Serije

Filmske teme.
Post Reply
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

Meni se serija jako sviđa i mislim da je veoma dobra i zanimljiva. Takođe mislim da dotična glumica jako dobro glumi. I na kraju, seriju ne gledam zato što ona dobro izgleda, to je samo plus.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

30 Rock. Sweet Mary, Jesus and Joseph on a unicycle! Tina Fey je moje krvavo pagansko bozanstvo za ovaj mesec.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Serije

Post by Slartibartfast »

A? Kako? Kad si pre skinuo? Koliko imas? Kada mozes da mi das?
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Za tri sata cu imati celu prvu sezonu (sinoc sam do pola cetri ujutru odgledao prvih 13 epizoda). Mogu da ti dam kad god. Ako sacekas do nedelje, verovatno cu imati i celu drugu sezonu.


"I will fire you and you will never alter drapes in Atlanta again, because you do not cross a sugarbaker woman!"
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Pocela treca sezona Heroes, ako nekoga zanima. Iz nulte epizode, tj. najave trece sezone, imamo snaznu impliakciju da su Niki i Linderman i dalje u igri. Nathan nije definitivno mrtav. Lik koji glumu Sylar-a je rekao nesto u fazonu, Sylar je najmocniji zlikovac koga su sreli a kompanija ga je drzala zatvorenog na drugom podzemnom nivou. Sta mislite sta drze na petom?

Takodje, u najavama ne odustaju od imbecilne ideje da krv regeneratora vraca ljude u zivot sto sam se nadao da ce nekako izbeci. No dobro, iz par kratkih scena atmosfera je vrlo slicna onoj epizodi iz prve sezone kada Hiro ode u buducnost posle eksplozije.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Serije

Post by Gassalasca Jape »

Vise mi se smucila i cela serija i sve to zamesateljstvo. Mislim da je necu ni skidati. :stavio bih nekog smajlija al' ne znam kog:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

Sons of anarchy.

Simpatichno sranje. Grupa bajkera iz nekog malog mesta bavi se krijumcarenjem oruzja i svasta nesto. Nova serija je u pitanju, tri epizode do sada.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

True Blood

Alan Ball, creator of Six Feet Under, returns to HBO with a new series based on the novel series Southern Vampire by Charlaine Harris. The series follows Sookie Stackhouse, a telepathic barmaid who finds comfort in the company of vampires since they have no brainwave activity for her to read. She and her brother Jason were raised by her grandmother after losing their parents in a flood...


Jos nisam pogledao ni jednu epizodu, ali radim na tome, pa cu vam onda preneti neke utiske.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Najveca mana koju ljudi pripisuju seriji je da ne uzima sebe za ozbiljno. Iz toga sam zakljucio da seriju stvarno treba gledati.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: Serije

Post by Gassalasca Jape »

Ne znam da l' ovde neko uopste prati Little Britain ali posle neizvesnosti oko 4. sezone napravili su je, i to kao americko izdanje!
E sad, i moja reakcija je bila ewwww pa unistice je, razvodnjice je, Ameri nece dati Lucasu i Walliamsu da rade sta hoce.
No, posle odgledane prve epizode, moje sumnje su ipak bile neosnovane:

http://www.youtube.com/watch?v=Wf0zF9gIJ7Y
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Serije

Post by teclis »

Odgledah prvu sezonu Crne Guje - jako komicna serija, mada je kraj veoma tragican \:D/
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Pocela druga sezona Californication. I dalje je sjajna.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Serije

Post by Rover »

Odgledah prvu sezonu chuck-a... zabavno :D
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serije

Post by RatGod »

Koliko si epizoda druge sezone nasao za Californikaciju ja samo prve dve ?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Toliko je do sada emitovano.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Serije

Post by RatGod »

A sta se desava sa Galacticom?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Druga polovina druge sezone tek iza nov godine. Takodje, snima se Caprica.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Serije

Post by FGSerbia »

Just watched the first 2 episodes of a new series called Eli Stone.
Well worth checking out if anyone's interested in a surreal comedy feel good type of series. It's about a sleazy lawyer (stop yawning!) that starts seeing crazy visions (most of them featuring George Michael) and having to do the right thing in order for the visions to stop. He is diagnosed with a brain aneurism and yet you don't know if it's that or something more spiritual that's causing the visions. It kind of got me interested when it said 'starring Natasha Henstridge' as Eli's girlfriend. Luckily it seems a pretty good series too.

If anyone does **cough** **cough** obtain the entire series can they let me have too.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

I'll check it out ASAP, sounds weird enough for my taste. If Internet gods continue gracing me with good fortunes, I'll be able to drop by Sigil with the whole first season in two days.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

Pogledao sam par epizoda True Blood-a i nije nesto. Redneci iz Lujzijane, riba koja cuje misli drugih ljudi, vampir koji se lozi na nju, njen brat nimfoman koji upada u nevolje... zvuci zabavnije ovaj opis od same serije.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

The Internet gods were graceful, I'll be down at Sigil tomorrow around two or three to drop off Eli Stone.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Serije

Post by FGSerbia »

Got it. 2 more episodes of Boston Legal S4 to watch tonight and then I start on Eli Stone.
I really appreciate this - thanks Marko.
Did you get to watch it?
R
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Didn't get around to it yet. Not a lot of spare time in past couple of weeks, and what little I had was spent watching Supernatural - I decided to give the show another chance. It really does get considerably better towards the end of the first season.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
FGSerbia
Posts: 660
Joined: Fri Feb 09, 2007 2:20 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Serije

Post by FGSerbia »

I almost gave up on the first season but it does get better. I enjoyed the 2nd Season and the 3rd was bordering on good. It does become very Wheedon-esque so you'll love it.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Serije

Post by arborsomniorum »

Imam pitanje, koliko Vam se svidjaju sledece serije, imaju izmedju dve i tri godine starosti.
Prva je definitivno The Dresden Files, koja je svakom epizodom sve bolja i bolja. Nazalost, izaslo ih je samo 12. http://www.imdb.com/title/tt0486657/
Druga je Blade the Series, i zanemarivsi Debelog BLade, po meni najbolja vampire avantura serija svih vremena. Ali opet samo jedna sezona. http://www.imdb.com/title/tt0823333/
Treca je definitivno Firefly. Kome se ne svidjaju space kauboji. Ovo mi je bilo najzalije sto su zakinuli. http://www.imdb.com/title/tt0303461/

Od komercijale fantazije, Sci-fi, ili svega, gomila smeca, Heroes, Battlestar Galactica, Supernatural, i Stargate Atlantis. Zanimljivo je da je samo supernatural imao uspon, sve ostale serije bile su super u prvom delu, a posle zastrasujuce lose.

Ovo su neke od serija koje gledam a da su fantazija fantastika, sci-fi ili nesto drugo. Takodje, gledam Drawn Together i RoboChicken, ali oni su za jako specifican ukus.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Galactica je imala malo losiju trecu sezonu, odnosno oko pola doticne kada je mreza zahtevala vecu epizodicnost, no pored toga je zapanjujuce konzistentna u svojoj dojajnosti.

Firefly je najbolja serija ikada. Ikada. Nema bolje. Twin Peaks priznajem kao bitniju posto je prva dramski ozbiljno radjena serija i to je to, nista drugo se ne moze porediti.

Dresden Files je bio zanimljiv. Primarno zato sto mi je pomogao da se nadjem u Mage mindset-u za WoD. Dobri glumci ali preterana epizodicnost. Da su se fokusirali na narativ bilo bi bolje. Steta sto je ukinuta mada je bilo ocigledno od samog pocetka da nije imala sanse.

Blade serija je medju boljim TV trash ostvarenjima koje sam imao prilike da vidim. Blade koji ne ume da glumi ni u naznakama, sto je pogotovo ubitacno kada je u pitanju lik koji treba malo da prica i suptilnim facijalnim gestikulacijama prenosi osecaj nenadjebive kulnosti. Ovako je izgledao kao gangsta vampir. Logicna kontinuacija filmova, do duse.
Image
U svakom slucaju, dve glavne oskudno obucene vampirice su non-stop siktale sa produzenim ocnjacima u generalnom pravcu kamere i to je manje-vise jedino sto je serija imala zanimljivo. To, i vampirska intriga koja ponekad nije bila glupa.

Supernatural je u cetvrto jsezoni konacno postao dobar, sto je cini definitivno jedinom serijom koja je pocela kao retardirana i non stop se popravljala.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Serije

Post by arborsomniorum »

Definitivno si u pravu za Battlestar Galacticu, ali to sranje na trecoj sezoni, je toliko unistilo taj, kako kazes, dojajni osecaj. Barem meni.

Nego sta kazete na Lost... Ostrvo sa kormilom, ili nesto drugo...
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Serije

Post by Rover »

battlestar galacticu nisam gledao posle trecjeg serijala tad sam se nesto smorio... ali planiram da pochnem..

supernatural mi je skroz ok, chak i dotichni ispljuvani prvi serijal koji u pojedinim momentima uopste nije tako losh...

Lost...odgledah 3 serijala i smorih se na kraju...nisam ni gledao ovaj chetvrti nekako...njah...

firefly zavrshih pre neki dan, i apslolutno ultra mega giga cool : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inache da li je neko mozda gledao True Blood ?????
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

Ja sam gledao True Blood i sranje je. U početku se čini da će biti zanimljivo ali onda smori. Jednostavno nisam hteo da traćim svoje vreme čekajući u nadi da će serija postati bolja.
No, ukusi su različiti pa možda se nekome i svidi.
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Serije

Post by arborsomniorum »

Ni meni se nije svideo True Blood...

Da li je iko gledao Worst week, ne znam sta da kazem, fazoni nisu jaki, vec mlaki, ali nekako uvek skinem novu epizodu...http://www.imdb.com/title/tt1197632/

Od komedija, najbolja je My name is Earl, stvarno nesto super, samo naravno vec cetvrta sezona, pa su malko pali... http://www.imdb.com/title/tt0460091/

Eh, da ima li neko bilo kakvo misljenje o Prison Breaku... Mislim prva sezona, odlicno ako volis takve stvari, drugu mogu da svarim, a onda totalni fijasko... http://www.imdb.com/title/tt0455275/

O zanimljivih komedija, koje su se ugasile, navescu jednu, koje mi je bila jako dobra...
To je Stacked, ima dve sezone, cini mi se desetak epizoda sve ukupno... U prvi momenat, kontam Pamela, sta ona zna, ali je stvarno zanimljiva i humoristicna serija... Radi se o knjizari, i Pamela se prijavljuje da tamo radi... Cela serija se svodi na izreku Don't judge the book by it's cover... http://www.imdb.com/title/tt0448303/

Ima jos mnogo zakinutih a dobrih komedija, ali polako reci cu ih drugom prilikom...
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Serije

Post by Rover »

Scrubs je super komedija...i black books je zanimljiv

a prison break sam odgledao prvu, pobegli su iz zatvora, i to je bilo u redu...dalje nije imalo poente..
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
arborsomniorum
Posts: 410
Joined: Wed Oct 17, 2007 12:49 am
Location: Нови Сад, Србија

Re: Serije

Post by arborsomniorum »

Inace, najnoviji South Park je parodija na americke izbore, u kojoj se koristi potpuno fazon iz Hustle, britanske BBC serije, koja je odlicna. 4 Sezone, u kojoj 5 ljudi, hustluje pohlepne i bogate...
http://www.imdb.com/title/tt0379632/
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Serije

Post by Ko, jel' ja? »

Reci cu samo - Two and a half men.
Sjajna serija.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Serije

Post by Megabaja »

Da da Šin je personifikacija baje - model 0.7669

Firefly je najbolja serija ikada. Ikada.
ne. najbolja je Shield. bukvalno sam pojeo 70 epizoda ove serije. i Balimore Homicide je mega.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: Serije

Post by shilja »

Ma najbolja je Trashold ali bedak sto nije napravljeno vise od 13 epizoda.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

So I finally got around to watching Eli Stone. It's a good show for casual watching, and I've almost forgotten what it's like to have a show like that. Loretta Devine as Eli's assistant absolutely sells the show all by her lonesome and I'm honestly not sure if it'd be half as good if it wasn't for her.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Well holy cows, the second season of Eli Stone really kicked off something fierce. Love the show. Love it.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Serije

Post by Barrel Dragon »

Poceo sam gledati 2 serije.

*Star Wars - The Clone War (anima) - Posle movie-a koji mi se jako dopao, provalim da na CN ide i anima, izaslo 8 epizoda, bacim se na isti. Nisam stigao da pogledam vise od 4 ali za sada obecava.
* The Unit - nije nesto spec., govori o marincima i njihovim porodicama, paralelno, price sa ratista i iz kuca (baze). Nije neka ozbiljnost, ali ubija vreme. Do sada izasle 3 sezone i 4 je trenutno u emitovanju, mislim 9 epizoda.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Serije

Post by Dawngreeter »

Rec anime glasi anime i u nominativu. Na stranu sto Star Wars nije anime.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Serije

Post by Shunka »

Clone Wars je radio Gendy Tartakovski, ruski animator iz Amerike, u klasicnom Cartoon Network fazonu sa elementima ruske stilizacije. Elementi anime tradicije su prisutni, ali pre svega na nivou rezisersko-montazerskih postupaka i u sustini su minorni.
Hmmm, razmisljam se da se ovih dana nakanim i pogledam ponovo celog Samurai Jacka. Kako je to dobar crtac!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Post Reply

Return to “Film: Pokretne slike u Putinačkom bioskopu”