Trenutno slusam

Šta volite da slušate?
Post Reply
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Dawny nam svima vec duze vreme soli pamet sa MargitomJeMrtvom.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Naravno da solim kad sam uveren da je Magi najbolji bend nastao kod nas u zadnjih deset godina. Samo to sto je neko cuo za Margitu ne znaci da je i slusao Margitu. U kojoj varjanti stojim iza komentara o dvoje ljudi.
bojan wrote:
A i pitanje alternativne muzike je problematicno. Sta je danas alternativa? Ili, ajmo jednostavnije, sta je danas mainstream?
Vidis ovakvo razgranicavanje me je nerviralo josh kada sam ozbiljnije poceo slusati muziku (pocetak '90ih).
Da bi zarad nekog kvazi-elitizma/kvazi-buntovnistva nesto slusao samo zato sto je "alternativno/mainstream" a nesto drugo ne?
Bitno je uzeti u obzir da mainstream u toj izjavi nisam koristio kao loaded termin. Mainstream nisam koristio kao da sa sobom nosi bilo kakvo znacenje drugacije od "ovo je vrlo popularno i prosecan uzorak ljudi ce pokazati da su upoznati sa takvom muzikom". Mozemo lako doci i do elitizma, ali to zaista nije zeljeno znacenje citirane izjave. Ono sta zelim reci je da zbog masovnog stancovanja muzike (da, delom i zato sto je jednostavno svakoj budali da pravi muziku, ali ne samo zbog toga) mainstream danas je mnogo sira kategorija od mainstream-a tokom, recimo, osamdesetih.

Evo o cemu se radi. Ljudi ne vole muziku. To je teska mamojebiva zivotna cinjenica. Ogromna vecina ljudi nije zaista zainteresovana za muziku, od muzike nema nikakva ocekivanja, zadovoljni su sa catchy riff-om ili refrenom, onim zanimljivim zvucnim efektom koji se ponavlja cesto u pesmi, pevacicom sa velikim sisama, sta god. Pop je oduvek bio muzika koja ugadja primarno takvim prohtevima, i to je ok. Ali, naravno, biznis se razvio, muzicka industrija je uznapredovala i shvatili su da ce mnogo vise muzike poceti da prodaju ako se preorjentisu na pravljenje muzike za ljude koji ne vole muziku. Voila.

Ja u opste ne mislim da bi neko trebalo da slusa ono sta ja slusam. Ili da bi bilo posebno bitno ne slusati mainstream. By all means, slusaj sta god zelis. Moja poenta je samo da je ogromna vecina muzike bacena u mlin i sada je mesano meso koje koristi muzicki ekvivalent McDonald's-a.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

@Shunka: Nisam pricao u jednini (osim gramaticki gledano). Nije u pitanju najbolja muzika, vec najbolji period - period u kome su nastali punk, industrial, noise, no wave, i mnogi drugi zanrovi (odnosno bendovi koji su ih iznedrili) ciji su naprednost i uticaj neuporedivi sa bilo kojim drugim periodom u proslom, a verovatno i u bilo kom drugom veku. Objektivno.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Slartibartfast wrote:cija je naprednost i uticaj neuporediva sa bilo kojim drugim periodom u proslom, a verovatno i u bilo kom drugom veku. Objektivno.
Naprednost i uticaj?! WTF?!?! Deder elaboriraj, necu da sporim ako ne znam o cemu pricam!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Mozda je zvucalo cudno, ali nisam hteo da nastavim pricu o kvalitetu kako se ne bih opet sa nekim raspravljao o prirodi ukusa.

No, poenta je i dalje tu. No Wave i Industrial (ili Suicide i Throbbing Gristle kao reprezentativni bendovi pravaca) su konacna 'avangarda' u muzici. Poslednji korak pre tisine (koja bi bila muzicki ekvavilent "Belog kvadrata na belom papiru"), korak nakon kog se mora vratiti nazad.

Sto se tice uticaja, mogu se napisati epske pesme, sto me iskreno mrzi, ali mozes da upotrebis sledecu formulu: zamisli bilo koji zanr nastao posle 1980. i budi siguran da je na njega na ovaj ili onaj nacin uticao Throbbing Gristle.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Trenutno slusam

Post by ifke »

Slartibartfast wrote:Objektivno gledano, period 1975-1985. je iznedrio najkvalitetniju muziku dvadesetog veka.
Muzici ne moze da se pripise takva osobina kao sto je kvalitet. Recimo da ti trazis od muzike neke stvari koje ti odredjeni zanrovi pruzaju; ti smatras da su ti zanrovi muzike kvalitetni. Sa druge strane, ja od muzike trazim nesto sasvim drugo, i za mene kvalitet nema veze sa zanrovima koje ti smatras kvalitetnim. Kako cemo ti i ja da se slozimo oko toga sta je kvalitet?

Necemo nikako, kvalitet je potpuno subjektivna stvar.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Slartibartfast wrote:Mozda je zvucalo cudno, ali nisam hteo da nastavim pricu o kvalitetu kako se ne bih opet sa nekim raspravljao o prirodi ukusa.
Nego, shvatas li ti da tvrdis da umetnost ne postoji?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Evo upade mi Slarti u post, te cu samo reci apropo belog kvadrata:
On August 29, 1952, at the Maverick Concert Hall in Woodstock, New York, David Tudor gave the first performance of John Cage’s composition 4′33″ — consisting, notoriously, of nothing but silence. It remains Cage’s best-known piece: many more people have been provoked by it (take our own Dave Noon) than have ever attended a performance. In one sense it’s unrepresentative of Cage’s work — he wrote many, many pieces before and after it, full of all kinds of sound — but it’s a landmark, and understanding it does shed light on his extraordinary career. Further, it’s the representative extreme of a tendency in his work which is well worth learning to listen to — and in the right frame of mind, it’s 4′33″ well spent.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Trenutno slusam

Post by ifke »

Sto se tice umetnosti, 4'33'' i slicnog:
http://en.wikipedia.org/wiki/Artist%27s_shit
Takodje pogledajte i ovo:
http://home.sprynet.com/~mindweb/page15.htm
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Iju, neko je zarazio forum konceptualnom umetnoscu!

@Janglista: Primetices da nista nisi rekao :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Slartibartfast wrote:Primetices da nista nisi rekao :mrgreen:
Whoa.... :sedi i belo gleda u zid poimajuci Vaseljenu:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Bodyrox AND Luciana - What Planet U On? http://www.youtube.com/watch?v=VMRnnyR5DLw
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

ifke wrote:
Slartibartfast wrote:Objektivno gledano, period 1975-1985. je iznedrio najkvalitetniju muziku dvadesetog veka.
Muzici ne moze da se pripise takva osobina kao sto je kvalitet. Recimo da ti trazis od muzike neke stvari koje ti odredjeni zanrovi pruzaju; ti smatras da su ti zanrovi muzike kvalitetni. Sa druge strane, ja od muzike trazim nesto sasvim drugo, i za mene kvalitet nema veze sa zanrovima koje ti smatras kvalitetnim. Kako cemo ti i ja da se slozimo oko toga sta je kvalitet?
Tako sto ne pricate u terminima svidjanja. Bili bi terminalni idioti kada se ne bi slozili da je, na primer, Rembrant kvalitet slikar ili Tolstoj kvalitetan pisac, nevezano za to dal' citate Tolstoja ili uzivate u Rembrantovim slikama.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Osim sto je Rembrant ziveo pre vise od 400 godina, Tolstoj pre 100, pa su sada mainstream. Raspravljati na isti nacin o kvalitetu popularne muzike napravljene pre 25 godina nije tako lako.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Hvatas me na primere, koje sam koristio samo zato sto nisam fan Rembranta i Tolstoja. Zameni imena sa, recimo, Pablo Pikaso i Dzejms Dzojs.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Hmmm... Koliko je meni poznato o kvalitetu doticnih stvaralaca se itkekako raspravlja. Mozda ne u svim krugovima... Tj. niko ne spori da su vesti, samo je stvar u tome sto su poznati zbog inovativnosti, a ne tehnickog umeca.

Eto, ja kao imam neke veze sa slikarstvom, pa mogu da kazem nesto o Pikasu. Pikaso je umeo da slika, i to sjajno. Ko je video njegove rane radove nece sporiti. A da li se svi slazu da je taj kubizam (i sta vec sve tu ide) genijalan - ne. Meni uopste nije jasno - cemu to. Ajde, kao, inovativno je bilo i originalno. Ali to nije dovoljan razlog. Mozda jednog dana shvatim zasto je to tako genijalno. Mozda i ne. Jedino sto se tu objektivno moze zakljuciti je da je uspeo da progura fazon i mnogo dobro da ga proda.

E sad, kakve veze sve to ima sa popularnom muzikom perioda '75-'85 nisam siguran. Valjda sam hteo reci da je kvalitet u umetnosti stvar itekako podlozna diskusiji, pogotovu van neke istorijske distance. OK, lako je objektivno oceniti npr. tehnicko umece pevanja ili sviranja instrumenta. I onda se samo setite koliko ima nenadjebivih pevaca i gitarista u metalu. Moze se i objektivno oceniti naprednost i uticaj, ali to i dalje ne odgovara na pitanje cemu to i da li je vredelo napredovati i uticati. OK, kompozicija koja se sastoji od tisine. Beli kvadrat na beloj pozadini. Ali sve su to one-off momenti, koji nemaju nikakvog smisla van celokupnog konteksta u kome su nastali.

Ja muziku volim da slusam.
On topic: Diorama - Her Liquid Arms :P :P :P
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Shunka wrote:Meni uopste nije jasno - cemu to.
Umetnost nije tu zbog tebe. Umetnost ne treba da bude tu zbog tebe. I svakako joj nije svrha da ti se svidi. Moze da te nervira. Moze da te zbuni. Moze da pokusa da ti kaze nesto i ti do kraja zivota da pokusavas to staviti u kontekst koji ce koliko-toliko da izvuce naznake smisla. Moze da bude ekvivalent pesnice u nos. A moze i da bude nesto sto ti ko zna zasto prija. Ako je ovo zadnje, i ako je bitno, onda je to potpuno slucajno i sporedno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Trenutno slusam

Post by sto mu gromova »

ja mislim da je totalni neukus slushati kojekakve gluposti, pa sam reshio da slusham neku muziku sa ukusom:

rokeri s moravu - chorbast pasulj volem http://www.youtube.com/watch?v=hqpPN8QZzBs

izvinjavam se momcima sa stilom, ukusom i kulturnom ekstravagancijom, na ovom mejnstrimu.
ako imate slab zeludac za chorbast pasulj, onda predlazem leb i sol uz djoku balashevica - al' se nekad dobro jelo bash.
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Trenutno slusam

Post by ifke »

Shunka wrote:Ja muziku volim da slusam.
Upravo tako! Svaka dalja rasprava je suvisna.
Sto se tice Rokera s Moravu, meni omiljene su "Ne cackaj mecku" http://www.youtube.com/watch?v=SdgZuNgt ... re=related i "Dragisa Drakula" http://www.youtube.com/watch?v=FqksQIvN7eM. :)
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

Ne, ova tema bi bila suvisna da ne postoje bar nekakve rasprave. Kao i ovaj forum.

Tehnicko umece? Vestina? Shunka, sa kakvim se ljudima to druzis? O umetnosti kao tehnickom umecu smo prestali da govorimo od... pa, Plotina. Ili ranije. U Pikasa necu zalaziti (ne poznajem njegov rad nesto preterano, niti me je ikada zanimao) - ali eto, na primer, Jackson Pollock. Je l' kod njega vidis "nesto"? Piet Mondriaan? Bilo koji drugi modernista?

Drugo, Industrial nije situaciona tvorevina kao sto 4'33'' jeste. U pitanju je legitiman zanr i veruj mi, bilo bi ti zao da se nije pojavio. Za pocetak sad ne bi slusao tu imbecilnu Dioramu, jer doticna ne bi postojala.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Trenutno slusam

Post by Awakened »

sto mu gromova wrote:ja mislim da je totalni neukus slushati kojekakve gluposti, pa sam reshio da slusham neku muziku sa ukusom:

rokeri s moravu - chorbast pasulj volem http://www.youtube.com/watch?v=hqpPN8QZzBs

izvinjavam se momcima sa stilom, ukusom i kulturnom ekstravagancijom, na ovom mejnstrimu.
ako imate slab zeludac za chorbast pasulj, onda predlazem leb i sol uz djoku balashevica - al' se nekad dobro jelo bash.
Pridruzujem se ovom slusanju ukusne muzike.

Djordje Balasevic - Al' se nekad dobro jelo
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Tanja Žagar & Nikola Burovac - Neka te, Neka te http://www.youtube.com/watch?v=8ghldsvM ... re=related
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Awakened wrote: Djordje Balasevic - Al' se nekad dobro jelo
Vidim tvoj original i podizem ga za onu skorasnju ska/rege obradu. 8)
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Trenutno slusam

Post by Rover »

Podrzavam slusanje muzike sa ukusom

Hladno Pivo - Sarma
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Evo i ja se slazem da bi tema bila suvisna da nema neke rasprave.

Elem, tehnicko umece, vestina, nadarenost i tako to su jos uvek veoma bitni. Ni taj Pikaso ne bi radio to sto je radio na nije bio skilovit.

Sto se Poloka tice, video ja tako neku knjizicu o njegovom liku i delu. Sa prilozenim primerima, jeli. I citao sam ja tako ta objasnjenja njegove umetnosti, i bilo mi je presmesno. A i te njegove fleke izgledaju mnogo bolje nego sto sam ocekivao.

Industrial je legitiman zanr, nemam nista protiv njega. Nisam bas siguran da bi zeleo da ga slusam, ali eto bar imbecilna Diorama mi je draga.

@Dawny - neka stvar moze da bude onako, do jaja, a moze i da bude sranje. Kad je nesto onako bas do jaja, e to je onda umetnost. Dok za ostale stvari, ako pogledas dovoljno duboko u sebi, znas da su sranje. Mislim da se moje vidjenje cele stvari ne moze jednostavnije objasniti.

Cek da nadjem ja sebi neku muziku sa ukusom...
Nervozni Postar - Mi Smo Drvosjece
Mirise sir, mirise sir, i prepecena rakija...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Shunka wrote:neka stvar moze da bude onako, do jaja, a moze i da bude sranje. Kad je nesto onako bas do jaja, e to je onda umetnost.
Svestan si, naravno, da bilo sta sto dozvoljava miletu iz traktora da proglasava Cecu umetnoscu nije dobra definicija.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Trenutno slusam

Post by PeraNekron »

Ukus,a?....Models - Pare,Pare,Pare

http://www.youtube.com/watch?v=UXztLiIEDeI

...Ej! Cenim iskrenost! :D :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Trenutno slusam

Post by Megabaja »

Postoji dobar - vecina ljudi su amebe bez ikakvog ukusa, i istinska umetnost im najcesce ide daleko iznad glave.
Da li ja to mirišem Raskoljnikova? Još samo da zvekneš neku babu, ako već nisi...

David Guetta - Love Is Gone

Inace bilo je super na Kalisu, mozda malo guzve, i cudan set, ali generalno ok.
Umetnost nije tu zbog tebe. Umetnost ne treba da bude tu zbog tebe.
Umetnost mora biti tu zbog "tebe". - gde je "tebe" onaj ko ce umetnika platiti da ne bi skapao od gladi, jer ga "umetnost" kao neproizvodna delatnost nece nahraniti.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:Svestan si, naravno, da bilo sta sto dozvoljava miletu iz traktora da proglasava Cecu umetnoscu nije dobra definicija.
To ja govorim licno o sebi. Za Mileta iz traktora ne zelim da znam.

Evo i ja:
Hladno Pivo - Sarma
Hmm... Treba naci jos te muzike sa ukusom.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Sva Cecina dela, kao i sve pesme Grand produkcije su umetnost. Samo, losa umetnost.
Umetnost moze biti objektivno dobra, objektivno losa i, naravno, sve izmedju. To sto se meni, Griteru, Shunki ili nekom cetvrtom pojedincu neso svidja ili ne svidja je potpuno i apsolutno irelevantno.

Mislim, naravno da je meni licni bitno sta se meni svidja, ali to ni na koji nacin nece povecati vrednost umetnickog dela na koje se ja strasno lozim.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Trenutno slusam

Post by Gassalasca Jape »

Isobel Campbell & Mark Lanegan - Ramblin' Man
http://www.youtube.com/watch?st=270&e

Totalni vr'. A prvi put cujem za nju. Evo sad im manicno skidam albume.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

You Know My Name - Chris Cornell - James Bond Casino Royale http://www.youtube.com/watch?v=nxAm8Y1w6BI
Image
User avatar
Komsija Edward
Posts: 53
Joined: Wed Jun 11, 2008 2:59 pm
Location: Silent Hill

Re: Trenutno slusam

Post by Komsija Edward »

Man what are you doing
What does it look like
Execution
God damn it man i'm saving innocent life here
I'm giving it all i got captain
I love you i always had
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Shunka »

Komsija Edward wrote:Sonata Arctica - Tallulah
Napravise takvu pesmu a zajebali se u startu - frontmen nema plavu kosu!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

Grace Jones - Corporate Cannibal
http://www.youtube.com/watch?v=FgMn2OJmx3w

Boginja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Trenutno slusam

Post by Slartibartfast »

PIL - Umiru jeleni

:oops:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by Dawngreeter »

:lol: :lol: :lol: :lol:
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
IG
Bot
Posts: 1107
Joined: Tue Aug 26, 2003 8:45 pm
Contact:

Re: Trenutno slusam

Post by IG »

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All for love http://www.youtube.com/watch?v=XszQSfn18m4
Image
Post Reply

Return to “Muzika”