Moja armija

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo, da ti i ja malo iskritikujem rad.
ogrtach lepo izgleda.
ostatak odece mi ne izgleda ubedljivo iako se vidi da ima nekih nijansi.
maska izgleda kao da si naneo osnovnu boju (i to vrlo svetlu), i da dalje od toga nisi ishao.
plave rukavice? hmmmm... 'ajde, neka budu plave. samo, ta plava nikako ne ide sa crvenom odecom. ta plavo-crvena kombimacija mi teshko ide i uz harlekine za 40k a za fantasy figure josh teze.
zute naramenice nikako. ne vidim bash najjasnije kako su odradjene ali recimo da su zadovoljavajuce. trebalo je da ih uradish u boji oklopa za noge.
kad smo vec kod oklopa za noge, on je uradjen vrlo lepo iako se sa ove slike ne moze bash najbolje reci, ali pohvala za nmm.
nije loshe, ali za kolor shemu bih ti dao keca. imash u klubu jednog grifonskog inkvizitora koji tehnichki nije loshe uradjen ali izgleda kao papagaj ili neki rasta-inkvizitor, e tako ne treba.
i nemoj da se plashish da naglasish najispupchenije delove figure. to sam ti rekao i za onog demona kojeg si doneo na ono takmichenje maketara.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Pre svega hvala na pohvalama...
Ni meni se nisu svidele rukavice bas zbog izgleda kao Bozicna jelka, ali nisam imao pojma kako drugacije da ih uradim...
Maska je malo highlightovana, ali nikako nisam uspeo da uradim dobar shadeing, pa zbog toga izgleda neubedljivo...
Naramenice nisu zute, vec se radi o Golden NMM-u, koji nije bas sjajno ispao :)
Znam na kog Inkvizitora mislis :D

Inace, malo sam naglasio misice kod tog Demona :)
Nije baš close-up (ovog puta sam kliknuo na link Laughing ).
Sviđa mi se plašt, ne sviđa mi se boja rukavica. Prelaze na odori ne vidim baš najbolje, kao i prelaze na NMM-u (zbog toga što nije baš close-up).
Sve u svemu fino, sviđa mi se što si rešio da radiš NMM. Very Happy
Greskom sam previse smanjio sliku, a obrisao originalne fajlove, pa me posle mrzelo ponovo da slikam :P
I definitivno NMM... :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Probaj da figura ima jednu osnovnu boju. Da li ce to biti siva, braon, ljubicasta, crna... E, a onda detalje koje zelis da istaknes, u odnosu na osnovnu masu figure, farbas u druge boje. Ili, svaki detalj farbas u razlicitu boju, ali ispod ostaje osnovna boja koja daje ton figuri i povezuje ostale boje (alternativno - dodajes pomalo osnovne boje u svaku drugu boju koju koristis). Tako ces izbeci da figure budu presarene.

Pogledaj Bodzanove Grifone. Oni su u osnovi braon. Ali zato na njima ima jarkih crvenih, sivih (cuj, jarko siva :) ) i zutih tonova koji iskacu.

Bodzanov Crveni Trol. Poceo sam iz braon boje, pa sam celu kozu glaze-ovao u crveno, metalne delove sam uradio plavicasto sivo (da sto vise odskacu), tkaninu sam uradio zeleno sa zutim porubom. Samo su drvo i kozni kaisevi ostali braon, i to u dve razlicite nijanse (jedna vise zuckasta, druga vise narandzasta).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

To je dobra ideja... sigurno cu je isprobati uskoro...
Ali svidja mi se ta jarko siva :D
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Evo ga zavrseni Prowler... :)
Devojcici za NG... A moja verovatno najbolje ofarbana figura za sada, pa sam morao da se pohvalim :)

Kritike su dobrodosle...

Image
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

vidim da prihvatash savete i to je dobro bash kao i ova figura.
kozni detalji-kaishevi i sl. su mogli da se ponegde josh malo posvetle, mach i korice su dobri, posebno metalni delovi na machu, i josh samo da vuk nije tamno sive boje bilo bi super.
generalno mi se ne svidja kolor shema, tamno siva/zelena.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

You're good young padawan, but you're not a jedi yet :lol:

Lepo, lepo... i sve sto je Zlaja rekao stoji (mada nije da on nesto zna :lol: )
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ma nema Zlaja pojma :)
Problem je sto uvek zaboravim da mi ovaj budjavi lak koji koristim malo ublazi highlight, pa onda ova koza, koja i inace nije bila nesto posebno posvetljena, na kraju ispadne jos manje :(
Metalni delovi nisu bas toliko dobri koliko su ispali na slici... Ili ja barem imam takav utisak...
Meni se bas svidja kolor sema :)

Hvala na kritikama :)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Velike povrsine - tamnije, sitni detalji - svetlije.

A da pocnes da se sluzis nekim boljim lakom?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ja bih rado :( Imam onaj Talensov koji je odlicno cuva boju i lepo izgleda, ali je Semi Gloss... Ovaj GW-ov super cuva boju, i skoro je sasvim MATT, ali eto, nekako je predebeo, i onda mi unistava highlight... Probao bih onaj Rembrantov, ali ne mogu nigde da ga nadjem...
Locked

Return to “Confrontation”