Puzzle Pirates

Post Reply
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Puzzle Pirates

Post by Dzon Vejn »

Na steamu je, free to play model. Nakon sto sam civilizaciju 5 "igrao jos samo jedan krug" od 21-01, umesto da odem da spavam, probao sam "samo jedan puzzle", tako da sam trenutno na poslu bez spavanja :D.

Svi znate vec one klasicne puzzlere, nista neocekivano tu nema. Medjutim, onda dolazi timski deo - prijavite se da budete posada na brodu. Kapetan neki % zadrzava za brod, a ostalo deli posadi. I onda idete na "open seas". I tu nastaje catch - na open seas pocinjete da ratujete sa drugim (PC ili NPC) brodovima. Ratovanje se ogleda u tome sto imate X pozicija (navigator, cannons, sails,...), i svaka mora dobro da radi svoje puzlere da bi brod sto bolje "usao u bitku". A kad udjete u bitku (sa bonusom ili penalom) onda ratujete sa drugim piratima tako sto radjenjem svojih puzzlera sjebavate protivnicki puzzle. Posteno - pa ko koga zajebe :D.

Onda pored toga, postoji opremanje broda, opremanje vase licne kuce, itd., itd. Koliko sam za ovih par sati igranja primetio kolicina contenta u pozadini je nezamislivo velika za igru tog tipa ;). Naravno, kasnije mozete i vi da budete vlasnik nekog broda, itd.

U svakom slucaju - vredi pogledati.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Puzzle Pirates

Post by joggy »

kolicina contenta i pozadina iza svega nije mnogo manja od eve online (zaista). Dakle, ogromne kolicine raznovrsne robe svrstane u razne tipove (osnovna, obradjena, napredna recimo). kombinacijom osnovnih dobijate one bolje, pa onda jos bolje. Gotovih proizvoda ima tona, pocev od garderobera za kucu do topovskog djuleta, od cega vecina ima prakticnu primenu.
Recimo, brod ne moze da puca ako nema topovsko djule koje moras da kupis ili napravis. Ako pravis, treba ti radnja, a onda ti trebaju i radnici koje privlacis vecom platom od konkurencije, jel. Onda ti trebaju i osnovne sirovine koje isto moras da nabavis i preneses jer nema svako ostrvo sve sirovine, cak naprotiv. Rad u radnji je opet neka slagalica (kojih ukupno ima sigurno barem 40).
Onda ti dalje treba rum bez koga pirati nece na more :). Opet ista prica kao za djule.
Sam brod mozes isto da napravis, ili da kupis, ali igra sama po sebi proizvodi samo osnovne sirovine, sve ostalo prave igraci.
E onda imas brod ali da bi bio kapetan moras u raznim slagalicama da budes odredjeni nivo (radjenjem slagalica dobijas nivo, a uspesnost kojom to radis se meri prestizom). Sad si kapetan, ali da bi napravio posadu opet treba odredjen nivo. Tek onda mozes da se otisnes.
Tipova brodova ima kolko oces, za svaciji ukus i dzep. najmanji je sloop u koji staje max 7 ljudi, a najveci neki tip man-o-war u koji staje nepoznat broj ljudi :) (jednom sam isao u plundering na brodu sa 75 igraca, to treba doziveti).
E ali sad kad imas brod, mogao bi i da ga obojis. Opet ista stvar, igraci prave farbu. A onda bi mogao i malo da sredis da izgleda lepse... itd,itd.
Na svakom brodu, kao sto je rekao nenad, imas odredjene stanice koje su sve u stvari slagalice, ali njihovim resavanjem masno doprinosis brodu u celini. Recimo ako dobro radis "sail" doprinosis brzini broda (jako bitno prilikom bitke). ako dobro radis "carpeting", mozes da popravljas brod u toku bitke ili plovidbe. Ako je brod ostecen, bice sporiji, ali slagalicom "bilge" mozes da ispumpavas vodu iz broda i ponistis penal. Brod ne moze da puca ako niko nije napunio topove, sto je jos jedna slagalica. Sama navigacija u toku bitke je ustvari vise strategija kojom upravlja igrac (postoji tabla sa raznim preprekama (tipa sprudovi, onda vrtlozi, pa vetrovi itd), a navigator treba da nadmudri onog drugog pravilnim manevrima i pametnom upotrebom resursa (topovi mogu da pucaju samo ako ih neko puni, tokene kojima se pokreces po tabli prave oni na sail slagalici itd). Bitke se zavrsavaju ili tako sto jedan brod pobegne (jako retko), ili boardingom nakon cega se svima prekidaju slagalice koju su do tada radili i krece masovna bitka slagalicama, koja je ili swordfighting (nesto kao slagalice u kojima treba da spojis 4 iste boje) ili rumble (slagalica tipa Dynomite od popcapa). Medjutim u zavisnosti od toga koliko je brod pretrpeo stete u navigaciji toliko ce redova biti neupotrebljivo. dalje, svojim potezima ti ustvari kvaris slagalicu neprijatelju. Vise igraca moze da se udruzi u napadu na jednog protivnika, kao i da pomogne nekom koga masno napadnu. Ko na kraju pobedi opljacka brod onog drugog, a plen se deli prema unapred dogovorenom planu.
Medjutim ni to nije sve. Prilikom swordfighting slagalice recimo, svako ima svoje oruzje (kojih ima 15ak tipova kao sto su florete, bodezi, sablje, itd). Dalje svako oruzje ima primarnu i sekundarnu boju. U zavisnosti od oruzja i boja, neprijatelji ce dobijati odredjeni "seed" kockica kada mu pokvarite slagalicu.
Slicno radi i druga slagalica.

Eto, to je recimo samo jedan aspekt ove igre. Postoji jos dosta toga sto mozes da radis, a sve je podjednako duboko.

Medjutim ako hoces samo da se igras slagalica, jednostavno se logujes, kliknes na "mission", kliknes "go" i igras, toliko moze da bude i prosto ako ne zelis nikakvu dubinu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”