Vrsnjak

Obaveštenja, predlozi i pitanja o radu kluba Zmaj.

Moderators: stalker, lord warrior

Post Reply
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Ima li u zmaju nekih dečaka od 10-17 godina pošto sam ja jedan od njih (13 god.)?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vrsnjak

Post by Dzon Vejn »

Mislim da trenutno u klub ne dolazi niko tih godina, mada je velika vecina onih koji tamo dolaze pocela otprilike u tom razdoblju. Shodno tome mozes ocekivati da ce svi imati puno razumevanje za tvoje godine, niko te nece gledati cudno, nemas bas nikakav razlog da se nesto stidis, itd. Pored toga, mnogi od nas se druze i van kluba, iako su razlike u godinama i po 10ak, pa i vise, godina.

Bonus bi bio da se osetis dovoljno slobodno da pozoves i neke svoje drugare, koji bi mogli da budu zainteresovani za ovako nesto, pa da i oni dodju do kluba.

Trenutno je utorkom organizovano igranje boardgameova, cetvrtkom kreativna sekcija (farbanje minijatura), sa posebnim odeljkom bas za totalne pocetnike, i tokom vikenda uvek ima puno ljudi koji se zanimaju raznim aktivnostima.

Dakle - osecaj se potpuno slobodno da dodjes i da pogledas kako to sve izgleda ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Vrsnjak

Post by Telion »

FrOzZeN wrote:Ima li u zmaju nekih dečaka od 10-17 godina pošto sam ja jedan od njih (13 god.)?
Ja spadam u tu medju-kategoriju o kojoj je DzonVejn pricao. :)
Poceo sam da dolazim u klub kada sam bio tvojih godina, i evo me devet godina kasnije, druzim se sa svim tim ljudima od kojih su neki stariji i po 10-15 godina od mene i to ne predstavlja nikakvu barijeru, pogotovo kada su Miniature Wargames-i i Boardgames-i u pitanju, jer svi smo tu da se zabavimo..tako da slobodno svrati. :D

P.S. Do svoje 21. godine sam "vukao" nadimak Dete Nemanja..i mislim da ce me pojedinci tako zvati i kada budem imao 35. :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Vrsnjak

Post by Histericni Istoricar »

Verovatno ces se brzo zdruziti sa nama, jer delujes kao dobar decko. I gledaj ovako, ako te neko bude dirao u skoli imaces neke velike drugare na svojoj strani.

Dobro ti nama dosao.
U jednog Bocu, mi verujemo!
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Hvala svima na podršci. Ali problem je u tome što se roditelji plaše da će mi se nešto desiti pa mi pružaju otpor. Glupo mi je da sad svakog dana dolazim i ostajem više od sata zbog roditelja, da se ne sekiraju. Ali kao što rekoh dolazim u subotu, vidimo se tamo.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Vrsnjak

Post by Histericni Istoricar »

Vidi ovak lave uhvati tatu za ruku i dovedi ga da vidi da je sve u najboljem redu. Ima u klubu dosta oceva, pa ce mu biti lakse.
U jednog Bocu, mi verujemo!
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Ovo ovde pišem da ne bih pravio još jedan podforum. Sa koliko figura mogu da počnem meč?
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Histericni Istoricar wrote:Vidi ovak lave uhvati tatu za ruku i dovedi ga da vidi da je sve u najboljem redu. Ima u klubu dosta oceva, pa ce mu biti lakse.
Hvala na savetu ali moj otac nema vremena za to, radi svaki dan ceo dan , pa ću pokušati mamu da dovedem pošto je ona stalno sa nama.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Vrsnjak

Post by Histericni Istoricar »

Pa to ti zavisi od armije lave. Marinaca desetak, nekih drugih i mnogo vise. Mozemo da zamolimo jednog drugara da ti pozajmi par modela da imas 500 poena, pa da probas.


Pitaj dalje ovde. http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=7&t=4713

Moze i tako, samo je sa ocevima to lakse. Ima primera gde su poceli da calci sa sinovima skupljaju armije i nastavili da se bave hobije dugo posto su sinovi batalili. No dovedi roditelje slobodno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vrsnjak

Post by Dzon Vejn »

FrOzZeN wrote:Ovo ovde pišem da ne bih pravio još jedan podforum. Sa koliko figura mogu da počnem meč?
U klubu postoje po 2 ofarbane armije za oba sistema (Warhammer Fantasy i Warhammer 40.000), koje sluze bas za to da pocetnici mogu da probaju igru. Na raspolaganju su High Elf i Skaveni za WHF i Space Marines i Chaos Space Marines za WH40K.

Dakle, da dodjes i pogledas kako izgleda bitka - ne treba ti bas ni jedna figura. Neko od ljudi iz kluba ce sigurno vrlo rado odigrati sa tobom pokaznu partiju (to su male, pokazne, armije od oko 500 poena).

A sto se tice sakupljanja armija, pocnes od malog broja figura, da mozes da se igras bitaka u 500 poena (to je obicno izmedju 10 (razni oblici elitnih marinaca) i 50 figura (razni oblici orkova, imperijalnih gardista, itd.), zavisno od toga koju armiju odaberes), pa onda polako dokupljujes malo po malo, dok ne dodjes do vecih poentaza. Vec u 1000 poena se mozes igrati zaista lepih i sarenolikih bitaka. Veliki turniri se obicno igraju u 1500 ili u 1850 poena. Nemoj misliti da je 500 poena nezanimljivo - nekoliko nas koji imamo zaista ogromne armije i dalje igramo povremeno i partije u 500 poena, jer su sasvim dovoljno zanimljive.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Pa ja imam 14 figurica . Trebalo bi da dodjem u subotu pa da mi pokažete kako se igra otprilike i to kao za pokazni meč mogu li ja da ponesem moje figure pa da igram s njima u tom meču ili baš moraju space marines i chaos space marines?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Vrsnjak

Post by Dzon Vejn »

Ma ne moras samo Space Marines (SM) / Chaos Space Marines (CSM), samo je bitno da imas 500 poena u figurama. Mozes cak i kombinovati 2 armije (saveznici su sada vrlo uobicajena stvar u WH40K). Koliko sam shvatio, ti skupljas Tau, tako da mozes poneti svoje figure, i ukoliko one vrede manje od 500 poena, dopuniti sa SM ili vec necim. Ukoliko vrede 500 ili vise poena, mozes igrati i samo sa njima.

Ne znam sta tacno imas od figura, ali primera radi, 14 krutova u poenima vredi manje od 100 poena, a 14 XV88 Broadsides-a vredi poprilican broj poena ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Pa kupio sam fire warrior team.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Vrsnjak

Post by CheMilan »

Donecu ja moje tau u subotu pa mozes sa njima da se igras. Ponecu i orkove pa mozemo da odigramo i mi partiju ako si za.
...pa i nisi bas najbolji...
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

E super samo još trebam da se dogovorim sa roditeljima mada sigurno dolazim oko 2.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Vrsnjak

Post by igor »

FrOzZeN wrote:E super samo još trebam da se dogovorim sa roditeljima mada sigurno dolazim oko 2.
Dobrodosao. \:D/
Ako ti se svide ti Tau - samo javi ovde i donecu ti ja moju armiju da stoji u klubu pa mozes sa njom da igras koliko god pozelis. Dule je uvek u klubu i moze da ti pojasni pravila i sve. Kao i mnogo drugi. :wink:
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Hvala puno . I to za tau : ako tebi nije problem onda može.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Vrsnjak

Post by igor »

FrOzZeN wrote:Hvala puno . I to za tau : ako tebi nije problem onda može.
Nije problem. Donecu jedan Dan pa Ti javim ovde.
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

U subotu ću doći najverovatnije sa tatom . I igore nemoj sledeće nedelje( pon-petak) da donosiš tau neću moći da dođem zbog škole .
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Zbog roditelja više ne dolazim u zmaj do sledeće godine :(
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Vrsnjak

Post by RatGod »

WHAT?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Dobro si čuo. Roditelji mi ne daju da pisnem o zmaju , a kamoli da dođem kod vas. :( x(
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Vrsnjak

Post by RatGod »

A sto, ako nije tajna? Jel si bio pa se nesto desilo, ili im se nije svidelo?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Što sam ih kao lagao i što sam dobio tri
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

BYE BYE ZMAJ BILO JE LEPO DOK JE TRAJALO ;( :(
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Vrsnjak

Post by igor »

Hajde lepo sednes, ucis i naucis. Javis se da odgovaras, zaradis tu peticu i posle vise nece biti ljuti.
A tebi lepa lekcija pa sledeci put uci na vreme i pre svega nemoj lagati tvoje.
Pa cim pre to sve sredi ces se lepo igrati u klubu. ;)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Vrsnjak

Post by Histericni Istoricar »

Budi hrabar lave i slusaj roditlje. Ima vremena za igru, uci.
U jednog Bocu, mi verujemo!
FrOzZeN
Posts: 24
Joined: Sat Oct 11, 2014 3:58 pm

Re: Vrsnjak

Post by FrOzZeN »

Uskoro se vraćam .
Post Reply

Return to “Klub Zmaj”