Dogs of War online

Post Reply
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Dogs of War online

Post by joggy »

Evo obrade jedne igre koje se neki mozda secaju \:D/ .
U pitanju je confrontation. Iako ja nisam citao pravila za tabletop igru mislim da su se ovde potrudili da ih sto vernije prenesu (slusao sam dosta o igri :) ). Igra je turn based naravno, igra se u 200, 300, 500 i 800 poena (vece bitke se otkljucavaju levelovanjem), ima i scenarija kao i razlicitih mapa.

Posto je igra jos uvek u beta fazi za sada ima mislim po 2 mape za svaki od 3 scenarija, a od frakcija za sada ima po jedna neutral (wolfeni \:D/ ), dark (undeadovlje), i light (neki ortodox holy warriors :)). Koliko se vidi, planira se da ima 9 frakcija (po 3 od svake grupacije), i jos scenarija i mapa naravno.
Po zapocinjanju mozes da uzmes 2 frakcije, a u svakoj imas po 200 poena startnih cikica (mozes da biras izmedju 3 ponudjena setupa cikica za svaku frakciju). Kasnije naravno mozes i da ih dokupljujes novcem koji zaradis u bitkama ili pravim novcem (igra je free to play).

Ima vise modova igre, ali je najvazniji PVP mod gde te komp upari sa random igracem koji ima slican ocnos pobeda i poraza (kao i obicno).

Sa obzirom da je igra besplatna i da nije "pay to win" nego "freemium" (sto ce reci da mozes da platis da bi brze napredovao ali sve moze da se kupi grindom, osim ja mislim boja ako hoces da ti cikice izgledaju drugacije), i sa obzirom da je ovde postojala pristojna grupa ljudi koja je igrala confrontation, vredi pogledati.

P.S. ah da, za jednu free to play igru grafika me je prilicno iznenadila, vrlo kvalitetno odradjeno sa raznim screen size modovima i video opcijama za svaciji kompjuter :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Dogs of War online

Post by Dzon Vejn »

Evo pustio da se skida. I idem sad i po BB legendary edition :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Dogs of War online

Post by Dzon Vejn »

Probao igru, pa cu malo dopisati o istoj. Dakle u osnovi imate alhalance, vukove i undeadovlje. U okviru (3) vrlo kratkih, ali kvalitetnih, tutorijala, imate priliku da vidite sve 3, za sada, ponudjene frakcije. Tutorijali su, naravno, "namesteni", tako da sve ide onako kako "narator" zeli. Odmah po zavrsetku tih tutorijala, birate svoju frakciju, i ono sto je meni bilo glupo - trebate da odaberete jednu od tri podopcije, a da pritom, naravno, nemate predstavu o realnoj mehanici igre. Odabir tih podopcija, naravno, poprilicno utice na stil igre.

Koliko sam primetio juce, ljudima se najvise svidjaju vukovi, posto su skoro svi moji pocetni protivnici bili - vukovi. Rase su manje-vise balansirane (uz nagalsak na ono "manje"), i besomucnim igranjem (ili laganim otvaranjem novcanika) zaista mozete da sastavite kakvu god zelite frakciju. Dobro obratite paznju na odabir podfrakcije - jer su neki izbori, na duge staze, jednostavno bolji od drugih (sto sam nazalost kasno shvatio). Znaci - odaberete frakciju, zapisete na papir sta sadrzi svaka od podopcija, izaberete neku, udjete u shop i proverite koliko koja podopcija zapravo donosi "besplatnog kesa". Srecom, odabir mozete obrisati u bilo kom trenutku (sto realno radite samo na pocetku, jer kasnije kada uniti dobiju experience, postaje pomalo glupo da radite brisanje armija).

Koliko sam za sada provalio, svaka frakcija ima neku caku na koju igra. Undeadovlje zapravo ide na attrition (stalno summonuju nove, ali maga moraju bas da paze - ako on umre, to je skoro sigurno izgubljena partija). Vukovi su ultra brzi i biju vise od drugih, medjutim ima ih brojcano najmanje. Za alhalance nisam uspeo da shvatim u cemu im je mana. Imaju najvecu brojnost unita (sto puno pomaze - on prvo aktivira neka 3 random buljava coveculjka, a vuk je za to vreme aktivirao celu armiju), najizdrzljiviji su (a posebno uniti koji se nisu aktivirali u tom krugu), i imaju najvecu inicijativu. Jedina mana je sto buljavi uniti imaju mali move (sto poniste time sto oni bitni uniti imaju veliki move). Takodje, svaki unit ima po 40 zivotnih poena. Kada imate 3 cike (vukovi), to je 120 helta. Kada imate 5-6 cika (alhalanci, uslovno undeadovi), to je onda znatno vise helta.

Za sada sam otkljucao 2 od 3 tipa scenarija - ubi sve protivniku / ubi bitnu personu protivniku. Oba scenarija su prilicno idiJotska ako nemate makar nesto sto puca. Jer kad vide vukove sa druge strane, oni ce da stoje, dok vi ne udjete u domet da vas napucaju. Vukovski mag ima tu kao neki spell za zastitu od pucanja, medjutim ta zastita je 50%, i jede vam manu, koja je bitna za neki drugi spell koji pravi dmg.

Zato cekam da mi se otkljuca 3. scenario (generalno, to je napravljeno taman dok ovladate igrom), koji je nesto tipa "king of the hill". Mislim da ce taj scenario imati znatno vise smisla.

Pored svega opisanog, mozete svoje unite slati na misije. Uspeh nekih misija zavisi od odredjenog stata (npr. dodge za kradju). Ovo je vrlo korisno kada pocnete da imate vise unita nego sto vam treba za armiju. Takodje, ovde dolazimo do toga da je dosta bitno da imate obe frakcije. Glavnu frakciju koja vam se igra, i drugu frakciju koja donosti pare pomocu kojih cete opremati glavnu frakciju (naravno, ovde predpostavljamo da smo svi iz Srbije, te da se ova free to play igra kao free varijanta i da se novcanik otvara - nikad). Ili obrnuto - da cete prvo odabrati ultra cool vukove, a onda shvatiti sta zapravo zelite da igrate nakon sto vidite mehaniku igre. Jednostavno receno - ne mozete igrati 2 frakcije istovremeno, tako da je jedna frakcija stalno na misijama, a druga frakcija igranjem donosi pare. Mislim da postoji i neki limit na broj misija po danu (tipa 1 od svake), ali to jos nisam uspeo da ustanovim do detalja.

Koliko sam video za sada, matematika igre je prilicno prosta i zasniva se na 80% base chance +attack stat*5% - defense stat*5%. Nekada postoje i poneki modifieri, koji su opet vrlo jasnih XYZ%. Mislim da je ovakva "visokotehnoloska komplikovanost" omogucila vrlim cyanide programerima da ne naprave jos jedno u nizu sranja (da li je neko rekao blood bowl?).

Pored svega navedenog, postoje neki orderi, koje mozete dati unitima odredjeni broj puta u toku partije (za osovnih 200 poena, po 2 puta svaki). Bitni orderi su attack stance (bonus napad, ali mislim da ne mozete da uradite parry/dodge) i defense stance (gubite napad, ali dobijate bonus na odbranu). Broj wait ordera, koliko sam provalio za sada, zavisi od toga koliko "figura manje" imate od protivnika.

Grafika je za mene fenomenalna (sad, ja nisam neko koga treba pitati za grafiku, posto mi je to najmanje bitan element u igrama). Caki kastovanje spellova ima neke efekte. Malo mi se nije dopao pogled odozgo, preko koga ne vidite bas nesto specijalno "vasu figuru", ali pitanje sta sve tu ima od opcija (koje ja nisam ni pogledao).

Igranjem, uniti dobijaju experience. Experience omogucava da podignete nivoe unitima. Podizanjem nivoa, dobijate razne napretke, koji znacajno uticu na stil igre. Takodje, dobijanjem experience poena, skace vam i vrednost vasih unita, tako da cete u nekom trenutku morati da predjete sa 200 AP armija na 300 AP armije. Ili da odete da spavate :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Dogs of War online

Post by joggy »

i ja nesto malo vise zaronih u ovu igru.

samo jos par dodatka na Nenada. Trenutno se ljudi zale da je wolfen frakcija najmocnija i da je top 100 igraca koriste za grind nad drugima, sto ako se pogleda lista top 100 se vidi da nije tacno jer ima otprilike jednako sve 3 frakcije. Meni je u 200 poena trebalo malo vremena da otkrijem kako se prevazilazi cinjenica da tebe ima 2 modela a njega 5-6, ali kada provalis vukovi postaju prilicno zli (vukovi imaju najvise benfita od tih specijalnih akcija, i bukvalno pravilnim koriscenjem istih pretvaras poraz u pobedu). U 300 poena vec imam 5 vukova i tu postaju vrlo zeznuti.

Sto se tice misija, one se otkljucavaju levelovanjem, i svaka ima koliko traje, koliki je procenat uspeha, koliko donese ako uspes i sta izgubis ako ne uspes. Na misiju se salje 1 clan koji onda postaje nedostupan za igru tokom misije, koja traje od 15 minuta do 1+ dana. U zavisnosti koliko je taj clan skup u poenima on dodatno povecava ili smanjuje sanse da misija uspe.

Za kameru: moguce je rotiranje na sve moguce i nemoguce strane, pa tako i spustanje pogleda iz pticije perspektive, mada je to najpregledniji pogled.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”