Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Dinner Rush"

Mozda ne medju najboljima, ali tesko bih nasao film uz koji sam vise uzivao. Svaki put.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Rat with a tool
Posts: 865
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Rat with a tool »

Odgledah 2012. Totalno djubre.
:?
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Moff_Tarkin »

Antichrist
Gledah 30 min i nisam mogao vise
Reditelj je bolesniji od japanaca
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Pa kukao je nesto Lars Von Trier da se lecio od depresije i da se nije bas sasvim oporavio...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

Avatar. Priča je, naravno, totalno klišeizirana i već viđena, ali sasvim solidno uklopljena u film koji ima najbolju dočaranu atmosferu IKADA. Idite i gledajte ovo u bioskopu, u 3D verziji, KAJAĆETE SE AKO PROPUSTITE.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Jest.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Skroz jest.

Mada su meni i neki detalji u prici bili odlicni (USB -ovi :mrgreen: ).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Avatar
Takvo djubre nisam video josh od Evoksi vs Stormtruperi scena.
Prica je djubre, koje propoveda o zlu tehnologije (bez koje taj je**** film ne bi bio ni snimljen BTW).
Verovatno se zato svidja svim mogucim kukumavkama i treehugger-ima.
Sa Michael Bay stilom efekata koji ne sluze nicemu osim da izgledaju "cool".
Sto se reziser nije lepo udavio na snimanju Titanika.
2/10
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Ne propoveda o zlu tehnologije nego o zlu i gramzivosti ljudi.
Sto je takodje vrlo licimurno i treehuggerski.

Ja sam na pricu prestao da obracam paznju onog trenutka kad je antagonista izneo svoju motivaciju za iskopavanjem Unobtainiuma.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

bojan wrote:Avatar
Takvo djubre nisam video josh od Evoksi vs Stormtruperi scena.
Prica je djubre, koje propoveda o zlu tehnologije (bez koje taj je**** film ne bi bio ni snimljen BTW).
Verovatno se zato svidja svim mogucim kukumavkama i treehugger-ima.
Sa Michael Bay stilom efekata koji ne sluze nicemu osim da izgledaju "cool".
Sto se reziser nije lepo udavio na snimanju Titanika.
2/10
Ajmo sad polako.

Tehnologija nije u filmu ni na koji način predstavljena kao zla; ljudska pohlepa/odnos prema prirodi je to što je zlo. Ironiju u vezi tehnologije snimanja filma i tehnologije u filmu je i sam Cameron par puta pominjao u intervjuima.

Stil efekata nema ama baš nikakve veze s Michael Bay-om. Pretpostavljam da nisi gledao dovoljno Bay-evih filmova (što ti ne zameram, užasni su). Jedino gde bi se mogle povući neke paralele su poslednjih 1/2 sata filma, ali i to je veoma tanko poređenje.

Što se Titanika tiče, meni je krivo što se na istom nije udavio Leonardo DiCrappio, prvog dana snimanja, ali jbg.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Ne dirajte Lea, snimio je on neke valjane filmove posle toga. Steta bi bila da se udavio.
Srecom onomad sam bio dovoljno mali da mi nije smetalo sto je sve zensko na dve noge skicalo povodom istog.
Pri cemu najlaksi nacin lecenja zenskinja od takve omamljenosti bilo je ubediti ih da je Leo gay.
Sto nije bilo toliko tesko, osim sto rec gay tada nije bila u opticaju, pa si morao da objasnjavas da to znaci homoseksualac. Tj. zaboga peder!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Sammael wrote:...Što se Titanika tiče, meni je krivo što se na istom nije udavio Leonardo DiCrappio, prvog dana snimanja, ali jbg.
Za razliku od Kameruna* ovaj je barem imao filmove (Marvinova soba, Aviator, Catch me if you can) koji imaju koliko toliko smislenu pricu i gde nisu svi likovi cardboard cut-out.

*Volim ja Terminatora (jedina dva snimljena dela), ali da imaju dobru pricu i da likovi nisu dvodimenzionalni - nije bas tako.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Šunka, brinem se za tebe.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Sammael wrote:...Tehnologija nije u filmu ni na koji način predstavljena kao zla; ljudska pohlepa/odnos prema prirodi je to što je zlo.
A naravno jadni vanzemaljci koji nemaju nista su olicenje vrline. I bez tehnologije poraze zle zemaljce.
Ironiju u vezi tehnologije snimanja filma i tehnologije u filmu je i sam Cameron par puta pominjao u intervjuima.
Sto samo znaci da je hipokrita - ako zaista smatrra da je to sto predstavlja u filmu istinito neka ne snima filmove, da sve pare koje ima jadnim Indijancima/Bosancima/belim medvedima i nek zivi u Africi medju Bushmanima.
...Jedino gde bi se mogle povući neke paralele su poslednjih 1/2 sata filma...
Koji su, po stilu, prepisani Doolittle Raid iz Pearl Harbour-a. Naravno Kamerun je ipak bolji od Bay-a, pa to lici na nesto, pa sam i dao 2/10 a ne 1/10.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

bojan wrote: *Volim ja Terminatora (jedina dva snimljena dela), ali da imaju dobru pricu i da likovi nisu dvodimenzionalni - nije bas tako.
Kakva laz :!: :!: :!: :!: :!: Svarci je u svakom svom filmu trodimenzionalan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Baneblade »

Avatar,najbolji film u poslednjih...IKADA.Od efekata,preko price do kastinga.Lepo je videti remek delo neoptereceno A selekcijom holivuda.Mislim da je Sem Vortington novi akcioni heroj koji je Holivudu ocajnicki potreban.Jedva cekam Sudar Titana.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

:?: 8O

IKADA?
jel si siguran?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

shilja wrote:Svarci je u svakom svom filmu trodimenzionalan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Četvorodimenzionalan, čak, pošto putuje kroz vreme... :lol:

Sad imam još jaču želju da odem i gledam Avatara, posle ovako oprečnih mišljenja...

(Off topic, kad god pomislim na Titanik, setim se ove slike: http://moronail.net/img/1076_anteater_movies)
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Megabaja wrote::?: 8O
IKADA?
jel si siguran?
U recniku novih generacija ikada znaci zadnjih 6 meseci.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Bojan nema pojma!
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Bojan nema pojma!
deder malo elaboracije ovog bičslepa. jos nisam gledao film, a vasi tizeri su 100 puta bolji od zvanicnih.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

bojan wrote: U recniku novih generacija ikada znaci zadnjih 6 meseci.
Sto si takav prema coveku. Nije napisao da je bolji od transformersa :mrgreen:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Baneblade »

ja kao nova generacija znam najbolje...zaboravio sam da istaknem naslovnu pesmu filma koja je predivna.filmska industrija treba da se ugleda na Kameruna.dao sam 400 kinti za kartu(gledao sam u 3d-u),ali da sam dao i 2400 ne bi zalio.negde na netu sam procitao da je neko rekao da je ovo star wars moje generacije i ja se u potpunosti slazem,ovo cak i prevazilazi star wars.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ma ti i tvoja generacija nemate pojma. Ali nemoj se uzbuđivati, niste vi krivi. Jednostavno ste odrasli, zadojeni potrošačkom kulturom u svakom obliku. Jebiga.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Jeste da ja ovde zastupam kao tacku gledista da Avatara vredi pogledati (u bioskopu, pozeljno u 3D), ali Bane, ozbiljno, ne preteruj. Star Wars ima neuporedivo vise dubine i duha. A nije da je SW neki mesersmit sto se dubine tice.

U proteklih 48 sati odgledao sam brdo filmova. Izdvojio bih dva - Se7en i Bound. Prvi sam bio gledao i ranije, drugi nisam. Ali oba su sjajna.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ma kul je Avatar i želim ga pogledati, ali reći da je nešto ''to i to naše generacije'' je gnusna amrička, marketinška bedoća. Nije on kriv, to već rekoh.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

The Prosposition

Fin westerncic. Nick Cave pisao scenarija i muzike.
Ne znam zasto Beta nije fan...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

Odgledah danas Avatara.
Da je scenario traljav, traljav je. Istina ne bas toliko traljav kol'ko sam ocekivao nakon betinog previewa, ali traljav. Rezija je profi, ali Cameron je stvarno trebao da se batali scenaristike. Mislim, na stranu te new age, holisticke budalastine, nedorecenosti tipa sta je taj famozni flux, zasto planine lebde 8O i sl., ali ako hocu da gledam film na temu 'plemenitih divljaka'-gledacu "Ples sa vukovima" (jest Kostnerov, ali je zbilja dobar), a ako hocu film na temu destruktivnosti tehnologije i ekoloskim posledicama, gledacu Herzogov "Lektionen in Finsternis", sto su daleko ozbiljniji filmovi.
Ne znam za vas ali mene su alieni i pored svih jeftinih trikova (bezrazlozni antropomorfizam sa zrncem macije gracioznosti, elfovskim usima i ljudska mimika lica. Cak se i ljube u usta sto ne rade ni sve ljudske kulture) da se ucine dopadljivim i izazovu simpatije kod gledalaca ostavili apsolutno ravnodusnim. Apsolutno me zabole i za njih i za njihovo sveto drvo i za sudbinu glavnih junaka. Zapravo mi je najsimpaticniji lik pukovnika, koji se zapravo brine o svojim ljudima i ne bezi od toga da cini nepopularne korake.
A ako je konacna bitka transponovana bitka kod Little Big Horna, onda bi bilo za ocekivati da potencijalni nastavak bude ekvivalentan masakru kod Ranjenog kolena. Guglujte.
P.S.
Da li se samo meni cini da su oni njihovi 'konji' zapravo Slaneesh Steedovi?
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Nisam ga ni odgledao a znam da će nastavka biti.
Tragični nastavak u kome će urođenici biti masakrirani i pobeći u planine.
Ćiro pet bambija za vidovitost, bolji si i seksipiliniji od Kleopatre i vidovite Zorke zajedno.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by PeraNekron »

opsidiannight wrote: Tragični nastavak u kome će urođenici biti masakrirani i pobeći u planine.
Ja tipujem da ce biti strpani u rezervate, gde ce im biti prodavan/uvaljivan jeftin alkohol. ;) Masakr je neizbezan. 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

nadajmo se samo da ce i njima biti omoguceno da love kitove u religijske svrhe kao oregonskim indijancima. i sta koga briga sto su ugrozena vrsta...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Baneblade »

ja bih savetovao mogucim gledaocima avatara da u bioskop ne idu u fazonu"idem da gledam sranje,pa posle da pricam ortacima koliko je sranje film" i za to da daju 400din,jer realno onda ce zajebati sebe.ja dok sam gledao film imao sam slucaj jednog pacenika i njegove groteskno ruzna devojke koji su sedeli iza mene i davali komentare tipa jao sta kao indijanci,jao sta sad kao lete,jao pa ovi bi ih odvalili sa ovim letelicama...uglavnom nipodastavajuci ton tokom cele projekcije...

zaplet avatara nije klise,vec je prosto nesto sto je univerzalna tema i kamerun ju je dobro adaptirao.ovo je pre svega jedan lep film,nije pretenciozan(i zapravo taj nedostatak slojevitosti i kvazi-zajebanog zapleta osvezava).i to je ono sto recimo star wars cini velikim filmom.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Star Wars je kliše nad klišeima, zaboga, u filmu postoji princeza koju treba spasiti!!!
:D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Sammael »

opsidiannight wrote:Star Wars je kliše nad klišeima, zaboga, u filmu postoji princeza koju treba spasiti!!!
:D
Uz to je Avatar više SF nego Star Wars (koji je klasičan fantasy)...
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Fenjer-paša »

Star Wars je klasična space opera i kao takav spada u jedan od najbitnijih smerova u SF beletristici, ako ne po kvalitetu, onda sigurno po istorijskom značaju.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote:Star Wars je klasična space opera...
Nije.
Ringworld serijal je klasicna space opera.
SW je pokupio neke primese od fantazijskih formi, westerna, samurajske ikonografije i josh kojecega.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Da ne pominjemo da se pomalo moze i da svercuje kao Cyberpunk. (mada je on po "mojoj" definiciji cyberpunka to i najvise)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

@Megabaja
Da bi u onakvim camcima lovio kitove po otvorenom okeanu treba da imas muda od celika. I tesko da bi tradicionalne metode lova na kitove indijanaca severozapadne obale mogle da ugroze opstanak vrste :wink: . Za to je potreban industrijski pristup ribolovu, poput onog koji praktikuju japanski kitolovci.

A SW jest' kao neka space opera po definiciji, ali je zapravo ekranizovana bajka koja se desava u svemiru. Cak se i Dzosef Kampbel, inace jedan od najznacajnijih komparativnih mitologa dvadesetog veka zdruzio sa Lukasom koji je i sam priznao da je bio inspirisan njegovim seminalnim radom "Heroj sa hiljadu lica" prilikom pisanja scenarija za originalni SW.
Dakle u pitanju je svesno konstuisan mitoloski sistem by the textbook recepie.
Konkretnije ovde: http://www.moongadget.com/origins/myth.html
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Setting Star Warsa je spaceoperastican, zanr je epska/herojska fantastika.
A i sto kaze Beta ima tu jos svega i svacega.

Edit: Cira me pretekao. Dakle ja htedoh reci isto sto i on ali u manje reci.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

U svakom slucaju nije SF.
A Kembel je sjajan. Planiram da uz njegovu knjigu konacno procitam "Finnegan's Wake". Kazu da je pomalo zastareo kao interpretator, ali koga briga.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”