Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Filmske teme.
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Stavrogin »

Pa-koliko znam trebalo bi da izadje u septembru/oktobru...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by opsidiannight »

Jabukovo Seme na TV Enter. OK, malo prenaglaseno emo na momente.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Uh, posle toliko vremena odgledah i ja najzad Death Note.
Moj utisak - ne pamtim kada se ovoliko nisam vezao ni za jednog lika, iako sam odgledao 37 epizoda za malo vise od 2 dana. Naravno L je bio zanimljiv, ali zarad punog efekta treba obracati paznju na njega, ne na radnju. Doduse scena masiranja stopala nikome ne moze da promakne. Dodjavola.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Pendargon »

Yagami Lighto je genije i treba mu podici spomenik... :-D. Treba nam vise proracunatih psihopata kao sto je on 8) 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Pendargon wrote:Yagami Lighto je genije i treba mu podici spomenik... :-D. Treba nam vise proracunatih psihopata kao sto je on 8) 8) 8)
Uh, ne... Nikako.
Dobro, jeste on genije, ne sporim. Ali mi je maltene od pocetka jako, jako antipatican i mislim da mu nema opravdavanja.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Dawngreeter »

Dead Space (radjen kao prequel istoimene igre). Bas je dobar. Plus, daje mi nadu u konacno uzdizanje popularnjosti zapadnog crteza u animaciji. Ne secam se kada sam zadnji put gledao dugometrazni western-style crtani film, ili su 3D ili su anime a oba mi podjednaku idu na spolovilo.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Koji si ti klosar. Pretpostavljam da ti i Ghost in the Shell, Grave of the Fireflies i, sta znam, Finding Nemo isto tako idu na spolovilo.

No, i Disney se vraca 'crtanim' filmovima. Baci pogled na "The Princess and the Frog".
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Slartibartfast wrote:No, i Disney se vraca 'crtanim' filmovima.
Razlike izmedju 2D i 3D kompjuterske animacije uskoro nece uopste biti. A prakticno sve se radi uz pomoc kompjutera. Naravno i razlike izmedju 'igranih' i 'animiranih' filmova su sve manje.

Uzgred, ima li jos neko neke preporuke za ne-trodimenzionalnu ne-azijsku animaciju? No dobro, valjda cu preziveti dok se ne pojavi Tehnotise. Koji ce izgleda zaista veoma uskoro biti gotov. Najzad.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Pendargon »

Uh, ne... Nikako.
Dobro, jeste on genije, ne sporim. Ali mi je maltene od pocetka jako, jako antipatican i mislim da mu nema opravdavanja.
Mnjeh... ja nekako uvek navijam za psihopate, narocito homicidalne. A ako pritom imaju Plan (veliko p namerno :-)), onda sam kupljen. Jbs ga, neko mora i negativce da voli... :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Light nema planove, on ima plandze.
Ali bezveze mi je kako je izgubio na kraju. Svelo se samo na ono "ja znam da ti znas da ja znam da ti znas...", i na onog idiota koji mu je upropastio plandzu. Dok L nije imao realne sanse protiv njega. Iako se pojavila glupa zena da ga upropasti.

Nemam pojma... Na pocetku su Light i L nevidjene baje, a posle se samo pojavljuju neki kreteni koji sjebavaju stvar. Misa mi je jos tu i simpaticna, nije najpametnija ali ima petlje. Takav bedak sto veci deo serije izigrava glupu zenu i ne zna nista ni o cemu. A u stanju je da ubije i ne trepne.
E, i popizdeo sam kada su dozvolili da se Mello docepa sveske.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Shunka wrote:Uzgred, ima li jos neko neke preporuke za ne-trodimenzionalnu ne-azijsku animaciju?
The Secret of NIMH, koji bih i ja voleo da dobavim.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Pendargon »

Shunka wrote:Light nema planove, on ima plandze.
Ali bezveze mi je kako je izgubio na kraju. Svelo se samo na ono "ja znam da ti znas da ja znam da ti znas...", i na onog idiota koji mu je upropastio plandzu. Dok L nije imao realne sanse protiv njega. Iako se pojavila glupa zena da ga upropasti.

Nemam pojma... Na pocetku su Light i L nevidjene baje, a posle se samo pojavljuju neki kreteni koji sjebavaju stvar. Misa mi je jos tu i simpaticna, nije najpametnija ali ima petlje. Takav bedak sto veci deo serije izigrava glupu zenu i ne zna nista ni o cemu. A u stanju je da ubije i ne trepne.
E, i popizdeo sam kada su dozvolili da se Mello docepa sveske.
Pa to je jedini problem serije : Kada je smakao L-a, Yagami je jednostavno postao previse savrsen i sposoban. A ubili su L-a u seriji da bi dali onaj "u jebote" momenat. I onda, posto pravda mora da pobedi (deathnote licenciran za americko trziste), morali su da izmisle nesto, pa na kraju Yagami padne pod one debile, koji mu ni do kolena nisu. Mogli su, da su imali vise takta, da naprave kako lagano spiralluje u ludilo, i da ga na kraju Ryuk odnosi, ali izgleda da nije bilo dovoljno dizajnerske maste...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Awakened »

Meni je kraj bio hajlajt koji je izvukao seriju. Lik koji se tokom cele serije tripuje da je bog prvo cmizdri i histerise, a onda umre kao i 10,000 drugih, no-name likova.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Ko, jel' ja? »

Paranoia Agent

Jes da ne volim previse anime, ali ovo je dobro.
Prica je dobra, nije neko fantazi/herojsko/stagod lozenje.
Krajnje inteligentan crtac.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Fin je Paranoia Agent...
Mada je prica malo cudna. Prvih sedam epizoda su do jaja, onda idu 3 filler epizode koje su isto uglavnom do jaja (favorit je naravno epizoda sa samoubicama), i onda su ga zavrsili kako su znali i umeli da to ima kakvog-takvog smisla...
Mada je Paprika od istog autora podbacila na nivou price.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mizoguchi
Posts: 3
Joined: Fri Jan 09, 2009 7:28 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Mizoguchi »

Shigurui... No comment... 8O
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Rover »

kenshin trust and betrayal....jako cool, mada prilichno teshko..
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by opsidiannight »

Ruka koja drzi makazice je zenska, zanimljivo?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Muskarci obicno ne crtaju onakve spodobe. Pogledajte vi taj strukic!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Dawngreeter »

Meni je ogavnije sto imam FullHD rezoluciju a slika iz "potpisa" mi i dalje zauzima polovinu vertikale.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Sparkstron

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Sparkstron »

Netherworld Battle Chronicle Disgaea, demonski pingvini, anđeo assassin i demonski princ, pravi japanski humor.
User avatar
Mizoguchi
Posts: 3
Joined: Fri Jan 09, 2009 7:28 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Mizoguchi »

Dawngreeter wrote:Meni je ogavnije sto imam FullHD rezoluciju a slika iz "potpisa" mi i dalje zauzima polovinu vertikale.
Why so serious¿
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Barrel Dragon »

Star Wars: The Clone War

Zaista dobra anima, verno preneseni glumci u animu. Vidim i da ih Lego poceo pratiti sa proizvodima. 8)
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by opsidiannight »

Jesi li ti siguran da je ''Star Wars: The Clone War'' Anima.
Ako jeste odricem se ''Star Wars-a'' preko Pravoslavlja (to su novine).
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Rover »

teoretski to jeste anima ako pod anima mislish animirani crtani film skracjeno :P
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Barrel Dragon »

Rover wrote:teoretski to jeste anima ako pod anima mislish animirani crtani film skracjeno :P
Ne imam i Clone war movie, ali anima ide svakog petka na CN-u.
Imam vec 21 epizodu. 100% sam siguran i super je.
Uredno pratim.
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Star Wars: The Clone Wars postoji u tri verzije: serija iz 2003. godine (rezirao Gendi Tartakovski), film od proslog leta i 3D CGI serija koja je startovala u oktobru prosle godine.
Nista od toga nije anime u onom smislu koji se obicno podrazumeva medju nama (japanska (ili kineska, ili korejska) animacija prepoznatljiva po specificnom stilu crtanja i karakteristicnim zanrovskim tematikama).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by opsidiannight »

Hvala ti Šunka, malo je falilo da se odreknem Čubake i ostalih krynenih Vukija.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

Odgledao sam Higurashi no Naku Koro ni (When Cicadas Cry). Aaaaaaaa sto je dobar... Za 2-3 dana sam odgledao svih 48 epizoda. 8)

Radnja se dogadja u jednom selu gde zive 6 prijatelja. Svake godine za vreme nekog praznika (Watanagashi?) dese se 2 ubistva. Mnogi zitelji sela misle da je u pitanju kletva njihovog boga/zastitnika sela. Ta misteriozna ubistva su se desila 4 puta.
Kada se ubistvo desi po 5. put, jedan od prijatelja, Keichi primecuje da nesto nije u redu. Neko zeli da ga ubije, i polako pocinje da sumnja da su njegove 2 ortakinje odgovorne za nova ubistva na osnovu njihovih sumnjivih proslosti i vrlo cudnog ponasanja...

Postoje dve sezone. U prvoj sezoni ima jedno 5 story archova, koji imaju razlicite price i izgledaju da nemaju veze jedni sa drugime (ali imaju). Sustina skoro svakog story archa je da se radnja dogadja u junu 1983. godine, desi se "kletva", jedan od ortaka se isparanojishe i pocne da ubija druge ljude, uglavnom svoje ortake; sve je propraceno mnogim bizarnim dogadjajima. Svaka epizoda pocinje simpaticno i nevino, ali uskoro postaje puna krvi i ludila. Druga sezona ima drugaciji ton.

Anime ima komplikovanu pricu. U svakom sledecem arch-u saznajemo vise o likovima i o dogadjajima (na primer, u drugom archu saznajemo vise o jednom decku Satoshi-ju, koji se u prvom arch-u malo pominje). Ali tek u drugoj sezoni se konacno otkriva sta se koji djavo dogadja u selu (a dogadja se MNOGO toga), i misteriozne stvari iz prve sezone su objasnjene.

Jeste da anime izgleda stereotipno, ali to nadoknadjuje odlicnom pricom. Toplo preporucujem. :!: :!: :!:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Pendargon »

Nadovezacu se na Zerga :
Higurashi no je bio izvanredno otkrovenje u prvoj sezoni, pravljen na neuobicajen nacin u arkovima od po 3-5 epizoda, koje se uvek premotavaju na pocetak i daju drugaciju i alternativnu verziju price. Takodje, konstantna paranoja i visoka koncentracija nasilja drze te priljubljenim uz ekran.
Naravno, onda je fransiza zaradila novac, poceli su da izdaju lutkice, i snimili su drugu sezonu, koja pokusava da "racionalno" objasni paranoju prve, uz nauseum inducing poruke tipa : "friendship conquers all" i slicne baljezgarije... od cele druge sezone (24 eppizode), meni licno su bile gledljive samo 3, a ostatak je bio tesko, ali tesko gubljenje mog dragocenog vremena. Odustao bih odavno, da mi briliantnost prve sezone (koju potpisuju isit autori), nije kuckala sa :"pa mozda ce sad nesto coolllll". Medjutim, takvu satisfakciju nisam docekao... Stoga, moja preporuka ostaje za prvu sezonu, dakle prve 24 epizode....
Samo moja dva fokusa
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

Pendargon wrote:Naravno, onda je fransiza zaradila novac, poceli su da izdaju lutkice, i snimili su drugu sezonu, koja pokusava da "racionalno" objasni paranoju prve
Higurashi je baziran na istoimenoj tekstualnoj igri (koja je napravljena mnogo pre animea). U igri postoje "Question" Arcs (po kojim je bazirana cela prva i delimicno druga sezona), i "Answer" Arcs (ostatak 2. sezone).
Anime je napravljen tako da se sastoji iz 2 sezone, jedne koja je misteriozna i druge koja objasnjava skoro sve sto se desilo u prvoj. Dakle, svejedno bi napravili drugu sezonu.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

Na Kirganovu preporuku odgledao sam Dragon Half. Brate, koje cepanje. :lol:

Ali steta sto su napravljene samo 2 epizode.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Dragon Half je umobolan. I histerican.
Ne znam samo na kojim je tacno drogama radjen.
Mogao bih ponovo da pogledam, proslo je nekoliko godina od prethodnog puta.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Od anime crtaca koje sam gledao tu su Hellsing, ono od OVA epizoda koje su izashle, ali mi je jedno sedam puta bolji onaj drugi crtac koji nije radjen direktno po stripu, i koji je sinhronizovan na engleski...
Death Note imam, ali nikako da se nateram da ga odgledam, pogledao sam prve dve epizode i iz nekog razloga se smorio, nije mi drzalo paznju... Mozda cu sad opet da eksperimentishem s tim...
Devil May Cry me je smorio...
Ali zato preporuchujem Samurai Champloo, sjajan anime u dve sezone, nije przachki, ali je zabavan, mnogo. A i muzika je fantastichna, ko zeli, imam...
Kakav je Appleseed...?
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Dawngreeter »

Fenjer-paša wrote:Od anime crtaca koje sam gledao tu su Hellsing, ono od OVA epizoda koje su izashle, ali mi je jedno sedam puta bolji onaj drugi crtac koji nije radjen direktno po stripu, i koji je sinhronizovan na engleski...
Prvobitni Hellsing je do jaja. Malo... nejasan kraj, sto je razumljivo obzirom da su onako usput izmisljali. Cuo sam da se pisac/crtac stripa ljutio sto ne prati verno izvorni materijal. Onda sam uzeo strip i shvatio da je to sto ne prati izvorni materijal najbolja stvar u vezi crtane serije. Strip je totalno govno na sve one nacine na koje smo navikli da manga bude totalno govno. OVA sam odgledao samo dve epizode, od toga sam drugu jedva do kraja odgledao. Samo generalni princip da stvari koje pocnem ne prekidam pre kraja me je naterao da se izlozim tom mucenju.
Fenjer-paša wrote:Kakav je Appleseed...?
Pretenciozno, isprazno govno koje bi da bude dubokomisaono na nacin na koji je Ghost in the Shell dubokomisaon. Samo sto nema ama bas nista pametno da kaze pa se onda vadi na neke bezbecilne dubioze koje valjda kod izvesnog dela publike prolaze.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by shilja »

Onaj prvi Hellsing je dosta dobro uradjen. Ovaj noviji OVA ima neku dozu glupiranja i pravljenja decijeg crteza zarad neke komedije, a to mi se nimalo ne svidja. Previse je ozbiljno radjen da bi ubacivao neke glupe fore unutra.
A ako nekog interesuje na Ultri se poceo da daje Death note radnim danom od 21:30. Mislim da je proslo svega 5 epizoda do sada. Nije los.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by ZergLord »

A ako nekog interesuje na Ultri se poceo da daje Death note radnim danom od 21:30. Mislim da je proslo svega 5 epizoda do sada. Nije los.
Sinhronizovan? :(
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Ako nije mogao bih ga gledati sa vremena na vreme... Ako jeste apsolutno moram odgledati par epizoda, da vidim koliko uzasno zvuci! Mogu samo zamisliti na sta bi licila scena sa cipsom...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Fenjer-paša »

Odgledah Appleseed i Appleseed Ex Machina...
Originalni crtac me je veoma iznenadio nachinom animacije. Prva misao posle 10 minuta bila je: "O, ok, Tau sa bolterima, oh, well, bar ce da bude dobro przenje...", i tu sam se prevario, poshto je dobro przenje zavrsheno posle 15 minuta. Film ima... zanimljivu ideju, ali poshto sam od pochetka bio za chisto ljudsko drushtvo, imao sam problem sa prenemaganjima protagonista. Onako, opshti utisak, ne slazem se sa filmom, ali nisam bacio sat i 45 minuta. Da, muzika mi se uopshte nije svidela, shto me je iznenadilo.
Ali, Ex Machina... O, Boze... Vidi se da su se crtaca dochepali Amerikanci i pretvorili ga u niskointeligentno, akcijom, klisheima i patetisanjem prepunjeno sranje... Naravno, svi likovi su izgubili 30 virtuelnih kilograma i stekli virtuelne silikone, da bi se uklopili u standardno americhko vidjenje anime filmova. Glavni mushki lik chija je glava ranije bila bubolika, sad je mali Transformator. Animacija sheta od grube, preko slabo detaljisane, do vrhunski detaljisane, shto je, bar meni, bilo malo naporno i iritirajuce. Pricha... pricha je sranje, bilo kakva moralna dilema je izbachena na velika vrata i zamenjena standardnim zlikovcima. Naravno, akcija je zestoko lozenje, sa sve elementima Matrixa i svih ostalih akcionih filmova ikada. Muzika je u prz scenama mnogo tvrdja i mnogo bolja, ali mi je najveci paradoks ikada scena reminiscencije: u pozadini neko prebira po gitari, onako skroz melanholichno, a ona se priseca kako su zajedno prosipali creva i mozgove... 8O
Josh jedna scena za 8O , je kad zile kenjare krecu da iskachu po povrshini metala. Jedini osvrt na staru prichu je kad na kraju filma klon, posle love-scene koja vrishti KLISHE!!!!, kaze: "It's okay, he was her partner first. They'll be fine, and I'll find myself a girl for me", a neki drkosh mu odgovara: "Whatever. Maybe they'll make you one" Uzas, jednom rechju...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Evo odgledao sam prvi put za zivota Diznijev Crn Kotao. Animacija sjajna, pozadine jos bolje, prica i ne bas... Dopalo mi se vidovito svinjce, moram priznati. Nije da se takve stvari cesto srecu u filmovima.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”