kosingas

Post Reply
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

kosingas

Post by kekenda »

epska prica o srpskom redu vitezova zmaja,marko kraljevic i njegova avantura o unistavanju i sprecavanju prelivanja podzemnog sveta koji predvodi hromi daba(zvuci trulo ali je tako srpski narod zvao boga triglava nakon sto je sebi isti odsekao dve glave). knjiga prepuna detalja iz slovenske mitologije i srpskih paganskih obicaja uklopljena u jednu odlicnu epsku pricu,ko nije procitao a voli epiku toplo preporucujem :)
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: kosingas

Post by Cloud »

Super Image mislim da sam gledao na TV-u, ali sad pogledah i sajt i definitivno sam zainteresovan. Mislim da je slicno princu Valiantu, u nekom smislu da ozivljava taj istorijski period i likove u tom valjda epsko fantasticnom duhu avanture i borbe sa zlom.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: kosingas

Post by kekenda »

Cloud wrote:Super Image mislim da sam gledao na TV-u, ali sad pogledah i sajt i definitivno sam zainteresovan. Mislim da je slicno princu Valiantu, u nekom smislu da ozivljava taj istorijski period i likove u tom valjda epsko fantasticnom duhu avanture i borbe sa zlom.
epika je koliko i tolkin ali iskljucivo inspirisana slovenskom mitologijom i srpskim paganizmom,sa brdom detalja koja objasnjavaju istorijske cinjenice mastom pisca,tako da sve to ispadne epska fantastika.
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: kosingas

Post by Gorbash »

kekenda wrote:epska prica o srpskom redu vitezova zmaja,marko kraljevic i njegova avantura o unistavanju i sprecavanju prelivanja podzemnog sveta koji predvodi hromi daba(zvuci trulo ali je tako srpski narod zvao boga triglava nakon sto je sebi isti odsekao dve glave)
Zar Hromi Daba nije Dazbog?
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: kosingas

Post by Cloud »

Extra :) mozda i procitam, hvala na preporuci.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: kosingas

Post by kekenda »

Gorbash wrote:
kekenda wrote:epska prica o srpskom redu vitezova zmaja,marko kraljevic i njegova avantura o unistavanju i sprecavanju prelivanja podzemnog sveta koji predvodi hromi daba(zvuci trulo ali je tako srpski narod zvao boga triglava nakon sto je sebi isti odsekao dve glave)
Zar Hromi Daba nije Dazbog?
pa procitao sam upravo i tu verziju ali ovo sto je u kosingasu se poklapa sa onim sto sam ranije procitao u nekoj knjizi vezanu za slovesku mitologiju,u svakom slucaju je ovde to triglav i lepo je objasnjeno kako je postao hromi daba
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: kosingas

Post by DeathJester »

Ja sam inace totalni frik za fantastiku i sve, ali ova knjiga mi je teski krsh. Na silu sam procitao tacno pola knjige i onda sam je poklonio biblioteci. Razumem ja da je poenta slovenska mitologija, ali lik samo trpa i trpa i trpa sve moguce slovenske mitove i obicaje kojih je uspeo da se seti i pokusava da to poveze u neku celinu.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: kosingas

Post by kekenda »

ne mozes da procitas 1/6 necega i da tvrdis da je krsh.
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: kosingas

Post by Cloud »

Ma ajde, sad da pochnemo o Salvatoreu i ostalima ispalo bi da je i to krsh :)
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: kosingas

Post by Severian »

Salvatore jeste krš :)
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: kosingas

Post by Ko, jel' ja? »

Severian wrote:Salvatore jeste krš :)
Ali dobar krš :)
User avatar
Cloud
Posts: 54
Joined: Wed Nov 02, 2011 9:42 am
Location: Herceg Novi
Contact:

Re: kosingas

Post by Cloud »

Sta znam bar ga reklamiraju :) a i Gygax nije bio los po mom misljenju... :geek:
Image
Post Reply

Return to “Knjige: Između korica je neki tekst...”