Audioknjige

Post Reply
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Audioknjige

Post by IG »

Sta mislite o njima, meni se cini kao zgodna stvar pogotovo ako radite neki dosadan poslic, i da li ima nesto na srpskom od fantasyja, sf-a ili pa bilo cega zanimljivog
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Audioknjige

Post by Ko, jel' ja? »

Mislim da na srpskom ne postoje audio knjige, mada moguce je da gresim. Nekako mi to jos uvek deluje kao daleka buducnost.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Audioknjige

Post by Shunka »

IG wrote:pogotovo ako radite neki dosadan poslic
Nisam siguran da je ovo tako dobra ideja. Pravilna percepcija knjiga zahteva velike doze paznje. Meni se redovno desava da mi, citajuci neki pasus, misli jednostavno odlutaju. I onda moram da ga procitam ponovo. Da ne pominjem situacije kada lezim u krevetu i strasno mi se prispava... Pa mi se onda pricinjavaju raznorazne nebuloze od onoga sto citam (tj. vec ne citam nego samo tako po inerciji zamisljam).

Pa sad, ako ti nameravas da citas knjige u kojima slobodno moze da se preskoci neki deo a da se ne izgubi tok radnje :wink: ...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Audioknjige

Post by Ko, jel' ja? »

Ali drugacije je kad slusas neciji glas, rec je o audio knjigama.
Mozes, recimo, da farbas figure i slusas :wink:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Audioknjige

Post by Dawngreeter »

Svaka cast ljudima koji to mogu. Ja sam prilicno vican multitaskingu a ni pesme ne mogu pazljivo da slusam dok radim nesto drugo.

EDIT: Mada, realno, knjige koje Gulan cita mozes sa pola mozga dok vozis kola i igras sah da slusas i neces mnogo propustiti.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Audioknjige

Post by Rat with a tool »

Ja gotovo sve radim uz muziku, recimo ne mogu da ucim bez nje. A sto se tice audioknjiga, to jos nisam isprobao.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Audioknjige

Post by Gassalasca Jape »

Meni je tesko da odrzim paznju i kada samo sedim i pokusavam da slusam audiobook. :?

Cesto doduse volim da skinem deo neke knjige koju sam vec procitao i odslusam, buduci da sam voice-geek, ali to je to.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Audioknjige

Post by Awakened »

Ja ponekad prebacim koji audiobook na moj iPod pa slusam dok sam u setnji. Doticne nalazim na http://librivox.org/ al' mnogo, stvarno mnogo zavisi od glasa lika koji cita.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Audioknjige

Post by Rover »

i nachina na koji chita, intonacije, i svega ostalog...nemoze bash svako kome je dosadno da napravi audio book i do to bude slushljivo...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Audioknjige

Post by Ko, jel' ja? »

Rover wrote:i nachina na koji chita, intonacije, i svega ostalog...nemoze bash svako kome je dosadno da napravi audio book i do to bude slushljivo...
Pa, hocemo li da pokusamo? :lol:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Audioknjige

Post by Dawngreeter »

Rat with a tool wrote:Ja gotovo sve radim uz muziku, recimo ne mogu da ucim bez nje.
Takodjer. Da sam kojim slucajem bio uskracen za sredstvo pustanja muzike fakultet nikada ne bih zavrsio. Otkako sam se zaposlio, muziku vecinom slusam na poslu. Ali ja sam poseban slucaj opasnog ludaka koji moze da vrti jedan album u krug, a ponekad i samo jednu pesmu u krug (u prethodne dve nedelje imam 180 registrovanih pustanja No Doubt - Just a Girl). Kada slusam nesto novo ili moram da se fokusiram na ceo album dva-tri kruga, ili cu zaista poceti da registrujem sve detalje posle nedelju dana vrtenja u krug. Mozda je to, do duse, neki normalan put upoznavanja sa muzikom. Prvo ti paznju preokupiraju najociglednije stvari oko muzike, a tek iz dvestotog pocinjes da kapiras detalje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Audioknjige

Post by IG »

Ja sam zaineresovan za to :) mislim rad sam da ih slusam :) a i ako bas mora i da proizvodim, a sto se tice slusanja meni je to isto kao muzika nakon treceg puta skontam sve, iz prvog onako, a iz drugog skoro sve.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by opsidiannight »

Ima ih na srpskom, al su uglavnom decija literatura, ipak oni manji ne znaju da citaju a roditelj nema uvek vremena da mu cita.

Audio knjige su smisljene za glupi deo americke populacije, koji ne zna da cita. A i da zna mrzelo bi ga. Koji svako dana vozi sat i po na posao i sa istog i pusti prvih 10 minuta knjige da bi mogao da se pohvali u striptiz baru da je nesto procitao u zivotu. Zato se te knjige i ne snimaju posle 15-og minuta. Ovih 5 minuta viska su ako se zaboravi da iskljuci dok mu pandur pise kaznu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Audioknjige

Post by IG »

Ma jok knjige sluze da prenesu poruku, sta fali ako je nekome lakse da slusa umjesto da cita, bar meni je mnogo.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by opsidiannight »

Knjige da, cak i audio knjige. Pa i napisao sam "nepismeni deo populacije". Knjiga je keva, da ih nema, poludeo bih jos vise. Covece, samo u telefonu imam puno sf i ef naslova. Da imam stan i para da prezivljavam i kupujem knjige samo bih citao i opstio i to tim redosledom.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Audioknjige

Post by IG »

:) pa da, ustvari mislim da to nema veze sa nepismenoscu, vise sa stavom da samo pametni citaju, ili u ovom slucaju slusaju. Mislim da je to vise povezano sa primitivizmom jer ljudi koji nisu u stanju da snime knjigu u audio formatu jednostavno nisu dovoljno civilizovani ili su jednostavno suvise lijeni, predpostavka je da naravno to treba ljudima koji recimo rade neki jednostavan posao i zele da uz to i slusaju price/tekstove iz knjiga ili jednostavno zele da imaju audio snimak koji mogu uvjek da poslusaju, a pri tom su sasvim prosjecni i zele da prosire svoja znanja.

Sad recimo razmisljajuci sjecam se super radio emisija sa tako nekim djecjim i malko ozbiljnijim pricama, pa ne znam meni bi zanimljivo bilo da slusam nase epske pjesme ili tako neke slicne prozne klasicne stvari u audio formatu :)
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Audioknjige

Post by Pendargon »

IG wrote::) pa da, ustvari mislim da to nema veze sa nepismenoscu, vise sa stavom da samo pametni citaju, ili u ovom slucaju slusaju. Mislim da je to vise povezano sa primitivizmom jer ljudi koji nisu u stanju da snime knjigu u audio formatu jednostavno nisu dovoljno civilizovani ili su jednostavno suvise lijeni, predpostavka je da naravno to treba ljudima koji recimo rade neki jednostavan posao i zele da uz to i slusaju price/tekstove iz knjiga ili jednostavno zele da imaju audio snimak koji mogu uvjek da poslusaju, a pri tom su sasvim prosjecni i zele da prosire svoja znanja.
Quoted for potpuno i totalno nerazumevanje sta je pisac hteo da kaze... 8O 8O :? :?

On topic : Ja svoje knjige volim u papiru, po mogucnosti glanc nove, ili vrlo, vrlo stare :-). Citao sam i na ekranu, i iako mi zamara oci, nije mi ni izbliza toliko odbojno koliko nekim ljudima. Na taj nacin sam sabio skoro ceo famozni Polarisov cd (osim onoga sto sam znao od ranije), i skoro ceo opus H.P. Lovecrafta. ostavio sam sinoc da se skidaju neka dela sa onog sajta koji je awakened okacio (Ambrouse Bierce i James Joyce), pa cu u trenutcima dokolice da probam. Javljam kako je proslo...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by Slartibartfast »

'Ebiga, nema ni Finnegan's Wake niti Ulysses od Dzojsa, a bas me je zanimalo da li bi to neko uspeo smisleno naglas da procita. :lol:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Audioknjige

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Audioknjige

Post by IG »

to se odnosilo na ovo
opsidiannight wrote:Audio knjige su smisljene za glupi deo americke populacije, koji ne zna da cita. A i da zna mrzelo bi ga. Koji svako dana vozi sat i po na posao i sa istog i pusti prvih 10 minuta knjige da bi mogao da se pohvali u striptiz baru da je nesto procitao u zivotu. Zato se te knjige i ne snimaju posle 15-og minuta. Ovih 5 minuta viska su ako se zaboravi da iskljuci dok mu pandur pise kaznu.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by Slartibartfast »

Ju. No dobro, nije prvi put da ne vidim sebi nesto ispred nosa.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Audioknjige

Post by Shark »

opsidiannight wrote:Ima ih na srpskom, al su uglavnom decija literatura, ipak oni manji ne znaju da citaju a roditelj nema uvek vremena da mu cita.

Audio knjige su smisljene za glupi deo americke populacije, koji ne zna da cita. A i da zna mrzelo bi ga. Koji svako dana vozi sat i po na posao i sa istog i pusti prvih 10 minuta knjige da bi mogao da se pohvali u striptiz baru da je nesto procitao u zivotu. Zato se te knjige i ne snimaju posle 15-og minuta. Ovih 5 minuta viska su ako se zaboravi da iskljuci dok mu pandur pise kaznu.
ili za slepe...

imam Neuromancera ako otjesh... naracija - sam autor, W. Gibson.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by opsidiannight »

Jok ti ces, daj tog Gipsona vamo, upravo sam zaboravio da citam cirilicu, salim se al ocu tu knjigu - audio knjigu.

Ako nekom treba, mislim da ima audio autostoperski vodic.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Audioknjige

Post by Shark »

da kachim (ovde) ili da shaljem na neki mail? ima 8 fajlova (4 kasete - strane a i b, 7.5mb, 45 min, 24kbps kvalitet ali se i dalje veoma fino chuje) ...

jedan problem samo - pustio sam, i neshto mi se ne chini da je to gibsonov glas... mada opet - nije da sam ga ikad chuo osim na ovome tako da mozhda i jeste...

ali evo shta kazhu informacije koje idu uz to

Code: Select all

Download  4 tapes/5 discs, run time: 5:56:20 hrs. ¶
Time Warner AudioBooks, 1994 ¶
ISBN 1570420599 ¶ 
Read by William Gibson ¶
abridged by Jeffrey Gorney ¶
text edited by John Whitman ¶
original music by Stuart Argabright, 
William Barg and Black Rain ¶
music by U2 ¶
words by The Edge ¶
vishe informacija ovde.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Audioknjige

Post by opsidiannight »

Aj, leba ti baci na [email protected]

Os da ti saljem Autstoperski vodic kroz galaksiju i gde
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Audioknjige

Post by Verterdegete »

Odslusao Aenarion. Jako dobro odradjeno.
Image
Post Reply

Return to “Knjige: Između korica je neki tekst...”