Sta trenutno citate?

Post Reply
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Sta trenutno citate?

Post by PeraNekron »

Matthew Kneale - Gospodin Stranac

Uzasna,zloslutna, ali i zabavna knjiga. Detaljano opisuje sve horore i uzase koje mogu zateci i spopasti stranca u Japanu. Sto je vise citam, to mi se manje ide u Japan (a jos malo pa zavrsavam japanski) :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by IG »

sta fali mnogo bolje nego da ides u Vjetnam, ja sam procitao Pools of radiance prvu knjigu i super je, a sad treba da nadjem nesto zanimljivo :)
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by bojan »

IG wrote:sta fali mnogo bolje nego da ides u Vjetnam...
Obbavestenje za Gulana - Vijetnamski rat je zavrsen pre 35 godina.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by Dawngreeter »

Da da, to su rekli i u Vijetnamu pa svi znamo sta se desilo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by IG »

Beyond the high road 2. knjiga Cormyr sage, ma nemam pojma kad pogledas sve je ionako prilicno kompleskno :) anyway nadam se da ce da bude dobra knjiga iako imam osjecaj da nece biti bas po mom ukusu
Image
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by FEANOR »

Ajd malo da ozivim ovu zamrlu temu... Volter - ''Kandid ili Optimizam''
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Sta trenutno citate?

Post by opsidiannight »

Kandida i kako je izbeci?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by FEANOR »

:?: :?: :?:
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Sta trenutno citate?

Post by opsidiannight »

Maa zajebancija, ne zameri.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Sta trenutno citate?

Post by Ko, jel' ja? »

A taman sam pomislio da ću nešto pametno da pročitam. Baš sam šašav.
User avatar
FEANOR
Posts: 74
Joined: Sun Mar 23, 2008 3:55 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by FEANOR »

Pa tema je dobra zato što u njoj možemo da preporučimo drugima lektiru, znate ono kad vam se nešto čita, a ne znate šta biste čitali :geek: :D ... evo, čim mi se završi danas ispit, mogu ponovo da krenem da čitam Kamijevog Stranca - strašna knjiga, ko nije nek pročita :)
"The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher esteem those who think alike than those who think differently"... Friedrich Nietzsche, genius of mankind
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Sta trenutno citate?

Post by Ko, jel' ja? »

Mislio sam na poslednjih par komentara koji nemaju bas nikakve veze sa temom :wink:
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Sta trenutno citate?

Post by Bathory »

Kandidu i njene nosioce izbegavam u sirokom luku :wink:

A sto se tice knjiga preporucujem ''Crnu cetu'' i prve 3 knjige koje su kod nas izasle.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Sta trenutno citate?

Post by Ko, jel' ja? »

Šta znam. Čitao sam prvu knjigu, mislim da je nisam ni zavrsio, i prilično me je smorila. Mozda prevod nije baš sjajan, mada mislim da nije to.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Sta trenutno citate?

Post by opsidiannight »

Ako mislis na u originalu "Black Legion", to je nesto sto se ne sme propustiti. Progutao sam 9 koje imam u elektronskom formatu i bruka je. Jos mi zao sto nema vise. Bruka i sramota koliko su dobre.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Gorbash »

Black Legion ne postoji, postoji Black Company (na sta je on i mislio, a verovatno i ti, buduci da je Black Company serijal od 9 knjiga), i prva knjiga jeste dosadna, mada su ostale dobre stvarno.
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Sta trenutno citate?

Post by opsidiannight »

Mozda sam pobrljo naslov al to je OK posto sam i piscevo ime zaboravio :lol: .

Istina prva polovina prve knjige je zaista duuuug i blago dosadan uvod u divnu devetologiju. :)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Sta trenutno citate?

Post by Bathory »

Meni je i prva kniga extra. Inace najvise mi se svidja kako ''odradi'' kraj. Na kraju trece knjige vise nego lagano pocepaju Dominatora ko montipajtonovci crnog viteza :).
Image
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Sta trenutno citate?

Post by ifke »

skoro sam procitao Autostoperski vodic kroz galaksiju... urnebesno...

"I teleported home one night with Ron and Sid and Meg.
Ron stole Maggie's heart away and I got Sidney's leg."

:lol:
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

Pokushaj reanimacije teme:

Preporuchujem "Dzoni je krenuo u rat" (Johnny Got His Gun) - Dalton Trumbo, shto je zapravo scenario za istoimeni film...
prokleto najbolja antiratna knjiga (sa Klanicom 5) koju sam ikad prochitao...
i "Smrt megalopolisa" - Roberto Vaka...

A upravo sam zavrshio "M is for Magic" od Gejmena, fina zbirka, lepe priche, ali "Smoke and Mirrors" je jedu za doruchak...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote: ...prokleto najbolja antiratna knjiga...
Definitivno.
(sa Klanicom 5)
Ni pod razno.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Sta trenutno citate?

Post by PeraNekron »

bojan wrote:
Fenjer-paša wrote: ...prokleto najbolja antiratna knjiga...
Definitivno.
Slazem se.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

bojan wrote:
(sa Klanicom 5)
Ni pod razno.
Ne znam, meni je i ta bila udarna, a tada sam bash chitao dosta ratnih, shto stranih shto domacih...
Jeste da je Dzoni iznad svih, ali je i Klanica 5 dobra...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Sta trenutno citate?

Post by PeraNekron »

Johnny got his gun je ujedno i inspiracija za pesmu One od Metallice ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

Uz Call Of Cthulhu, For Whom The Bell Tolls i obradu Ecstasy Of Gold, One je dokaz da chalnovi Metallice chitaju knjige i gledaju filmove uprkos stereotipima o iskljuchivom bavljenju pivom... :lol:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Sta trenutno citate?

Post by PeraNekron »

I vodkom, ne zaboraviti vodku ;) Knjiga je bas sumorna i turobna, ali je odlicna.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote:Uz Call Of Cthulhu, For Whom The Bell Tolls i obradu Ecstasy Of Gold, One je dokaz da su chalnovi Metallice chitali knjige i gledali filmove uprkos istini o iskljuchivom bavljenju pivom... :lol:
Evo, popravljeno.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote: ...Ne znam, meni je i ta bila udarna, a tada sam bash chitao dosta ratnih, shto stranih shto domacih...
Jeste da je Dzoni iznad svih, ali je i Klanica 5 dobra...
Tja, kada sam je skoro citao vise mi je licila na kukanje random lika nego na ozbiljnu analizu/kritiku rata. A realno protagonista jedva da je r od rata video.
Ni uporediti sa "Na zapadu nista novo" ili ne daj boze "Thin Red Line" (i BTW film iz 1964. je beskonacno bolji od onog novijeg).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

Dobro, Beta, pa morali su i s vremena na vreme da spavaju, jedu, zene se, sviraju... Dobro, priznajem, sve se to moze i pod dejstvom piva, ali su se neki i lechili... :lol:

Meni je Klanica 5 dobra upravo zato shto se ne fokusira samo na rat, vec i na ono posle i kakve to posledice ostavlja... A volim zanimljivo ludilo... :mrgreen:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Sta trenutno citate?

Post by Megabaja »

Hocete ratnu knigu - pokusajte memorare Ajzenhauera Od invazije do pobede... Ili memoare Guderijana ili Spera. A ako ste fanovi crvenih mozete Vasiljevskog.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Sta trenutno citate?

Post by CirKhan »

Upravo sam zavrsio "Aquariums of Pyongyang-ten years in the North Korean gulag"
Secanja prebega iz S.Koreje koji je deset godina negde od svoje 9-19 god. proveo u jednom od blazih logora. Sjajan opis psihologije logora (uz King Rat-a) kao i svakodnevne kulture S.Koreje, doduse dogadjaji su sada malo out-of date jer opisuju 70te i 80te, pre velikog pomora gladju tokom devedesetih ali ipak daje dobar uvid u mehanizam funkcionisanja totalitarnog drustva (jednom od retkih koje zaista zasluzuju tu kvalifikaciju).

"Na zapadu nista novo" je moj favorit. Jedan moj dobar drugar, inace okoreli militarista koji i dan danas pati sto nije upisao vojnu akademiju, mi je priznao da je nakon sto ju je procitao-obuzeo ga je talas pacifizma koji ga je drzao cela dva dana. Pa ti vidi onda koliko je dobra.
Inace meni je ipak Remarkova najbolja "Noc u Lisabonu".
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

Solaris ponovo...
Stanislav Lem je genije...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by Shunka »

Viktor Peljevin - Dijalektika Prelaznog Perioda iz Niotkuda u Nikuda

Vracena mi je knjiga iz zajma juce nakon 3 godine, ako ne i vise, pa je na brzaka iscitavam dok pravim pauze u radu. A i u medjuvremenu sam svasta naucio pa mi je sada npr. ovo "Citalac shvata da je rec 'simulakr', kako je ja upotrebljavam, samo simulakr Bodrijarovog termina 'simulakr'" koliko-toliko smesno/razumljivo (doduse cini mi se da simulakr nije validna rec u srpskom jeziku i da se to prevodi kao simulakrum (prevodilac nije upoznat sa Bodrijarom?)). I znam za "alternativni kontrakulturni anglojezicni revolucionarno-antizapadni tabloid "eXile" koji u Moskvi izdaje grupa americkih nonkonformista"...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Millenium »

John Birmingham Axis of Time trilologiju interesantno delo iz sfere Alternate reality fiction zanra.
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Sta trenutno citate?

Post by CirKhan »

@Shunka
Jeste, pravilan prevod na srpski jezik je 'simulakrum'.
the Exile(d), mankind's only alternative- \:D/ Neiscrpan izvor zabave.
Zao mi je samo sto su ukinuli rubriku "Vlad's daily gloat". Ali Ames-ov "Class War For Idiots" i Brecherov (ko god covek koji se krije iza tog Nom de plume/Nom de guerre zaista bio) "War Nerd" su zlata vredni.
BTW Shunka pogledaj i http://www.unpopart.org , mislim da ce ti se dopasti. Osobito citaj textove Jim Goad-a.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by Shunka »

Ukinuli su sve vezano za Rusiju. Tako da mi eXileD nije toliko zanimljiv...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Sta trenutno citate?

Post by Fenjer-paša »

Ursula Legvin - Hainske priche...
Zena je umetnik, i to je dovoljan komentar...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Sta trenutno citate?

Post by Slartibartfast »

Nego, ljudi, u cetvrtak ujutru dodela Nobelove, kladite l' se? :mrgreen:

Voleo bih da dobiju Pynchon, Ondaatje ili Umberto Eco, ali nesto ne verujem u njihove sanse.
Eto.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Sta trenutno citate?

Post by Shunka »

Za prvu dvojcu nisam cuo, a Eka nisam citao. Mada planiram. Ali eto, nisam imao pojma da je dodela. Uvek o toj nagradi mislis kao nesto sto su nekada davno dobili Andric, Tomas Man i Solzenjicin (mada se prica da on nije zasluzio nego je to bila anti-SSSR propaganda)...

Trenutno citam Srce Tajge Alekseja Ivanova, dobio sam sa rodjendan, a sledeca na spisku je Gutenberg Galaksija od McLuhana. Spremao sam ispit iz sociologije kulture, vrsljanjem po wiki se blago zainteresovao za McLuhana, pa trazio od keve da mi da da procitam. A ona mi usput uvalila i Bodrijara. Tako da cu mozda uskoro i skapirati taj pomo, umesto da se smejem nasumicnim upotrebama reci simulakrum i metadiskurs.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Sta trenutno citate?

Post by Pendargon »

Iskreno, voleobih da Eko dobije, ako nista zbog svojih prethodnih radova (Fukoovo klatno mi je i danas jedna od omiljenih knjiga, i fenomenalan primer konstrukcije i dekonstrukcije mita).
Mada , u zadnje vreme, otkako je profesor na fakultetu, poprilicno je poceo da se pro*erava.
Image
ImageImageImageImageImage
Post Reply

Return to “Knjige: Između korica je neki tekst...”