Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Ma, nevezano da li je rimejk ili nije, film ne funkcionise. Gledano unazad, skoro svako "otkrice" u filmu cini prethodne akcije porotnika besmislenim. Mislim da sam vec negde ostavio podrobniji komentar, ali onda jos, kada je bio na Festu. Vise se i ne secam detalja.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

@Beta
Naravno da film donosi svasta nesto originalno. Podosta su promenjene i glavna prica a i sporedne price pojedinih likova. I uvedena je licnost glavnog baje The Umjetnika...

Evo sad krecem do Starca da ti oduzmem Malu pljacku vlaka.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Odgledah novi Star Trek. Super je. Preporucujem ljubiteljima ekstravagantnih blockbustera i naravno Star Treka. I mladi Kirk i Spok su mnogo bolji nego sto sam ocekivao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Star Trek je tako raspamecujuce neverovatno bolji od ocekivanog. Bojao sam se da mi je sjajan trejler nerealno podigao iscekivanja, a ono sto sam ocekivao nije bilo ni 10% onoga sto sam dobio.

Sa druge strane, Wolverine je bio 10% ocekivanog. A nisam ocekivao bog zna sta.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Evo i ja upravo sa projekcije Star Treka. Opsti utisak je pozitivan. Gluma na nivou, visokobudzetni efekti, dobra akcija, pristojan scenario. Ne mogu ni za sta konkretno da kazem da mi se nije svidelo.

E sada, ono sto meni kao nekome ko bas i nije fan Star Treka (zapravo sam samo igrao nekoliko ST igrica i gledao par filmova sa borgovima) zasmetalo, je generalno potpuno retardirana prica. Mislim, hocete da mi kazete da RUDARSKI brod - pa makar dolazio i iz bliske buducnosti (sudeci po Spoku, ne dalje od 50-tak godina u buducnost) - ima sposobnost da se onako olako izivljava na federacionim ratnim brodovima i da bez ozbiljne stete razara gomilu klingonskih vojnih krstarica? Pritom tim brodom ne upravljaju vojnici, vec rudari. Doticni rudari, kao i njihov brod, su naoruzani do zuba. To mi je takodje krajnje nelogicno, ali dobro, nisam upoznat sa ST univerzumom, mozda i za to ima neko objasnjenje...

Takodje, nekako mi je potpuno neverovatno da jedna cela planeta nema par krstarecih raketa sa kojima bi mogla da raznese onu busilicu. Mislim, Spoku je trebalo sta, nekoliko pucnjeva da presece busilicu i spase planetu zemlju, a cela populacija vulkana to nije mogla da izvede na vreme? Takodje, kako to da cela planeta zemlja nema nikakvu odbranu osim jednog Enterprajza? Kapiram ja da su oni ispitali onog admirala i od njega dobili informacije o odbrani zemlje... Ali brate, po toj logici bilo ko ko uspe da malo propita nekog admirala moze da pridje u point-blank range zemlji i da je raznese. Totalan kretenluk. :/
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Vulkanci zive stotinama godina, u pitanju je daleka buducnost. Takodje, Vulkanci zapravo nemaju neku vojnu snagu, oni su mahom naucnici i filozofi. Federacija ih brani, sto se i ovde desilo sa izuzetkom sto im je cela flota zgibala cim je doletela.

A sve to u opste nije bitno. Film hoda na ivici Star Trek kanona koji u isto vreme in-universe resetuje. Mislim, cak se pojavljuje i jedan Red Shirt. I James Bond i Batman su odlicno resetovani ali niko nije to izveo tako kao Star Trek.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Aha, znaci ovo je neki reset? Pojma nisam imao.

U svakom slucaju, ma koliko da su Vulkanci filozofski nastrojeni, covek bi od njih ocekivao da imaju bar neke osnovne vojne snage na samoj planeti. Jeb'ga, meni jednostavno ne ide da na homeworldu vulkanaca koji sadrzi 6 milijardi dusa ne postoji nikakav PVO koji moze da oduva jednu onako tanku busilicu? Ocigledno nije pitanje tehnologije, posto je Kirk & onaj kinez privremeno onesposobe obicnim puskama. Isto tako ne mogu da prihvatim da ljudska rasa na planeti zemlji nema neki PVO, nego moraju da se mole bogu da neprijatelj ne zarobi nekog admirala.

Dobar film, u svakom slucaju. Drago mi sto sam ga pogledao.

Evo jedno duducko pitanje; kada Pikard (po kanonu) stupa u akciju i zna li se ko ce ga glumeti u novom izdanju?
Image
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by prokleti zabagovani forum »

Film je fantasticno dobar! Klinci su skinuli stare glumce veoma dobro a i prica i efekti su odlicni. Sto tice flafa posle 3 svetskog rata Zemlja je konacno mirna, nema puca, nema nuklearki, PVO sistema. Prva rasa sa kojom su se susreli su bili bas Vulkanci tako da je i sama Federacija nastala kao miroljubiva i svaki Federacijski brod je istrazivacki pa i Enterprise. Prvi i jedini brod koji je pravljen iskljucivo za borbu je Defiant iz Deep Space 9 a sobzirom da je restart u pitanju to je daleka buducnost.

edit; Ah da i Pikard je daleka buducnost.
Ovo znaci rat!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Giga wrote:Aha, znaci ovo je neki reset? Pojma nisam imao.
Pa receno je u samom filmu kada Spok objasnjava Kirku da je vracanjem kroz vreme onaj Romulanac izmenio vremenski tok i da sve sto se u staroj vremenskoj liniji desilo vise nije predodredjeno da se desi. U isto vreme i jako simpatican ubod prstom u oko bezrazloznom skakanju kroz vreme koje se vremenom odomacilo u originalnom Star Treku.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Cuo sam da prostoji neki strip koji objasnjava da su zli Romulanci presreli neke Borgove i nadobudzili svoj brod njihovim naoruzanjem, pa zato i izgleda onako nezgrapno.
Lepo je videti da se film svidja ljudima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Dawngreeter wrote:
Giga wrote:Aha, znaci ovo je neki reset? Pojma nisam imao.
Pa receno je u samom filmu kada Spok objasnjava Kirku da je vracanjem kroz vreme onaj Romulanac izmenio vremenski tok i da sve sto se u staroj vremenskoj liniji desilo vise nije predodredjeno da se desi. U isto vreme i jako simpatican ubod prstom u oko bezrazloznom skakanju kroz vreme koje se vremenom odomacilo u originalnom Star Treku.
Haha, ja na to skakanje kroz vreme nisam ni obratio preteranu paznju bas zbog toga sto se slicno desavalo milijardu puta ranije. Reko ,,aha, jos jedna epizoda sa vremeplovima i naporednim dimenzijama, nema problema". :D
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Burn After Reading

Odlican film, preporucujem ga svima, ljubiteljima crnog humora ponajvise. Ovaj film na toliko nacina predocava danasnji zivot da je to nezamislivo... Odusevljen sam..
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Fritz the Cat"

Ralph Bakshi retrospektiva pocinje :mrgreen:
Elem, Fritz je jebeno do jaja. Jest' da nisam citao Crumb -a nikad, ali film potpuno, ali potpuno stoji na svojim nogama.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Nazalost, meni se Fritz nije preterano dopao.
Ono, potpuno mi je jasno koliko je bilo revolucionarno onomad napraviti takav film...
I dobar je, nije da nije...

Jedine druge stvari koje sam gledao u Baksija su Lord of the Rings i Fire and Ice. Koji bih mogao i ponovo da gledam, proslo je dovoljno vremena.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Slartibartfast wrote:"Fritz the Cat"

Ralph Bakshi retrospektiva pocinje :mrgreen:
Elem, Fritz je jebeno do jaja. Jest' da nisam citao Crumb -a nikad, ali film potpuno, ali potpuno stoji na svojim nogama.
Koliko se sećam, Kramb nije bio zadovoljan istim.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Jebiga, ja nisam Crumb.

A Fire & Ice je prelep, ali prazan. Kao omaz losim kopijama Konana.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

Nisam ni rekao da jesi :wink:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Nije ni prelep. Rotoskopija mi nikako nije idealno resenje za larger-then-life lozacku sibacinu.
Onako, iskren sword&sorcery trash.
Mada vrhunski je momenat kada jedan od onih mutavaca gura kitu nazad u pregacu nakon sto se ispisao...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Baksijeva fascinacija pisanjem je dovela do mnogih nezaboravnih momenata :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Nije u pitanju bas poslednji film koji sam gledao, ali bacite pogled na reakcije na novi film Lars von Trier -a, 'Antichrist' koji je pre neki dan imao premijeru u Kanu. Komentari su jos uvek na nivou blogova; meni su posebno bila zanimljiva dva Ebertova teksta, mada sumnjam da cu se sloziti sa njim nakon odgledanog filma:

http://blogs.suntimes.com/ebert/2009/05 ... it_in.html
http://blogs.suntimes.com/ebert/2009/05 ... ichri.html
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Valja li cemu taj Ebert? Obzirom da je ocigledno najpoznatiji filmski kriticar u engleskojezicnoj sferi Interneta...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

On je jedini kriticar cije misljenje uzimam u obzir. Ni blizu da nam se misljenja poklapaju stalno, ali uvek ima nesto smisleno da kaze.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao sam WATCHMEN.

I ono, moram reci da sam prijatno iznenadjen. Sve je lepo objasnjeno, super prikazano (osim Menhetnove baze na mesecu, koja izgleda veoma jeftino i nerealno), i postavljena su neka zanimljiva pitanja. Na gledaocu je da odluci da li vise vredi moralna ispravnost ili surova pragmaticnost. Ukazuje i na sustinsku istinu da je covecanstvu potreban neprijatelj, i da onog trenutka kada svi budu imali istog neprijatelja, tada cemo se ujediniti (bar na kratko). U poredjenju sa ,,dubokim" Dark Knightom, Watchmen je vrlo slozen i generalno zabavan film.

Jedino sto mi se nesvidja je gomila nelogicnosti i gluposti (ceo trip u zatvoru kao da je izvucen iz nindza kornjaca, toliko logike ima), prevelik broj slow motion scena, debelo koriscenje Stormtroopers Marksmanship Academy i The Law of Inverse Ninja Strength principa, kao i ,,emotivne" scene (prevashodno ove sa muvanjem i jebanjem, em mnoge nemaju smisla, em su predosadne, em su spore ko puzevi).

E sada, ovo su donekle spoileri; smeta mi i ceo setting filma. Razumem ja da su oni spasili covecanstvo od samounistenja, ali nekako je besmisleno kada mi kao gledaoci znamo da je u stvarnosti covecanstvo bilo vise nego sposobno da spreci nuklearni rat. Mislim da bi film bio bolji da je radnja stavljena u sadasnjost, te da je proizvedena neka sasvim nova opasnost, te da bi mi kao gledaoci zaista i poverovali da su covecanstvu potrebni superheroji da rese problem.

Overall, drago mi je da sam gledao Watchmen. Preporucujem ga cak i ljudima koji ne vole superherojske filmove (poput mene).
Valja li cemu taj Ebert?
Dobar je Ebert. Ponekad nalupa gluposti i potpuno ne shvati poentu, ali boze moj, star covek. Overall, kada citam recenzije filmova, obicno posetim i njegov sajt. Vredi ga procitati.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Setting Watchmena prositice iz pretpostavke da superheroji postoje (tj. da budemo precizni jedan superheroj i gomile 'costumed adventurer'-a). Dakle za glavnu divergenciju Watchmen timeline-a u odnosu na nasu istoriju odgovoran je Doc Manhattan. Premisa da su covecanstvu potrebni superheroji da 'rese problem' u potpunosti masi poentu.
debelo koriscenje Stormtroopers Marksmanship Academy i The Law of Inverse Ninja Strength principa
Ne. Najbolji primer je scena kada panduri uhvare Rorsaha. Mada jesu mozda malo preterali sa borbenim sposobnostima pojedinih likova.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Gassalasca Jape »

Sto se Iberta tice, ono malo sto sam procitao je kranje solidno. Stalno govorim sebi kako bi trebalo da stvorim naviku citanja njegovih tekstova.

Sto se Star Treka tice - meh.

Sto se tice von Trierovog filma - kranje... zanimljivo. Titilirajuce, gotovo.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Shunka wrote:Ne. Najbolji primer je scena kada panduri uhvare Rorsaha. Mada jesu mozda malo preterali sa borbenim sposobnostima pojedinih likova.
U sceni pre nego sto uhvate Rosarha, panduri pucaju u njega iz m4-ki, dakle sasvim automatskih pusaka, na razdaljini od otprilike 2 metra (dakle point blank range). Resetaju prakticno ceo sarzer u njega, i ne uspevaju ni da ga potkace. Isto vazi i za Comediana u vijetnamu. Comedian ide onako "bigger then life" pravo po sred polja sa bacacem plamena, i niko ga ne izreseta ko budalu? Dr.Manhattan cak nije ni blizu u toj sceni. To je Stormtroopers Marksmanship Academy u punoj slavi.

Law of Inverse Ninja power se vidi sve vreme u filmu, ali najvise u finalnom sibanju sa Veidtom. Rosarh, Nite Owl i Jupiter ceo film peglaju koga hoces. Tuku se sa ogromnim brojem protivnika koji ne mogu ni da ih dotaknu, kamoli da ih valjano raspale. Zatim dodju pred Veidta, koji ih, zahvaljujuci doticnom zakonu, pegla kao malu decu. To je jednostavno ona prica Sreder protiv Nindza Kornjaca. Ne kazem da je to nesto strasno (mnogo superiornijih filmova pati od toga), samo primecujem. :D
Premisa da su covecanstvu potrebni superheroji da 'rese problem' u potpunosti masi poentu.
Ali to je upravo ono sto Veidt misli, te se na tome i zasniva cela frka filma. Takodje, Nixon u filmu nikada ne bi bio toliko kurcevit (kao sto nije bio toliko kurcevit u stvarnosti), da nema laznu sigurnost u dr.Manhattanu.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Dawngreeter »

Mozda je to rezultat koji se dobije kada covek samo gleda film a da nije citao strip, ali mi je zanimljivo koliko to sta si ti gledao ne prica istu pricu kao ono sto sam ja gledao.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Samaria
I posle vise meseci nastavljam sa filmovima Ki-duk Kima...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by PeraNekron »

Shunka wrote:Samaria
I posle vise meseci nastavljam sa filmovima Ki-duk Kima...
Ovo sam zapravo gledao u bioskopu...bas dobar film.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Dawngreeter wrote:Mozda je to rezultat koji se dobije kada covek samo gleda film a da nije citao strip, ali mi je zanimljivo koliko to sta si ti gledao ne prica istu pricu kao ono sto sam ja gledao.
Opusteno, svet bi bio dosadan kada bi smo se svi slagali u ovakvim stvarima. :D
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

Ja se slazem sa Gigom ovde pre nego sa Klosarem. Nije da mi je jasno o cemu se radi, ali Giga ima Ursulu za avatara...

In other news, obnovio sam gradivo sa La Jetee. Van toga sto je u pitanju jedan od 10 najboljih SF filmova ikada, sasvim je solidan za visestruko gledanje. Prijanja nekako fino :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Franklyn - preporuka.
Sjajan film.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Slartibartfast »

"Les Invasions Barbares" tokom pauze u strebanju.
Jako lep film.
A Marie-Josée Croze se, posle ovoga i "Ronilackog zvona i leptira", definitivno priblizava statusu boginje u rangu jedne... Anouk Aimée, recimo.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Son of Rambow
Kruze price da je ovo jedan od najboljih filmova proslog ljeta... Ali bojim se da se tu ne bih mogao sloziti. Jer mi zaista nije jasno na kakvim je drogama pravljen. Ali u svakom slucaju smesan, zabavan i malo nalik na bilo sta drugo sto sam ja gledao.
I naravno podrazumeva se da Dawngreeter mora da ga gleda, ako vec nije. Ako ni zbog cega drugog a ono zbog kraja na pesmu od Cure-a.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Evo me sa projekcije Gran Torina.

Sta reci, film je klasican oscarbait. 100% je predvidljiv, prepun ,,srceparajucih" momenata, i banalizovan do bola. Likovi su u glavnom potpuno jednolicni, scenario je uzasavajuci na momente (pop ima neke od najnerealnijih recenica koje sam ikada cuo na filmu), a gluma svih sporednih likova (sto ce reci svakog osim Klint Istvuda) je vrlo niskog kvaliteta. Rasizam glavnog lika uopste nije rasizam, vec najobicnija dzangrizavost koja nema nikakav bitan uticaj na pricu.

Gomila scena u filmu kao da je izvucena iz druge dimenzije. Zasto bi koji djavo bilo koja banda toliko zelela da regrutuje jednog onakvog beskicmenjaka? Kakva je ono scena gde oni dolaze pred njegovu kucu i pokusavaju da ga kidnapuju? Opet, zasto bi opasni momci zeleli da se druze sa takvim picopevcem? Zasto, nakon sto im se Klint Istvud izmrsti, oni siluju svoju rodjaku i pucaju po kuci u kojoj im spavaju tetka i baba, umesto da lepo odu i istresu matorog iz gaca? Zasto ona cura ne prijavi svoje silovatelje, kada zna ko su, moze da ih identifikuje, verovatno su vec poznati policiji, i zna gde zive? Bilo je toliko boljih nacina na koje je zabac mogao da se pokaci sa lokalnom bandom, ali eto... Jedino gluplje od toga je kada Istvud uci zabca da govori kao pravi muskarac...

Najvece razocarenje je pred sam kraj. Isusvud se ispoveda popu (ne bi bio pravi oscarbait lik da se na kraju ne povinuje Hristu), i nabraja neke potpuno banalne stvari, iako znamo da je bio u ratu i tamo radio ko zna sta. Taman sam se odusevio sto nije pokazao ni najmanje kajanje zbog rata... a onda ode i prica zabcu kako ga svakog dana proganjaju ubistva koja je pocinio na bojistu. Smor.

Jedino sto je u filmu stvarno zabavno je Istvudov lik. Nije nista manje jednodimenzionalan od ostalih, ali zato provodi ceo film napusavajuci sve i svakoga, i to u glavnom radi dovoljno kreativno da nas nasmeje. Zao mi je samo sto je na kraju film morao da se povinuje ogranicenjima zanra (u 99% oscar bait filmova glavni lik ili jedan od glavnih likova mora da umre na kraju), jer sam se iskreno nadao da ce Istvud da ponovo ozivi svoje stare uloge iz vesterna, te da napravi masakr... Ali umesto toga, dobili smo Klint Isusvuda...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Shunka »

Opusteno, svet bi bio dosadan kada bi smo se svi slagali u ovakvim stvarima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by stalker »

Shunka wrote:
Opusteno, svet bi bio dosadan kada bi smo se svi slagali u ovakvim stvarima.
e vala baš, Šunak care
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Giga »

Gledao sam novog Terminatora i ono... Toliko je los da je u poredjenju sa njim Terminator 3 besmrtno umetnicko delo sinematografije. :lol:

EDIT: Scenario i gluma su me do jaja podsecali na Zone of the Dead. :lol:
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Hypodermic »

Interesantno gigo, meni je bas suprotan utisak - t3 mi je neopevano smece dok mi je salvation bio veoma prijatno iznenadjenje i drago mi je sto sam ga gledao u bioskopu. Sta vise, iskreno ga preporucujem :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Alo Noobovi, Terminator je kada Arnie kaze Asta la vista! a ne ovo djubre od 3./4. dela. :lol:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”