Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Dodatni materijal za Watchmen - Tales of the Black Freighter i Under the Hood. Prvi animirani, drugi pravljen kao retro intervju sa Minutemen. Zapravo su jako dobro odradjeni. Steta sto jos uvek nema dobre kopije Watchmen-a da se skine.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Kicking and Screaming i The Squid and the Whale. Noah Baumbach je moj bog.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

1408
Po Stivenu Kingu, odnosno njegovom romanu.
Mnogo dobar film.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Sa theatric ili director's cut zavrsetkom? Pretpostavljam ovaj drugi, posto se theatric cut bas i nije prosirio po netu. Da razjasnim, u jednoj verziji prezivljava a u drugoj gine na kraju.

Mozda jeste malo spoiler za one koji nisu gledali, ali racunam da uvek vazi da ce na kraju filma glavni junak ili poginuti ili nece.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Gine na kraju. Gledao sam film sa drugarom koji je taj film ranije gledao i ostao je zbunjen jer je gledao drugu verziju.

U cemu je fazon sa dve verzije, mislim koji je razlog?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Kada je sve vec bilo skoro gotovo, izdavaci su zakljucili da je previse depresivno za "prosecnu publiku" ako glavni junak pogine. Pop cinema nalaze da heroj uvek mora da prezivi, itd. Svom srecom imamo director's cut. Mislim, ceo film gubi smisao ako na kraju covek prezivi...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:Kada je sve vec bilo skoro gotovo, izdavaci su zakljucili da je previse depresivno za "prosecnu publiku" ako glavni junak pogine.
Obicno do takvih zakljucaka dolazi test-publika. Okupe neki reprezentativni uzorak pa im posle filma daju upitnik na temu "sta vam se svidelo, a sta nije?" Pa ako film postize neku identifikaciju publike sa glavnim junakom (sto je obicno cilj), trebalo bi da su tuzni sto on pogine na kraju. Kad ono gle, oni mogu to da sprece i pomognu svom junaku da prezivi! Ne shvatajuci da ce film izgubiti tezinu/dramski smisao... Tako da se meni cini da je ova metoda pogresna u postavci. A opet se redovno koristi i utice na menjanje krajeva filmovima. No valjda holivudski producenti znaju zasto je to tako (mozda raja ne zeli tezinu/dramski smisao, vec uzbudjenje, uz uslov da se na kraju sve dobro svrsi i da nema potrebe da brinu o bilo cemu po izlasku iz bioskopa)...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Dawngreeter wrote:Kada je sve vec bilo skoro gotovo, izdavaci su zakljucili da je previse depresivno za "prosecnu publiku" ako glavni junak pogine. Pop cinema nalaze da heroj uvek mora da prezivi, itd. Svom srecom imamo director's cut. Mislim, ceo film gubi smisao ako na kraju covek prezivi...
Predpostavljao sam da tako nesto razlog. Moram priznati da sam neko vreme posle filma bio pod utiskom, da ne kazem sjeban :) U svakom slucaju drago mi je da sam gledao ovu verziju jer, rekao bih, ostavlja daleko jaci utisak od kakvog hepi enda. Sve vreme sam ocekivao da ce preziveti. Cak i dok su ga sahranjivali mislio sam: "ma jok, nije to on", sto govori dosta o tome sta je neki standard i sta su ocekivanja publike.
Jedino u sta nisam bas siguran je, da li oni to rade jer publika to ocekuje ili publika to ocekuje jer su ih tako navikli?
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ZergLord »

Upravo sam odgledao Watchmen.

Do jaja film. Neke scene iz stripa su promenjene, skracene ili izbacene (na primer, u stripu je objasnjeno od kog materijala je Rorshachova maska i kako ju je dobio, u filmu nema ni reci o tome), ali dobro. Kad ne bi bilo tako, film bi trajao 4+ sati. Valjda ce na DVD-u biti dodatnih scena... Generalno, mislim da ce oni koji nisu citali strip biti malo zbunjeni.

Kraj je malo promenjen, ali je isti u sustini. Cak mislim da je mnogo bolji nego u stripu.

[spoiler]Jos uvek mi je krivo sto je Rorshach umro na kraju :([/spoiler]
Last edited by ZergLord on Tue Mar 31, 2009 9:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

No squid, no fucking deal.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ZergLord »

Dawngreeter wrote:No squid, no fucking deal.
Ali umesto sipe su ubacili mnogo dobru foru...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Videcu kad se pojavi kvalitetniji snimak u opticaju. Ali dobra fora ne zamenjuje alien squid. I smesne scene sexa sa smesnom muzikom su smesne.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Koliko sam ja cuo za vreme seksa ide Hallelujah od Cohena...
Nekako mi se cini da dzinovska sipa (uslovno receno) ne spada medju najkulj momente stripa...
Zna li se kad ce se pojaviti u ovdasnjijem bioskopima?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ZergLord »

Shunka wrote:Nekako mi se cini da dzinovska sipa (uslovno receno) ne spada medju najkulj momente stripa...
Ni ja ne kapiram zasto se svi loze na sipu.
Zna li se kad ce se pojaviti u ovdasnjijem bioskopima?
Ne zna se...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Zato sto je to kraj price koja nosi naslov Watchmen? Mislim, glupa ideja, al' eto.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ZergLord »

Premijera je zakazana za 16. april.

http://kontraweb.net/vesti/premijera-fi ... prila.html
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

"Kada jedan od njegovih bivših kolega bude ubijen, odlučni član odbora za građansku samozaštitu Roršah, kuje zaveru kojom želi da ubije i diskredituje sve nekadašnje i sadašnje superheroje."
Ah, ti novinari...

@Dawngreeter
Da se ja pitam, film po Watchmenima ne bi nikad bio snimljen. Naravno, ja se ne pitam*, pa su ga snimili. E, sad, nisam ga jos gledao, pa nisam siguran da istinito zborim, ali kao sto sipa ne predstavlja vrhunac dostignuca stripa, nedostatak iste nije prva stvar na koju bih se zalio povodom kvaliteta filma.

* Osim kao deo belosvetskog auditorijuma koji bi mogao platiti neke novce da vidi takav film. A obzirom da planiram to uraditi, nemam prava da se zalim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Shunka wrote:ali kao sto sipa ne predstavlja vrhunac dostignuca stripa, nedostatak iste nije prva stvar na koju bih se zalio povodom kvaliteta filma.
Ne slazem se. Nikako se ne slazem. O gospode kak ose ne slazem.

Sipa je bitna. Sipa je personifikacija odredjenog koncepta. Zbog sipe je Ozymandias jedan od najboljih "negativaca" koji je ikada napisan. Vazno je to sto je potpun ovanzemaljska priroda katastrofe koja se desila. To je jebeni komentar na hladni rat. Na ljude uopsteno. Nema smisla ako nije jebena sipa. Naravno, ne znam sta je umesto sipe i ne zelim da mi iko kaze dok ne odgledam. Ali ako nije sipa, onda je shupak. Gubi se na poenti ako nije katastrofa vanzemaljske i potpuno bizarne prirode.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

To je jebeni komentar na hladni rat. Na ljude uopsteno.
Deder, izvoli elaboriraj to malo ako te ne mrzi. Verovatno da se necu sloziti sa tobom, ali znas da mi je uvek zanimljivo da procitam sta ti imas da kazes.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

X Men Origins: Wolverine
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ZergLord »

I kakav je?
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

ZergLord wrote:I kakav je?
Pa, nisu odstupili od stila prethodne trilogije, mada tesko proceniti film kome znas kraj.
Samo imam cudnu kopiju koja je zapravo ukradeni disk sa nedovrsenim filmom. Tako da nisam mogao uzivati u efektima filma, vise u efektima kompjuterske animacije! :mrgreen:
Ko voli ovaj serijal, kao ja, trebalo bi da mu se dopadne.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Severance
Simpatican 'horor'. Sa komicnim elementima. Meni se vise svideo od Dog Soldiersa... Dopalo mi se nasilje u filmu. Surovo je i ne drame previse oko njega. I odvija se po principu "malo mi njih, pa malo oni nas".
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

ROLE MODELS
http://www.youtube.com/watch?v=Sqnvu5QC2fQ
~~~
super film, preporucujem svima!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Watchmen. Ne znam stvarno sta mudro da kazem. Rorschach i Nite Owl II su ekstremno do jaja, mislim da je zasita nemoguce naci ljude koji bi bolje odigrali te uloge. Squid realno fali. Ponudjena alternativa nudi zanimljiv komentar koji izostaje u squid varjanti, ali to je toliko tangentalno da sam prilicno siguran da ni Snyder nije o tome razmisljao kad je trazio kako da na najocigledniji moguci nacin doda svoj "autorski pecat" i ispadne mudar. Bring back the fucking squid.

Stojim iza prvobitne izjave da je jedini nacin sagledavanja filma bez sanity loss-a iskljucivo kao nekakav fan-made projekat i nikako kao adaptaciju izvornog stiva.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

A sto Nite Owl II nije adekvatno podgojen? Ili se to samo ne vidi u njegovom odelu sa gumenim usima?
Idem veceras na premjeru, pa ako posle toga budem imao stogod mudro da saopstim...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Zapravo jeste podgojen. Ne bas kao u stripu, moglo je to jos malo, ali za razliku od trejlera u filmu sam stekao vrlo jasnu sliku o njemu kao omatorelom ex-heroju koji se zapustio i treba mu kostim da bi se uspesno dejtovao. Razlika je, pretpostavljam, sto nisam gledao u slideshow nego u glumu. U kostimu kad se lema jeste cool, ali to bas i nije neka kvalitativna procena posto je tu kinematografija na autopilotu. Ali u kostimu uparen sa Rorschach-om i Comedian-om u par scena, gde pokusava da bude "uljudan" pored razuzdalog manijaka, e tu briljira. Mada je najbolji kada u opste ne nosi masku.

I, naravno, scena seksa je urnebesno smesna.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Valkira
Odlicno, sve moje preporuke.
A povodom istorijske "tacnosti/netacnosti" - film odlicno prenosi feeling celog puca - to sto su neke stvari izostavljene ovoga puta nije pretrano bitno.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ne bih se bas slozio sa vidjenjem Valkire.
Delo je režijom i pre svega ubogom montažom preterano istrgnuto iz konteksta drugog svetskog rata i nacizma. Ako bi ga gledala osoba koja nije upoznata sa temom, 85% Amerikanaca npr. ne bi shvatila osnovni motiv zapleta koji akteri iskazuju u jednoj ili dve rečenice na početku filma.

Sve u svemu džaba im bila milionska produkcija, džaba Toma Kruc i drugari uspeli su da naprave emo bljuvotinu strava scenogravije (5 minuta) i dobre kostimografije iz drugog svetskog rata.
Više cenim ijedan Sovjetski ideološki zadojeni film, o Jugoslovenskim Partizanštinama i da ne govorim, no li ovo holivudsko žanrovsko-skorojevićko, kako drugačije da ga opišem, ostvarenje.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

opsidiannight wrote:Ne bih se bas slozio sa vidjenjem Valkire.
Delo je režijom i pre svega ubogom montažom preterano istrgnuto iz konteksta drugog svetskog rata i nacizma. Ako bi ga gledala osoba koja nije upoznata sa temom, 85% Amerikanaca npr. ne bi shvatila osnovni motiv zapleta koji akteri iskazuju u jednoj ili dve rečenice na početku filma.

Sve u svemu džaba im bila milionska produkcija, džaba Toma Kruc i drugari uspeli su da naprave emo bljuvotinu strava scenogravije (5 minuta) i dobre kostimografije iz drugog svetskog rata.
Više cenim ijedan Sovjetski ideološki zadojeni film, o Jugoslovenskim Partizanštinama i da ne govorim, no li ovo holivudsko žanrovsko-skorojevićko, kako drugačije da ga opišem, ostvarenje.
Potpuno se slazem.

Mozda probate odgledati Miracle at St. Anna - meni se svideo.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

opsidiannight wrote:...Delo je režijom i pre svega ubogom montažom preterano istrgnuto iz konteksta drugog svetskog rata i nacizma...
Sto je donekle i poenta - cela ekipa iza Plana (moze se slobodno reci i Plandze) je bila prilicno "izgubljena u vremenu i prostoru" povodom cele price sa nacizmom. A bogami i sa idejom sta raditi posle Plana. Imas savrseni kontrast generala koji sede u Berlinu i plotuju u Stauffenberg-a koji dolazi sa fronta, imas jako lepo prikazan kontrast izmedju civilnog i vojnog dela Plana.

...Ako bi ga gledala osoba koja nije upoznata sa temom, 85% Amerikanaca npr. ne bi shvatila osnovni motiv zapleta koji akteri iskazuju u jednoj ili dve rečenice na početku filma. ...
Kao i recimo Der Untergang ovo nije film za one koji ne znaju barem osnovnu postavku Plana. I dobro je sto je tako, jer bi inace imao dva sata teskog moralisanja koje pokusava da ti objasni nesto i ne uspeva u tome. Jer vecina zaverenika nisu moralisali vec na Plan gledali sa racionalne strane - Hitler je los za Nemacku, smenimo ga i dovedimo nekoga ko je bolji. Sto i isticu vise puta u toku filma.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

Ne bih se bas slozio sa vidjenjem Valkire.
Delo je režijom i pre svega ubogom montažom preterano istrgnuto iz konteksta drugog svetskog rata i nacizma. Ako bi ga gledala osoba koja nije upoznata sa temom, 85% Amerikanaca npr. ne bi shvatila osnovni motiv zapleta koji akteri iskazuju u jednoj ili dve rečenice na početku filma.
Yep.
Motivi participanata u pokusaju puca su potpuno opskurni u filmu, ako se ne racunaju banalnosti poput "nacisti ubijaju jadne Zidove. Pu, pu, zli nacisti."
Ekipu koja se skupila oko puca je toliko bolela patka za Zidove, da je to tesko opisati. Da, postojao je plan da se nakon dolaska na vlast likvidiraju koncentracioni logori i spreci dalje ubijanje Jevreja, ali iskljucivo iz razloga 'pranja ruku' od nacistickih zlodela. To je strategija koju su uostalom i primenili nemacki socijaldemokrati nakon WWII-'Ma,hajte molim vas, ne bi mi nikad Jevreje,Slovene...ne, to su radile iskljucivo one nacisticke zveri, ne obicni Nemci (ili Vermaht) .'
U realnosti ta ekipa, osobito njen oficirski deo su bili podjednako antisemitski nastrojeni kao i nacisti, samo su bili 'kulturniji' u manifestovanju-pruska skola i sve to. U krajnjoj liniji nemacki antisemitizam nije nastao (ni nestao) sa nacistima. Oni su bili samo iskreniji i dosledniji u sprovodjenju.
A da ne pricamo o prizemnim motivima kao sto su oficirski snobizam kod generala i gradjanski elitizam kod socijaldemokrata.
Ali to bi naravno bilo politicki nekorektno i za gledaoce sa osetljivim senzibilitetom neprihvatljivo i zato imamo uber-humanog Kruza & Co.
Mada, film odlicno prikazuje haoticnu prirodu svakog Cup d'etat, gde se ne zna ko ce kome krstacu da digne i gde nikad nista ne ide onako kako je planirano. Vrlo inspirativno za RPG.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Zack and Miri Make A Porno

Nisam izdrzao, na pola filma sam morao ovo remek delo da podelim sa vama.
Film pocinje sa Prongom u pozadini.
Glavna Glumica lici na Dzejn fondu iz doba Barbarele.
Ima i hokeja.
Glumi i Dzej bez Sajlent Boba a nije Dzej vec porno glumac.
Ima i Romantike, i porno filmova i sprdnje prema rasizmu i kvazi rasisizmu i kvazi kontra rasizmu.
Ima i sisa.
Ima i erotsko porno scena.
Ovo je film koji zelim da gledam sa Griterom. (da pio sam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ):-({|=


Svima toplo preporučujem, osim Beti dok ne upozna pravu ljubav i čari putenog sladosršća.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by CirKhan »

The Hurt Locker od Kathryn Bigelow.
Brilijantno.
Beta-obavezno pogledaj.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Odgledah najzad i ja 12 od Mihalkova.
Originalni 12 Angry Men nisam gledao, gledao sam rimejk iz '97.
Pa ipak.
Da njih 12 zakljuci da je dokaza nedovoljno da budu sigurni da je decko kriv - super.
Verzija u kojoj oni zakljuce ne samo da je sigurno nevin, nego da su mu smestili zli banditi koji bi da grade svoju multimilionsku zgradu... Jer to se tako u Rusiji radi sada na sve strane... Pa ajde...
Ali na kraju The Umjetnik himself istupa sa pricom kako je on zapravo sve to znao od pocetka! I on uzima stvar u svoje ruke i obecava da ce goniti prave krivce!!! AAaaaaaaa!!!

Po meni definitivno masi poentu prvobitnog filma. A zauzvrat daje - sta tacno? Nisam shvatio... Osim naravno da je The Umjetnik svijetli primer ljudske vrline.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Jeeej, istomisljenik :mrgreen:
Doduse meni je film poceo da puca po savovima mnogo ranije, cim su niotkuda poceli da vade dokaze njegove nevinosti.
Inace se dosta kasnije (pocetkom godine) pojavio i "zapadnije" na festivalima i opet bio prilicno nahvaljen. Nista mi tu nije jasno.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Skobra »

mislim da film i ne pretenduje da bude vrhunska detektivska prica. Promenite malo perspektivu i obratite paznju na tih 12 likova i njihove zivote, porive i stavove... Meni je film ekstra pogotov sto ima uzasno mnogo slicnosti sa nasim okruzenjem i skorasnjom istorijom
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Hvala bogu, niko nikada nije tvrdio da je film detektivska prica.
A skorasnja istorija Rusije i Srbije ima podosta slicnosti.

Ali mi govorimo direktno o poredjenju sa originalom. Sto je neizbezno kada se govori o rimejkovima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Ako napravis remake onda isti mora biti bolji od originala ili doneti nesto originalno da bi vredeo. Recimo Yojimbo/For a Few Dollars More/Last Man Standing.
A 12 nije bolji niti donosi nesto originalno.
"Dzaba vam novci moji sinovci
Dzaba vam bilo dobre volje..."

Inace - Mala pljacka vlaka (sunko ako dodjes danas do starice donecu ti ga). Ponovo. Costo da se podsetim u kakvoj drzavi zivim.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”