Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Ludi_Mesar
Posts: 22
Joined: Tue May 24, 2011 11:41 pm

Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Ludi_Mesar »

Zbog izlaska novog izdanja Confrontation-a,počeli smo opet da igramo i entuzijazma nikad vise :mrgreen:.Prvi post ovog topic-a će biti 3 partije koje su odigrane juče,a bice i daljih postova kako se bude igralo :D.

Partija #1
Miša(Daikiniee) vs. Pavle(Dirtz)
Ova partija je trajala čitavih 2 minuta :roll: .Miša se predao u prvom potezu posle smrti Kurujai-a od strane zlih samostrelaca.

Partija #2
Rematch Miša vs. Pavle
Postavka:

Image
Image
Partija je počela dramatično,sa smrću Dasyatis klona već u prvom potezu.Uprkos velikom gubitku,Pavle se odlučuje da ipak nastavi partiju i pokuša da preokrene situaciju.U drugom potezu Daikiniee trpe dosta lakih rana od pucanja,ali dirtz i dalje izvlači deblji kraj.Iako velika zla buba mandigorn završava potez kritično ranjena od strane Keratis klona(pripomognut čudima dirtz popa Lejdi Klaudije :twisted: ),Keratis umire,a Arkeon Sanath-ov pokušaj juriša u Scarab Warrior-e se završava tragično(njegovom ranom smrću,bez prilike da nanese dovoljno štete).
Kraj drugog poteza:
Image

Treći i četvrti potez je odredio sudbinu Dirtz-a.Nadbrojčani i bez ključnih figura posustaju pod naletom pune "postave" daikiniee-a(do kraja partije nisu pretrpeli ni jedan gubitak,zahvaljujući regeneraciji i lečenju od strane carobnjaka i popova).

Image

Partija #3
Vlada(Cadwallon) vs Pavle
Za razliku od prethodne dve,treća partija je bila neizvesna do samog kraja.Postavka(izvinjavam se za los kvalitet prve slike :oops: ):

Image
Image

Već u prvom potezu počinje drama,gde opasni kadvalonski pucač(Carache the Bomblayer) zahvaljujući bullseye pravilu nanosi pogodak snage 19 na Arkeon Sanath-a.Lejdi Klaudija opet stupa na scenu i leči Arkeona nazad na punu snagu.Drugi potez je označen opštom tučom :twisted:.Dasyatis se bori protiv vodje kadvalonaca Sylarenn i Mercenary Ogre-a,dok se brojna milicija sukobljava sa pešadijom dirtz-a.Zli Fire Support Goblin iznova iznenadjuje i zahvaljujuci dobrim kockicama ubija Arkeon Sanatha iz jedne magije(Fiery Hot Cannonball).Kadvalonci su završili drugi u potez u mnogo boljoj poziciji,sa manje gubitaka,Ubijenim Arkeon Sanathom,Dasyatisom na kritičnoj rani i kontrolom situacije.

Image
Image

Treći potez potpuno menja stanje stvari.Lejdi Klaudija opet izvlači situaciju potpuni izlečenjem Dasyatisa(Čudo u pitanju je The Caress of Arh-Tolth).Keratis koji je pretrpeo kritičnu ranu od strane Khaurik gardiste uzvraća udarac i ubija Khaurika na mestu(double six :evil:).Obnovljeni Dasyatis divlja u borbi,ubijajući vodju Sylarenn i miliciju koja je pritrčala da pomogne.Kadvalonci su u boljoj situaciji na drugom frontu(milicija protiv pešadije),ali činilo se da se neće izvući zbog smrti Khaurika i Sylarenn.

Khaurik pre smrti:
Image
Milicija nadbrojčava dirtz pešadiju:
Image
Opšta tuča:
Image

U četvrtom potezu situacija se menja drastično.Kadvalonska milicija je počistila pešadiju dirtza i narpeduje ka samostrelcima.Deo milicije stiže do Lejdi Klaudije i ranjava je.Zahvaljujući konstantom lečenju Mercenary Ogre izdržava borbu sa Dasyatisom i oboje ostaju na kritičnoj rani.Gladijator je definitivno heroj poteza-iako kritično ranjen,on nanosi kritičnu ranu keratisu i poziva se na svoje specijalno pravilo i "dovršava" keratisa.
Image

Pobeda u discipline roll-u u petom potezu je bio ključni momenat partije.U slučaju da je dirtz pobedio,Lejdi bi izlečila Dasyatisa i time verovatno osigurala pobedu.Ali Kadvalonci pobeđuju i Fire Support Goblin opet opravdava svoju reputaciju ubijanjem Dasyatisa.Izlečeni Mercenary ogre i ostatak milicije napreduju ka preostalom dirtzu i Kadvalon pobeđuje.

Sa ovim i daljim postovima se nadamo da ćemo bar malo reanimirati zamrlu Confrontation scenu i ponovo pokrenuti interesovanje starih igrača,ali možda i novih koji nisu želeli da se oprobaju zbog "prestanka" igre u poslednjih par godina.Sa novim figuram i pravilima Confrontation ima ogromni potencijal da se vrati u velikom stilu i da zauzme svoje mesto kao najbolja skirmish igra koje svakako zaslužuje 8-)
Sword and Axe are crushing down
The earth now drinks their blood
The blade of death knows no mercy
Our spears impale their heads

Image
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Svaka cast momci,lep i iscrpan izvestaj :) Vidimo se uskoro :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Ko, jel' ja? »

Svaka cast, bas mi je drago da neko igra ovu igru. Samo napred i nadam se da ce biti jos riportova.
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dirz »

Bice sigurno jos battle riportova ,samo malo figure da se srede i da poguramo ljude da igraju :D
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by novot »

Svaka chast :applause: :applause: :applause: Da, samo da malo doterate figure i to je to! Vec vidim par ljudi koji ce vam se uskoro prikljuchiti :)
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dirz »

E pa evo jos jednog battle reporta ! Elem malo smo se igrali pa rekosmo da to podelimo sa vama :mrgreen:
Misa je predlozio da odigramo neke scenarije koje je on smislio, sto smo mi vrlo rado prihvatili :D
Prva bitka je bila izmedju mene i Mise (on je vodio Bran-o-kor orke, a ja Dirze).
Scenario je sledeci: Orkovi napadaju nedavno obnovljenu laboratoriju Dirza koja se nalazi na samoj granici pustinje Syharhalne i Bran-o-kor doline. U toj laboratoriji se uzgaja specijalno modifikovana Aberacija koja bi mogla da pomogne Dirzima da zauzdaju Orkove (koji su, ako se secate, najveci odbegli eksperiment Dirza). Orkovske staresine su odlucile da se to postrojenje napadne i klon unisti, pre nego sto ozivi. Orkovi imaju 5 poteza da uniste tank sa klonom. U 6. potezu Aberacija ozivljava i to je kraj borbe.
Image Orkovska postavka
Image Dirz postavka

Elem zbog omanjeg nesporazuma Misa je umislio da zidovi postoje izmedju kula (iako su postojali samo delovi istog) pa je forsirao upad kroz kapiju
Image

Bitka se od starta vrlo lose odvijala po mene i moje Dirze. Misu je prosto kocka htela, sto inace nije slucaj, a i sama cinjenica da mu je dat jedan potez pokretanja dok ja u tom istom potezu postavljam vojsku nije mi pomogla da zatvorim prolaz orkovima. Prvi moji koji su stigli do kapije bili su keratisi Image
Keratisi su se tu lepo isamarali sa daleko jacim Amocima, sto je podstaklo debatu o tome koliko su Keratisi prejaki za svojih minimalnih 26 (52 za obojicu) poena u odnosu na ~40 poena za Amoke (~80 za obojicu). Nazalost uz par magija i hilova orkovi uspevaju da ih nadjacaju. Krugovi se nizu, samaranje je sve jace i teze u borbu ulecu i Dezijatis i tigar Image ali ni oni ne mogu da odbace orkove. Tigar je skviknuo uz 2 udarca od strane Jackal warriora a Dezijatis je polako ali sigurno oglodan. Ipak uspeli su dovoljno dugo da zadrze Misu na kapiji i kada su se konacno probili ostao im je jos samo 1 potez da uniste tank :)
Imagemoment proboja
Image Arkeon Sanat brani tank
Ovde se i bitka zavrsava. Orkovi se krecu ceo potez i ne uspevaju da dostignu do tanka. Nekako mi se cini da je laboratorija bila malo manja da ja ne bih pobedio, ali sta je tu je :p

Sledecu bitku su odigrali Vlada (Ludi Mesar na forumu) i Misa. Takodje jedan Misin scenario. Orkovi brane artefakt u sred sume od Cadvalonske narodne milicije. Zaboravio sam zasto je taj artefakt po prici trebao Cadvaloncima, ali eto trebao im je :D
Moram reci iskreno da nikada nisam video da Misa baca ovakve kockice. Covek ,koji u bacanju 2d6 skoro uvek ima makar jednog keca, je sada bacao duple petice,sestice pa 5 i 6, 6 i 4... Ova bitka je trajala citava 2 poteza kada se sporazumno zavrsila :mrgreen: Misa je morao da ide, a Vladi je sasvim odgovaralo da se ne preda :D
Image Orkovska postava oko oltara sa artefaktom

Image Cadvalonski ogr

Image Milicija

Image Borbe na oltaru

Image

Image Gospodine, Vasa dokumenta, molim.

E a treca bitka je bila vrlo brutalna na opstu radost i veselje mene i Vlade :D Nikakav scenario, do poslednjeg coveka/klona/zveri!
Image Cadvaloni i njihov master mind :D

Moji ubogi Dirzi Image

Image *bop,klank,tras,zviz i ostale didaskalije*

Image jos malo mlacenja

Image I konacno ovde je u bitku uleteo Arkeon Sanat avatar of war! Pa ipak pre bilo kakvog udarca, Cadvalonski sampion puca na Arkeona iiiiiiiiiiiiiiiiiii Image za sve vas koji ne znate sta to znaci evo sledece slike Image
Dupla 6 je uvek zabavna, ali je i jedna od rektih stvari koja vas moze i iznervirati i naterati da se uhvatite za glavu :D
Image
Elem posle jos malo sibanja pobednik je odlucen i to je bio Vlada i njegov Cadvalon :)) Na sledecoj slici su svi oni koji su preziveli ovaj , vise nego zabavan, masakr!
Image

Nadam se da ste uzivali i da je battle report dobar :) Confront ce se igrati opet za 2 nedelje (a mozda i ranije?) pa tako zainteresovani neka krenu da sastavljaju figure ;)
Za sve one koji zele da pogledaju ceo album : http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 817&type=1
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by novot »

Vidim da ste se ludo zabavljali. Svaka chast na izveshtaju i fotkama :) Misha pochinje da me brine sa tim dobrim bacanjima :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Locked

Return to “Confrontation”