League of Legends

User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

League of Legends

Post by Stavrogin »

Ne znam dal ko od vas igra.
Zanimljiva nova igra od kreatora DOTA moda za Warcraft.
Potpuno free.


http://leagueoflegends.com/




recruitment link-ako je iko voljan da udruzimo snage :D
[spoiler]https://signup.leagueoflegends.com?ref=4b4ed8ef85bf9[/spoiler]
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: League of Legends

Post by Rat with a tool »

Dota zajednica je dosta reklamirala LoL, ali ono sto sledi je:
Dota>LoL

LoL je potpuni ripoff koji pritom izgleda dosta retardiranije od Dota. Ne znam, mozda jednom probam cisto onako, ali ne nalazim nista sto me privlaci igri.
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

Probaj Heroes of Newerth bolji je.
Mada je problem nabaviti key.

http://www.heroesofnewerth.com/
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: League of Legends

Post by Rat with a tool »

Meh, to je sve Dota samo u novom pakovanju.
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

Upravo tako. S tim sto je LoL kopija koja je losija od Dote a HoN kopija koja je bolja.
Bar po meni.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

Kako LoL moze da bude rippoff kada je likovi koji su napravili DoTu napravili i LoL-ne mozes plagirati sebe samog
http://en.wikipedia.org/wiki/League_of_Legends
+ LoL dodaje rpg elemente igri-citaj XP summoneru, skillove i novac za otkljucavanje heroja-zaista se vezes za nekog lika kojim igras.
+ uz sve to LoL je i dalje besplatan :D
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

Tako sto postoji mnogo ljudi koji su radili na Doti ne samo ti koji su LoL napravili.
Jesi probao HoN?
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: League of Legends

Post by shilja »

Zar tamo lepo ne pise da je guinso napravio Dota Allstars od dote. Samim tim, LoL je i dalje rippoff Dote :D
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

U got me there :D

@Lord-ne, nisam igrao heroes of neverth, od slicnih igara sam (pored dote i lola) samo bio igrao demigod.
kakav je tamo sistem-jel postoji xp isl, ili kao u doti-nista posle partije?
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

Kao u Doti je, i HoN je totalni ripoff, svi heroji su u sustini isti samo se drugacije zovu i izgledaju, kao i itemi.
Postoji doduse sistem koji prati koliko si killova, smrti, assistova imao, tako da imas KD ratio, imas rating koji zavisi
od toga koliko si partija pobedio/izgubio, ugradjen Voice Chat, hostovanje nezavisno od igraca sto znaci da ako
jednom igracu laguje nece svima lagovati, mnogo bolja grafika, mozes leaverima da zabranis da udju u partiju posto i to prati itd.
U svakom slucaju je po meni bolje od LoLa, jer mi LoL lici na razvodnjenu verziju Dote za klince.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: League of Legends

Post by milosh »

Pre nego sto se upustim u igranje par pitanja: jel podrzan samo online mode ili postoji mogucnost povezivanja u lanu i eventualnog single player igranja?
Image
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

LoL ima neki practice mod u kome mozes da igras protiv kompa ali mislim da ti je potrebno da budes online za to.
HoN nema AI, samo protiv drugih igraca i samo online.
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: League of Legends

Post by RatGod »

I HoN je stvarno VRHUNSKA igra ,evo cak je i ja pikam
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

Pa-i dalje ne mogu da nabavim kljuc, tako da, dzaba vam i da je bolja, nema leba da dajem pare za to... :?
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Re: League of Legends

Post by Lord »

Proveri pm :P
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: League of Legends

Post by Mladizmaj »

Igram vec neko vreme LOL i moram da priznam da mi se vise svidja i od dote i od Hon-a, realno imas toliko vise stvari na koje trebas da vodis racuna da je to totalno drugacija igra. Dok si u doti imao 2 aktivna skila i jedan pasivan + ultimate, ovde imas 3 aktivna skila + ultimate + 2 summoner spella koja totalno menjaju igru zavisno od toga koje si izabrao znaci 3vs6 (sta trazi veci skill igranja zakljucite sami). LOL je sporiji u levelovanju i od dote i od Hon-a tako da je zanimljiviji na lower levelima isto. + na sve sto sam rekao do sada je to da imas kao i 3 wow fazon skill drveta koja ti isto menjaju statistike a samim tim i taktiku. Itemi su originalni (nisu sve kopije dotinih ) i menjaju ih cesto iz pacha u pach.

Hon sam probao bio mi je jako meh. Losi modeli heroja, ako imas mali lag spike partija je otisla u kurac po tvoj team jer je sve dosta brze i nepreglednije. Iskreno krs igra ne razumem zasto ste se zagrejali za to toliko.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

ortak i ja smo skoro poceli lol ponovo na eu serveru-nema vise nerviranja oko lagova :D
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Re: League of Legends

Post by GoxY »

Meh

Ako hoces dotu (bas dotu sa minimalnim razlikama) u novom engine-u posebno napravljenom za to onda je HoN bolji izbor. Uvek bi pre igrao HoN nego dotu.

S druge strane LoL je evolucija tog koncepta sa herojima u tome sto ima nove elemente kao sto su talenti i rune (te samim tim i razliciti buildovi za iste heroje), potpuno drugi nacin definisanja heroja preko preko statova i jos gomilu gameplay unapredjenja kojih nema u HoN-u bas zato sto su se trudili da sto vernije remake-uju dotu (npr itemi i heroji su ogromnom vecinom identicni kao u doti).

Jedina stvar koja u kojoj se HoN i LoL daju posteno porediti je grafika gde je HoN znatno superiorniji, mada da budemo posteni kad sam prvi put seo za LoL znao sam u sta gledam dok mi je za HoN trebalo mnogo sati da se naviknem (grafika je divna ali brutalna po oci zbog kombinacije tamnih boja i kontrasta pa je tesko orijentisati se i shvatiti sta se uopste dogadja oko tebe dok se dobro ne naviknes). Tako da se moze reci da je HoN izgleda mnogo bolje ali je LoL znatno pregledniji, tj grafika sluzi igrivosti.
[center]Image[/center]
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

@mladizmaj-koji nick-na eu serveru, pretpostavljam?
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: League of Legends

Post by Mladizmaj »

Stavrogin wrote:@mladizmaj-koji nick-na eu serveru, pretpostavljam?
pa nick mi je marvinthemartian ali u poslednje vreme bas i nemam preterano vremena.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: League of Legends

Post by mladjano bugarce »

Da li neko aktivno igra LoL na american serveru?
ImageImage
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: League of Legends

Post by RatGod »

Probaj Heroes of Newerth ekstra je.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: League of Legends

Post by mladjano bugarce »

probao sam, nepregledna mi je grafika lol ima dosta deciju ali me manje cimaju oci
ImageImage
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

Onda lepo kreiraj LoL-EU nalog, kao sto smo svi mi, da se ne cimas sa latencyjem. :D
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: League of Legends

Post by Stavrogin »

http://www.lolsrbija.iz.rs/
domaci lol forum-ako vam fale igraci za tim isl
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: League of Legends

Post by teclis »

ako neko zeli da se igra na westu, nick mi je: nirdala. Igram tenka/support i ap nukere

30lvl sam i 250 pobeda iza sebe sve blind pick dodushe
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: League of Legends

Post by igor »

Add sam te, muuhra nick
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: League of Legends

Post by DeathJester »

Haha, kad procitam samo unazad koliko su na ovoj temi hvalili Dotu i HoN... i onda se nasmejem posto te dve igre zajedno nemaju ni10 % igraca koje ima LoL :-D
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: League of Legends

Post by shilja »

To ti je isto ko sto ljudi mogu da pricaju koliko je koji MMO dobar i odlicno uradjen, ali WOW i dalje ima beskonacno korisnika koji placaju igranje, a oni zajedno ni besplatno to ne mogu da postignu.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: League of Legends

Post by Verterdegete »

Jebo me otac i kad sam uzeo ovo da igram. Opasno se navukoh...
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: League of Legends

Post by milosh »

Poceo sam i ja da igram ovo cudo. Ne smeta mi sto je totalno preslikana DOTA jer ni nju nisam odavno igrao :) Do sada odigrah desetak partija, sve blind pick, mislim da sam 3 izgubio (od toga 2 puta nas je napustio igrac na pocetku). Izgleda mi zanimljivo, samo moram jos malo da provalim kako sve funkcionise. Jedno pitanje za iskusnije igrace: ako hocu da otkljucam nekog heroja za stalno, provalio sam da imaju neka dva kriterijuma ali ne provaljujem da li postoji mogucnost da se dobiju poeni za te kriterijume (koje uzgred budi receno ne provaljujem sta su :) ) ili moraju da se kupuju za prave pare :D

edit: Provalih kako se kupuju heroji, tj kupih jednog jeftinog :D Samo me interesuje kako se dobijaju oni poeni za koje mogu da se kupe? Tj na koji nacin dobijam riot a na koji influence poene?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: League of Legends

Post by Dzon Vejn »

Jedne dobijas samo kesom. I dobijes nesto sitno (tipa 400 tih poena) na valjda 8. ili 12. nivou. Za to sto dobijes mozes da kupis samo jednog najjeftinijeg karaktera.

Druge dobijas igranjem. Prva pobeda u 24h ti daje bonus 150 poena. U proseku za pobedu dobijes oko 100, za izgubljenu oko 50 poena. Sto vise igras u toku 24h, to manje dobijas tih poena, u oba slucaja. Znaci trebas da pobedis tipa 2-3 partije u toku 1 dana da bi otkljucao one neke najjeftinije karaktere od 450 poena.

Moj ti je savet da isprobavas one besplatne likove (rotiraju se na svakih nedelju dana), dok ne vidis sta ti lezi za igranje. I nemoj kupovati likove koji se obicno banuju u ranked partijama (darius, blitzcrank, karthus, ammumu, singed, itd.)

Videces da se prilicno razlikuje od dote ;). Pre svega - nema onog cekanja od 20 minuta da nadjes matchup (nocu i preko 40 minuta), da bi u prvih 2 minuta 2/5 igraca izaslo iz partije uz ragequit (naravno, onda te ceka daljih X minuta uparivanja). Ovde imas mali milion nacina za reportovanje kojecega, tako da su ljudi generalno normalniji. Cak imaju u hintovima podatak da se 78% igraca unormali posle prve kazne.

I mislim da nije toliko izrazeno "ovaj karakter je jednostavno matematicki najbolji" koliko je izrazeno u doti (gde je drow jednostavno toliko mnogo bolji od svih ostalih da nema smisla da ga nemas u timu). Meni je bila, i i dalje jeste, najvise problematicna grafika koja je blago receno uzasno ruzna. Ako mozes da predjes preko toga, sve ostalo je generalno bolje nego u doti. Kupovina itema i nacin razvijanja takodje.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: League of Legends

Post by milosh »

Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Za sada sam kupio jednog jeftinog karaktera za support jer cu nedeljno verovatno da odigram 5-10 partija pa me mrzi da provaljujem i citam sta koji besplatni heroj za tu nedelju radi. Ovako cu malo da se igram sa jednim herojem kada mi dosadi preci cu na neke nasumicne i tako u krug. Drago mi je da mogu da se dobiju poeni za otkljucavanje heroja i kroz igru a ne samo za kesh.
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: League of Legends

Post by shilja »

LoL nije preslikana dota, nemoj da te predju. Cilj LoL-a je da dodjes do 30-og nivoa (bar je tako bilo pre pola godine), nadjes odredjene heroje koji ti odgovaraju i modifikujes ih runama i preko skill tree-ja tako da dobijes ono sto zelis. Vidi da sto vise stvari kupujes preko onih poena koje dobijas igranjem posto one druge mozes samo da kupis za pare. Kada dodjes do 20-og nivoa moci ces da kupis treci nivo runa. Njih mozes i da napravis od nizih nivoa, ali to je neisplativo jer treba da te potrefi da dobijes runu koja bi ti odgovarala.
Dok kod dote tvoj nivo i nema neki specijalni znacaj, velika je razlika izmedju 1 i 29-og nivoa, da ne pricam 30-og. I ako ti igra dodeli nekog koji je 5-6 nivoa veci nego ostali to se moze dosta osetiti tokom igre. Ne samo po tome da li zna da igra ili ne, vec i koliko treba da ga ubijete i koliko brzo on ubija. To je onaj problem zbog kojeg neigram LOL. Jer ne vredi igrati 5v5 sa drustvom ako se ne kupi vise heroja i dodje do 30-og nivoa.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: League of Legends

Post by Verterdegete »

Ne bih ulazio u razlike u gejmpleju posto se u to ne razumem dovoljno, ali sto se kvaliteta medjuljudskih odnosa tice, Dota je blago receno neigriva.

Ingame nick mi je Wertrand, pa me adujte.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: League of Legends

Post by teclis »

Blind Pick je sto bi se reklo, potpuno gubljenje vremena... Mogucnost da ti neki debil uleti u tim (ili nedajboze AFK) je prilicno velika. Tako da je moj savet da na prvim nivoima do 20. nivoa igras samo one heroje ubice koji mogu i da pushuju i da ubijaju - dakle yi, onaj ko iz assasins creed, xin zao, tryndamere. I nikako ne kupuj rune do tier3 runa. Kad krene tier3 (20. ili 21. nivo?) onda pocni da kupujes rune narocito ako si bash nasao sa kojim herojem da igras.

Od ostalih saveta nauci da lasthitujesh, narocito da lasthitujesh pred svojom kulicom (kad neprijatelj nonstop pushuje). Koristi pingove da pingujesh kad znas da neki heroj se krece tom putanjom. Wardovi su obavezni, to ti je josh jedno pravilo kad god si skupio item i imas para ostalih kupi ward. UVEK!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: League of Legends

Post by Verterdegete »

A ako ne kupujes wardove i neko te izgankuje, samo okrivi Supporta.

A ako si support, samo ih kuliraj. Ko ih jebe, nisi ti jedini dezuran za wardove.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: League of Legends

Post by Dzon Vejn »

Ne slusaj ove sto ne igraju sa Teemo-om :D. Wardovi su cist visak, imas pecurke :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: League of Legends

Post by Histericni Istoricar »

Umri Teemo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: League of Legends

Post by shilja »

Verterdegete wrote:Ne bih ulazio u razlike u gejmpleju posto se u to ne razumem dovoljno, ali sto se kvaliteta medjuljudskih odnosa tice, Dota je blago receno neigriva.

Ingame nick mi je Wertrand, pa me adujte.
Nisam igrao dugo LOL, ali od mojih ranijih secanja nekako cesce sam imao leavere na LOL-u nego na doti. Uvek imas prozivanja "Nub, idi igraj dotu (lol)" sa obe strane. Ali mislim da je manje hejta na LOL-u nego u doti. Ali i u doti ti nailazis na partije u kojima mozes da recomandujes sve igrace, kao i one u kojima bi sve reportovo. Mada je mnogo cesce ovo drugo.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
Post Reply

Return to “Kompjuterske igre: Zato što je napolju strašno i sunce prejako sija”