Trenutno slusam

Šta volite da slušate?
Post Reply
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Trenutno slusam

Post by Rat with a tool »

Killie - Lyrics Will Not Reach the Audience
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Hammerfall - Last Man Standing http://www.youtube.com/watch?v=IOmMZBZGBps
Image
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Trenutno slusam

Post by Iskusinjo »

Maaya Sakamoto - Gravity ( http://www.youtube.com/watch?v=PJnrbVChWsk )
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Trenutno slusam

Post by slayer king »

Funky G - Slazi me
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Tent - Without Shelter
Tent - Uncertain & Wild

najbolji pop bend ikad. U dva albuma i jedanaest pesama. Jebeno nenadjebiv i bez premca.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

*Cough!* *Cough!* AoL *Cough!*
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Trenutno slusam

Post by CirKhan »

A Perfect Circle-Blue
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

The Clash - Should I Stay or Should I Go http://www.youtube.com/watch?v=trolcS3V7dY
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Dawngreeter wrote:*Cough!* *Cough!* AoL *Cough!*
Zamisli potpuno suprotan zvuk, a da i dalje bude jebeno do jaja, i dobices Tent.
Uostalom, zajmicu ti ga.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

St. James Infirmary (sve verzije koje sam uspeo naci)
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Slartibartfast wrote:
Dawngreeter wrote:*Cough!* *Cough!* AoL *Cough!*
Zamisli potpuno suprotan zvuk, a da i dalje bude jebeno do jaja, i dobices Tent.
Uostalom, zajmicu ti ga.
Zaintrigiran sam, dakako.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Trenutno slusam

Post by Megabaja »

fine young cannibals - she drives me crazy
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Billy Ocean - When The Going Gets Tough, The Tough Get Going

Ponekad se plasim da, da sam '85. imao dvadeset godina, nikada zapravo ne bih razvio normalan ukus. Samo bih se zaludjivao ovakvim glupostima. Zdravije je gledati ih ovako, sa distance :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Ja redovno razmisljam kakav bi mi bio ukus da sam rodjen u drugim periodima. :geek:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Ja sam apsolutno siguran da nikada ne bih imao fascinaciju 80's pop muzikom da sam imao 20 godina '81. OVako postoji distanca koja moze, po potrebi, da ti priusti ironicnost, neozbiljnost, sagledavanje potpuno sporednih elemenata i, sto je najvaznije, izbegavanje varjante u kojoj slusas muziku koju svi slusaju.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Mada ja cenim da kljucno zivotno doba u tom pogledu nije 20 godina, vec 15.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote:Ja sam apsolutno siguran da nikada ne bih imao fascinaciju 80's pop muzikom da sam imao 20 godina '81. OVako postoji distanca koja moze, po potrebi, da ti priusti ironicnost, neozbiljnost, sagledavanje potpuno sporednih elemenata i, sto je najvaznije, izbegavanje varjante u kojoj slusas muziku koju svi slusaju.
To stoji. Ali da li bi slusao bendove poput Sistersa, Joy Divisiona, Siouxie, Bauhausa?
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Pa verovatno da (i imao bih tu srecu da vidim neke od najvecih muzickih umetnika 20. veka uzivo).
I ne verujem da je 15 godina prava cifra. Ja sam sa 15 slusao metal, jebiga.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Trenutno slusam

Post by joca☻ »

stiff little fingers-nobody's hero
dead kennedys-let's lynch the landlord :mrgreen:
punk's not dead!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Ja sam sa 15 poceo da slusam metal.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Komsija Edward
Posts: 53
Joined: Wed Jun 11, 2008 2:59 pm
Location: Silent Hill

Re: Trenutno slusam

Post by Komsija Edward »

Dream Evil - In Flames You Burn
Man what are you doing
What does it look like
Execution
God damn it man i'm saving innocent life here
I'm giving it all i got captain
I love you i always had
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

The Clash - Rock The Casbah http://www.youtube.com/watch?v=OAkfHShATKY
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Shunka wrote:Ja sam sa 15 poceo da slusam metal.
Onda shvatas kako to definitivno nije kljucno zivotno doba za razvijanje muzickog ukusa.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Ne znam... da li danas slusas alternativnu (zapravo nazovije kako hoces) muziku napravljenu u ovo doba? Dakle u poslednjih deset godina. Sta ako to znaci da ne bi u ono vreme slusao muziku onog doba.
Jer meni je nekako odbojna ideja da se u nekom periodu (pod usalovom da uzmemo dovoljno dugacak period) stvara objektivno losija muzika nego u nekom drugom. Mada, bio bih voljan prihvatiti da jedna decenija nije dovoljno dugacak period, but still...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Slartibartfast wrote:
Shunka wrote:Ja sam sa 15 poceo da slusam metal.
Onda shvatas kako to definitivno nije kljucno zivotno doba za razvijanje muzickog ukusa.
Ja jos uvek slusam metal.
OK, porastao sam pa znam da metal nije najbolja muzika na svetu. I mozda ne bi poceo da ga slusam sada zato sto bi me mrzelo i zato sto imam negativne predrasude prema metalcima (onomad sam imao pozitivne). Tako da iz moje perspektive, 15 godina jeste bilo kljucno doba.

Mozda gresim sto se uopstavanja tice.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Objektivno gledano, period 1975-1985. je iznedrio najkvalitetniju muziku dvadesetog veka. Par godina unazad (The Velvet Underground) i unapred (Nitzer Ebb) ubacuju jos par esencijalnih bendova ako se nismo ogranicili na decenije.

A muziku napravljenu u poslednjih deset godina naravno da slusam, samo ne u velikim kolicinama. A ipak smatram da bi, ako bi mi ukus ostao isti, post-punk, deathrock, EBM, industrial i no wave bili nesto cemu ne bih mogao da odolim, makar bili i popularni.

@Shunka: A da kljucno doba ipak nije bilo kada si "porastao"?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Gassalasca Jape wrote:To stoji. Ali da li bi slusao bendove poput Sistersa, Joy Divisiona, Siouxie, Bauhausa?
To je zajebano pitanje za odgovoriti jer zavisi od mnogo faktora. Danas mogu da se zainteresujem za nesto i nadjem do kraja veceri vise muzike engo sto cu stici da preslusam za mesec dana kako valja. Tada su bile potrebne specificne okolnosti, pogotovu na ovim prostorima, da bih u opste mogao da saznam da Bauhaus postoji, kamoli da nadjem neki nacin da ga slusam.
Gassalasca Jape wrote:Jer meni je nekako odbojna ideja da se u nekom periodu (pod usalovom da uzmemo dovoljno dugacak period) stvara objektivno losija muzika nego u nekom drugom. Mada, bio bih voljan prihvatiti da jedna decenija nije dovoljno dugacak period, but still...
Ajde ajde, nije ovo temporalni komunizam. Naravno da postoje periodi bolje i losije muzike, sveukupno gledano. Glupo bi bilo reci da postoje periodi bez dobre muzike, ali ja mislim da je samo po sebi ocigledno da zadnjih deset godina gledamo masovno stancovane izbljuvke u mnogo vecoj kolicini nego pre 20 godina.

A i pitanje alternativne muzike je problematicno. Sta je danas alternativa? Ili, ajmo jednostavnije, sta je danas mainstream? Trunc-trunc urbano smradovska muzika koja polako pravi fuziju svih iritantnih elemenata muzike (prevashodno elektrozu i hip-hop)? Metal? Osamnest vrsta popa koje MTV prodaje? All of the above?

Ovo zadnje je tacan odgovor, naravno. Poenta ka kojoj se priblizavam je da ni mainstream vise nije toliko uniforman kao sto je bio. A ni zanrovska alternativa ne postoji. Odnosno, ako je zanrovska, onda je alternativa mozgu. Eto sta se desilo sa "dark" muzikom, punk muzikom, elektronskom muzikom... Jedian realna alternativa danas je manje zanrovska a vise, ne znam ni kako bih se izrazio. Tematska? Jill Tracy mi pada na pamet; nema nista novo u muzici koju radi. Zombina and the Skeletones i HorrorPops koji samo u misker ubaciju vec vidjeno i liju u kalupe bezobrazne dojajnosti. Cinema Strange koji ne znam ni sta jebeno radi.

Primeri su iskrivljeni, naravno, jer su u glavnom iz domena muzike koja se meni svidja. Sigurno bi neko mogao i malo drugacije primere da nadje. PoJenta je - ne vidim da je ono sto se danas zove "alternativa" zaista alternativa. Imenovana alternativa je sub-flavor mainstream muzike jos otkako MTV2 postoji.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Dawngreeter wrote: Tada su bile potrebne specificne okolnosti, pogotovu na ovim prostorima, da bih u opste mogao da saznam da Bauhaus postoji, kamoli da nadjem neki nacin da ga slusam.
Mislio sam kada bi ziveo u tipa Engleskoj, al' dobro.

Dawngreeter wrote: ali ja mislim da je samo po sebi ocigledno da zadnjih deset godina gledamo masovno stancovane izbljuvke u mnogo vecoj kolicini nego pre 20 godina
Meni svakako nije. No, nije da postoji validan nacin da ja ili ti dokazemo jedno ili drugo.

Dawngreeter wrote: Primeri su iskrivljeni, naravno, jer su u glavnom iz domena muzike koja se meni svidja. Sigurno bi neko mogao i malo drugacije primere da nadje. PoJenta je - ne vidim da je ono sto se danas zove "alternativa" zaista alternativa. Imenovana alternativa je sub-flavor mainstream muzike jos otkako MTV2 postoji.
Nije bitno ko sta zove kako. Alternativa nekakva sigurno postoji negde tamo. To sto je sad elektornskija ili metalnija od one od pre 25 godina ne moze umanjti njen objektivni kvalitet, svidjala se ona nama ili ne. I jos uvek tvrdim da, ako se uzme apsolutno cela muzicka industrija, muzika napravljena u poslednjih 20 godina je priblizno istog kvaliteta kao ona od 20 godina pre toga itd
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Gassalasca Jape wrote:
Dawngreeter wrote: Tada su bile potrebne specificne okolnosti, pogotovu na ovim prostorima, da bih u opste mogao da saznam da Bauhaus postoji, kamoli da nadjem neki nacin da ga slusam.
Mislio sam kada bi ziveo u tipa Engleskoj, al' dobro.
Pa i toj varjanti vazi. Da sam specificno ziveo u Londonu, bilo bi jednostavnije jer kapiram da bi trebalo da budes posebno talentovan bezbecil pa da ne primetis Batcave. Ali inace gledano, svi ti i takvi momenti u muzici su bili predominantno lokalizovani fenomeni koji bi onda izdzikljali na jos par mesta po svetu. Pre Sistersa sumnjam da je Gothic ili Deathrock bio nesto na sta lako mozes naleteti osim ako bas nisi fizicki u zizi desavanja. A posle Sistersa totalno mogu da zamislim coveka koji zna par stvari od njih, par stvari od The Cure i nikad mu ni na pamet nije palo da nesto sire od toga sto bi hteo da cuje postoji.

Evo na primer, koliko ljudi danas zna za lokalne underground bendove? MARGITAjeMRTVA, ako je vise od dvoje sa ovog foruam culo, idem odma da promenim ime u Buljko Rokić. Isto tako 45Grave je prestao da postoji skoro deceniju pre nego sto je postao bitan. Ili se barem meni tako cini. Uvek je bio snazan momenat obozavanja mrtvorodjene muzike iz prethodne decenije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Trenutno slusam

Post by Rover »

Steve miller band - the Joker
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Ja altenrativu danas dozivljavam kao nesto sto nije dovoljno popularno da bi bilo mainstream. I to ne nuzno od nedostatka pokusavanja. I kao slazem se sa promatranjem da nema 'zanrovske alternative'.

Druga stvar, Slarti, da nije malo arogantno tvrditi da bas ti znas sta je 'objektivno najbolja muzika XX veka'? Says who? Muzika je jako sirok pojam. Razliciti ljudi slusaju muziku na razlicite nacine. Postoje razliciti tokovi muzike koji nemaju mnogo veze jedni sa drugima. I tako dalje i tako blize. Ja, recimo, ne zelim da verujem da uopste postoji 'objektivno najbolja muzika XX veka' (zato sto ako postoji, to definitivno nije ono sto ja slusam, a necu valjda dozvoliti da neko ima objektivno bolji muzicki ukus od mene?).

A trenutno slusam Cowboy Bebop OST - Ballad of a Fallen Angel.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by bojan »

Shunka wrote:Ja altenrativu danas dozivljavam kao nesto sto nije dovoljno popularno da bi bilo mainstream.
Ako nesto nije popularno uglavnom postoji golemi razlog zasto nije. Nekada losh, ali najcesce dobar.
Dawngreeter wrote:...ali ja mislim da je samo po sebi ocigledno da zadnjih deset godina gledamo masovno stancovane izbljuvke u mnogo vecoj kolicini nego pre 20 godina...
Pocinjes da zvucis kao matori redneck koji prica kako je sve danas sranje i kako nista nije kako je bilo kada je on bio mlad, pri cemu zaboravlja da je i on pravio ista sranja kada je bio mlad.
A pojava gomile krsha - to je zapravo i nema nikakve veze sa losijim ukusom publike - razvoj tehnologije je omogucio svakoj polu-nagluvoj budali da snimi album. I za 20 godina vecina ljudi se toga nece secati kao sto se ti ne secas vecine sranja iz '70/80ih...
A i pitanje alternativne muzike je problematicno. Sta je danas alternativa? Ili, ajmo jednostavnije, sta je danas mainstream?
Vidis ovakvo razgranicavanje me je nerviralo josh kada sam ozbiljnije poceo slusati muziku (pocetak '90ih).
Da bi zarad nekog kvazi-elitizma/kvazi-buntovnistva nesto slusao samo zato sto je "alternativno/mainstream" a nesto drugo ne?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Trenutno slusam

Post by Ko, jel' ja? »

Volim te Beta :D
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

bojan wrote: Pocinjes da zvucis kao matori redneck koji prica kako je sve danas sranje i kako nista nije kako je bilo kada je on bio mlad, pri cemu zaboravlja da je i on pravio ista sranja kada je bio mlad.
A pojava gomile krsha - to je zapravo i nema nikakve veze sa losijim ukusom publike - razvoj tehnologije je omogucio svakoj polu-nagluvoj budali da snimi album. I za 20 godina vecina ljudi se toga nece secati kao sto se ti ne secas vecine sranja iz '70/80ih...
S ovim bih se uglavnom slozio.
bojan wrote: Ako nesto nije popularno uglavnom postoji golemi razlog zasto nije. Nekada losh, ali najcesce dobar.
Postoji dobar - vecina ljudi su amebe bez ikakvog ukusa, i istinska umetnost im najcesce ide daleko iznad glave.
Ili durgim recima, uporedi popularnost Hari Potera, Da Vincijevog koda i dela Danijele Stil sa recimo popularnoscu Eka, Pincona, De Lila itd.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Trenutno slusam

Post by joca☻ »

ja sam cuo za margitu :mrgreen: ajmo jos jedan pa da uradis to sto si rekao
the clash-white riot!
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Ne ne, on zna da smo ja i Slarti culi, sto znaci da si ti sve sto nam treba. :mrgreen:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Post Reply

Return to “Muzika”