Artiljerija i kecevi

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Artiljerija i kecevi

Post by Pendargon »

Evo jos jedne stvari koju smo radili pogresno.
page 119 wrote:
Yet in both cases [both perforating and zone artillery ed.] the rule on firing incidents is the same: if one gets a 1 when making an Aim test for a piece of artillery, then the projectile is NOT SHOT and the machine can no longer fire until the end of the round.
Znaci, ako bacis keca, nisi ni ispalio projektil, pa stoga ne mozes da pogodis ni onoga iza, niti da driftuje... jednostavno...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja sam znao da to vazi za Zone Artillery, nisam video da se odnosi i na Perforating.
Sada znam.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

da i ja sam to isto mislio... pa sam procitao pazljivo... Mislim da je ovo jedno deseto pravilo koje sam otkrio da smo pogresno igrali. Zovite me rulebreaker...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Vec te zovemo munchkin .... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da samo sto ovakvi slucajevi ne potpadaju pod tu kategoriju (Munckinizmi)- naime, svi su igrali nepravilno, sto znaci da su svi imali podjednake sanse da pogode, pod uslovom naravno, da su imali laku artiljeriju. Ekstenzivno tumacenje pogresno shvacenih pravila od strane jednog igraca- eto vam Duleta Ljige :lol: pardon, munckina 8) .
Sve u svemu, hvala Pendargonu sto je ukazao i na ovaj propust! Ipak je korisno citati pravila- ponekad :wink:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Starce, kaze se 'Liberalna primena pogresno shvacenih pravila'! 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Sumiranje

Post by jorgurt hlebozvak »

Dakle da zakljucimo: Huntsmen je bacio keca, znaci pucao je sebi u nogu.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Moze Muso i tako, a moze i 'vako- pukla mu struna na pogolemom luku :wink: No zezaj se ti samo, ti za sada nemas artiljeriju pa ti je lako! Stici ce za par meseci i tebi pojacanje (orkovski brontops sa samostrelom), pa ce onda da bude "nisam znao". Ali, zato postoji ova tema da te uvek podseti da ne manckinises :twisted:
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Orkovski samostrel

Post by jorgurt hlebozvak »

Orkovski samostrel ce verovatno kostati oko 60 poena (sada Brontops rider kosta 54), imace u najboljem slucaju Aim 3, bice zonska artiljerija ciji projektili skacu unaokolo i ubijaju orke, a posada ce imati karakteristike kisne gliste. Nesto tipa Att/Str - 3/5 Def/Res-3/5. Domet ce biti do 50 cm i to u najboljem slucaju. Najverovatnije oko 45 cm. Znaci bice potpuno beskoristan, tako da me nece interesovati.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle po tebi ce to biti zonske kisne gliste, ako sam dobro razumeo :lol: :lol: :lol: Mislim da nije tako, ali da sacekamo pravila za isti, pa da onda komentarisemo.
Locked

Return to “Confrontation”