Warhammer online

User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

Izgleda da je ipak do kompa, malo sam smanjio rezoluciju i sad radi ko podmazano.
Elem...
Koliko kosta igra i koliko je mesecni zulum?Zarazio sam se :D !

I gde mogu da je kupim?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer online

Post by joggy »

igra ne kosta nista. Ako igras na EU serverima, kosta mesecno 14 evra, a na USA 14 dolara. Verovatno ce ti neke prodavnice u beogradu rado uvaljati dvd za 3000-4000 dinara, ali kao sto reko ne treba ti vise. Skines celu igru sa sajta, platis 14 evra ili dolara preko kartice (moze i virtuon) i igras.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

8O Vec sam se spremio da dajem pare kad ono...lepe vesti! :D
Sad,ja sam totalni diletant sto se tice ovakvih igara (igara uopste), pa ako bi neko mogao da mi kaze kako to ide? Nasao sam na sajtu 2 linka ali su od 14 i 41 Mb, a nesto mi je sumnjivo da je tako malo...gde da nadjem taj link?
Kako ide uplacivanje pretplata? :oops:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Warhammer online

Post by Dzon Vejn »

Mislim da sam juce, u pokusaju da nadjem time card za LOTRO, video u platou, uredno, WH-online na ponudi :D. Cak sam razmisljao jedno celih 5 piko-sekundi :D da kupim, ali sam na kraju odlucio da se uzmem u kostac sa nasom papiro-logijom i birokrato-logijom :D, kako bih mogao da uplatim LOTRO.

To na sajtu je, najverovatnije, neki torrent link, ili nesto slicno (programcic koji ce samo da pokrene skidanje - a koliko imas da skidas, to ces znati posle toga). Uvek skidaj full verzije. Za uplacivanje ti treba ili master karta (koju mozes dobiti u postanskoj stedionici, ako imas kod njih tekuci racun, i ako imaju plastiku da ti izliju karticu 8O (dada, meni se desilo da nije bilo)), ili visa virtuon (koju mozes izvaditi skoro bilo gde, a u raifajzenu znam sigurno da moze (doduse onda moras da se prekrstis da li ce svi billing sistemi da shvate tu karticu, posto si ti vlasnik, a raifajzen srbija je izdala karticu, ali nije bas ona, nego to ide preko raifajzen nemacke, ali ni ona nije vlasnik, nego....... elem, dobri billing sistemi bi trebali da razumeju sve)), ili paypal (koji, na nasu opstu radost, ne mozemo da imamo, jer ne da Cika Drinkic - pobogu, kako ce on onda uzimati svojih 8356% poreza), ili ako postoje time kartice (sto u Srbiji izgleda da jedino postoji za WoW :evil: :evil: :evil: ).

edit: ah da, time kartica ti je ovako: ti das X dinara, i dobijes neku karticu na kojoj pisu neki brojevi i slova. Onda odes na sajt, ulogujes se na svoj account, tamo uneses svoju time card i dobije (kod vecine igara) 60 dana igranja.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

Potrazio sam opet sajtu i ne mogu da nadjem odakle se skida igra.
Jel moze neko da okaci link?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer online

Post by joggy »

americki:
http://www.warhammeronline.com/trial/in ... 6BRD-TRPTI

evropski:
http://www.war-europe.com/#/trialclient/?lang=en

to su ti trial-i. I jedan i drugi skinu klijenta koji je nekolik0 megabajta, a onda se taj klijent startuje i krene pravi download koji je oko 1gb za trial.

Onda na sajtu odes u my accounts sekciju, pa upgrade uradis sa trial na normal, sto je na americkom neuporedivo bolje uradjeno, dok evropski stalno izbacuje neke greske. Tu i platis 14 evra ili dolara, i onda opet startujes klijenta, koji onda krene da skida nesto preko 4gb cele igre. I onda igras :)

Imas i opciju da uneses time karticu, ako je nadjes u prodaji, i onda automatski prelazis sa trial na normal. Takodje ako uopste ima da se nadju, kod nas postoje samo time kartice za evropske servere
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

Nasao sam u platou time kartice, za EU servere.
Ima li ko odavde da igra na EU serverima, ili su svi na americkim? Da znam da li da kupujem time kartu ili da se bakcem sa bankama i vadjenjem platne kartice...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Warhammer online

Post by Verterdegete »

orome pancevo wrote:Jedno pitanje.
Skinuo sam besplatni trial, ali mi igra koci cesto, narocito kada je guzva na ekranu.
Imam dobru masinu(3 giga rama, dobru grafiku, dual core...),ali i dalje koci.
Jel moze da bude do interneta, da mi je slab protok, ili do triala, a da nije tako sa normalnom igrom?

Edit- Da li na trialu postoje odvojeno EU i USA serveri? Vidim da ih ima 4 ali ne znam ciji su?

Nema to veze sa tvojim kompjuterom. Stvar je u tome sto sama igra ne moze da podrzi toliko igraca u isto vreme. Probaj da je igras kasno u noc kad nema ljudi (2-3 AM). Ici ce ti kao WoW. Najveci problem WARa je to sto mu je sadrzaj pravljen za masovni pvp (nekoliko stotina ljudi u zoni), a sam endzin to ne moze da podnese.

Veliki lag ces imati u T1 i T4. U T2 i T3 i nema nekih velikih problema posto u njima i nema puno ljudi.
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

Moguce da si u pravu, ali od kako sam smanjio sa high quality na (nesto)manju rez, igra ide bez problema. U T1 i T2 barem...

Elem, za one koji su odustali zbog manjka ljudi na serverima.
Igram na evropskom serveru, Karak-Azgal
T1 krcat(normalno)
T2 videh od prilike 100 igraca do sada, ali destro uzasno dominira, ima ih oko 3 na prema 1 u odnosu na order.
T3 nem pojma, nisam video.
T4 jednom sam greskom odleteo sa flight masterom u zonu pre aldorfa (mislim da se zove reikvild ili tako nesto). Tu gde sam sleteo, je bilo ,sigurno, vise od 200 ljudi, svi lvl 40. Nisam razgledao, posto sam pao ko sa drveta, i odmah sam sturno nazad, ali barem znam da je T4 odlicno popunjen i da ima ljudi.
Eto, ako se ko pojavi na na Karak-Azgalu, neka me potrazi, Orodret(mamu im zauzeto je Orome :( ), wight lion.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Warhammer online

Post by Verterdegete »

Ti si jedan od retkih koji se ne zale na ovo. Puno srece (i zivaca) sa Orderom na Azgalu. Trebace ti. Puno...
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

orome pancevo wrote:T2 videh od prilike 100 igraca do sada, ali destro uzasno dominira, ima ih oko 3 na prema 1 u odnosu na order.
Ok, scratch that. Juce je bilo oko 10ak osvajanja i branjenja keepova + krcati scenariji non stop. U jednom trenutku je bilo 4 pune warbande za order na 4-5 destroa. Ludlo. :D
Verterdegete wrote:Ti si jedan od retkih koji se ne zale na ovo. Puno srece (i zivaca) sa Orderom na Azgalu. Trebace ti. Puno...
Pa sta znam, ima nas manje (vecinom vremena), ali i kada nas nadvladaju i ulete u keep, sturnemo na zadnja vrata, i dok se mlate sa bossom mi preuzmemo objektivem i tako u krug. I uvek imas opciju za scenarije.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer online

Post by joggy »

to sto si video je opsada altdorfa, i zato nisi odleteo tamo nego u reikwald. ince snage na t4 uopste nisu ujednacee. Mahom se svodi na to da se jedna strana namnozi na nekih 200+ ljudi, dok ovi drugi jedva skupe jednu warbandu, i onda jednostavno idu i brisu sve pred sobom, lrdovi u keepu padaju za 1 sec, i sve to nije zanimljivo zato sto jednostavno nemas osecaj nikakvog otpora
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
manson
Posts: 17
Joined: Wed May 12, 2010 10:16 am

Re: Warhammer online

Post by manson »

u WARu, bar meni dok sam igrao, su najzabavniji bili t2 i t3, uvek je akcija, a nema toliko ljudi da samo idete i gazite sve pred sobom. pa napad ili odbrana zamka znaju da budu izazavo i da potraju

t4 je bezveze

prvi put igrao negde januar-mart 2009, onda mi dosadilo pa prestao, posle reaktivirao nalog pa igrao mart-april 2010 :) da li se ista promenilo od tada?
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer online

Post by joggy »

Promenila se opsada samog altdorfa i inevitable city-ja, i to je sad zanimljivo, ali t4 rvr je i dalje dosadan.

Sad je aldorf i inv city instanca u koju ulaze po 2 warbande sa svake strane. Sastoji se prakticno iz 3 scenarija, gde posle svakog i jedna i druga strana dobijaju nagrade, naravno ona koja pobedi vise. Prvi deo se sastoji u tome da zauzmes objektiv (kojih ima 5) i onda sacekas npcja koji nosi dinamit kako bi razneo isti. To je za napadaca, a odbrambeni imju zadatak da to sprece.
Kad se to odradi, lord posalje svoje npc sampione koji imaju svoje zadatke i idu odredjenom putanju, a igraci ih prate. Usput nalete na sampione suprotnog tabora koga isto prate protivnicki igraci, i tu nastaje makljaza. Cilj je da pobijes sve suparnicke chapione pre nego sto stignu do tvog tabora i uniste ga. Kao napadac, cilj je da makar jedan champion stigne do tamo.

Onda sledi zadnja faza gde lord adebere 4 championa koji su se najvise istakli medju igracima (jednog tenka, jednog dps, jednog ranged dps i jednog healera) koji postaju veci i dobiju ogromne bonuse na sve statove. Onda i on krece i konacni obracun protiv suprotnog lorda. Zadatak ovih chapiona je da budu blizu lorda jer ako se odalje gube bonuse. Kada se sastanu lordovi cilj je da se prvo pobiju ta 4 championa jer pre toga ne mozes da napadnes lorda. Kada neko uspe u tome, onda sledi i konacni obracun sa lordom, i to je to.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

jedno pitanje.
Upravo je izvrsen transfer servera sa GOA na mytic...
Izgleda da vise nece biti pri paid kartica, a cuo sam od par nasih koji igraju da EA ima pogresnu listu zemalja(yu umesto srbije), i da necemo mi odavde moci da vrsimo predplatu ni platnim karticama.
Jel zna neko nesto o ovome? Meni je malo cudno da ako vec joggy i ko jos, igra na US serverima i placa karticom, da ostali ne mogu, a pritom su sad svi serveri na jednom mestu.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Warhammer online

Post by joggy »

Ja vise ne igram, ali dok jesam mogao sam da placam preko master karte. E sad, u americi jeste bio zastupnik EA, medjutim transakcije su isle preko mythic entertainmenta. EA shop za sada je nemoguce otvoriti iz nase zemlje (i mnogih drugih banana republika), posto ima neki kretenski script za auto odredjivanje zemlje, i onda upadnes u beskonacnu petlju, posto program ne zna koji sajt da otvori. Problem se ne moze resiti ni iskljucivanjem skripti u browseru.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
manson
Posts: 17
Joined: Wed May 12, 2010 10:16 am

Re: Warhammer online

Post by manson »

dali su 14 dana free svima, cak i neaktivnim accountima, bas sada patcujem igru da vidim sta je novo :)
skoro 10gb patch :)
manson
Posts: 17
Joined: Wed May 12, 2010 10:16 am

Re: Warhammer online

Post by manson »

igram vec par dana...
end game (t4) je bezveze i dalje, nema poentu, nema rizika...
i uglavnom je i dalje zergovanje
:)
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Warhammer online

Post by Verterdegete »

Ladno ce podici RR80 na RR100. :roll: Kao da razlika izmedju onih koji tek ulaze u T4 i onih sa RR80 nije bila dovoljna...
Image
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

Treba mi mala pomoc.
Elem, resih da reaktiviram account. Obidjem sve prodavnice po bgu koje su ranije prodavale pripaid kartice, vise ih nemaju, i izgleda da ih nece ni dobijati.
Prvo pitanje. Vise ne postoje odvojeni serveri, sve je na jednom mestu. Predplata se vrsi preko mythic entertainment account manager. Odem tamo, izaberem opciju plati carticom, ali sve ponudjene opcije su u dolarima.
Da li to ima neke veze, ako su na kartici evri? Da li ce prihvatiti x evra kao x dolara ili kako?
Drugo pitanje. Videh da je izasao novi pack, koji se kupuje preko interneta, sa ea storea. Da li i dalje mi ne mozemo da kupujemo tamo?
Na WH online sajtu, postoji link koji te baci na ea store. Prva opcija je da odaberes zamlju iz koje si, ili okolinu(nema puno zemalja). Da li moze da prodje kupovina, ako izaberem madjarsku kao najblizu npr?
Trece pitanje. Visa internet vojvodjanske banke. Trebalo bi da je ista samo malo bolja od virtuon, prema onome sto sam procitao na netu. Zna neko nesto o tome, koje su kartice najbolje.
Hvala unapred.
Edit.
Posto u account menageru ne postoji opcija Srbija vec YU, da li moze biti problema sa uplatom preko kartice ako nije bilo problema preko pripaid karti?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
d00m1n80r
Posts: 193
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:20 pm
Location: Bg

Re: Warhammer online

Post by d00m1n80r »

Uzmi visu za internet koju daje intesa. Ne kosta nista, sacekas 10 dana da ti je izdaju a prolazi kroz placanja (i pretplata i pack). Inace nemoj da kupujes pack ako ti likovi nisu rr65+ jer ce ti se renown usporiti (zato sto je mythic fail i taj scaling koje se povecava sa levelom u stvari smanjuje gain na manjim levelima).
Takodje je nebitno u kojoj valuti su ti pare na kartici kojom placas, samo racunaj da ce banka to da pretvori u odgovarajucu valutu po nekom svom kursu, pa nije lose da uplatis dolar ili tako nesto vise.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Warhammer online

Post by orome pancevo »

E hvala puno bratac.
Likovi su mi jedan, i on je oko rr 70 mislim, tako da nije problem :) .
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Warhammer online

Post by Verterdegete »

orome pancevo wrote:Treba mi mala pomoc.
Elem, resih da reaktiviram account. Obidjem sve prodavnice po bgu koje su ranije prodavale pripaid kartice, vise ih nemaju, i izgleda da ih nece ni dobijati.
Prvo pitanje. Vise ne postoje odvojeni serveri, sve je na jednom mestu. Predplata se vrsi preko mythic entertainment account manager. Odem tamo, izaberem opciju plati carticom, ali sve ponudjene opcije su u dolarima.
Da li to ima neke veze, ako su na kartici evri? Da li ce prihvatiti x evra kao x dolara ili kako?
Drugo pitanje. Videh da je izasao novi pack, koji se kupuje preko interneta, sa ea storea. Da li i dalje mi ne mozemo da kupujemo tamo?
Na WH online sajtu, postoji link koji te baci na ea store. Prva opcija je da odaberes zamlju iz koje si, ili okolinu(nema puno zemalja). Da li moze da prodje kupovina, ako izaberem madjarsku kao najblizu npr?
Trece pitanje. Visa internet vojvodjanske banke. Trebalo bi da je ista samo malo bolja od virtuon, prema onome sto sam procitao na netu. Zna neko nesto o tome, koje su kartice najbolje.
Hvala unapred.
Edit.
Posto u account menageru ne postoji opcija Srbija vec YU, da li moze biti problema sa uplatom preko kartice ako nije bilo problema preko pripaid karti?

Pise na GameS-ovom sajtu da imaju barem jednu pre paid karticu u jednoj od prodavnica.

http://www.game-s.rs/index.php?page=sho ... Itemid=178
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Warhammer online

Post by Verterdegete »

R.I.P


Istekla im licenca za Warhammer, u Decembru se gase serveri. Steta, jeste bila grbava igra, al sam je ipak igrao mesecima.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Warhammer online

Post by PeraNekron »

Hvala Bogu. Niti bolje fransize....niti goreg MMOa.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”