Freelancer klan >3MAJ< - klanska rasprava

User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Freelancer klan >3MAJ< - klanska rasprava

Post by Xardas »

Ova tema je od sad pa na dalje i u buduce, sastajaliste 3MAJ-ova koji igraju Freelancer na EU serveru. Napravio sam ovu temu u cilju da odvojim klanske rasprave od teme Freelancer - online multiplayer, koja treba da sluzi za opste informisanje o FL multiplayeru a mi bi je za cas natrpali klanskim stvarima... :D

Za pocetak evo pregleda trenutnog clanstva klana (po abecednom redu):

>3MAJ<>BigBear<
>3MAJ<>Dr@gon_Lord<
>3MAJ<>DejanDida<
>3MAJ<>Gene_Starwind<
>3MAJ<>Ivicaa!<
>3MAJ<>PavXter<
>3MAJ<>Red_Sonya<
>3MAJ<>Tuta<
>3MAJ<>xX_Macro_Xx<


[edit]updated 22.02.2007.[/edit]

X
Last edited by Xardas on Thu Feb 22, 2007 11:39 am, edited 2 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Pozdrav 3MAJEVIMA!!!

Ovako prvo:
Mislim da je covek dragon lord ali mozda i ja gresim....

Drugo neko je pomeuo neki cruise 600 pa ne znam sta je to i kako se podesava ajde resite mi da ne zaostajem uvek ko muda za veprom.....

Ajd uzdravlje
Image
Image
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Havala Tuti znaci kliknete u Mod Menageru na Eu mod i u meniju podesite cruise speed 600 na yes :D

I ja se slazem ali ipak nam treba neki vodja koji ce da nas organizuje i vodi u bitke(misije) kao juce.....
Image
Image
Image
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

NOVI CLAN

Post by zvoncica »

JUCE JE KLANU >3MAJEBA< PRISTUPIO Mr.MACRO...
Mogu slobodno da kazem da je klan dobio jako dobrog i iskusnog igraca..njegov nick je >3MAJ<>xX_MACRO_Xx< ..on je italijan inace tako da na engleskom komunicirajte... :P
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

E stvarno bi trebalo da se dogovorimo za neka pravila klana ,ciljeve ,politiku itd. I dajte da napravimo negde neki chat da se ne dogovaramo na utopia chatu ili da izmenjamo preko licnih poruka msn adrese pa da napravimo tamo chat da bi to resili.
Nego ima li neko od clanova klana da je umetnicki nadaren da nacrta koji zastitni znak ili tako nesto pa da imamo zastitni znak.
Sinoc sam razgovarao sa yamom i on je pristao da udje u klan ali zbog loseg neta nije rekao pod kojim nickom ce se pojaviti.

E i dajte nek neko postuje one skracenice koje se koriste u igri da znamo sta nas ocekuje i kako da se ponasamo za sada znam
g/o borba samo topovima
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

O KLANU

Post by zvoncica »

Par stvari :
1. nas klan nikada ne napada prvi 8)
2. u slucaju napada sa ledja,dok izlazite :evil: (undock) istom merom mozete uzvratiti (tzv.dock rejpovanje) VAN OVOGA MI TO NE RADIMO... (ko je iskusio zna o cemu pricam)
3. pirata na licu mesta ubijate...ne cekajte on ce vas napasti...( opet iskustvo) :roll:
4. u chatu ukucajte : /rplist i dobicete prisutne plejere sa njihovom ulogom (roll play)..ili /help i dobijate spisak ostalih komandi..npr. afk = away from keyboard kada idete u wc :oops: ili jedete i sl.
5. ako vas neko napada ili ti siluje prilikom izlaska prijavite ili serifu (ako je prisutan) ili zatrazite pomoc od nekog ko je "police" (vidi stavku 4) a mislim da ce i pripadnici EFS rado pomoci (pogotovo NASA,XARDAS)
6. mi smo dobri "momci".... :D
7. reputaciju (dalje rep) sa frakcijama mozete popravljati na razlicite nacine...proverite za svaku frakciju koje neprijatelje imaju pa ubijajuci ih popravljate rep sa drugima (npr. ubijajuci red hessians,molyys popravljate rep sa corsairs..);takodje mozete i da potplatite u baru i sl.
8. :!: :!: :!: :!: AKO NISTE VEC URADILI ISPITAJTE SVE IKONICE ..ZNATNO CE VAM OLAKSATI STVARI...npr. ja sam totalno zanemarila (zaboravila) da koristim u okviru mape opciju "patrol path map" (u gornjoj paleti vise ikonica). Ovo je jako korisno pogotovo ako "istrazujete" jer ukazuje na najcesce koriscene rute u sistemu..gde se putevi preplicu nesto se tu nalazi...PREPORUCUJEM DA PODROBNO ISPITATE SISTEME , UPOTPUNITE MAPU... :!: :!: :!: :!:
9. CRUISE DOCKING koju je moja malenkost tek skoro naucila #-o , olaksava ulaske i prolaske kroz vupe i trade line...znaci kruz vam je upaljen sve do nekih 50 i manje metara od vupe npr. i onda pritisnete dock..maltene
uletite u rupu..
10. Predlazem da se pristup klanu dozvoli ljudima koji dostignu odredjen nivo - bilo novcani (sa odredjenom cifrom) ili statusni (odredjen nivo/status)...za ubuduce..
11. Kada uzimate misije : vise ljudi=manje para i obrnuto ... do 3 u grupi..
ZA SADA TOLIKO OD MENE..KASNO JE SPAVA MI SE...OVOGA SAM SE SETILA SADA PA KO VELI DA ZAPISEM...
IDEMO ZMAJEVI................ \:D/

P.S. STA BESE ZNACI "3MAJ"...PITO ME NEKO NISAM ZNALA STA DA KAZEM PA SAM REKLA DA U PREVODU ZNACI ZMAJ...
Last edited by zvoncica on Thu Feb 22, 2007 12:54 pm, edited 1 time in total.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

pa kaze covek

Post by Dejan_Tutor »

3 Mighty Asteroids of Judgement

Nece mi tako lako uci u glavu

Inace novi igraci od sada prvo moraju da se bace malo na trgovinu pa tek nakon toga kad zarade kredit kojim mogu da kupe bojnu masinu mogu da registruju klanski nick.
Za pocetak ce dobiti oko 300k kredita sto je dovoljno za trade ship i pocetni kapital u trgovini.Bice upuceni do mesta gde ce kupiti brod i kojom robom gde da trguju da bi ostvarili najbrzu zaradu.
Takodje bih zamolio igrace koji planiraju da igraju da prvo odigraju malo singl igru da bi se upoznali sa mehanikom igre jer je stvarno tesko objasniti neke stvari kad ne poznajete igru.
Inace da prijavim da je server imao posetu od 4 clan iz klana 4s squad i malo su divljali sa hawkovima .Sta reci dobra zabava i hvala im na poseti.
Last edited by Dejan_Tutor on Thu Feb 22, 2007 3:07 pm, edited 1 time in total.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

clanovi klana

Post by Dejan_Tutor »

>3MAJ<>BigBear<
>3MAJ<>Dr@gon_Lord<
>3MAJ<>Ivicaa!<
>3MAJ<>PavXter<
>3MAJ<>Red_Sonya<
>3MAJ<>Tuta<
>3MAJ<>xX_Macro_Xx<
>3MAJ<>Gene_Starwind<
>3MAJ<>DejanDida<
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa o kakvim brodovima je rec sta se to igra i tako to 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Igra se verzija igre v1.0 ne trebaju patchevi (ovo vazi za vecinu servera) ali zato treba eu death mach mod oko 3 mb i flmm instaler modova oko 1 mb.Oba fajla imate na
http://efs.redirect.to
ili
http://efs.homepagehere.com
Osnovna pravila na serveru takodje mozete videti na istom mestu.
Instalirajte igru(znaci nemora orginal) pa zatim instalirajte flmm (moze i u istom direktorijumu gde je igra) a nakon toga aktivirajte eu dm mod duplim klikom na fajl resto ide automatski.Startujte flmm i aktivirajte eu dm mod selektujte ga i klik na activate izaci ce prozor sa 5 stavke:
-cruise 600 postavite na yes inace ce vam svi bezati
-druga opcija menja neke skinove
-cetvrta na yes da bi iskljucili introe na pocetku
Konekcija se moze ostvariti i u opciji multiplayer lan stavka gde ce izaci samo EU server.I nikako ne zatvarajte dos prozor koji se otvara jer vam vise nece raditi lan podrska na lan konekciji.
Pozeljno je i da zapisete id broj koji ce vam se pojaviti prilikom instalacije igre jer nakon kasnije reinstalacije mozete da vratite taj id da nebiste pocinjali iz pocetka posto vas po njemu pamti server.Nisam siguran ali mislim da vam se kreirani lik gasi nakon mesec dana neaktivnosti.
Obavezno instalirajte mod sa linka inace ce vam se srusiti igra kad treba da uletite u dodatne sisteme.Plus prilikom krstarenja cete biti duplo sporiji od ostalih pa cete cesto ostajati sami sto je jako nezgodno u pojedinim sistemima.
Last edited by Dejan_Tutor on Mon Feb 26, 2007 1:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Evo par korisnih linkova (svi vode do razlicitih sekcija EU sajta ili foruma) :

-ovde mozete videti sta treba uraditi da ne izgubite account ako morate reinstalirati windows.

-ovde mozete videti gomilu skracenica koje ljudi koriste u chatu (mada su vecina saljive).

-ovde mozete videti na kojim planetama/bazama mozete potkupiti koju organizaciju.

-ovde mozete videti tabelu koja pokazuje koliko para moras imati da bi dostigao zeljeni player rank (rank je proporcionalan kolicini kesha).

-ovde mozete videti koga treba ubijati i u kojoj kolicini, da bi popravili ili pokvarili reputaciju sa odgovarajucom organizacijom.

-ovde bi bilo fino napisati par stvari o klanu, tipa opsti ciljevi itd, uostalom vidite sta su drugi napisali (ne morate ceo esej kao ovi KOS). Naravno, ovo je opcionalno, tako da ne morate da se predstavljate ako necete...

-ovde se mozete informisati o system ownershipu na serveru.

-ovde procitajte pravila servera.

==============================================
Sto se tice mojih predloga za dalje :
Sta da vam kazem, radite misije, zaradite puno puno para, oni koji hoce, kad zarade 25 miliona mogu svoje trader-e opremiti Armoured Transport-om, koji je najbolji freighter dostupan igracima (cargo space 500). AT je dobro sredstvo za zaradjivanje para u trenutcima kada vam se ne bori iz bilo kog razloga. Naravno, preporucujem da ako iko od vas bude vozio AT, da na tom liku uradi /setrole trader jer time ce znatno vise zaradjivati. Svi se secate mog AT-a pod imenom ShVeRtZsEr (on je obrisan kad sam preuzeo da vozim jedan od klanskih TRAIN-ova)...

Znaci, zabavljajte se, radite misije u grupama 2 do 3 u novim sistemima (Tokara, Omicron Epsylon, Omega 31...) jer one su naj izazovnije i tako cete steci dosta iskustva...TAkodje se posvetite i pvp treningu (dr@gon_Lord vas moze nauciti osnovama)...

cya in space!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Vecinom glasova odluceno je da klan i na dalje ostane freelancer tipa.Oko ovoga su se slozili : Sonya,Dr@gon_Lord,pavexter,Ivicaa!,Tuta.Posto bi i onako to bila vecina glasova dalje konsultacije nisu radjene.
Last edited by Dejan_Tutor on Sat Feb 24, 2007 10:32 pm, edited 1 time in total.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

[color=darkred]Uredjenje klana![/color]

Post by Dejan_Tutor »

Veceras vecinom glasova je odluceno da ce klan biti tipa Parlamentarna monarhija sa kraljicom na celu(necemo je imenovati zna se ko je nasa KRALjICA) inace odluke bitne za klan donosice savet lordova na celu sa kraljicom. Dobijanje mesta u savetu lordova nije titula vec cast.O mestima u savetu lordova cemo se naknadno dogovoriti.
3MAJ-evi zivela kraljica!
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

SVECANI GOVOR

Post by zvoncica »

SVIM LORDOVIMA I OSTALIM CLANOVIMA KLANA >3MAJ< ZELIM DA SE ZAHVALIM NA UKAZANOJ CASTI I POVERENJU ... PREDSTAVLJACU VAS NA NAJBOLJI NACIN KAO STO I OVAJ KLAN ZASLUZUJE A KLANSKI CILJEVI I INTERESI OD SAD, PA NADALJE I UBUDUCE SU I MOJI CILJEVI I INTERESI...

IDEMO ZMAJEVI... :applause:

P.S. OD SADA ME MOZETE ZVATI I "Q"
[/b]
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

UREDJENI PRAVILNIK KLANA

Post by Dejan_Tutor »

KLAN >3MAJ<

3 Mighty Asteroids of Judgement

Uredjenje klana

Klan je po drustvenoj organizaciji parlamentarno monarhistickog uredjenja.
Radom klana upravlja savet lordova na čelu sa kraljicom.
Mesta u savetu lordova nisu privilegija ili čin već čast.
Odluke se donose većinom glasova u savetu.
Klan je freelancer tipa i igramo dobre momke i devojke.
Klan nije nacionalnog karaktera ali za sada ima najvise srba.

Pravila ponasanja

1- 3MAJ neće napadati nove igrače bez obzira na pripadnost frakcijama.
2- 3MAJ će pomoći početnicima u igri ako se to od njih zahteva i ako je u mogućnosti.
3- 3MAJ neće napadati prvi.
4- 3MAJ neće napadati ostale igrače s ledja.
5- U slučaju napada na 3MAJ-a s ledji pri dokovanju ili undokovanju uzvratiće se istom merom prvom prilikom .Van ovoga naš klan to ne radi.
6- 3MAJ neće napadati trgovačke brodove pošto isti nemaju šanse u borbi sa ratnim brodovima , a uz to ovo nebi bilo u duhu ferpleja.
7- Pirate i nećemo tolerisati i čekati da napadnu.
8- Novi članovi koji žele da pristupe klanu kreiraće karakter koji neće nositi klanske oznake i obratiće se nekome iz klana za pomoć. Potencijalni kandidat dobiće 300 000 kredita i biće upućen gde da kupi dobar trgovački brod ,kao i kojom robom da trguje za početak.Njegova dužnost je da trgovinom obezbedi za sebe vise od 3miliona kredita kako bi imao dovoljno sredstava da sebi obezbedi borbeni brod i naoružanje za isti.
9- Pravilo 8 biće prekršeno samo kada na preporuku klan dobija proverene pvp borce
10- Svi novi igrači se mole da prvo odigraju malo singl plejer igru radi upoznavanja igre
11- Igrac moze pripadati samo jednom klanu,ovo se podrazumeva ali se javlja potreba da se ova tacka naglasi
Ovo ce dr@gonlord prevesti i postovati na efs sajtu da bi predstavio klan
Ko je zainteresovan poslacu mu ovaj fajl na emajl u vidu word doc fajla.
Last edited by Dejan_Tutor on Mon Feb 26, 2007 2:17 am, edited 1 time in total.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Dodjosmo i do poreza

Post by Dejan_Tutor »

Reseno je da clanovi klana daju nedeljni porez od 1,5 miliona kredita u banku koju trenutno drzi Dr@gonLord kako bi poceli sa sakupljanjem kredita za kupovinu sistema radi spremnosti kada se slobodan pojavi.Ko moze i hoce moze dati i vise zavisi od dobre volje.
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

PROGLAS

Post by zvoncica »

:cry: POSLE VECERASNJEG (jos jednog u nizu) SRAMNOG NAPADA NA MOJU MALENKOST >Q<...PROGLASAVAM DA JE OTPOCEO "LOV" NA MALOG SER.... ASS..ILI TI NINJA ('oce i tako da sebe naziva)...U PREVODU UBIJTE GA PO VIDJENJU ILI CEKAJTE DA ON VAS UBIJE ](*,) ..... TOLIKO OD MENE

>Q< is off...
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Assasin ili Ninja-Assasin je dobar borac (izuzetno) ali voli da napada kvarno i nenajavljeno.Slobodno neka ga napadne vise vas od jednom.Napadajte bez cekanja i pazite decko ne bira sredstva za napad.
Culi ste sta kaze Q
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Posto sam se prinovio (zaxvaljujuci X-u koji je ujedno bio i kum novorodjenom charu) kupio sam AT pa sad trade na veliko.Brod ko i svaka druga svemirska kanta samo mnogo velika i puno robe stane unutra (kargo 500).Od naoruzanja nosi samo 2 tureta klase 5 i jedan contermeasure droper preporuka da bude advance.Sva sreca pa moze da nosi stitove klase 10 inace ne bi dugo preziveli.Kosta cca 25miliona dinara konvertibilnih ali se kupuje u mnogo gadnom sistemu pa je preporuka da se sredi reputacija sa corsairima,outcasterima i hesiancima posto se sve tri frakcije nalaze u sistemu.Za znatizeljne omega epsilon pa ko je nervozan.....Na svu srecu $WAT Comand gde kupujete brod mozete odmah kupiti i stit cl 10 za cca 367000dinara konvertibilnih.Sto se pomocne opreme tice 40 nanobota i isto toliko baterija mozete natovariti pa ako vam nije dovoljno ionako ne biste preziveli sa vise.

Cruise dock mozete raditi i na jump gate ako je zatvoren pogotovo ako zurite (verovatno kad nosite narkotike).E sad sta raditi ako je guzva na JG pa morate da cekate na red? Nista zato gledajte koji se brod sprema da prodje kroz JG brzo kliknite na njega pa F4 (formacija) i odoste vi kroz JG nemaveze sto ste poslednji stigli.Nadam se da ce traderima ovaj trik pomoci kada zure (citati beze).

Inace ubi me covek s ledji u NY sistemu (Silent{X}Hunter inace freelancer) tako da cete morati da se pazite od ostalih igraca.Inace ovome nek je na cast za napad kad nema hrabrosti da se prijavi ko pirat u roleplay.Hrabro nema sta eto zasto 3MAJ-evi nece i netreba to da rade.
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

i ja se ponovih

Post by zvoncica »

Pa i ja sam odlucila da se ponovim sa vozilom,ali sam prethodno popravljala reputaciju dobrih 3 sata...ubijajuci xenoxe u colorado sistemu,sectoru 4B cinimi se,blizu kepler jh...MNOGO JAKA FORA jer:
1. sredjujete rep sa svim frakcijama ( :!: ) osim ,naravno,xenoxa i jos jedne totalno beznacajne frakcije..
2. sa 3-4 pucnja ih ubijate te je dobar stress realiff..padaju ko muve.. \:D/ ...
3. jedino na sta bi ste trebalo da obratite paznju su Zonersi i rep sa njima;ja nisam imala problema sa njima jer sam bila friendly...te je nakon mog masakra ( oko 350 ) spao na neutral ali i dalje u +...
4. dakle zvoncica mi je sad AT...nisam stavila trade role radi pristupa svim bazama i sistemima,mada i to ima svojih mana ( npr. onih 30% od zarade..)ali dobro ..barem mogu mirno da trejdujem i ne razmisljam npr. o unionersima \:D/
5. inace imam i jedan trac : gotov rat... ali kao i svaki trac i ovaj treba proveriti...

Pozdrav za sve od >Q< :wink:
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Evo jos 2 linka za 3MAJ-ove (linkovi vode do foruma jednog neaktivnog bounty hunter klana)

-ovde mozete videti nacine da postavite neutralne reputacije sa svima od pocetka.

-ovde mozete videti par manevara koji jako mogu olaksati misije kao i cuveni "manevar bezanja"...


Razmisljao sam da pocnem da pisem pvp guide ali nikako da se nakanim da radim to...Sta da kazem...lenj sam... :)

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Pa jesi li ti u policuji pod hitno da das pun i detaljan izvestaj.Sta si nam se ti tu olenjio? Ajd olovku u sake i pisi taj pvp izvestaj ovaj manual.
Daj neke pandurske trikove
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

no comment

Post by zvoncica »

E PVP GUIDE...mislim stvarno.... :applause:
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

PVP guide je gotov i tezak je oko 50kb (nekih 7 strana teksta).
Svi koji su zainteresovani da ga dobiju, neka mi posalju mail na [email protected] pa cu attacovati guide kao reply...
Ili kontaktirajte Tutu ili Kraljicu da vam proslede kopiju (oni su vec dobili)...

Pozdrav 3MAJ-evi

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Dobar guide nema sta.Jos da iskopam vremena za vezbu (a i net da prestnane da mi stuca) pa sve ok.
Inace jel ovo prvo ,domace izdanje pa da odnesemo kod lektora na pripremu za stampu ali bi onda trebala po neka slika da lici na slikovnicu.
Inace za izvestaj si dobio 5- od mene zbog aljkavosti ,vidi se fleka od piva a i nisi morao hamburger da drzis na njemu.
Salu na stranu odradio si dobar posao pa da te pohvalim ovako javno da svi 3MAJ-evi vide a ne samo ti da uzivas.
Cya
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

GUIDE

Post by zvoncica »

Pa svaka cast...dobar je...jos samo prakticno da to primenim i miline.. :applause:
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

Novi clanovi

Post by zvoncica »

Pa ponovili smo se sa clanovima :D ...Koliko sam ja mogla da zapamtim to je :
- >3MAJ<>FLYFLEER< (ili nesto tome sl. ali muva je sigurno)-dosao je sa Voida ,bivsi vodja klana,inace amerikanac
- >3MAJ<>Haakk< e njega ne znam...znam samo da mu treba pomoci,ne snalazi se najbolje...
Ovaj amer je dosta dobar,iskusan,zna igricu te se mozete osloniti na njega...i u misijama i u pvp-u,dobar za sparing :lol:
Moja preporuka je da se ljudi ne salju kod mene odmah po oruzje,vec malo "sami" da prodju,prouce igricu... a ne da mi dodju , kao Haakk i kazu : "e jel ti imas oruzje za mene". A s'obzirom na aktivnost klana mozemo opskrbiti samo 1 clana sa oruzjem :cry:
No dobro , koje tu - tu je...bitno je da smo prisutni...koliko toliko...
I citajte bre poruke !!! :x
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: Novi clanovi

Post by Xardas »

zvoncica wrote: >3MAJ<>FLYFLEER< (ili nesto tome sl. ali muva je sigurno)
Mislim da je FLYLEAF.
zvoncica wrote: A s'obzirom na aktivnost klana mozemo opskrbiti samo 1 clana sa oruzjem :cry:
Pa to je bar lako : Organizujte lov na nomade, pokupite se vas 4-5 i idite u unknown pa se nakupite oruzja i sve uskladistite na vas weapon store lik...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

AAA....DA

Post by zvoncica »

PA TO JE UPRAVO PROBLEM...SKUPITI SE NAS 4-5... 8O
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

CVEKIBOY BANOVAN VECERAS

Post by Dejan_Tutor »

Cveki veceras su te banovali posto je program za detekciju navodno otkrio da si koristio varanja odnosno da ti je vise modova bilo aktivirano odjednom.Mozda je to i tacno a mozda se sve desilo i zbog lagovanja naseg neta.Ukoliko je pretpostavka tacna uzmi i deaktiviraj sve modove u FLMM i ponovo aktiviraj samo EUDM mod.Nakon toga posalji mail administratorima na [email protected] i objasni sta se zapravo desilo.Nakon ovoga mogu da te odbanuju i moci ces normalno da nastavis sa igrom.
Znaci da bude jasno svima samo je jedan mod dozvoljen i nema varanja na serveru,ovo pravilo generalno vazi za vecinu servera ( na svima na kojima sam ja dosada bio).
Cveki nadam se da je doslo samo do nesporazuma i lose net konekcije i da ces uspeti da stvar regulises sa adminima.Kao i da ces procitati ovaj post posto nisam zapamtio tvoju mail adresu.
cvekiboy
Posts: 9
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:51 am
Location: Palic
Contact:

Post by cvekiboy »

Nije bilo cheat-a. Jos sam svez da bi to i radio. Dan dva posle, konekcija mi je dozvoljena, iako nisam znao ni sta se desava. Ja rekoh pade server? Ok! Ako se desi ponovo znacu sta je problem. Inace pokusavam sa job-a da se konenktujem, i nikako! :x Bolja mi kanta tamo za play, preko ISDN dial-upa!
Na multiplayeru niti jedan server peko interneta. :roll: Niti firewall-a, niti antivirusa podignuto. Brate, neobjasnjivo! :-k Ima neko ideju, kako to da reshim? Hvala!
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Probaj da zapises ip adresu od eagle servera od kuce.Na poslu na racunaru otvori dos shel (comand promtop) i ukucaj ping ip broj servera(neznam ga napamet).
Mozda je ukljucen windowsow firewol ili se necim filtrira mrezni saobracaj ili u firmi ili kod provajdera na koga je firma prikljucena.
Ne pada mi nista drugo na pamet.Da bi koristio isti nalog od kuce i sa posla u igri nakon instalacije moras da postavis isti id broj.Zato isti moras da zapises i ako kasnije reinstaliras win i igru.
Pozdrav.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Nocas se Alfa.Overburnu desila ista stvar kao i cvekiboy-u.Znaci lag nam cuda pravi.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

LJudi, cinjenica je da je internet u srbiji trenutno dosta losh tako da moremo biti dosta pazljiviji pri igranju. Napominjem da obavezno poiskljucujete sve InsantMesenger/voice chat/downoad programe i takodje nemojte drzati otvorenu stranicu "whoisonline" dok igrate, jer izaziva nevidjeni lag kad se refreshuje. O koriscenju modova da vam ne pricam. Nas server je zasticen najnovijom verzijom FLAC-a kroz koju vrlo malo sta moze da prodje. To sto moze da prodje, admini lako neutralisu. Znaci koristite samo poslednju verziju EU deathmatch moda i to je to. U slucaju da vam se desi da izgubite konekciju iz nepoznatih razloga (pojavljuje vam se server u prozoru ali kad kliknete na njega dobijate poruku - its taking too long to connect...) posaljite email na [email protected] i objasnite sta se desilo i pitajte o cemu se radi. Znajte da njih nemozete slagati jer oni imaju precizne podatke o svakom banu, i oprastaju ako je u pitanju greska izazvana lagom (meni se to desilo dva puta i od tada kad imam teskih lag problema, jednostavno ne igram)...

Pozdrav!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

SAVETI ZA TRADE RUTE

Post by Dejan_Tutor »

Evo nekih trade ruteova koje koristim:

1. Krene se sa cambridge planete sa lux food (snicle) na planetu denver,tamo to prodate i kupite lux cons goods i nosite na ainu depot bazu u hokaido sistemu, odete prazni u honshu i tamo kupite optronics pa ga odnesete na cambridge. Ovaj krug donosi nesto preko 2m

2. Na ainu depot kupite cardamine i nosite na menhetn u new york sistem u povratku ponesete lux consumers goods.Ovaj krug donosi 1,4m

3. Na new berlin kupite dijamante i odnesete na new tokio a u povratku ponesete noblijum.Ovu turu ja slabo koristim ali kaze X da donosi oko 2m

4. Mala i kratka tura ali nije bas da je za bacanje.Na roping station kod nt kupite lux con gods i odnesete na ainu depot a u povratku ponesete cardamine.Krug donosi 625000 po krugu a krug traje malo vise od 10 minuta

Kada prolazite kroz neke sisteme kroz kje niste ranije prolazili gledajte da svracate po stanicama posto vam te informacije mogu koristiti za trade.Takodje gledajte da kombinujete rute kako bi napravili sto veci profit po krugu a i dobro dodje kada vidite da vas u nekom sistemu ocekuje pirat.NPR ja sada sa cambridgea retko nosim snicle za dalje,vec tamo kupim dijamante i prodam ih na nl pa tek tu kupim meso za dalje.

Kolicina zarade ovde opisanih ruta se odnosi na AT sa uradjenim setrole trader dok bi sa humpbackom bila upola manja

Ovom prilikom zamolio bih Q da opise svoju rutu koju koristi dosta u poslednje vreme pa ko voli....

Ako neko ima stogod da doda samo napred.
Last edited by Dejan_Tutor on Sun Apr 08, 2007 6:33 pm, edited 1 time in total.
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

Katica

Post by zvoncica »

Pa moja ruta je prava svercerska 8) ,bez setovanja trade rola iz jako jednostavnog razloga - otvaranje mogucnosti za trejdovanje za svima
1. Na planeti Cambridge kupite snicle i prodajete na Luxuru Havai (160->1 600) a ruta je : cam-omega 5-omega 41-omicron theta-sigma 17-sigma 19 ruta iznosi ok 780 000 ( inace mi treba 8 min u jednom pravcu)
2. Iz sigme palite za Omicron Beta na Ruiz base;kupite alien organizm za 100 i natrag na Camb. research station te prodate za 2 000 , ruta izadje oko 998 000..
Dakle sve zajedno ok 1,7 mil. bez trade role play...Za ovakve rute se podrazumeva da ste ok sa svima ( pa barem vecinom :wink: )...
3. Evo jos jedne rute : sa Cardiff mining fac. kupite berilijum cinimi se za oko 200 i nesto i prodajete ga na Ringu (New Berlin) za 1600; odatle eng. components za Cambridge isto lepa cena, a mozete i sa setovanim role playom
4. Mnogo jaka fora je - ako imate drustvo - idite u New London,Southampton Shipyard ... levo na mapi imate Leeds jh,iza Trafalgar baze ( ovo nisam sigurna)...e odete sa covekom koji ubija junkerse koji nose npr. eng. components,optronics,dijamante (na Leeds), i tome slicno,a vi samo naivno pokupite i prodajete...Sve vam je tu blizu,ovo je naravno extra sa setovanim rp...lepe parice za malo truda i malo vremena.Podrazumeva sa da se deli profit na pola. Ja sam jedno vece sa Macroom malo "trejdovala" , a posle je i jedan TRAIN dosao te smo sklopili dil: 500 000 ( 8O ) po ruti za mene koja ubijam...morate reci da su lepe pare za smesan posao
Sve ostale rute su manje-vise poznate. Ono sto je bitno,sto je i Tuta napomenuo, je da posecujete sve baze radi upotpunjivanja spiska i sticanja neke potpunije slike o cenama...onda mozete i sami da frikombinujete :lol:
Pozdrav Zmajevima od Q :P
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Pravljenje kombinacija vam vredi kad vidite da se neki pirat mota u sistemu koji vam je cilj pa vas on normalno tu ocekuje da bi zaradio svojih 300k na vasem ubistvu,a vi jednostavno promenite putanju u neki drugi sistem.Propisno ga iznervirate jer vas dzaba cekao.Mozda necete puno zaraditi na taj nacin ali bar necete platiti penal zbog vaseg ubistva,a i piratu cete zadati glavobolju.Ko zna sta ce tada misliti o vama.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Dejan_Tutor wrote:Pravljenje kombinacija vam vredi kad vidite da se neki pirat mota u sistemu koji vam je cilj pa vas on normalno tu ocekuje da bi zaradio svojih 300k na vasem ubistvu,a vi jednostavno promenite putanju u neki drugi sistem.Propisno ga iznervirate jer vas dzaba cekao.Mozda necete puno zaraditi na taj nacin ali bar necete platiti penal zbog vaseg ubistva,a i piratu cete zadati glavobolju.Ko zna sta ce tada misliti o vama.
Ako vidite nekog pirata, ne ustrucavajte se da pozovete nekog iz EFS klana da vas zastiti od njega. EFS ne lovi aktivno pirate, vec stiti tradere po pozivu. Ne ustrucavajte se.

Druga varijanta je da pitate nekog iz ronin clana koliko traze da ubiju tog pirata. Oni su placenici, sto znaci, ubice i svog brata za pare ;D !

I jos jedna napomena :
Lootovanje kod leeds jh ili bilo gde drugde vam ne donosi trade bonus jer niste ostvarili trgovinski provit tj niste kupili i prodali, vec samo tractorovali i prodali tako da nema 30% bonusa. Q, ciji trader nije /setrole takodje nemoze da /hire druge igrace, jer to mogu samo RP traderi...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

Post by zvoncica »

:oops:
Pa zahvaljujem se na dopuni...vidi se ko je ovde ipak iskusniji 8)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

IZJASNJAVANJE O ALIJANSI SA DFA

Post by zvoncica »

:!: :!: :!: Veceras mi je od strane Feanora iz DFA klana (inace piratskog) ponudjena alijansa odn. savez 8O

Ja sam diplomatski odgovorila da moramo da razmislimo. 8)

Moje misljenje je da nam ne treba savez sa piratskim klanom pre svega jer se kosi sa samim osnovama naseg klana,nasom "politikom" ... a da ne spominjem obaveze,odgornosti jednog saveza.

Clanovi izjasnite se... :!: :!: :!:

Bilo bi lepo kada bi se napravio spisak ljudi koji su dali pare u klansku BANKU kao i njihov iznos,da bi se vodila evidencija (ja cu dati pare za proslu nedelju a imam i Macroov deo - samo da te ulovim Lorde )

Takodje ( ko zna i ume :!: ) mogli bi da napravimo neki sajt i za ljude sa strane da se upoznaju sa obavezama prema klanu i njegovim pravilima...
Malo da ga sredimo i za sve one koji hoce da se upoznaju sa nasim klanom :P

P.S. Ko je DEATHSLAYER (mislim da se tako zove),ko ga je inaugurisao tacnije primio u klan... :?:

POZDRAV OD Q :lol:
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”