Film koji ste poslednji gledali?

Filmske teme.
Post Reply
ungrim
Posts: 10
Joined: Wed Apr 20, 2011 12:52 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by ungrim »

Ja sam odgledao Hobbita i moram reći da definitivno ne treba Hobbita sa Trilogijom uspoređivati. Jednostavno su različite stvari u knjigama opisuju.
Moram priznati da mi je Hobbit jednako dobar za sada kao i Družina, ali očekujem bolje stvari tek u slijedeća 2 filma. BTW scene borbi Dwarfova su pre*ebene. Moj unutrašnji Dwarf je odmah pustio suzu radosnicu :D
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Bitka na Neretvi - Ovo zajebalo Horus Heresy :D . Salu na stranu, film je spektakl. Produkcija je na svetskom nivou, glumacka postava epska. Meni definitivno nas najbolji ratni film. Pocetak je malo zbrda zdola, al posle prica fino krene da se razvija.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Najbolji ratni film je "Afghanskiy Izlom". Neretva je dobar ratni spektakl.
http://en.wikipedia.org/wiki/Afghan_Breakdown
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

Casa De Mi Padre - will ferrell na spanskom. Spoof na one stare meksicke filmove i nove meksicke telenovele. Osim ove scene, nista posebno za film Will Ferrella.

7/10

Mozda najsmesnija scena ikad
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Odgledao Afganskiy Izgon. Za divno cudo, ima srpski (i samo srpski :D ) prevod. Dobar je film. Doduse, ja se ponadao prangijanju ko u Devetoj ceti.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

Deveta ceta je djubre koje pokusava da bude spektakl ali mu ne ide. BTW, prangijanje je mnogo realisticnije u A.I., gomila scena je snimana sa pravom municijom.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

Kolko sam ja razumeo Deveta ceta je slovenska verzija Full Metal Jacketa
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Nije. Daleko od toga. FMJ je ipak art film, sa ozbiljnom kritikom rata, sistema, covecanstva i svega. 9 ceta je klasican komercijala ratni film - akcija, melodrama, slow-mo, cemu-sve-ovo, patriotizam i to. Sto ne znaci da je film los, cak naprotiv.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by bojan »

teclis wrote:Kolko sam ja razumeo Deveta ceta je slovenska verzija Full Metal Jacketa
Nikako. Hteo je to Fedja, ali mu nije islo. Isto kao sto sada pokusava da bude tata sa Staljingradom, ali nesto sumnjam da ce mu i to ici.
FMJ je:
- dobro reziran
- scenario je koherentan iako nije vrhunski
- dobro odglumljen
- sa dobim efektima i autenticnom opremom
Na kraju krajeva Stone je ipak bio u tom Vijetnamu, licno iskustvo ume da doda poseban smek takvom filmu (primer - inace sasvim prosecan "Battleground").

9. ceta je:
- lose rezirana
- scenario je zbrda-zdola
- Gluma je u najboljem slucaju onako
- ne-autenticna oprema* (za razliku od Afghanskog Izloma), a efekti su kao iz Ramba/Umri muski
Mali detalj - Fedja je povukao sve tatine veze da ne ode u Avganistan.

Jedino sto je zajednicko za oba filma je da se jednoj manjoj jedinici desava sve sto se ikada desilo nekoj jedinici u Vijetnamu/Avganistanu.
Pravi ruski ekvivalent Voda nema. Zapadnog ekvivalenta 9.cete ima - random polu uspesni akciono/ratni spektakl iz A- produkcije. "Bitka u Ardenima" recimo.

*Da neko ce reci da nije bitno, ali ne bih mogao navesti dobar film koji se nije trudio barem donekle da ima autenticne rekvizite. Band of Brothers recimo, ili Afghanski Izlom. Za razliku od Bitke u Ardenima i 9. cete.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Mislim da ste obojica govorili o Vodu, ali pisete FMJ.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Gledao i ja Hobbit-a u bioskopu i to HFR-u ;)

Sjajan je, uzivao sam.
Jedino sto je malo ovaj preterani 3D odavao utisak da su likovi u nekim scenama ko lutke u pozoristu, previse nekako prenaglasene i izvucene iz slike, al jbg, to je do bioskopa ne do filma.
Jedva cekam nastavke.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Dvanaest zigosanih. Super film.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

obnovio Divlje u srcu

iliti:

Image

Jedan od jako retkih ljubavnih filmova (da ga nazovemo tako :) ) u kome mi je par simpatican, i gde mi je drago da je na kraju Happy Ending.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Odgledao Bekstvo iz LA. Mnogi pljuju ovaj film, ja ne vidim zasto. Jednak mi je Bekstvu iz NY.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

gledao sedam psihopata... vrh. jebeni sem rokvel me uvek odusevi...
up in the air sa klunijem... nije los.
killing them softly.. atkodje fin.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Dark Knight Rises

Image

Ljudi balave za Nolanovim Betmenom, a ja sam samo The Dark Knight smogao snage da odgledam do kraja. I to sa pola oka.
Kapiram ja sta se ljudima svidja, ali ja nema sanse da se povezem s tim. Sa druge strane, akcone scene su mu opako dosadne i neinventivne, a film je vizuelno smor, pa ni tu nema sta da mi drzi paznju.

Kljucna greska celog serijala mi je sto je Betmenov univerzum smestio u realni svet, i onda sav apsurd i banalnosti tog univerzuma pokusao da racionalizuje i upotrebi za razradu nekih real world moralistickih tema.
Prvo mi u glavi ne stima da u realnom svetu glavnu rec vode namaskirani freakovi, a drugo da stvarni zibvot mozes da tumacis sa tako banalnim idejama.

Betmen/Brus Vejn mi je smarac. Lik je ko od stiropora, a i dok je Betmen zvuci ko debil (Kao i Bejn, koji zvuci kao los imitator Sona Konerija). Ste realno i ne bi bio problem (jer Betmen univerzum je vise o negativcima nego o samom Betmenu), da i negativci nisu dosadni. Tu je naravno Dzoker kao casni izuzetak, ali mislim da je to pre svega zbog sjajne izvedbe glumca, a ne zbog lika samog o sebi..
Cat woman su valjda zamislili da bude fanservis za devojke i napaljenje muske nerd feministkinje. Ona mi nekako dodje najvece razocarenje, valjda zato sto je poredim sa Misel Fajfer iz Bartonovog Betmena (koji je remek delo, narcito u odnosu na ovo).

[spoiler]A istinski glavni negativac je tek :?[/spoiler]

Jos jedna stvar. Filmovi su realno predugacki. Svaki deo je mogao da bude oko pola sata kraci a da se nista ne izgubi.


Bartonovi filmovi su mi i dalje ostali neprevazidjeni (A Misel Fajfer je i dalje naj riba u latexu).
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

gledao sam Hobbit-a...

ostaje pitanje: a gde je Boromir?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by joca☻ »

User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

The Guard

Vrhunski film. I humora i akcije, sve na mestu!!!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

National Treasure, jedan i dva. Veliko iznenadjenje, u najpozitivnijem smislu.
Image
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Brother Coa »

Outpost ( 2007 ) i Outpost: Black Sun ( 2012 ), mnogo dobri filmovi. Tj. ko voli malo horora pomesanog sa Nazi zombijima.

Jedna stvar u filmu koja je urnebesna, u filmu se govori o jednoj dravi u istocnoj evropi koja je u gradjanskom ratu. U drugom delu filma kada Nazi zombiji napadnu neko selo i krenu da terorisu po okolini mozes da vidis znak za grad koji kaze "Backa Palanka". XD

Takodje na pocetku filma je i obelezena Backa Palanka na mapi bivse Jugoslavije.
Cudno kako zapad i dalje misli da Srbija izgleda kao Bosna od 1993 - 1995....
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Skobra »

World War Z.... krsh
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Brother Coa »

Skobra wrote:World War Z.... krsh
Pa pazi, ako zanemaris knjigu film i nije toliko los. Dobra akcija, prosecna prica i dobri efekti.

Ako ga ipak smatras kao film snimljen po knjizi - cista katastrofa.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Skobra »

Ma povezanost sa knjigom je samo po naslovu i ono kao radi se o zombijima... Bas sam pokusao da ne pravim paralelele sa knjigom ali opet mi je uzasno los i neuverljiv film...

Ritam filma mi je idiotski a desavanja vecinom totalno neuverljiva. Na primer dok pocetak obecava sa sve saobracajnom guzvom, konfuzijom i sveopstom pometnjom sledi (beam me up Scotty) opusteni izlazak iz grada u kamioncetu...

I zatim opet skakanje sa ok svetske konfuzije i pokusaja organizovanja na idiotske akcije - tipa trazimo lek pa cemo poslati Breda, 4 SEAL i 1 naucnika, dok se istovremeno helikopteri svrckaju kao da nafte ima na rasipanje. Malo lepe akcije a onda fucking bicikli...ejjjjj... bicikli!!! Da ne pricam o debilnom raspadu Jerusalem price (akcija izgleda lepo) gde sve puca zbog amaterskog koncerta (JK?)... Ali ono sto me je na kraju bas ubilo i smorilo je mikro akcija po onom WHO centru... mislim cemu, kome? Jbt do malopre si pricao sa najvecom vojnom silom na svetu i nisi se setio da zatrazis vod marinaca... idiotizam...

Malo su ispeglali sa onim prikazima iz razlicitih gradova na kraju ali cak me ni najava nastavaka nije dirnula... mislim jbg nasli smo resenje cemu nastavci...
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Oblivion

Postapokalipsa i zanimljiva pozadinska prica, i osrednja izvedba sa dobrim efektima. Film ima nedoslednosti...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Apropo Z zobijade, koliko se sećam Izrael je jedna od retkih zemalja koja se ,,uspešno'' izborila sa krizom. Siguran sam da autorova veroispovest nema veze sa time. P. S. nisam gledao film i verujem da neću.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by shilja »

Ne, vidis, Severna Koreja je zemlja koja se uspesno izborila sa krizom. Izrael su zeznuli palestinci ;)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by opsidiannight »

Ne baš, u njizi se spominje pnosita Koreja al autor ne govori o tome kako su se izborili. Samo navodi da je Severna Koreja zemlja u kojoj nema nikoga i da u najgorem slučaju očekuju podzemne bunkere pune zombija.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

A bridge too far


Pro's:
- Glumacka postava. Sve baja do baje. Jebote, kad vidim ondasnjeg Majkla Kejna ili Sona Konerija, i uporedim ih s Kristijanom Bejlom ili Semom Vortingtonom dodje mi da placem.
- Film je spektakl. Avioni, tenkovi, eksplozije. Sam desant je propisno prikazan, sa totalima. Bez kurvinjskih kadrova na dva-tri aviona.
- Nema nekih preteranih umetnickih sloboda kada je istorijska tacnost u pitanju.

Con's:

- Ono sto mi i generalno smeta kod zapadnih ratnih filmova iz tog perioda, a to je da se rat prikazuje jako sterilno i romantizovano. Kao da je to paintball u pitanju, a ne ubijanje, mucenje i tesko zarobljenistvo. Sklon sam da verujem da je uzrok ovoga cinjenica da je Zapadana Nemacka posle rata ipak bila bitan saveznik, i da nije bilo dobro da se uzburkavaju strasti protiv njih.
- Kao i svaki film koji prati istorijske epopeje, ima ogroman broj likova i podzapleta. Medjutim, nijedan nije solidno razradjen. Pri tom, sve je nekako haoticno, ispresecano, nedovrseno. Ne znas sta se desava, gde su likovi, sta oni zapravo hoce da postignu, da li pobedjuju ili gube... Fura film vec dva sata, najednom se odnekud pojavljuje Robert Redford, oce da osvaja neki most. Meni najednom treba kao da bude briga za njega (i za taj most)... Onda se pojavi neka riba, par puta pokaze smoereno lice i ode, valjda da film ne bude potpuni sausage fest. Haos jedan. Uzicka republika mozda jeste partizanska propaganda, ali ovom filmu moze da drzi lekciju o character i (sub)plot developmentu.
- Jebem ga, nema nijedne dobre krljacine. Kapiram ja da tu i nisu bile neke epske bitke, ali ipak se mogao odraditi neki ozbiljniji sukob. Zadnji okrsaj u Spasavanju redova Rajana je izmedju dva voda pa je opet rame uz rame sa Helmovim Ponorom.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Ko, jel' ja? »

User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Histericni Istoricar »

Con's:
Film nije za tebe.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

I slazem se. Ovo, izuzev (war)history entuzijastima, tesko da ce nekome danas da se svidi.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

Ko, jel' ja? wrote:The Man From Earth
http://www.imdb.com/title/tt0756683/?ref_=sr_1
Ladno mogu da ga stavim u top5 filmova svih vremena. Legendaran film :applause: :applause: :applause:
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Verterdegete »

Valkyrie - sasvim solidan triler. Cak sta vise, svaka cast reditelju koji uspe da te par puta dovede na ivicu stolice iako unapred znas kakav ce biti kraj. Za ratnu dramu, poprilicno dobra produkcija. Glumacka postava je odlicna. Problem su dve stvari. Prvo, film pati od ceste boljke istorijskih filmova, a to je da neki likovi (u ovom slucaju zaverenici) nastupaju sa neknadnim znanjem i stavovima posmatraca iz 21. veka, i to deluje jako bljutavo. Drugo, sam Kruzov lik je po meni potpuni promasaj. Ono, kako ekipa s Pescanika zamislja idealnog generala. Doduse, sam Kruz je tu i takvu ulogu odigrao sasvim dobro.

Grozovye Vorota- Neka ruska miniserija o ratu u Ceceniji. Ne vidim kome bi ovo moglo da se svidi osim tipovima koji u ormaru imaju "Terorizam je bolest" majicu.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by teclis »

Jagten

Najbolji film u poslednje vreme
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

Auh, odgledao sam Hobbit 2 u samsungovom 4D bioskopu.

Prvo me iznerviralo to sto je neko uspeo da knjigu od 200 stranica razdeli na 3 filma od po 3h, al jbg ovaj drugi deo mi je dosta bolji od prvog, bar sto sam mogao da uhvatim radnje i price rastrojen od silnog uzbudjenja 4D efekata. Extra fora, jedino smo mi ona voda prskala pod 3D naocare pa me malo nerviralo kao i drmanje stolice kad se 2 lika biju. Ajd razumem kad su masivne scene, intro i kad padne neki veliki kamen sa planine da se zatrese, ali koji vrag se trese kad se dva lika biju nije mi jasno.
Fora su i veliki ventilatori koji duvaju dok se kadar penje uz planinu ili ide preko nekog velikog polja. Sve u svemu extra fora i jedva cekam neki drugi film da pogledam u ovom cudu. 8-)
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by RatGod »

Gde si gledao?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Megabaja »

Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Barrel Dragon »

RatGod wrote:Gde si gledao?

Cinestar Arena centar - Zagreb

Dobili 5 dvorana 4D. Sad jurim kartu za 47 Ronin.
Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Film koji ste poslednji gledali?

Post by Histericni Istoricar »

Nikada necu gledati film u vise od 3D, sve ostalo skrece paznju sa radnje istog.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”