Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Filmske teme.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Bejah na premijeri Technotise - Edit i ja...
Prichu otvorio Zoran Cvijanovic, pa pustishe film, imao sam blagi osecaj da ce biti blago sranje, kad ono...
Prvo, Aleksa Gajic se pokazao, film ima sjajan crtez i mnogo mi se svidja kako su prikazali Bg 2074. U nekim trenucima mi je animacija pomalo uvrnuta i mozda previshe techna, fluidnija od zivota... Ali to su dechje bolesti, nadam se.
Imam neke zamerke na zaplet, nekako mi se chini da su neozbiljno obradili jednu vrlo kompleksnu temu, ali cenim pokushaj...
Ubedljivo najjachi adut filma su likovi, koji su vrcavi, zivi, prirodni, prirodniji nego u domacim serijama, pola filma vrishtish od smeha na fore koje provaljuju (a i ekipa koja daje glasove je impresivna: Seka Sablic, Nebojsha Glogovac, Zika Todorovic, Marija Karan, Nikola Djurichko...).
Sve u svemu, uzivao sam u filmu, preporuchujem svima...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Bejah i ja na premijeri.
Aleksa Gajic ima sjajan crtez, i to su pokusali da prenesu na film, ali to im uglavnom nije uspelo. Strasno je koliko likovi povremeno izgledaju deformisano...
Animacija je strasno stura, a to su neuspesno pokusali da nadoknade koriscenjem vektorske 2D i 3D animacije.
Zaplet pokusava da izigrava neki SF/cyberpunk, ali radnja se svodi na akcionu komediju. I pati od sindroma srpskih filmova - nasumican humor.
Obzirom koliko je rada i truda ulozeno u film - ispalo je vrlo neozbiljno.
Idite svi gledajte, ne bi li film bar zaradio mnogo para, i utro put boljim projektima iz buducnosti.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Shunka wrote:Idite svi gledajte, ne bi li film bar zaradio mnogo para, i utro put boljim projektima iz buducnosti.
Nisam bas siguran da to tako funkcionise...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Millenium »

Obicno ne delim packe nekom za ukus (pobogu kod svih je razlicit) ali reci da je Hellsing anime 13 epizodni los vic bolji od Hellsing OVA serijala e za to treba stvarno teska umetnicka miopija.OVA je radjena kao ultimativna satira na zapadne klishee vrednosti i mitove njena jedina mana je sto se sporo "pali" tako da covek moze maltene da fast forvarduje prve 3 epizode ali od 4'te pocinje veselje :)

A to ako je nesto malo neozbiljno ne mora da bude lose Jedan je Akira ili Ghost ali to sto su 80% naslednika udarali po istom konceptu pocinje da smara i Hirano je radje primenio izvorni Manga humor koji je nekad bio preovladjujuci Ideja koncepat i egzekucija OVA serijala po meni (sem gore pomenutog sporog ritme prve 3) nemaju mane i da bi se to osporilo trebaju mnogo jaci argumenti od "meni bio neozbiljan" ili ocekivanja da se svake anime pretvori u Hentai tentakle fest pa onda bude zabavan ili opet da svi teze da budu suhoparni Akira klonovi sa tamo nekom uzvisenom porukom.

U Serijalu OVA (dosao za sad do 6'og dela) imate sve sto cini dobru i satiru i ozbiljni anime prvobitnoj mangi Deux-ex machina Pozitivca (alucard-dracula) koji uopste nije pozitivan Integru helsing koja je savrseni stereotip engleske Frigid bitch Majora koji je po meni jedan od pet najboljih negativaca Anime dosad jer nema milion"cool kiddies will like it supermoci" vec je cisti sadista a opet njegov svaki cin koliko bizaran delovao ako se serijal do prati do kraja ima smisao tu su i Henchmani Kapetan poslednji werevolf, Zorin Blitz Sadisticka vampirica satanista sa Kosom,Rip van vinkle maltene Ljupka vampirica sa tandzarom iz opere Freishutz koja ispaljuje magicne metke,Shrodinger maltene otelotvorenje Shrodingerovog paradoksa koji je svugde i nigde,etc.

A tek Juda Iscariot organizacija pod vodjstvom polu-ludog oca maxvella sa planovima o novom krstaskom ratu u kojoj zari i pali otac Andersson sa regeneracijom koja ga cini maltene besmrtnim njega prate njegovi verni side-kickovi Jumi sizofrenicna opatica psihopata i Heinkel tihi Otac ubica.

I to je nekom glupo i bezveze ajoj kako je lepo imati plitak ukus koji trazi instant gratifikaciju sa jeftinim Gore i Hentai upadima :-({|=
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Slartibartfast wrote:
Shunka wrote:Idite svi gledajte, ne bi li film bar zaradio mnogo para, i utro put boljim projektima iz buducnosti.
Nisam bas siguran da to tako funkcionise...
Nema veze, u svakom sluchaju idite i odgledajte...

@Millenium
Millenium wrote:Ideja koncepat i egzekucija OVA serijala po meni (sem gore pomenutog sporog ritme prve 3) nemaju mane i da bi se to osporilo trebaju mnogo jaci argumenti od "meni bio neozbiljan" ili ocekivanja da se svake anime pretvori u Hentai tentakle fest pa onda bude zabavan ili opet da svi teze da budu suhoparni Akira klonovi sa tamo nekom uzvisenom porukom.
E, upravo, po tebi. A meni sa relativno malim iskustvom sa anime serijama je sasvim svejedno kakve su anime serije inache. Hellsing anime 13 je, mislim, jedan od prvih anime koje sam gledao, i bio je sjajan "przachki" crtac posle kojeg sam zeleo da imam dva pishtolja i dizem gradove u vazduh (i dalje imam tu zelju kad ga se setim), bez hentai tentacle momenata, i svakako bez uzvishenih poruka. Onda sam se dokopao stripa i razocharao se. Mlada policajka je bezumni krvolochni automat, braca Valentajn su idioti, a postoje naleti "dechjeg crteza" za koji sam shvatio da me strashno iritira. Nastavio sam da chitam jer se pojavio Major, kapetan vukodlak, Rip Van Vinkle, a Anderson je postajao gigamegashmeker. Prochitao sam sve shto je do tada izashlo, a kasnije nisam mogao da se nateram da ponovo pochnem. OVA serijal je patio od "dechjeg crteza", znao sam shta ce se desiti (vrlo su verno preneli strip, to se mora priznati), odgledao sam do 5 epizode, i onda me je smorilo.
Last edited by Fenjer-paša on Fri Oct 02, 2009 12:43 pm, edited 1 time in total.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by shilja »

Problem sa Hellsing OVA jeste: Crtez je uradjen mnogo losije nego u 13-ici. Mnogo prelaze iz normalne radnje u karikature pa onda skacu na krv i ubijanje. Ne mozes da uhvatis da li je uradjeno horor, komedija ili ko zna sta vec posto sve pokusavaju da izmesaju. Fali drame u likovima koje imas u 13-ici. U sustini, ma koliko oba Hellsinga bila ista (a pocinju radnjom da se razlikuju pred kraju) u stvari to su dva konceptualno razlicita serijala sa razlicitim zanrom i idejama. I dok se 13-ica zadrzala na samoj radnji i likovima, te ostala po prilicno ozbiljna, OVA mi izgleda kao pokusaj da se gomila stvari potrpa u animu, ali onda ne mozes sve da pokrijes sa dovoljno vremena koliko bi trebalo.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

Meni je i jedna i druga serija dobra, svaka na svoj nacin.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by slayer king »

Ice Age 3

Dugo se nisam ovako dobro nasmejao. Svaki animirani film u kome je jedan od glavnih likova psihički poremećena lasica koja se ponaša kao Rambo i igovori britanskim akcentom mora da bude dobar...
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by opsidiannight »

Astro boy. Lepo i zabavno. ZOD je strava.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Patio sam jer sam Ice Age 3 gledao sinhronizovan...
Jedino što mi je izvuklo doživljaj bila je upravo dotična lasica koju čak ni naši glasovi nisu uspeli da pokvare... :mrgreen:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Hellsing
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

Upravo odgledah:

Image

Svi koji vole Nindza Kornjace moraju da odgledaju ovo. 8O
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Gledam Avatar(d) burazeru preko ramena...

Ništa posebno, ali stvarno ništa posebno...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Provalih da osim Helsing serije postoji jos jedna (OVA).



Serija >>>>>>>>>>>>>>>>> OVA
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Fenjer-paša wrote:Gledam Avatar(d) burazeru preko ramena...

Ništa posebno, ali stvarno ništa posebno...
To je zato sto ga gledas burazeru preko ramena.
Cinjenica je da najveci deo kvaliteta tog filma lezi u vizuelnom izdrkavanju sa fensi novim tehnologijama.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Izdrkavanju?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by bojan »

Slartibartfast wrote:Izdrkavanju?
Da. Simulacija prave stvari gde od ruke (filma) pravis p.... a o k.... (gledaoca) budalu.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Nismo se razumeli. Gledam Avatar(d): The Last Airbender burazeru preko ramena....

Kameronovog Avatar(d)a sam odavno gledao...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Aha se izvinjavam na sirenju nesporazuma.

Sto se tice Airbendera iz nekog razloga ga kriticari sa zapada mnogo vole hvaliti, dok su mi svi poznanici rekli upravo to - zaista nista posebno. Shonen ko shonen. Samo ga eto nisu pravili Japanci i u Americi ga je pogledalo vise ljudi.

Sto se izdrkavanja tice cisto da se zna da ja nacelno podrzavam onanisanje u raznim oblicima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

First Squad (Пе́рвый отря́д,Fāsuto sukuwaddo)


Vizuelni ugodjaj: 10/10

Scenario: 2/10
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Da, tuzno je to.
A skoro godinu dana sam cekao na nj' i lozio se kako ce biti totalno do jaja. Dok ga se na kraju nisam docepao...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Jel' neko voljan da to pozajmi...?
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Fenjer-paša wrote:Jel' neko voljan da to pozajmi...?

...
Edit by Global Moderator:
Zabranjeno je postovati linkove za piraterizovan sadrzaj.
Bojan Kavedzic
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Klanjam se do zemlje.... :D
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Monsterman »

Dante's Inferno - An Animated Epic

dosta je kul, sem onih animastih ispada i menjanja crtaca na svaka dva kruga, pa je Dante cas kul vitez, cas metalac, cas napucani WWE rvac, cas samuraj, i tako dalje...
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Rat with a tool »

Odgledah ponovo Spawn "crtac", kako je prokleto dobar! Nadam se da ce konacno izaci Spawn Animation ove godine...i da ce biti dobar koliko i prvenac.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by deka »

Madagascar Penguins...
Image Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Waking Life


:applause: :applause: :applause: :applause:
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Ah, Waking Life je divan.
Valjace se to ponovo gledati u mome slucaju...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Od jutros poceo da gledam Death Note. Sama ideja je zanimljiva, ali glavni likovi su redom debili. Vidi se da su seriju pre svega pravili za Emo omladinu...
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Odgledao sam prvu epizodu i nisam mogao dalje.
Glavni lik se toliko imbecilno nosio sa moralnom dilemom koju moraš da imaš kad bi ti takva stvar pala u ruke, da nisam mogao da mučim sebe nastavljanjem...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Verterdegete wrote:Vidi se da su seriju pre svega pravili za Emo omladinu...
Uspeh serije kod opste anime publike svedoci o suprotnom. Osim ako zelis da kazes da je vecinska anime publika=emo omladina...
Mene je, kao i vecinu, kupio L.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Millenium wrote:Obicno ne delim packe nekom za ukus (pobogu kod svih je razlicit) ali reci da je Hellsing anime 13 epizodni los vic bolji od Hellsing OVA serijala e za to treba stvarno teska umetnicka miopija.OVA je radjena kao ultimativna satira na zapadne klishee vrednosti i mitove njena jedina mana je sto se sporo "pali" tako da covek moze maltene da fast forvarduje prve 3 epizode ali od 4'te pocinje veselje :)

A to ako je nesto malo neozbiljno ne mora da bude lose Jedan je Akira ili Ghost ali to sto su 80% naslednika udarali po istom konceptu pocinje da smara i Hirano je radje primenio izvorni Manga humor koji je nekad bio preovladjujuci Ideja koncepat i egzekucija OVA serijala po meni (sem gore pomenutog sporog ritme prve 3) nemaju mane i da bi se to osporilo trebaju mnogo jaci argumenti od "meni bio neozbiljan" ili ocekivanja da se svake anime pretvori u Hentai tentakle fest pa onda bude zabavan ili opet da svi teze da budu suhoparni Akira klonovi sa tamo nekom uzvisenom porukom.

U Serijalu OVA (dosao za sad do 6'og dela) imate sve sto cini dobru i satiru i ozbiljni anime prvobitnoj mangi Deux-ex machina Pozitivca (alucard-dracula) koji uopste nije pozitivan Integru helsing koja je savrseni stereotip engleske Frigid bitch Majora koji je po meni jedan od pet najboljih negativaca Anime dosad jer nema milion"cool kiddies will like it supermoci" vec je cisti sadista a opet njegov svaki cin koliko bizaran delovao ako se serijal do prati do kraja ima smisao tu su i Henchmani Kapetan poslednji werevolf, Zorin Blitz Sadisticka vampirica satanista sa Kosom,Rip van vinkle maltene Ljupka vampirica sa tandzarom iz opere Freishutz koja ispaljuje magicne metke,Shrodinger maltene otelotvorenje Shrodingerovog paradoksa koji je svugde i nigde,etc.

A tek Juda Iscariot organizacija pod vodjstvom polu-ludog oca maxvella sa planovima o novom krstaskom ratu u kojoj zari i pali otac Andersson sa regeneracijom koja ga cini maltene besmrtnim njega prate njegovi verni side-kickovi Jumi sizofrenicna opatica psihopata i Heinkel tihi Otac ubica.

I to je nekom glupo i bezveze ajoj kako je lepo imati plitak ukus koji trazi instant gratifikaciju sa jeftinim Gore i Hentai upadima :-({|=


Mr Millenium, you were right all along.

BTW one prve tri epizode su zaista mogle da budu jedna.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Resident Evil : Degeneration
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Millenium wrote:Obicno ne delim packe nekom za ukus (pobogu kod svih je razlicit) ali reci da je Hellsing anime 13 epizodni los vic bolji od Hellsing OVA serijala e za to treba stvarno teska umetnicka miopija.OVA je radjena kao ultimativna satira na zapadne klishee vrednosti i mitove njena jedina mana je sto se sporo "pali" tako da covek moze maltene da fast forvarduje prve 3 epizode ali od 4'te pocinje veselje :)

A to ako je nesto malo neozbiljno ne mora da bude lose Jedan je Akira ili Ghost ali to sto su 80% naslednika udarali po istom konceptu pocinje da smara i Hirano je radje primenio izvorni Manga humor koji je nekad bio preovladjujuci Ideja koncepat i egzekucija OVA serijala po meni (sem gore pomenutog sporog ritme prve 3) nemaju mane i da bi se to osporilo trebaju mnogo jaci argumenti od "meni bio neozbiljan" ili ocekivanja da se svake anime pretvori u Hentai tentakle fest pa onda bude zabavan ili opet da svi teze da budu suhoparni Akira klonovi sa tamo nekom uzvisenom porukom.

U Serijalu OVA (dosao za sad do 6'og dela) imate sve sto cini dobru i satiru i ozbiljni anime prvobitnoj mangi Deux-ex machina Pozitivca (alucard-dracula) koji uopste nije pozitivan Integru helsing koja je savrseni stereotip engleske Frigid bitch Majora koji je po meni jedan od pet najboljih negativaca Anime dosad jer nema milion"cool kiddies will like it supermoci" vec je cisti sadista a opet njegov svaki cin koliko bizaran delovao ako se serijal do prati do kraja ima smisao tu su i Henchmani Kapetan poslednji werevolf, Zorin Blitz Sadisticka vampirica satanista sa Kosom,Rip van vinkle maltene Ljupka vampirica sa tandzarom iz opere Freishutz koja ispaljuje magicne metke,Shrodinger maltene otelotvorenje Shrodingerovog paradoksa koji je svugde i nigde,etc.

A tek Juda Iscariot organizacija pod vodjstvom polu-ludog oca maxvella sa planovima o novom krstaskom ratu u kojoj zari i pali otac Andersson sa regeneracijom koja ga cini maltene besmrtnim njega prate njegovi verni side-kickovi Jumi sizofrenicna opatica psihopata i Heinkel tihi Otac ubica.

I to je nekom glupo i bezveze ajoj kako je lepo imati plitak ukus koji trazi instant gratifikaciju sa jeftinim Gore i Hentai upadima :-({|=
Evo zasto ne volim anime (minus Miyazaki, Oshii, pomalo Takahata i prvih 45 minuta Akire).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

A gde ti je tu Satoshi Kon?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by sto mu gromova »

basilisk.
kakvo lozenje... 24 epizode ukupno, i bash je dobro.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Corpse Bride...

Prijalo je utrošiti sat i 15 minuta na ovo... :D
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Verterdegete »

Howls Moving Castle


Lep crtani...
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

The Secret of Kells
Uh, dobar je crtac.
Mozda bih voleo da je malo mracniji, ali na zapadu crtaci ciljaju decu.
E i nije mi jasno cemu takva uloga sumskih duha u filmu ciji bi fokus trebalo da bude hriscanstvo (koje je u filmu vise implicitno nego eksplicitno)... Kao da su autori malo previse gledali Mijazakijevu Mononoke. Mada sam ja sigurno i mnogo previse gledao doticna filma stoga nije da ne umem da cenim uticaj.
Ali gledajte obavezno bude li prilike, stil je fantastican, i film na kraju krajeva radi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”