Atlas Reactor

Post Reply
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Atlas Reactor

Post by joggy »

Ovo je prakticno turn-based LOL. igra se 4 na 4, krugovi su simultani i traju 15 sekundi. Borba traje do 5 killova ili 20 krugova, u principu 15 minuta.

Posto je igra tek izasla ima 21 karakter za sada, ali ce se to dopunjavati. Svako ima 4 abilija, jedan ulti, i 3 da tako kazem "summoner spell"-a koji se koriste jednom po partiji. Sam krug se sastoji od cetiri faze u kojima simultano igraju svi. Prva je prepare faza gde se bacaju uglavnom buffovi i debuffovi, onda ide dash faza u kojoj uglavnom se izvrsavaju razna premestanja po polju ukoliko si lose pozicioniran u principu. Mana je sto uglavnom posle dasha ne mozes da se kreces. Onda ide blast faza gde se napada raznoraznim abilijima i na kraju move faza gde se pomeraju igraci.

Sve ove faze se planiraju na pocetku kruga simultano (vidis sta ce uraditi tvoji team mateovi), a onda se krug izvrsava.
Naravno ovo je samo ukratko, postoje i mnoga druga namestanja (slicno masterijima i runama) itd.

Igra je besplatna da se igra protiv botova, sto ce reci moze svako da proba, a pvp se placa jednokratno 30 evra (ili 22 na g2a), gde onda dobijes sve karaktere otvorene, i sve sledece koji se budu ubacivali. U free verziji imas besplatnu rotaciju karaktera kao u lolu.

igra ima odlicne ocene za sada, brza a strateska, ljudi su ljubazni i zele da pomognu, a nisu ti potrebni refleksi spajdermena da bi igrao dobro.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Atlas Reactor

Post by Dzon Vejn »

Kraca varijanta:
Sada je potpuno free to play, i potpuno vredi probati.

Duza varijanta
:
Grinda se slicno kao lol (jeftini karakteri nesto malo teze, ali skupi karaketeri daleko daleko lakse).

Na kraju tutorijala se dobije 1 karakter free (ja sam uzeo najskupljeg, kako nalaze logika besplatnog igranja).

Sa 10 karaktera (ukljucujuci one na rotaciji - mislim da je njih 6 ili 8) moze da se igra ranked. Ja sam za 1 dan igranja nakupio oko 50k tih nekih poena. Karakteri kostaju 10/20/35/50k i samo jedan najnoviji je 75k (taj sam uzeo for free). Sve to u paraleli sa cuvanjem klinca, prolivom i glavoboljom :).

Ono u cemu je bolja od lol je sto traje mnogo mnogo krace - oko 15 min su partije. Igra se 20 krugova, ili ko prvi napravi 5 killova. 1 krug traje 15sec, a 2 puta tokom partije imate pravo na produzetak od 5 sec (sto je meni vise nego dovoljno). Zatim ide resolve. Nisam video ni jedan PL nadimak. Ne znam da li su oni na zasebnom serveru ili sta je, ali ih nema za sada. Toxicity je 0 u poredjenju sa lol-om (samo 1 lika sam prijavio sto je nekom team-mate-u stalno dobacivao nesto i kenjao). Partije su uglavnom dosta dobro izbalansirane (ne kazem da se nisu desavali 5-0 ili 4-1 slucajevi, ali uglavnom nije tako). Elitna valuta moze povremeno da dropuje iz nekih stvari (postoje daily questovi, levelovanja, itd. - vrlo lepo osmisljeno).

Ono sto je mana - ukoliko se diskonektujete, pa se vratite, vraticete se u tipa 4. krug, pri cemu komp za to vreme igra umesto vas. Te moze da se desi i da potrosi once per game stvari. Ipak, i to je mozda bolje nego da imate igraca manje, ne znam (ja trenutno igram neku vrlo slabasnu zenu, pa su njoj escape abilities malo bitniji). Trenutno ima relativno malo karaktera.

Karakteri su podeljeni u firepower, support i tenk. Vrlo su interesantno osmisljeni karakteri. Svaki je prilicno unique.

Postoje vrlo sarenolike mape i ne znate na kojoj ste dok ne pocne partija. Nekim karakterima neke mape vise odgovaraju, nekim neke druge itd.

Igra, naravno, nije revolucija, i nece ugasiti ni lol ni dotu, ali pruza mogucnost onima koji nisu refleks-masteri da se lepo zabave, i ima neki svoj fazon i smek, i sasvim je vredi probati.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”