Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Filmske teme.
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Poceo Trinity Blood da gledam... Pocetak ne obecava puno. A i deluje ko bledi Hellsing...
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

9...

Klasična bajčica, ali je setting vrlo zanimljiv tako da je vredelo pogledati...

Dante's Inferno...

Odmah na početku sam ocenio bilo kakve šanse da će se radnja držati originalnog dela kao neosnovane. Zajedno s njima su otišli i bilo kakvi izgledi da ima neka poruka ili da će se priča odvojiti od 6 različitih inkarnacija Dantea (kao i Vergilija i Lucifera koji, za razliku od glavnog junaka, koji čas izgleda kao medved, a čas kao anime-devojčica, sve vreme izgledaju megakul) koji ide po divlja po Paklu, dere se "Beatriče!", vitla oružjem i namlaćuje trilione demona i ima flešbekove iz Krstaškog rata. I svideo mi se crtać. :twisted: :twisted: Davno nisam video poštenije napaljeno mlaćenje. :twisted: :twisted:

Dopuna:
How to Train Your Dragon...

Cakan crtać, da odmoriš mozak...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Rebuild of Evangelion 1.11 i 2.22

Ne pamtim da sam se ovako pogubio dok sam gledao crtac. Mene Eva uvek drma za sve pare. A You Can (Not) Advance je po cistom ludilu u rangu sa End of Evangelion... Mogu samo da zamislim kako ce dalja eskalacija da ide... Ili ne.
Zivi bili videli.

Japan je izvor sveg zla.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by PeraNekron »

Shunka wrote: Japan je izvor sveg zla.
:lol: :lol: :twisted:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by shilja »

Nezman. Odgledao sam pre neki dan You can (not) advance, i mogu da kazem da mi se svideo kako je uradjen, a i promene u scenariju ga cine jasnijim. Stara serija je preko napada andjela opisivala i likove, ovde je medjusobni kontakt nekako direktniji. Ali su definitivno bolesniji sto se tice uglova snimanja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na zalost, pretpostavljam da ce nastavak biti tek 2011 a na DVD 2012 :(
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
Naraj
Posts: 37
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:50 am

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Naraj »

http://www.imdb.com/title/tt0119698/

Prva anima koju sam gledao i do sad najomiljenija. Gledao sam je i previse puta.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Ja sam takodje gledao mnooogo puta (sigurno vise desetina), mada ne bih bas rekao da je previse.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Naraj
Posts: 37
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:50 am

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Naraj »

Slazem se. Ja sam bas vezan za tu animu. Prva koju sam gledao sa nekih 5-6 godina na rtsu! prvi put i jos tako malog me pogodila dubina kojoj crtani na koje sam navikao (vecinom dizni) nisu mogli da primirisu. Sledecih 5 godina sam trazio taj crtac smarajuci skoro svakog koga sam upoznao, dobijajuci uglavnom bele poglede (sto i nije bilo cudno s obzirom na drustvo u kojem sam se "kretao" i moj opis), dok jednog dana nisam zacuo " To, pa to ti je princeza Mononoke, imam cd tu negde". Samo taj dan sam je 3 puta pogledao :D
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Cekaj koliko ti imas godina? Ako je ovo sto si napisao tacno po mojoj racunici ne moz' imati vise od 15!

Doduse ja deci od 5-6 godina ne bih dao da gledaju taj film. Nego kada se davao po bioskopima neko se napravio pametan pa je marketing bio upravo okrenut deci. Srecom pa deca blazeno nisu nista kapirala u filmu, ali mozes zamisliti reakcije roditelja kada su ruke i glave pocele da lete!

Nego sto se tice visegodisnje uzaludne potrage za filmom, a sto nisi lepo konsultovao Internete? To obicno pomaze.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Naraj
Posts: 37
Joined: Sun Feb 07, 2010 12:50 am

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Naraj »

Dobro racunas, tacno 15 :D Pa, naspram nekih drugih anima princeza je prilicno blaga, a ja iako onda nista nisam kapirao bio sam odusevljen, ne znam da objasnim nekako me pogodilo. Sto se tice interneta, pa prvo pristup mi je tad bio ogranicen, a i sta bih trazio. Ime nisam znao, a opis onoga sto sam zapamtio tad je bio " Neki decak koji jase jelena je ubio vepra, pa mu je nesto crno preslo na ruku, zbog cega on odlazi u sumu gde upoznaje devojcicu koja jase i zivi sa ogromnim vukovima..." Mislim da si dobio ideju :lol:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

To je dovoljno informacija, ali, kapiram, da, bio si klinac. Nisi visio po forumima niti listao imdb i/ili wikipediju... Ah, well, sada znas. I verovatno da si odgledao vise anima nego sto sam ja cuo za istih kada sam bio tvojih godina...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Gats
Posts: 39
Joined: Sat Feb 25, 2006 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Gats »

Auh...lista mangi je bas podugachka i dosta od toga je vec pomenuto,al evo meni nekih favorita:
1 ispred svih: BERSERK
Ongoing: najveci shounen za sad(po meni a i po jos mnogima) NARUTO 2-go mesto ONE PIECE
Zavrsheni serijali: FMA(stari..ubedljivo manga za sve-novi mu sem po crtezu nije ni do kolena),Bazilisk,stara stvar -Trigun,Death Note

Procureshe neke glasine i o novom Berserk projektu....par novih nacrta,ovog puta uradjenih po samoj mangi i izgleda da ce biti dobrano izdavana..A bilo je i krajnje vreme nadam se da nece izostaviti nista( Ljudima sa slabijim zeludcima nepreporuchijem gledanje).

http://www.youtube.com/watch?v=jl3aYeMDvp0

http://www.youtube.com/watch?v=ItJATtUc ... re=related
Man takes up the sword to protect the small injuries that burdened his heart, on a distant day beyond his memories man wields the sword to die with a smile on his face, on a distant day beyond his dreams.
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Petar »

Superman / Shazam! - The Return of the Black Adam ; kratko i zanimljivo :-({|= Preporuke za sve koji su zainteresovani :wink:

Iron Man Anime ; iako sam zaista ljubitelj anima, pogledao sam prvu epizodu i to je bilo dovoljno da bar neko vreme ne razmisljam o tome :twisted:

Avengers Earths Mightiest Heroes ; ongoing serijal, zanimljiva radnja, a mnogi ga hvale... takodje, preporuka :wink:

Gundam Unicorn 02 ; skinuo, u planu za gledanje...
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by pavlicad »

preporucujem Record of Lodoss War OVA i nastavak Chronicles of Heroic Knight
User avatar
vamsi
Posts: 239
Joined: Mon Nov 02, 2009 9:33 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by vamsi »

Poslednje sam odgledao Witchblade (ne racunam ongoing serijale).
Nisam nikad citao strip (americki), pa ne znam sta se tacno radi u njemu, ali ono sto sam ocekivao da bude akcioni crtac se vremenom pretvorilo u tesku dramu :)
Ne zalim se, samo kazem. I ovakav mi se mnogo svideo, ima dosta suptilnih zivotno-filozofskih poenti.
Glupost se uvek gura u prve redove da bi bila vidjena, a mudrost u poslednje da bi gledala.

Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.

Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Poceo da gledam Monster

Poprilicno dobar anime. Topla preporuka svima.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Monster rulz.

Evo ja nedavno gledao Shiki.
I sjajna je serija. Ne dozvolite da vas obeshrabri to sto je o vampirima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Image

Sinopsis:
The story takes place in a universe where historical WWII-era tanks are maintained for sports warfare competitions and large carrier ships known as Academy Ships support mobile sea communities. High school girls participate in "tankery" (戦車道 sensha-dō?, lit. "the way of the tank"),[FN 1] the art of operating tanks, as a traditional martial art. The carriers travel across the globe and schools that maintain a tank club are welcome to attend an annual tank competition that promises large rewards and prestige for their participation.

Ali jebote...
Image
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”