljujem za 300 dinara takodje. Odma dajem, gde god treba. Postom, uzivo, preko neta, kako god.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Dzon Vejn »

Koliko sam uspeo da izguglam, rekao bih da bi korisnici Лицекњиге mogli da ga nadju (te aktiviraju u diskusiju) ovde:

http://www.facebook.com/mgulan1
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Megdan Mačeva - novi rp

Post by Pendargon »

Damn, pa on mi je prijatelj na facebooku (ne znam da li to vise govori o facebooku ili o meni... :lol: :lol: 8-) 8-) ).

Anyway, cisto da znate cime se tvorac SRP-a bavi ovih dana :
Miloš joined the group Sladja Delibasic Fan Club.
· Join this Group
Image
ImageImageImageImageImage
Post Reply

Return to “FRP/RPG”