Serije

Filmske teme.
Post Reply
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Shunka wrote:Seti se da je zabranjeno postovati linkove vezane za pirateriju na forum.
Tako da jedino ako postoji legalan i legitiman nacin da se to gleda iz Srbije...
Dobro de, na PM molicu.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Serije

Post by opsidiannight »

Za metar dana stiže HBO Pacific!!!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Serije

Post by Sammael »

Konačno uzeo da odgledam Six Feet Under i oduševio sam se! Verovatno najbolja serija te vrste koju sam gledao u poslednje vreme.

Pokušao da gledam i House, M.D. ali su mi nešto teško pale prve tri epizode. Ne pomaže što imam problem da gledam bilo koju vrstu operacije na TV-u (uživo mi ne smeta, začudo).
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serije

Post by Megabaja »

ja generalno ne razumem opsesiju ljudi da gledaju serije sa lekarima, koji nekom polunaucnom frazeologijom komuniciraju pola svake epizode.
ma svaka je ko majstorska radionica sa zoranom radmilovicem, samo kola zamenis pacijentima, a bolesti kvarovima i furas....
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Serije

Post by Fenjer-paša »

Nije uopšte poenta u lekarskim izazovima, nego u karakteru doktora Hausa. Tačnije, njegovoj mizantropiji... :lol:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serije

Post by Megabaja »

vidi se da nisi gledao price iz radionice sa zoranom radmilovicem. i on je mizantrop, samo pre trideset godina...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

1. Trazim ako ima iko da mi na PM posalje linkove za Assasian Creed i 9. i 10. epizodu Star Warsa ove tekuce 2. sezone.
2. Jel poceo neko da gleda Pacific?
3. Spartacus - boles` dobra serija.
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Serije

Post by Slartibartfast »

Ja sam zapravo oduvek bio zaintrigiran bolnickom procedurom i volim da gledam momente u bolnickim serijama koji su zapravo takvi. Ono sto ne volim da gledam su nemoguce neustrasivi, najbajanskiji lekari ili sa druge strane njihove beskrajne melodramaticne potrage za onim/onom pravim/om. Tako da mi se nisu dopali ni House, ni Grey's Anatomy, ni ER, ali bih zaista voleo da pogledam neku realisticnu, svakodnevnu, u kojoj lekari zapravo govore jezikom koji cesto ne razumem - ne bi mi smetalo, uzivao bih. Eh.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Serije

Post by bojan »

Pacifik, prve cetiri epizode. Nije bas za sada Band of Brothers, ali ima potencijala. Mislim da ce od sledece epizode (ako se dobro secam Leckie-ve autobiografije, Helmet for my Pillow, trebalo bi da bude Peleilu) mnogo zavisiti moj ukupan dojam o seriji.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Serije

Post by bojan »

Slartibartfast wrote:...ali bih zaista voleo da pogledam neku realisticnu, svakodnevnu...
Dobro znas da se takvi filmovi/serije ne snimaju, kao sto nemas ni ratni film gde je 95% filma trening.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Serije

Post by shilja »

Klinika Schvarcvald, Trauma centar. Hm... ima li jos neka iz vremena pre devedesetih :mrgreen:
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Serije

Post by Shunka »

Odgledah prvu sezonu Torchwooda.
Bilo zabavno.
Jedva cekam da doguram do trece, kazu da se tek tada ozbiljne stvari desavaju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

U jednom dahu odgledah obe sezone Sons of Anarchy.
Huh, 24h gledanja. Ode mi ceo vikend, ali isplatilo se.
Stvarno fantasticna serija, kao sto su ostali pre mene spomenuli, radi se o bajkerskom klubu koji diluje oruzje.
Hah glavnu ulogu igra Pegi iz Bracnih voda.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Serije

Post by Verterdegete »

Wire in the Blood

Mogo dobro britanska serija. Prati klinickog psihologa koji pomaze policiji u hvatanju serijskih ubica. Ubistva su bas zacinjena, a ima i zanimljive twistove.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Rekose da je sinoc u 21h bila prva epizoda Igre Prestola na HBO.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Serije

Post by deka »

Barrel Dragon wrote:Rekose da je sinoc u 21h bila prva epizoda Igre Prestola na HBO.
Jeste, bila je...
Image Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Serije

Post by shilja »

Ja nebi trebalo da imam HBO, ali mislim da sam naisao na nju. Zadnja scena kada gurnu klinca s kule, sve za ljubav :D Jel moguce da je RTS ili neka druga nasa TV kupila prava?
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Serije

Post by deka »

shilja wrote:Jel moguce da je RTS ili neka druga nasa TV kupila prava?
Naravno da nije...

Ovo je premijera na HBO-u...

Inače sinoć su svi korisnici OpenIP TV usluge imali pristup HBO-u od 21h kada je permijerno počela 1. epizoda, pa do kraja iste...
Image Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Konačno, o Bože,....

Sad brzo na torrente. :)
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Serije

Post by Baneblade »

odgledao sam prvu epizodu i mogu da kazem da deluje ok,ali stvarno nije nista epohalno.i mogli bi malo da smanje trpanje u buducnosti,nekako mi ovde to ne lezi kao u nekim drugim serijama(spartacus ili rome recimo).i mogli su malo bolje uraditi kal draga(ili kako se vec zove).za jednog varvarina i divljaka deluje prilicno negovano kao i njegova svita.sve u svemu verujem da ce kako prica bude odmicala biti sve bolje i bolje,ali bi sa trpanjem stvarno mogli da olade.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Serije

Post by bojan »

Baneblade wrote:...ali bi sa trpanjem stvarno mogli da olade.
A u knjizi toga nema uopste? :lol:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Serije

Post by Histericni Istoricar »

Da Bane stvarno ima samo dve scene seksa i onaj orala sa Tirionom, al zato sisa ko zenskoj skoli, divote li.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Skobra
Posts: 1077
Joined: Mon Oct 28, 2002 1:05 pm
Location: Bgd

Re: Serije

Post by Skobra »

Ok je serija, mada sam se grdno razocarao za dotrake i Kal Droga - deluju mi kao manekeni neke farmaceutske kuce
opsidiannight wrote:Nema svrhe da ga osudujemo sto prodaje figure jebo je u stisci.

User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Odgledao sam. Malo mi se prebrzo radnja odvija. Jako malo smo saznali o Dzonu Snou.
A sto se tice sexa, bas kako i treba i ne, nije niti blizu Spartacusa. Zapravo i u knjizi u ovom delu je vise bilo samo price ko koga i kako, nego neceg drugog.

Za sada mi je onako skepticno ok. Nit smrdi nit mirise.
Image
User avatar
Highborn of Ulthuan
Posts: 152
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:26 pm
Location: Karaburma

Re: Serije

Post by Highborn of Ulthuan »

Moje misljenje je da je za sad sve na mestu,osim toga sto mi se cini da je Robert manji u odnosu na opis iz knjige.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Serije

Post by Shunka »

Robert je pisan da bude BRIAN BLESSED.

http://www.youtube.com/watch?v=L1zjeYhJs7o

Kad vec nije on, svejedno mi je ko ga glumi i kako izgleda.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Serije

Post by Mladizmaj »

Shunka wrote:Robert je pisan da bude BRIAN BLESSED.

http://www.youtube.com/watch?v=L1zjeYhJs7o

Kad vec nije on, svejedno mi je ko ga glumi i kako izgleda.
Definitivno bi Brian Blessed bio bolji, mislim nije ni ovaj lik los samo realno posle gledanja 10 sezona kako izigrava domara u Friendsima svaki moment sam ocekivao da izvadi otpusac iz korica i da krene da trazi neki klozet.

Katlin je bila meh prema meni isto, cini mi se da je trebala da bude lepsa u seriji.

A Lord Stark realno posle uloge u Bobo smrade za mene vise nikad nece moci da glumi normalnu ozbiljnu ulogu u vitez izdanju a da se pri tome ne smejem svakin 20tak sekundi kad ga vidim kako se priblizava nekom detetu.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Trebali su uzeti samog Martina da im glumi Roberta. :mrgreen:

Ovaj je stvarno previse mlak.
Katlin takodje je ovde neka baba, umesto lepotica kako je u knjizi opisana.
Najgori mi je Snou, mislio sam da ce on biti neki misicavi lepotan, ovaj je previse obican.
Jejmi-a kao da su izvadili iz Shreka, onaj vitez na belom konju: :mrgreen:

Serija nije stvarno losa, ali izbor glumaca mi je uzas. Jedino Drogo mi odgovara opisu, dok Deneris je nekako neubedljiva. Ona treba da je seksipilnija i da ima neku ostrinu i pakost u ocima, a ne ova cedno uplasena curica.
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Serije

Post by bojan »

Barrel Dragon wrote:...Katlin takodje je ovde neka baba, umesto lepotica kako je u knjizi opisana...
Nigde nije opisana kao lepotica. Vise puta se spominje da njena sestra bolje izgleda od nje.
Najgori mi je Snou, mislio sam da ce on biti neki misicavi lepotan, ovaj je previse obican.
On jeste obican. Posto je u pitanju low fantasy, gde se podrazumeva da se likovi zapravo bave i svakodnevnim poslovima nemas misicavih lepotana - to je kao kada bi medju fizikalcima trazio misicave lepotane - nema jer misicavog lepotana mozes dobiti samo uz pomoc teretane i steroida.
dok Deneris je nekako neubedljiva. Ona treba da je seksipilnija i da ima neku ostrinu i pakost u ocima, a ne ova cedno uplasena curica.
U knjizi ima 15 godina. Glumica ima valjda 17-18.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Serije

Post by Mladizmaj »

bojan wrote:
Barrel Dragon wrote:...Katlin takodje je ovde neka baba, umesto lepotica kako je u knjizi opisana...
Nigde nije opisana kao lepotica. Vise puta se spominje da njena sestra bolje izgleda od nje.
I ja sam citajuci knjigu stekao utisak da je mnogo lepsa nego sto su je predstavili u seriji. Pre sve ona je Sansina keva koja je mega lepotica u knjizi, posto se Sansa nije denula na caleta znaci da je na kevu lepa. U svakom slucaju glumica lici na babu realno, a po knjizi nije baba.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
kokoska
Posts: 32
Joined: Sun May 16, 2010 5:20 pm

Re: Serije

Post by kokoska »

одгледах вечерас и другу епизоду поменуте серије, кастинг добија за оцену 9 од 10, кал дрого реално више личи на америчког рвача са тематиком пирата са кариба него на монгола који је читав свој живот провео на коњу, кејтлин је могла да буде мало млађа али њен лик има превасходно улогу мајке и заштитнице те није поента да је глуми памела андерсон....илин пејн ми исто изгледа маторије него сам замишљао али реално то су финесе...

серија тешко може да буде епохална ономе ко је чито књигу јер је књига сама по себи епохална :D довољно је да серија не одступа превише од књиге, што је до сад и случај, и ја сам презадовољан...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serije

Post by Megabaja »

gledao sam veceras Prijatelje na B92 - covece, koliko je vremena proslo... a ovi idioti jos koriste VHS snimke sa pinka. dal je moguce da nisu mogli da nadju HD kopiju serije, nego su morali rumunski pirat da titluju...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Haha. I ovde su sada poceli da pustaju prijatelje na RTL-u 2.
Ne mogoh da gledam ligu šampiona od zene i njenih Prijatelja.
Image
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Serije

Post by Mladizmaj »

Jel neko primetio u 5toj epizodi Igre prestola da se gejovisanje izmedju Renlija i Lorasa ne spominje u knjizi. Posto sam ubedjen tvrdnjom da toga nema u knjizi cackao samo po internetu i naisao na sledeci link http://www.angelfire.com/ma4/mlarchives ... renly.html. Ukratko najaci argument za to pitanje je da je ime Renlijeve garde rainbow guard, a svi znamo da ko upotrebi rec "Rainbow" mora da je gej. Strasno uspeli su da sj**u extra knjigu i seriju koja je obecavala :-({|= .
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Serije

Post by Shunka »

Da, u seriji je Loras/Renly ekplicitno, u knjigama je samo dovoljno snazno implicirano da se ljudi osecaju glupo sto nisu provalili kada im neko ukaze na to. Meni se svidelo kako su odradili scenu.
Ako je po tebi serija sjebana jer u njoj ima eksplicitne homoseksualnosti, ja ti ne mogu pomoci...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Serije

Post by Pendargon »

Mladizmaj wrote:Jel neko primetio u 5toj epizodi Igre prestola da se gejovisanje izmedju Renlija i Lorasa ne spominje u knjizi. Posto sam ubedjen tvrdnjom da toga nema u knjizi cackao samo po internetu i naisao na sledeci link http://www.angelfire.com/ma4/mlarchives ... renly.html. Ukratko najaci argument za to pitanje je da je ime Renlijeve garde rainbow guard, a svi znamo da ko upotrebi rec "Rainbow" mora da je gej. Strasno uspeli su da sj**u extra knjigu i seriju koja je obecavala :-({|= .
Covece, Renli i Loras su toliko gey jedan za drugoga u knjizi da je samo falilo da se po senu eksplicitno povaljaju pa da bude zvanicno....
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Serije

Post by Mladizmaj »

Shunka wrote:Da, u seriji je Loras/Renly ekplicitno, u knjigama je samo dovoljno snazno implicirano da se ljudi osecaju glupo sto nisu provalili kada im neko ukaze na to. Meni se svidelo kako su odradili scenu.
Ako je po tebi serija sjebana jer u njoj ima eksplicitne homoseksualnosti, ja ti ne mogu pomoci...
Jbg sta cu, meni scene kako muskarci vode ljubav stvarno nisu prijatne. Mozda sam okoreli "balkanac" ili "homofob" ali to mi je gadno.
Seriju su pokvarili zato sto su poceli da dodaju scene koje nisu u knjizi, a kunuli su se da se drze prve knjige kao "pijan plota".
Ocigledno se implicira cim su toliki ljudi primetili, izgleda da ja imam slabo oko za te musko muske romanse. Meni je sve to izgledalo kao prijateljstvo.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Serije

Post by Shunka »

Meni su scene kojih nema u knjizi divna stvar.
Lepo je zbog nas fanova da vidimo nesto novo, a ne samo da negodujemo kako su upropastili nase omiljene momente iz knjige. I neophodno je za one ostale, jer tona informacija u knjizi je saopstena kroz naraciju, a to na televiziji ne ide. Stvari moraju da se prikazuju direktno ili kroz dijaloge.

A ako su ti scene gde muskarci vode ljubav jedine neprijatne i gadne, ti se ozbiljno zabrini za sebe. Serijal je prepun momenata i likova koji bi normalnim ljudima trebali da budu neprijatni i gadni.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Serije

Post by Verterdegete »

Reno 911

Mockumentary inspirisan raznoraznim policijskim realitijima. Simpaticna serija.


http://www.youtube.com/watch?v=hYnGLOJ1X4k

http://www.youtube.com/watch?v=P0gyNxM0aDk
Image
User avatar
Orijana
Posts: 102
Joined: Sun Aug 14, 2011 10:40 pm
Contact:

Re: Serije

Post by Orijana »

Odgledala Samurai Girl, samo tri epizode, shteta. Inache spisak serija koje chekam >

Lost Girl SE2 04. September
Vampire Diaries SE3 15. September
Criminal Minds SE7 21. September
Nikita CW SE2 23. September
Bones SE 7 03. November
One Tree Hill SE9 January 2012
GOT SE2 Spring 2012
Mole se pametni da ne popushtaju. Stanje je kritichno!!!
`Za novu godinu hocu da mi kupish neshto za figurice`...``Odlichno, kupicu ti Nitro razredjivach`...
`Izvinite, da li je Vash pas beo tokom CELE godine?`

---------------------------------------------------------------------------------------------------
`Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera`.
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”