Pay Pal

Svi oglasi ovde, menjaža, prodaja figurice/frp/kartice, sve što vam padne na pamet. Bez preterivanja...

Moderator: žubor

User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Pay Pal

Post by hindza »

Nisam ja ni mislio da prebacujem dinare, ako postoji opcija za evre.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Bloodsucker »

Aman wrote:paypal obracunava 1 EUR ~ 120.xx dinara.

:evil:
Od kad to? Kad god sam placao PayPalom konvertovao mi je uvek u aktuelnom kursu...
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

Ne uzima paypal posto on ne naplacuje u dinarima, nego uzimaju banke. E sad koliko ko uzima to zavisi od banke do banke. Za Rajfajzen znam da uzima 1% za transakciju i 1% ako treba da konvertuje valutu u evro (dakle ako cena nije u evrima, onda je 2%).
Za druge banke ne znam
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Bloodsucker »

Ja sam u Intesi i konvertovano je sve bilo po trenutnom kursu...
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Pay Pal

Post by Barrel Dragon »

Drzava ne odlucuje kada ce korisnici paypala u Srbiji moci da primaju uplate vec Paypal licno. Znam jer sam korisnik paypala vec 10 godina u Hrvatskoj.
I ovde je sa uplatama krenulo relativno skoro, tacnije kada su se ispunili odredjeni uslovi kod paypala. Nisam siguran za datum ali mi se cini da je to pocelo od 2010. godine.
Ako nekog bas interesuje kako da digne lovu sa svog paypal racuna, postoji mogucnost iako u Srbiji to ne moze. Naime, imam ovde dugara koji drzi Lego prodavnicu na netu i u to vreme je skidao lovu sa paypala. Bas smo razgovarali o tome i rekao mi je da ima neka americka kompanija koja radi na proviziju. Tacnije ti sa svog paypal racuna uplatis svu lovu koja ti je pristigla na isti toj kompaniji, oni uzmu proviziju (cini mi se da se radilo o 4%, ali nisam siguran), a oni onda uplate na tvoj tekuci u banci. Naravno tu su i gubici prilikom konvertovanja valute.

Sto se tice kursa, takodje znam da je on nepovoljan za nas koji ne koristimo $ kao monetu. Cak je to problem i sa drzavama EU koje koriste €. Evo bas sam pre neki dan obavio placanje u Dansku i frajer mi je obracunao 2% paypal fees + 2% troska konverzije u DKK. Obavestio me je i o tom trosku na mail.
Placanje paypalom se vrsi iskljucivo i jedino u domacoj valuti. Kad placate, videcete da je on prilikom potvrde slanja novca vec vama uracunao kurs dinara i cenu, ma u kojoj god valuti da je, vec je prebacio u dinare i od nasih banaka potrazuje samo dinare. Banke prilikom placanja paypalom ne menjaju valutu niti odredjuju kurs. Kurs dinara odredjuje jedino paypal i on je prilicno nepovoljan. Preporuka moja vam je da se trudite da sve plaćate u $ ukoliko imate mogucnos jer su $ najpovoljniji na paypalu. Ne bi smelo da ima razlike od banke do banke, jedino se mogu razlikovati u bankarskim naknadama. Za HR znam jer sam vec promenio 3 banke i isti je kurs uvek bio (dakle dosta veci od onog u banci ili cak u drzavi). Ja sam ovde u RBA i naknada je 6kn ili u dinarima 90, dok kod placanja racuna unutar drzave je 2kn sto i nije neka strasna razlika. paypal kurs je preveden u dinare veci za 5-6dinara od kursa narodne banke, sto je na velike iznose pri placanju, slozicete se dosta skupo, ali jos uvek povoljno i sigurnije u odnosu na placanja IBANom.
Image
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Bloodsucker »

Po x-ti put, placao sam paypalom 100 puta i uvek mi je racunao trenutni kurs...
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

ja se samo ne bih slozio sa tim da drzava ne odlucuje. Paypal jeste taj koji postavlja uslove, a na drzavi je da te uslove ispuni, odnosno od drzave se trazi da bude normalna a ne lopovska. Sto naravno ne odgovara lopovima koji kupuju istu tu robu a onda je bez carine svercuju ovamo i prodaju sa 100+% ugradjivanjem, jer su tako u mogucnosti.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Pay Pal

Post by Barrel Dragon »

Bloodsucker wrote:Po x-ti put, placao sam paypalom 100 puta i uvek mi je racunao trenutni kurs...
Ali koji kurs? Po zakonu bi trebalo da ti racuna srednji kurs Narodne banke. Ali paypal nikada nije taj kurs racunao, a niti bilo koje banke. On ima svoj kurs koji je u mom slucaju daleko veci od prodajnog kursa u banci. Sto je naravno prilicno nepovoljno.

joggy: Sam si u svom postu dao objasnjenje. Ko postavlja uslove taj normalno i odlucuje. Sad, da li je i drzavi u interesu da ima paypal, to je vec druga tema. Obzirom da smo mi prvaci u nazadovanju nije ni cudo sto se sve sporo i bezinteresno krece.
Image
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Bloodsucker »

Cini mi se da je srednji. I da nije razlika je mizerija tipa 1 dinar po evru, mislim da cu preziveti.
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Pay Pal

Post by Megabaja »

E ljudi da ne bi zamarali ostale pricama o komplikovanoj proceduri, te lopovskoj drzavi, sto svi ionako znamo... jel bi mogao neko da napise ukratko rekapitulaciju stanja sa paypalom? Znaci sta je potrebno imati od dokumenata, racuna, itd... i kako ide registracija na samom sajtu u vezi otvaranja naloga.

Unapred zahvalan,
Megabaja
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Pay Pal

Post by joca☻ »

jel bi mogao neko da napise ukratko rekapitulaciju stanja sa paypalom? Znaci sta je potrebno imati od dokumenata, racuna, itd... i kako ide registracija na samom sajtu u vezi otvaranja naloga

+1
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Pay Pal

Post by DeathJester »

Visa Internet kartica banca intese nju vadis sa licnom kartom i ne moras primati platu u toj banci. Kad je dobijes uplatis pet evra na nju i odes na pay pal. Tamo se registrujes sa svojim pravim podacima ( nemoj zajebati adresu i slicno ) i onda ti pay pal trazi karticu da skine sa nje evro i po zbog verifikacije. Kad to ukucas onda odes do banke da ti oni daju izvod u kome pise da ti je naplaceno 1,5 evra i na tom izvodu imas kod u naznaci transakcije koji onda kucas na pay pal nalogu i onda ti je nalog potvrdjen i mozes kupovati preko njega. Nista komplikovano.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Pay Pal

Post by Joske »

DeathJester wrote:Kad to ukucas onda odes do banke da ti oni daju izvod u kome pise da ti je naplaceno 1,5 evra i na tom izvodu imas kod u naznaci transakcije koji onda kucas na pay pal nalogu i onda ti je nalog potvrdjen i mozes kupovati preko njega. Nista komplikovano.
Ne moraš ni da ideš do banke postoji intesin online servis gde možeš da vidiš kod transakcije, tako da kad izvadiš karticu sve ostalo obavlješ iz udobnosti svoga doma :)
Locked

Return to “Flea Market”