Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Yowza »

može li se znati mišljenje nekoć najbrojnije conf zajednice na balkanu o confrontation phoenix-u?
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dirz »

Yowza wrote:može li se znati mišljenje nekoć najbrojnije conf zajednice na balkanu o confrontation phoenix-u?
Pa, ja nisam nešto preterano pomno pratio, ALI ključna stvar je da će confront phoenix biti u suštini doterana 3.5 verzija. Nove figure su već krenule da izlaze (Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen: ) i to će verovatno biti ona stara igra koju igramo/ste nekada igrali :D
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Yowza »

Dirz wrote:
Yowza wrote:može li se znati mišljenje nekoć najbrojnije conf zajednice na balkanu o confrontation phoenix-u?
Pa, ja nisam nešto preterano pomno pratio, ALI ključna stvar je da će confront phoenix biti u suštini doterana 3.5 verzija. Nove figure su već krenule da izlaze (Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen: ) i to će verovatno biti ona stara igra koju igramo/ste nekada igrali :D
ma ja nisam igrao, zato i pitam, ali planiram započeti, kada se zaposlim, hvala na informaciji ;)
User avatar
Ludi_Mesar
Posts: 22
Joined: Tue May 24, 2011 11:41 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Ludi_Mesar »

Yowza wrote:
Dirz wrote:
Yowza wrote:može li se znati mišljenje nekoć najbrojnije conf zajednice na balkanu o confrontation phoenix-u?
Pa, ja nisam nešto preterano pomno pratio, ALI ključna stvar je da će confront phoenix biti u suštini doterana 3.5 verzija. Nove figure su već krenule da izlaze (Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen: ) i to će verovatno biti ona stara igra koju igramo/ste nekada igrali :D
ma ja nisam igrao, zato i pitam, ali planiram započeti, kada se zaposlim, hvala na informaciji ;)
Ako zelis da pocnes sa igranjem,najbolje je da sacekas jos neko vreme dok ne izadje phoenix.Kako su objasnili,vracaju se na poslednja dobra pravila confrontation-a odnosno 3.5.Njih ce da srede,poprave ono sto nije valjalo i dodaju nova koja smatraju da treba,a sve ce biti playtest-ovano iscrpno pre nego sto zvanicno izadje.Sa ovim informacijama koje imamo to je itekako ozbiljan projekat,odradice se vecina(ako ne i sve) figure koje su bile do sada(i sve koje nisu izdate) i takodje ce izaci nova hardcover knjiga na vise jezika.Za vise informacija o tome pogledaj topic na istom ovom podforumu:"Conf 3: zivot nakon elektroshoka".Kada se malo zahukta cela prica sa izlaskom i igra ponovo zazivi toplo preporucujem da se u istu upustis,neces zazaliti.Pozdrav :mrgreen:
Sword and Axe are crushing down
The earth now drinks their blood
The blade of death knows no mercy
Our spears impale their heads

Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by novot »

Dirz wrote:Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen:
... A ima i Hidru :whistle:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dr. Nick Riviera MD »

novot wrote:
Dirz wrote:Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen:
... A ima i Hidru :whistle:
Koja nikada nece biti odlivena :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by novot »

Dr. Nick Riviera MD wrote:
novot wrote:
Dirz wrote:Oliver se dočepao Dirz wyrma :mrgreen: :mrgreen:
... A ima i Hidru :whistle:
Koja nikada nece biti odlivena :D
Moje, moje i samo moje!!! :lol: :lol: :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Petar »

novot wrote:
Dr. Nick Riviera MD wrote:
Koja nikada nece biti odlivena :D
Moje, moje i samo moje!!! :lol: :lol: :lol:
Image

:lol: :lol: :lol:
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Battle Report 2012(pic heavy)

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Hahaha :lol: :lol: :lol:

Hisss precioussss :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by novot »

Kao shto ste primetili, podelio sam jednu temu na dve, poshto verujem da ce u ovoj (kao i onoj iz koje je proizashla :wink: ) imati o puno chemu da se raspravlja! Da nam opet zivi Konfront!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Za sada nema nekih ozbiljnijih informacija osim da ce distribuciju igre raditi Coolminiornot ali bez uzbune,Maelstrom je tu za Evropu pa smo spaseni od bezobrazno velikih postarina :)

Bice metalnih i rezinskih figura,plastika se ne spominje.Knjiga ce biti izdata na engleskom i francuskom,hardcover varijanta.Sve figure ce biti ponovo u prodaji i napomenuli su da ce cene biti slicne cenama drugih velikih proizvodjaca minijatura(ogradjuju se od Legacy-jevih cena).
Ceo stari kreativni tim iz Rakama je sada pod Coolmini-jevom zastavom tako da bi trebalo da kvalitet bude zagarantovan :)

Dodatne vesti stizu a zvanicno predstavljanje igre ce biti na GenCon Indiy-ju koji se odrzava sredinom avgusta
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dirz »

novot wrote:Kao shto ste primetili, podelio sam jednu temu na dve, poshto verujem da ce u ovoj (kao i onoj iz koje je proizashla :wink: ) imati o puno chemu da se raspravlja! Da nam opet zivi Konfront!
Dobra ideja sto se podele tice :D! :applause:
Inace, sto se samog Confront-Phoenixa tice mislim da ne moze da bude los, ako su mu stare statistike osnova i ako se ide na skirmish. Koliko se secam Confrot 4.0 je ubilo sto su obacili skirmish skalu i sto su dodali potpuno nove statove :/
Imaju dosta mesta za unapredjivanje, ubacivanje novih specijalnih pravila i preradu starih
Samo me brine potencijalno rebalansiranje starih statistika i da ne krenu kao GW sa cenama - ovo drugo bi me totalno razocaralo .
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

C:AoR (ili C4) su ubile vec ofarbane figure od mehke plastike. Stvarno je sramota da firma sa onakvih figura spadne na PPP smece.
S druge strane, ukoliko zadrze stil i duh Rackhama (mislim o figurama) nebih imao nista protiv da za figure placam "GW cijene".

*posao sam napisati da ionako imam sve sto mi treba ali sam onda shavtio da to nije istina bar sto se tice Conf figura. Behemoth-i i Cynwall-i cekaju... Ali, uvijek se mogu tjesiti da mi za Confrontation treba znatno manje figura nego za bilo koju verziju WH.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dzon Vejn »

atma wrote:Ali, uvijek se mogu tjesiti da mi za Confrontation treba znatno manje figura nego za bilo koju verziju WH.
Zato te skirmish firme, po pravilu, naplacuju jednog ciku isto koliko GW naplati box od npr. 5-20 modela.

Za skirmish sisteme ti treba isto para koliko i za GW sisteme, cak i za pocetak (primer - istina je da za nesto malo para mozes kupiti, npr. battlebox za warmachine, ali je isto tako istina da za isto toliko para mozes kupiti bataljon za WH, i isto igrati te "mini bitke").

Inace se apsolutno slazem da je GW presao sve granice sa cenama (mogao bih cak dodati i eticke granice). Ovaj novi trik sa ally armijama za 40k i da ne spominjem...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

Sve sto si rekao stoji osim jedne stvari: bolnickih troskova. Teoretski, bilo bi mnogo manje polomljenih ekstremiteta i rebara apogotovo probijenih bubnih opni kada bi zena vidjela 10ak novih figura za neku skirmish igru nego hrpu figura za WH. O:)
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Dzon Vejn wrote:
atma wrote:Ali, uvijek se mogu tjesiti da mi za Confrontation treba znatno manje figura nego za bilo koju verziju WH.
Zato te skirmish firme, po pravilu, naplacuju jednog ciku isto koliko GW naplati box od npr. 5-20 modela.

Za skirmish sisteme ti treba isto para koliko i za GW sisteme, cak i za pocetak (primer - istina je da za nesto malo para mozes kupiti, npr. battlebox za warmachine, ali je isto tako istina da za isto toliko para mozes kupiti bataljon za WH, i isto igrati te "mini bitke").

Inace se apsolutno slazem da je GW presao sve granice sa cenama (mogao bih cak dodati i eticke granice). Ovaj novi trik sa ally armijama za 40k i da ne spominjem...
Da su preterali to jesu,ne znam samo odakle da pocnem sa cenama.Ali kada samo pomislim na finecast onda dozivim nervni slom :) Nekako se mislim da Rakamov dizajn minijatura do sada niko nije nadmasio...

Atmin rezon u potpunosti razumem :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dirz »

I ja se slazem sa Atmom potpuno, u jednoj listi od 400 poena ne mozes vise od 20 modela da imas i nemas problema sa prostorom ili pravdanjem troskova nadleznom autoritetu :D (citaj zena/devojka)
Meni je inace oduvek bila bitnija igra i igranje od farbanja (naravno zapocinjanje skupljanja bas te rase/fakcije zavisi od toga koliko mi se modeli/prica svide), pa me samim tim najvise zanimaju cene, i ne bih mogao da podnesem one fore kao sto su smanjenje modela u blisteru, a da cena blistera ostaje ista ili da poraste.
Do sad se nisu proslavili jer, koliko sam shvatio, (a i dalje mislim da sam pogresno cuo) Oliver je platio Dirz wyrma 120$(?). Ali kao 'ajd limited edition je, a i to je leteca aberacija sa topom umesto jedne ruke (sto je dovoljan razlog sam po sebi) . U sustini ceka se avgust da vidimo pravila i tad cemo verovatno videti sta su uradili sa cenama.
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dzon Vejn »

Dr. Nick Riviera MD wrote:Nekako se mislim da Rakamov dizajn minijatura do sada niko nije nadmasio...
Meni licno (sto je, naravno, moj problem, jelte :D) se taj dizajn uopste nije dopao, sto je verovatno i glavni razlog zasto nikada nisam poceo da skupljam confrontation. Jednostavno, vecina modela mi je delovalo kao da boluje od rahitisa, ili koje druge bolesti koja krivi noge (cast izuzecima). Gledao sam bio, recimo, griffin armiju, i dok su neki modeli bili fenomenalni (recimo onaj cika sa velikim macem sto stoji na lobanji), drugi su bili... pa, rahiticni (neki templar modeli, skoro svi oni osnovni truperi, onda onaj presmesni celavac sa ogromnom puskom koji iz nepoznatih razloga stoji na prstima, onda oni sa maskama sto im krv curi niz mac koji podseca na katanu, itd.).

Stav za previse figura razumem :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Pa dobro moram da priznam da jesu zgresili sto se nekih figura tice :)

Dirz Wyrm je trebalo da bude izdat posle Aberacije Prime i da bude plastika kao sto je bila ta Aberacija.Naravno cena bi bila mnogo niza.Mene sada interesuje ovaj Flesh Golem :D

@Dirz nisi pogresno cuo,taj Wyrm kosta boga oca kada se zaracunaju shipment i carina :(
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Zekina banda »

Sve figure trenutno na raspolaganju (preko Cmona zovu se nesto nemam pojma kako) su od resina limitid edisn te su zato skupe ko djavo. Kad krene feniks figure ce biti metalne i u rangu ostalih igara - citaj blister sa jednom figurom od 7-10e, dve ili tri do 15e.
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Mad Scientist
Posts: 27
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:33 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Mad Scientist »

Intervju sa likom iz CMON-a. Nista bitno sto se vec ne zna ali rekoh da zalepim ovde, mozda nekog interesuje. Confrontation stvari pocinju od sedmog minuta.
http://www.youtube.com/watch?v=rPnk2potc3E
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by novot »

Ovo je bash novo. istina, nema govorkanja o pravilima, ali je definitivno potvrdjeno da je novi Confrontation baziran na 3.0 pravilima. Ono shto je za mene novina to je da oni krecu da rade stare figure od mastera, shto je uzasan posao... Verovatno ce im trebati puno da sve modele restauriraju i puste u proizvodnju u ispravnom stanju... Ostaje nada da ce figure raditi od nekog boljeg metala, poshto je Rackham-ov stvarno bacao u ochaj mnoge sakupljache i farbache :x

Dakle, chekamo Gencon za nastavak sage o Conf-u \:D/

Errr... ne znam shta se desilo, ali post na koji je ovaj komentar upucen, naprasno je nestao 8O Izvinjavam se Mad Scientist-u :oops: Ovo se desilo nakon shto sam obrisao jedan udvojeni post na samom kraju diskusije...
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Homer »

Evo da se i ja umesam.

1. Jako me raduje to sto ce Conf ponovo zivnuti.

2. Licno se slazem sa Doktorom i smatram da Rackhamov dizajn niko nije nadmasio.
Takodje, o ukusima ne treba raspravljati i osporavati licni stav ubice indijanaca.

3. Sto se tice price oko cena, smatram da moje prezime (ili ti ubica indijanaca) poprilicno gresi.
U vreme kad sam ja pocinjao sa celom pricom (pre od prilike 7 - 8 god.) kompletnu Conf bandu si mogao imati za 50 - 100 evra.
Ni jednu WH/40k armiju tada nisi mogao skupiti za te pare, a sada to tek nije moguce.


Pozdrav svima,
Dejan

PS: Nadam se da ce Conf cena ponovo zivnuti.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Zekina banda »

Ubica indijanaca je prevashodno mislio na Warmachine. 8-)
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dzon Vejn »

Istina, u cene za conf. nisam bas toliko upucen. Mada koliko se nesto prisecam, kada sam gledao grifine, nesto mi se cini da je cifra bila veca od 100 EUR (ali je sasvim moguce da gresim, davno je bilo).

WM ima dodatni problem (ne znam da li je toga bilo i u conf.) - na svakih par meseci izlaze novi modeli, koji su po pravilu skuplji od prethodnih, a koje nekako zelis da imas (opet, jer su po pravilu, drasticno jaci od onih prethodnih).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Homer »

Sto se tice WM problema, ja sam nekako uvek mislio da WM ima MTG politiku, donekle.

Na svu srecu Conf nikada nije imao taj problem.
Cesto se desavalo da nova figura i ne bude narocito kompetitvna, a kamoli uber.
Ono sto je teralo ljude da ganjaju nove figure je njihov dizajn.
Sto se cene tice, ona je uvek bila slicna za slicne modele, novi ili stari to nije bilo bitno.
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

Istina je ovo sto Homer kaze. Konkretno, posljednje figure koje su izasle za daikine su guardiani koje u 7-8 odigranih partija nikad nisam stavio na sto. Jednostavno za te pare ima dosta boljih stvari koje su izasle ranije.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by novot »

Mozda izbor Griffina i nije najbolji primer "jeftine" bande - njih ima oko 100 u modelima, ima dosta boksova, a nekako svi imaju tendenciju da skupe skoro svaki model iz omiljene im frakcije. Nije da su svi bitni, a neki su chak ruznjikavi, da ne kazem vrlo ruzni (uglavnom se odnosi na vecinu modela sa pochetka Rackham-ove karijere). Za igru je potrebno do 20 modela, i to mogu da izvedu samo frakcije koje imaju dosta jeftinih, a korisnih modela (goblini). Neki prosek je 12. to mu dodje 5-6 blistera. Sa ondashnjim cenama od 8-10e po singl karakteru, odnosno 10-12.5e blister sa trupama, moguce je bilo napraviti skoro svaku zeljenu listu za manje od 80e. Cene po blisterima se ne odnose na Wolfene i Devourer-e koji su kud i kamo veci modeli, ali ih je u startu u liste generalno ulazilo manje, pa ni njihova cena nije prelazila tih 80-90e za bilo koju igrivu (efikasnu) druzinu :) . Kao shto znamo NIKO se nikada nije zadrzao na samo jednoj listi (grupi figura) vec je to skoro uvek zavrshavalo sa "moram ih imati sve".
Druga stvar, od svih igracha Confronta, a nekako ih sve u Srbiji znam, (a znam i neke van nje) NIKO se nije zadrzao na skupljanju samo jedne bande... Mnogi su svoju igrachku karijeru zavrshili sa 4-5 razlichtih...
Kada skupimo sve ovde izlozene faktore, da, Confront vrlo lako dosegne cenu WH armije :wink:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
Dirz
Posts: 8
Joined: Sat May 12, 2012 7:53 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dirz »

novot wrote:Kada skupimo sve ovde izlozene faktore, da, Confront vrlo lako dosegne cenu WH armije :wink:
Kada skupimo sve faktore da, ali bitno je da standardnu bitku mozes da igras sa nekih 70-90e ^_^ sa warhammerom da bi igrao 1500pts mora da puknes dosta vise.
A naravno posle sledi kupovanje modela, raznovrsnost bandi,modela itd itd :mrgreen: :mrgreen:
We were told to hold the border
And that is what we did
Honored were our orders
In despite of our foe
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Yowza »

Dzon Vejn wrote:Istina, u cene za conf. nisam bas toliko upucen. Mada koliko se nesto prisecam, kada sam gledao grifine, nesto mi se cini da je cifra bila veca od 100 EUR (ali je sasvim moguce da gresim, davno je bilo).

WM ima dodatni problem (ne znam da li je toga bilo i u conf.) - na svakih par meseci izlaze novi modeli, koji su po pravilu skuplji od prethodnih, a koje nekako zelis da imas (opet, jer su po pravilu, drasticno jaci od onih prethodnih).
referiraš se na MKI PUNO više nego na MKII, ne kažem da nema takvih stvari u MKII, ali su drastično smanjene, a i kod WM/H igrača ima isto ta priča sa skupljanjem cijele frakcije modela (me included)

P.S. ecasteri nisu slomili igru, konjica nije slomila igru, BE-ovi nisu slomili igru, te colossali i gargantuani nisu slomili igru, mislim da je PP u velikoj mjeri naučio svoju lekciju iz MKI, od opsežnog playtesta za MKII pa na dalje

P.P.S. jedva čekam da mi neko pokaže kako se igra nova edicija kad izađe
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Shunka »

Confrontation je imao mnogo veci problem sa novim modelima koji su bolji od starih nego Warmachine (pogotovo sto kaze Yowza u MKII).
Ali kod Confronta je to bio manji problem jer igra jednostavno nije bila dobro balansirana. Neke liste su bile broken i to je to... Lepo smo se igrali uprkos tome.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Pendargon »

Ja bih pozdravio ponovno igranje confa :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by novot »

Malo skretanje sa glavnog toka: ako ste primetili teme vezane za Infinity i Confrontation su ponovo razdvojene \:D/ Infinity se sada nalazi kao izdvojena celina u okviru "Ostale igre i razno"
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

Da. Nemaju dovoljno dobre igracke da se igraju s nama u pijesku!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Pendargon »

i oce li izlaziti to cudo od confa ili sta?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Homer
Posts: 369
Joined: Sat Oct 14, 2006 1:00 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Homer »

Patience, my young apprentice.
Patience.
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Homer wrote:Patience, my young apprentice.
Patience.
Cekamo GenCon :D
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

I gave some demos this afternoon and will do a chunk more tomorrow. Pretty big changes, IMO. Good changes that shocked me but I quickly embraced.

Three biggest changes (that I learned giving demos)
1) no more 1=auto fail
2) being outnumbered in a mele is a big problem
3) Damage roll is no longer separate and the wound chart is altered
From another French forum, people who went to GenCon say that you can do only one attack per turn depending on your INI, so, if you are outnumbered 3 to 1 you'll do only one attack before receiving the three from the enemies. Moreover a 1 after a 6 should be considered a 0 (so the final result will be 6).

They also said that there is not an official date for the release, since they are encountering some difficulties in balancing the spells mainly but also many old profiles, however the official site and a relative forum should be online before the end of August!
User avatar
Dr. Nick Riviera MD
Posts: 150
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:17 pm

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by Dr. Nick Riviera MD »

Po meni iskljucivanje auto fail-a nije lose jer su sa time smanjili stepen zavisnosti akcije od roll-a ali za melee ne znam sta da mislim dok ne probam.
Interesuje me bas kako ce da redizajniraju wound chart
"Seriously honey, I can prescribe anything." :-)
"If you want to have an exclusive surgery with me,dial 1-800-DOCTORB.Note the extra B is for BARGAIN"
Don't worry you won't feel a thing:-)

Image Image
User avatar
atma
Posts: 93
Joined: Fri Jul 08, 2005 12:04 pm
Location: Sarajevo

Re: Confrontation Phoenix - opshta diskusija

Post by atma »

Jos vijesti:
More voices (not confirmed) about the game:

- The Aarklash timeline has been reset, which means Devourers and Dwarfs of Tir-Na-Bor will return to Destiny.
- Probably they could not finish the rulebook in this fall, but we'll have to wait for next spring
- This should be a typical round, I highlighted the main differences:
"A bit like before...
Declaration of the competences that will be used (Fury e.g.)
Make the Initiative tests
Distribution of the combat dice starting with the loser
Every miniature may attack just once every round, the order is linked to the Iniziative test done
A player with dice for the defence may try to block the opponent attack
Attack test vs defence test
If the attacker's result is higher respect to the defender's one you need to sum at the difference obtained the difference beetwen the STR of the attacker and the RES of the defender (so only one dice will be thrown by the attacker)
The new Wound Table is just a line : 3 or less, stunned / 4-7, light wound / 8-11, serious wound / 12 - 15, critical wound / 16+, killed outright.
After all the attacks are done, if there are still miniatures alives in both field, a new round start till the dice pool has been emptied."

So they should rewrite all the abilities that required two dice to be rolled...

The cards may be seen in the attached file... I hope they are only temporary ones, since they resemble CAoR and I don't like that color...

Moreover, it seems that both circle and square basis are allowed (or at least, some people say square, other round and in the photo in attachment there are the square ones...)
Locked

Return to “Confrontation”