Pay Pal

Svi oglasi ovde, menjaža, prodaja figurice/frp/kartice, sve što vam padne na pamet. Bez preterivanja...

Moderator: žubor

User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Pay Pal

Post by prokleti zabagovani forum »

Da li mozda neko zna zasto mi ebay/pay pal izbacuje ovaj eror kada kliknem na poslednje YES koje je na pp sajtu:

Sorry, we were unable to process your request.
Please try again. You may need to retry your checkout.
Ovo znaci rat!
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Pay Pal

Post by stefaz »

Ja sam imao isti problem.
Pokusavao ovako i onako, na kraju procaskao sa podrskom ali ni oni nisu znali kako da rese problem.
Dali su mi adresu pa sam platio direktno sa pejpala. Sutradan su mi poslali porucenu stvar. :D
Na ibeju samo stavis da je placeno, da ne popio penal.
Citajuci po netu, izgleda da je to prilicno cesta stvar.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Pay Pal

Post by Barrel Dragon »

Hrvatska ne znam u kojoj je fazi ali ja prodao acc od neke igre i uredno podigao lovu.
Cak sam se iznenadio prilicno jeftinom naknadom banke.
Prodao za 200€ uzeli mi 20€ svi lesinari zajedno (paypal i banka). Samo je fora u HR to sto ovde 3-4 banke daju mogucnost placanja preko paypala.
Ja sam licno u RBA ali oni nemaju niti mogucnost da se plati preko paypala, pa sam otvorio tekuci racun u Societe Generale (splitska banka) i preko njega mogu jedino da placam, dok jedina banka u HR koja moze da prima uplate jer ima ugovor sa paypalom je ovde PBZ ili ti Intesa bank. Tako da sam zbog ovog podizanja morao da promenim banku i karticu novu da registrujem na paypalu.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

evo samo da napisem resenje mojeg problema. Naime javio se kad sam pokusao da unesem visa electron platnu katricu na kojoj (kako sam kasnije saznao) nije dozvoljeno naplacivanje u stranoj valuti :roll: . Paypal mi je blokirao racun, i trazio da zavrsim sa procedurom koja nije moguca. Jedva sam uspeo da nadjem neki mail, koji naravno nije bio taj (nije njihova nadleznost, zvuci poznato), medjutim taj mi je dao pravi link ka mejlu onih sto jesu nadlezni. Jos jedno pismo, i malo vise od 24 sata cekanja (iako pise da odgovaraju u roku od 24h), i dobio sam nazad pismo gde i pise da su videli u cemu je problem, i posto nema drugih nejasnoca, vratili su mi racun na normalu.

Eto, malo cimanja, ali je sve reseno na kraju. Naravoucenije, ne unosite kartice za koje niste apsolutno sigurni da ce biti prihacene i da imaju dovoljno para (1.5 EUR) da prodje proces verifikacije.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

na drugu temu, koliko sam shvatio, ne mozemo da prebacimo sredstva na paypal racun?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Pay Pal

Post by Aman »

joggy wrote:evo samo da napisem resenje mojeg problema. Naime javio se kad sam pokusao da unesem visa electron platnu katricu na kojoj (kako sam kasnije saznao) nije dozvoljeno naplacivanje u stranoj valuti :roll: . Paypal mi je blokirao racun, i trazio da zavrsim sa procedurom koja nije moguca. Jedva sam uspeo da nadjem neki mail, koji naravno nije bio taj (nije njihova nadleznost, zvuci poznato), medjutim taj mi je dao pravi link ka mejlu onih sto jesu nadlezni. Jos jedno pismo, i malo vise od 24 sata cekanja (iako pise da odgovaraju u roku od 24h), i dobio sam nazad pismo gde i pise da su videli u cemu je problem, i posto nema drugih nejasnoca, vratili su mi racun na normalu.

Eto, malo cimanja, ali je sve reseno na kraju. Naravoucenije, ne unosite kartice za koje niste apsolutno sigurni da ce biti prihacene i da imaju dovoljno para (1.5 EUR) da prodje proces verifikacije.
a mogao si i da ih nazoves telefonom i resis sve u 5 min.
joggy wrote: na drugu temu, koliko sam shvatio, ne mozemo da prebacimo sredstva na paypal racun?
ne mozemo.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Pay Pal

Post by novot »

Da razjasnimo: nisam JA nishta vezivao za TR, nego sam chuo da je neko to uradio. E posle se ispostavilo da je taj tekuci u stvari kartica, koja je vezana i za tekuci rachun. Dakle, kao shto si dobio obaveshtenje Alfa, ta opcija josh ovde nije moguca.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

Samo da znate...bilo sta da porucite online, nevezano da li placate carinu ili ne, PLATICETE PDV u iznosu od 8% ili 20%.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Pay Pal

Post by lord warrior »

Od kada to? Posto poslednjih nedelja (meseci zapravo) sam porucivao veliku kolicinu stvari (sa dealextreme-a doduse), a da nisam ostavio ni dinar nasim lihvarima. Svi paketi (uglavnom posiljke manjih gabarita, do $30) su uredno stizali pravo kuci. Samo sam za veci paket iz Slovenije, vrednosti oko 35 eur platio lezarinu oko 200 din.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

Dopis je poslat svim carinarnicama odprilike dan nakon sto je PP zvanicno pusten kod nas a sam proces naplate PDV-a je krenuo pre nekoliko dana. Dosta ljudi je prijavilo da im je naplacivan PDV za pakete vrednosti u rasponu od 10$ pa navise.
Nema veze da li je gift, da li paket podleze carini ili ne, PDV otimaju na SVAKI paket!
Pre neki dan mi je stigao Arkham Horror i nista nisam platio a svaki cas ocekujem BSG i nadam se da ce neka dobra dusa da mi zvizne 8% umesto 20% za PDV i to pod predpostavkom da ce naci neku ok cenu na netu posto bookdepository ne stavlja racun u pakete.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Pay Pal

Post by Awakened »

Kad obracunavaju PDV? Kada se placa? Imas li taj dopis? Kako nisi platio PDV na Arkham ako je tako? PDV na board game-ove je 20%
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Pay Pal

Post by Mrzimsvee »

Carina na robu iz EU je 2%, PDV je 20% generalno, osim na knjige i to ako su dobro raspolozeni.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

Carinu na AH nisam platio jer je igra kostala 30-ak i kusur evra ( ne secam se tacno ) ali nije bilo racuna paketu koji mi je stigao. Na paketu je stajao pecat "oslobodjeno carine" ili tako nekako.
Kad paket stigne na carinu, izracunaju, zakace fiskalni i kad ti postar donese paket, placas na licu mesta.
Ako platis - nemas prava zalbe
Ako ne platis i hoces da se zalis, placas taksu sto im se uopste obracas, prilazes X papira, racuna, dokumenata, cekas X AEON-a na odgovor koji je u 100% slucajeva "Zao nam je, dzaba ste krecili" tj gubili vreme na prigovor jer smo mi sve i svja ovde i uvek smo u pravu i ne mozete da dokazete da nismo...i ne mozete nam nista...i mozemo da vam krademo pakete sto ne mozete da dokazete....jedino sto mozete je da nas mrzite.
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

http://www.dodaj.rs/?3D/P8/2EREkrbw/scanimage001.jpg
Placen pdv za ps3 igru od 19 evra

Link za carinski dopis
http://ge.tt/3cbqN3f/v/1
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Pay Pal

Post by Awakened »

Hvala za Dopis
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pay Pal

Post by Dzon Vejn »

Nisam ni sumnjao da ce lopovi naci neki nacin da te zajebu. Znaci sada samo od privatnih lica vredi uzimati nesto.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Pay Pal

Post by Awakened »

I to bez ikakvog racuna/traga o kupovini.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pay Pal

Post by Dzon Vejn »

Da, taj detalj mi je promakao... strasno.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

PDV se placa na SVAKI paket, imao racun ili ne, bio kupljen od fizickog ili pravnog lica. Bukvalno na SVAKI!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Hypodermic »

Iskreno preporucujem da procitate zakon o PDV-u. Jedva su cekali PayPal jer svaka paypal transakcija je dokaz da si nesto uvezao, a ne da ti je "poklon", i blam, evo ti pdv. A pod uvozom, hehe, najsladje: "sve sto predje granicu je uvoz".

Ono sto mene zanima je da li ce da ti lupe PDV i na usluge koje si platio paypalom, tipa usluge websajta, WoW/WoT tipa igara, ili kupovine digitalnih zapisa igara. Plasim se da hoce :/
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Pay Pal

Post by Awakened »

Vazi momci, vi najbolje znate...
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

da se lopovi uvek najlakse priviknu na promene to svi znamo. Ono sto je zanimljivo je da lopovcine u nasim radnjama toliko otimaju na ugradjivanju da bi pdv trebalo da bude nekih 200% pa da se ne isplati kupovati preko interneta. Sve u svemu treba znaci uzeti u obzir i tih 20% na svu muku, valjda zato sto smo mi nebeski narod pa su razdaljine velike. Ipak samo jako mali broj ljudi ima privilegiju da zivi u ovoj zemlji dembeliji.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Pay Pal

Post by Barrel Dragon »

Hypodermic wrote:Iskreno preporucujem da procitate zakon o PDV-u. Jedva su cekali PayPal jer svaka paypal transakcija je dokaz da si nesto uvezao, a ne da ti je "poklon", i blam, evo ti pdv. A pod uvozom, hehe, najsladje: "sve sto predje granicu je uvoz".

Ono sto mene zanima je da li ce da ti lupe PDV i na usluge koje si platio paypalom, tipa usluge websajta, WoW/WoT tipa igara, ili kupovine digitalnih zapisa igara. Plasim se da hoce :/

Ne bi smelo jer je usluga u ovom slucaju obavljena van zemlje te kao takva ne potpada oporezivanju po mestu izvršenja.
U članu 12 se pecizira mesto obavljanja usluga. Ako se server ili firma koja pruza usluge webhostinga ne nalaze u carinskoj zoni koja spada pod Srbiju, sto je u ovom slucaju, onda se ne moze ni oporezivati po nasem zakonu.
A sto se tice PDV-a nisam dobro razumeo vasu raspravu, ali dacu vam nekoliko naznaka.
Ne zalecite se na "poklon" posiljke. Pod poklonom se podrazumeva sva ne komercijalna roba do 70€. Sta u nasem slucaju znaci nekomercijalna?
To je rabljena ili korišćena roba. Ukoliko je roba koju ste kupili poslata kao gift, a pri tom se vidno nalazi u novom, "zapečaćenom" stanju, jasno je da se ne radi o poklonu vec o novoj robi i u tom slucaju ce vam lupiti pdv.
Recimo to se meni desava, doduse ima tu i dobre volje teta na carini, da mi posalju par paketa u kojima je bilo nove robe i korišćene, konkretno narucivao sam lego kockice kupljene na komad, te pakete mi nisu naplatili pdv, ali oni koji su bili setovi, novi, neotvarani, bez obzira na "gift" opalili su mi pdv.
Jos uvek pokusavam da otkrijem misteriju kako znaju cenu robe a nemaju racun uz posiljku. :)
Istina je da svaki put oporezuju tacan iznos robe, a nisu videli racun. :)
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pay Pal

Post by Hypodermic »

Slobodno ignorisi moj post koji si citirao, odvalio sam tako nevidjenu glupost a shvatio sam tek kada sam ponovo procitao svoj post danas.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Pay Pal

Post by DeathJester »

Moze li mi neko objasniti zasto dobijam ovaj error kad napravim PayPal account>
This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.
U pitanju je Visa Internet kartica Banca Intesa sa kojom sam do sada bez problema uplacivao Riot Points u LoL-u, kupovao igre na g2play, produzavao WoW pretplatu... I imam 25 evra na njoj koje sam danas uplatio. A ovi salterski sluzbenici u banci ni ne znaju sta je PayPal kad ih pitam za ovo, kao culi su za to ali o internet trgovanju pojma nemaju...
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Pay Pal

Post by Barrel Dragon »

To ti znaci da tvoja banka odbija mogucnost da ta kartica, koju je sama izdala, bude registrovana na paypalu.
Preciznije odbija da prihvati 4-cifreni kod od paypala koji on salje kao potvrdu banci.
Jednostavno moze da bude u pitanju da tvoja banka nema mogucnost placanja preko paypala ili da ne dozvoljava da ta vrsta kartica prolazi kod paypala.
Recimo ovde u HR moja maticna banka Raiffeissen ne dozvoljava uopse da bilo koja njena kartica bude registrovana na paypalu, pa sam se tako raspitao koje banke do odobravaju. Otvorio sam u drugoj banci tekuci na koji uplacujem novac kako mi ne bi skinuli "neki hakeri" sve pare, ponovo pokusao da registrujem sad drugu karticu na paypal i sve radi bez problema. Jos je dobro i to da na taj tekuci sam uplatim novca koliko mi treba i poplacam preko paypala, tako da mi nece biti zao oko neko provali unutra. Mada paypal ima savrseno osiguranje, al jbg, nikad se ne zna. Znaci radim nesto poput internet kartice :)
Image
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

Intesina Visa Internet kartica radi na PP. Masa ljudi je ima i vezali su je za PP.
Sto se tice naplate PDV-a, koliko sam video za ovih par dana, istorija se ponavlja. Najbitniji faktor je sreca.
Nekom lupe pdv, nekom ne. Simple as that.
Ja u ponedeljak ocekujem da mi stigne BSG sa BD-a i carinu sigurno ne placam a videcu da li ce me osuriti za pdv.
tourtel
Posts: 8
Joined: Sun Mar 31, 2013 2:25 pm

Re: Pay Pal

Post by tourtel »

Stigla Galactica.
800 i kusur dinara su mi oteli za pdv.
Lopovska drzava!
Fira je sto nekom lupe pdv nekom ne. Bas pratim sta ljudi pisu i desavaju se idiotske situacije da xovek na par pari carapa koje vrede 10$ plati pdv aneko ko je narucio tehniku vrednu preko sto evara, ne plati nista.
Lopovska drzava!
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Pay Pal

Post by novot »

Uopshte se ne radi samo o PDV-u nego i o carini. Ista osoba, vrlo chesto za slichnu, poruchenu robu biva a) potpuno neocarinjena, b) ocarinjena (naplacen carinski pregled + carina + PDV), c) maltretirana od strane carinika da mora da podnese neke papire, jer je zaboga 8 SLICHNIH (pazite, ne istih) artikala verovatno za dalju prodaju)... Dakle, vrlo proizvoljno, nesistematski i chesto potpuno neopravdano. No, s obzirom da svi cute i samo gundjaju po forumima i medju sobom, to se samo od sebe nikada nece promeniti.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Pay Pal

Post by Aman »

opet pisete gomilu gluposti.

evo malo pojasnjenja:

kupio sam volan za auto. platio sam ga 45 eur + 15 eur postarine = 66 eur. ebay racun je bio u kutiji. posiljka nije oznacena kao poklon.

uzeto iz carinskog zakona:
"oslobodjeni su od placanja uvoznih dazbina:
5) posiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode. (do 70 eur vrednosti)"

Posiljka je nekomercijalne prirode ako (moraju se ispuniti sva ti uslova):

1) se radi o povremenim posiljkama
2) se posiljka sastoji od robe namenjene iskljucivo za licnu upotrebu korisnika povlastice ili clanova njegove porodice, koja po svojoj prirodi i kolicini ne ukazuje da se radi o komercijalnoj posiljci,
3) ne postoji bilo kakva obaveza placanja primaoca posiljke

- ukoliko posiljka nema oznacenu vrednost i nema racun u kutiji, bicete pozvani da donesete dokaz odakle i zasto vam je posiljka poslata
- ukoliko je posiljka oznacena kao poklon i nema racun ubacen u kutiju u kojoj putuje, i napisano je na papiricu koji je zalepljen na kutiju da je posiljka vrednosti manje od 70eur, na posiljku nece biti obracunata carina (univerzalna carinska stopa 10%) i PDV 20%
- ukoliko je posiljka oznacena kao poklon a nema racun, a nije oznacena vrednost posiljke, ili cete biti pozvani da donesete dokaz o vrednosti ili ce se carina odrediti sac metodom (pogledom na najvisu vrednost koju pronadju na netu)
- ukoliko je posiljka oznacena kao poklon a ima racun od ebaya, amazona ili sl. na nju ce biti obracunata carina i pdv na iznos sa racuna.
- ukoliko posiljka nije oznacena kao poklon a ima racun izdat od nekog sajta na nju ce biti obracunata carina i pdv

dakle, da li moja posiljka ulazi u "ne podleze carini" - NE! i zato sam morao da platim 1774 din dodatnih.

sve situacije koje odudaraju od ovih pet mogucnosti su srecne okolnosti koje mogu i ne moraju se ponoviti i ne mogu se uzeti apriori.
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

evo stize i meni prva roba sa ebay-a

Ova u posti mi rece da je ocarinjeno (gde mi je odmah skocio pritisak), ali se ispostavilo da je bilo na pregledu, i posto je vrednost bila manja od 70 (i od 50) evra, nije naplacena carina, vec "samo" porez na dinkicevu vrednost od 20%. Ono sto bih NAGgggLASsssIjO je da je PDV obracunat samo na vrednost same robe, ne i na postarinu iako je na invoice-u sve bilo uredno navedeno po stavkama.

Ah da, i stavili su mi u sanduce listic predzadnji dan, tako da su globe valjda na vazduh i na lezarinu od poste bile jos oko 200din (roba je vredela $45 iliti oko 3800din)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Pay Pal

Post by Dzon Vejn »

Danas sam pricao sa kolegama koji su radili na salteru (jedan i kao postar), i vele da se to najverovatnije dogodilo zato sto u zgradi postoje 2 Nikolica, i da je najverovatnije papir bio kod "pogresnog" Nikolica, koji je ubacio nama u sanduce kada je primetio da nije za njega.

P.S.: Znas li ti koliko u nasoj firmi kosta vazduh? Skoro isto kao u vasoj imaginarno odrzavanje racuna... :D
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Pay Pal

Post by igor »

Dzon Vejn wrote:P.S.: Znas li ti koliko u nasoj firmi kosta vazduh? Skoro isto kao u vasoj imaginarno odrzavanje racuna... :D
Ahahahahahahha, care :applause: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

da, to je zato sto nisam stavio broj stana na ebay nalog misleci da ce da povuce adresu sa paypala (a sve zbog toga sto strani racuni obicno ne prihvataju brojeve tipa 55/15, i zbog toga sto onda adresa nije potpuno ista kao ona koja pise na samoj kartici), a kad sam primetio vec je bilo kasno. Tako da se zna, ebay adresa je ona koja ce pisati na posiljci :).
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Pay Pal

Post by rale89 »

Da li se josh nekome desilo da se naznachena drzhava na paypal nalogu sama od sebe promeni u Bosna i Hercegovina? Na kreaciji dva naloga sam chekirao Srbija i samo se promeni posle konfirmacije putem maila...
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Pay Pal

Post by hindza »

Kako je prošlo neko vreme od kako se pojavio PayPal kod nas, interesuje me kakvo je stanje stvari.
Da li cela priča uopšte radi, koje kartice primaju, koje banke primaju, ima li ima nekih posebnih stvari koje treba znati/na koje treba obratiti pažnju?
Znam da je bila priča da ne možemo da primamo pare, ali meni i onako treba samo da bih plaćao.
Hvala unapred na instrukcijama/savezima/pomoći. :)
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Pay Pal

Post by joggy »

cela prica radi vrlo lepo odkako je miskovic koji nije dao da se paypal sprovede pao u nemilost. Problem je sto je nivo za carinjenje 50 evra pa ljudi uglavnom (90%) narucuju robu upravo do te vrednosti, sto ce reci kinesko.
Na potpuno legalan nacin jos uvek ne mozemo da primamo pare, vrlo verovatno zbog toga sto drzava jos nije dokucila kako tacno da opljacka i taj deo bez da se evropa buni.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Pay Pal

Post by DeathJester »

Moje jedino iskustvo do sada je kad sam pre 2 meseca narucio Kingdom Death figuru na popustu za 12.5 dolara ( i jos toliko za postarinu, isuse ), likovi su na kutiji napisali vrednost posiljke 5 dolara i taj iznos su mi ocarinili. Inace, Intesa internet kartica radi posao bez problema za sada.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Pay Pal

Post by hindza »

Upoznat sam sa tom sečom ušiju na carini, ali to mi je ok jer ne planiram da naručujem za veće sume. Ako Intesa radi posao to mi baš paše. Hvala na informacijama, a akocjoš neko ima nešto da doda, neće škoditi.
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Re: Pay Pal

Post by Aman »

paypal obracunava 1 EUR ~ 120.xx dinara.

:evil:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
Locked

Return to “Flea Market”