Confrontation - Izvestaji

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Confrontation - Izvestaji

Post by jorgurt hlebozvak »

Pored teme Izazov mislim da treba da postoji i tema na kojoj ce igraci stavljati svoje izvestaje i utiske sa bitaka i to bilo "prijateljskih", bilo turnisrkih. Dakle, izvolite. Ja cu svoje izvestaje postaviti nesto kasnije.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Izvestaj br 1

Post by jorgurt hlebozvak »

Dakle, ajde da kao inicijator prvi postavim svoj izvestaj. Sinoc sam odigrao dva meca: 1. sa Banetovim Grifonima u 450 poena i 2. sa Bodzanovim Goblinima u 600 poena.

1. Krajnje opustena bitka. Revans sa turnira. Bane sa 4 strelca, nekim assassinima dva popa, par zgodnih ribica i jos neki tamo templari, valjda se tako zovu. Odnosno zvali su se. Moja lista je turnirska sa 16 modela. Na samom pocetku, Bane pokrece nekog lika sa puskom da bi koristeci harasment pucao na orke. Ne vidi da mu iza ledja cuci Amok slayer i ostavlja ga u dometu jurisa Amoka. Nesretni strelac svojim zivotom placa to sto je ubio Amokovog ortaka u prethodnom potezu. U medjuvremenu, asasini ubijaju par jacih oraka, jer su isti podcenivsi iste kategoricno odbili da se brane. Vise to nece raditi. Stize Amok. A stizu i jos neki za koje ranije nije bilo mesta. Ozbiljno ranjeni Ork Brut ranjava maga. Polako ali sigurno, orci polako ranjavaju i eliminisu Grifonske ratnike. Amok vezuje svestenicu. Jackal Warrior sve sa sekirom krece u speciajalnu misiju da eliminise dva fizilira. Nece moci. Hvata jednog za gusu. Drugi puca u gomilu. Pogadja orka i sa dve sestice ga ubija na mestu. To je poslednje sto je Grifon uradio. Bitka se prekida jer na tabli postoje pretezno orci njih 10-tak naspram svestenice i jednog fizilira na jednom kraju table i dva fizilira na drugom kraju table. Sve cestitke Banetu na odlicnoj partiji i hrabrom otporu. Posto je to coveku bila 4 partija u zivotu, mogu samo reci: Bice dana za megdana.

2. Sta reci - 25 modela Goblina sa jedne i 19 modela Oraka sa druge strane. Idu orci ka Goblinima. Ovi cekaju i pucaju. Argumentom, tandzarama i strelama. Setkaju se i pucaju. Komotno i opusteno se setka i Baron Ozon. Orci se malo previse zatrcavaju. Ulaze u fajt sa Goblinima. Ovih je vise. Odnos uglavnom 2:1. Da covek ne poveruje da Goblin moze da nanese kriticnu ranu orku. To treba zakonom zabraniti. Pocinje veoma lose za orke. Umire prvi, pa drugi, zatim treci, sledi ga cetvrti, a bogami i peti ork. To sve u jednom potezu. I kad je sve izgledalo beznadezno, stvar se okrece. Umire prvi goblin, umire drugi goblin, umire treci gobli, cetvrti i peti. Dolazimo u egal. Stize i strasni Umran Kal. Udara Baron Ozona i poravnava ga sa zemljom. Idila na pomolu. Al`ne lezi vraze. Umran kal napada malog goblina u ocekivanju da u gonjenju potkaci jos par malih pacova. Krelov brat od tetke puca iz Argumenta u frej (cuj frej - jedan goblin i Umran) Pogadja goblina. Dobija dve sestice. Ubija ga namrtvo i kaci Umrana. I kao u losem filmu - dobija jos dve sestice. Ode Umran da se izvini Baron Ozonu. Kraj bitke. Na tabli jedno 3,4 orka i to u vrlo nezavidnoj situaciji i 10-tak Goblina. I naravno Majmun. Ubicu ga kad - tad.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Izvestaj broj 2

Post by jorgurt hlebozvak »

Kako sam obecao, evo izvestaja sa subotnjeg (10.12.) sukoba sa Roverovim patuljcima Dakle igralo se u 450 poena. Moja banda - turnirska lista. Roverov sastav nesam upamtijo. Ionako su otisli u legendu.

Raspored - klasika. Dva reda oraka u liniji. Rover se malo razvukao, ne vodeci racuna o tome da su orci ipak brzi. Na samom pocetku koristim tu cinjenicu i prebacujem desno krilo na levo. Rover istrcava sa preraslim patuljkom i vodjom patuljaka To je pokazace se greska broj 2. Prvo 2, a zatim i jos 5 oraka okruzuju preraslog patuljka. Patuljackog baju okruzuje 4 orka. Ostalih 8,9 sprecava patuljke da naprave prodor i pomogne okruzenim prijateljima. Okruzeno je i debelo prase. Mesho na stolu. Prerasli patulak odmah ubija Amok slayera. Sledi strasna osveta. Patuljacki crossbow-patuljci (zonska artiljerija) pucaju sto po orcima, sto po svojima. Ovo drugo ce biti fatalno za patuljackog maga (kriticna rana). Ljuti boj se bije. Tvrdo kuhani patuljci ne padaju tako lako. Narocito kad ih orci pogadjaju u noge ili ruke. Ipak, malo pomalo umiru patuljani. A bogami i orci. Slikovito opisano to sve izgleda otprilike ovako:

Ork bije - chonk, chonk, chonk - Musino bacanje damage-a - 1 i 2 - laka rana - stunned

Patuljak bije sljiiiis!!! - kriticna rana orku

Ork bije chonk, chonk chonk - Musino bacanje damage-a - 2 i 2 - laka rana - stunned

Patuljak bije - sljuuusss!!! - ork je otisao u proslost.

Ork bije - chonk, chonk, chonk - Musino bacanje damage-a - 2 i 3 - laka rana

Patuljak bije - boing!!!! - ozbiljna rana

Ork bije - chonk, chonk chonk - Duletovo bacanje damage-a - 5 - 6 - konacno!!! - mrtav - al`zamalo!!!- hard boiled - kriticna rana

I tako dalje i tome slicno. Na kraju 6. poteza, na tabli su ziva ona tri patuljacka strelca i jedno 4 manje vise ziva orka. Sve sa Avangorokom Sto bi se reklo - pirova pobeda. Mnogo je gadan taj hard boiled.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

E, Dule, čujem da je bila fenomenalno uzbudljiva bitka Drune vs Acheron. Ne budi lenj, pa napiši makar kratak izveštaj- živo me zanima kako su na kraju ostale samo dve tvoje figure u životu (i ukupno dve na tabli!!!!), jedan na kritičnoj, a druga na ozbiljnoj rani 8O 8O 8O
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ma krvoliptanje. jedan deathmatch. verovatno bi se sve drugachije zavrshilo da je duletova krava imala malo vishe morala(hrabrosti. ako ima perverznih, chisto da znaju da je hrabrost u pitanju) pa prishla onim ostacima nekada zivih stvorenja. zamisli, stoji krava na sred poljane i pase travu :lol: .sve u svemu, na kraju,krvi mishu do kolena , zabi do ramena :) .
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Epska bitka, uistinu... Drune su izasle:
Wandyr sa rune of will
2 fomora sa hard boiled
2 fomora sa + na snagu
krava
2 veterana
3 warriora

Acheron :
alderan sa rune of will
3 heavy centaura
wolfen zombie najveci i
wolfen zombie srednji
5 zombie warriora sa spearovima
2 zombie in armour
2 morbid puppeta
(majku mu, znam obe armije, pitam se zasto... :twisted: :twisted: )

Postavimo se mi u liniju i napred veterani istrcavaju na vukove kao mamac, jedan biva ucardzovan od morbid dva morbid papeta, nakon toga vukovi grizu mamac i chargyuju ih, sa druge strane neki warriori se shibaju sa nekim zombie warriorima, jedni formori ostaju na mestu pod pretnjom kentaura, drugi kao poslednja karta (oni hard boiled) ulecu u veceg wolfen zombija. Krava pala fear i nije uspela da ucharguje morbid puppeta. ( ovoga ce biti dosta od krave, koja je veci deo bitke pasla travu...). Karakteri se mudro pomeraju pomalo. Fomori ubijaju jednog vuka, pursuit u drugog, koji dobija inicijativu, tera jednog fomora u critical, a onda ga oni dovrsavaju. Morbid puppet ubija veterana na 5 i 6 ali zbog fiercea, on nanosi lake rane. Sledeci pootez drune dobijaju inicijativu, hard boiled fomori engageuju kentaure, onda onaj zdravi primi charge preostalog ketaura i alderana i zombija u armoru. Wandyr se ukljucuje u mlacenje warriora sa zombie warriorima, a snazni formori krecu da mlate puppete i osvete palog veterana. drugi veteran i krava padaju fear. Kriticni formor umre od kentaura, ali onaj geng bengovani proglasi war fury, dobije inicijativu, i nanese serius rane dvojici kentaura, alderanu i laku ranu zombiju in armor, i ostaje ziv na kriticnoj rani!!! drugi fomori ubiju puppete. Alderan se regenerise na laku ranu. Junacki fomor opet proglasava war fury, i opet dobija inicijativu ( na 6 pa na 6) i nanosi kriticnu ranu zombiju pre smrti. kentaur charguje jednog fomora, zombie in armor drugog a zombie warrior kravu da je veze. wandyr se napokon iskopao iz rupe zvane regenerisuci zombie warriori i krenuo prema guzvi. Fomor sa kentaurom zavrsi na serious, kentaur kritican, ali mali zombie in armour tera drugog fomora na kriticnu ranu, koju i sam prima u procesu. Krava ubije svog zombija.Red losih regeneracija za acheron. Alderan ulece u kriticnog fomora sa kentaurom, Wandyr pada fear da ucharguje alderana, serious ranjeni kentaur ucharguje kravu i ubije je a ona ga otera na kritical. serious fomor ubije svog kentaura, nastavi u sledeceg i ubije ga. alderan i zombie ubiju kriticnog fomora,ali ovaj otera alderana na serious i ubije zombija. I kljucni moment, serius fomor sze regenerise do punog zdravlja, wandyr i on charguju alderana, ali wandyr udara i salje alderana na critical, fomor promasuje, alderan udara wandyra, ovaj odlazi na critical wound. Fomor od mocnog udarca odlazi na serious, wandyr promasuje (*majko kakav nesposobnjakovic) ali zato formor u naletu inspiracije vraca Alderana u grob iz kojeg je ispuzao. Onda njih dvojica ubiju preostalog heavy centaura na kriticnoj rani ( ubicu krave).
Najneizvesnija partija koju sam ikad odigrao. Presudila je puka kocka, da se onaj formor nije izregenerisao sa seriousa na zdravo verovatno bi me Alderan i forces of darkness razbili. Krava je gluypa kukavica i ako nastavi ovako ide u gulas... Uskoro revans sledi, ako je suditi po ovome, bice krvav...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

E pa hvala sto ste me pomenuli i toliko nahvalili....

Sto se tice bitke, bitka je bila totalno sumanuta a kockice su pravile totalno sulude situacije.Cuvena krava je pokazala svoju pravu cud ali i taktika zombija od trceg poteza ju je izbacila dalje iz igre.Moje cuvene jedinice na kocki su divljale ponovo ali samo u kriticnim situacijama. Doduse obojici nam je bas tako islo.Zato je i bilo interesano. Ja sam napravio jedan los potez na pocetku.. ali to mozda i nije bilo toliko lose da eto prvo duletovo bacanje za damage nije bilo 5,6 :).Ali I problem sa centaurima koji ako su ucardzovani.Ostalo je dule lepo opisao, epski...:) Mada je i nepoznavanje armije malo doprinelo graskama. Zakljucak zombie in armour vlada :)):)):)). Dule je odma trazio remach tako da bice verovatno ponovni pokolj......
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, sinoć je Rover igrao Cadwalonom protiv Mind Uploader-a (Wolfen). Očekujem izveštaj i iskustva iz ove eksperimentalne partije Kadvalonaca.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

E lenshtine nijedne...Kad Cika Zulufitis mora da odrzava forum... Svima jedna plava pilulica analno!!!

Dva izvestaja u jednom bas nisam neki hronicar al kad se mora....

Bitce se dobri i zli kelti.
Plavi momci u standarnom sastavu sa turnira (kelen, varvari,fiane,fury warriori, Mumucow, Druid Nick,Hadzibegic,Stojanovic,Mrkela,Katanec,Vulic(izvinte malo sam se zaneo))
A dule sa verovali ili ne stvarno prijateljskim drunama. (Character od miloshte zvani Bulja, 4 fomora od miloste zvani Ofarbani i Neofarbani,warriori i veterani od miloste "smrdljivi fiearce zilje", Evil Mumucow (zli brat blizanac predhodnog) )
Krava merka kravu.
Fomori se mrste. 4 komada...
Duletov karakter pripevava bojne pesme i uglavnom (opet verovali ili ne sklanja se od fajta.U prvim potezima svi se nabijaju ispred ulaza u hram i nastaje opsta klanica.
Tu se krave susretnu vime u vime. Tu moja krava odsece doticnoj doticno a njegova fierce krava zabije mojoj sladoled medju rogove. Pitam se otkud ona dva pecena vola za novaka...
Tu ja vidim vrag odno salu dule me dere disciplinu nezdravao. Ajde da Kelen lepo upozori njegovog karaktera da t nije lepo i posalje ga da jede voletinu. Ali ne lezi vraze, sve je to lepo i fino ali fomori su fomori.....Dzinovi i fomori se pozdrave i medjusobno pobiju u epskim dvobojima koje ovaj anonimni rab boziji neije dostojan da opisuje...Suluda bacanja kockica....
NA kraju ostanu samo kelen i fomor. Kelen ga filuje magijom a ovaj povremeno regenerise ali ne dovoljno. Kelen bega a fomor juri sa oklagijom (pesnicka sloboda). Na kraju je sta KEC! Nema beganja Kelenu. Ali tu njegova gumena rukavica sa trnjem mada namazana vazelinom presudi fomoru. I neko ko nije Bodzan pobedi Pena Dragona. I tako su svi srecno i zadovoljno pasli u vecnim lovistima do kraja smrta....

Umorih se od Tolstojisanja.....
Nastvak sledi....
Image
Image
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

I neko ko nije Bodzan pobedi Pena Dragona.
Stekao sam utisak da je on zapravo Pendargon, mada moguce da je greska u kucanju...
Takodje mi se od Jorgurta cinilo da je Jogurt, dok neko nije iskazao istu gresku na sta ga je Jorgurt ispravio, ukazavsi da postoji znatna razlika izmedju dva pojma (mada nisam jos uvek siguran koja).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Dragi Shunka,

Dule Pendargon je dobio taj nick spstvenom greskom u kucnju davno davno za vreme kralja Arthura zvanog od miloshte "Dedeli"....

Jorgut je staro srpsko nacionalno pice koje nema nikakve veze sa nasim cenjenim orkovskim kolegom ali ima veze sa mojim zajbavanjem kao i Pen (and paper) Dragon!!!!!!!!
Image
Image
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Tj. pokusavas mi reci da je on wannabe Pen Dragon...Hvala.
I da li si ti greskom ukucao jorgut umesto jorgurt, ili je jorgut nesto sasvim trece, sto nema veze ni sa Hlebozvakom, ni sa jogurtom?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Shunka wrote:I da li si ti greskom ukucao jorgut umesto jorgurt, ili je jorgut nesto sasvim trece, sto nema veze ni sa Hlebozvakom, ni sa jogurtom?!
Ja mislim da ste vas dvojca greška na ovom forumu, a Jorgurt Žvakohleb je Jorgurt i tačka :lol: :lol: :lol:
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Jorgurt

Post by jorgurt hlebozvak »

Samo da razjasnim:

J O G U R T je mlecni proizvod.

JO(R)GU(R)T sa dva "R" u reci je staro orkovsko ime. HLEBOZVAK je naravno orkovsko prezime. Staro plemicko, podrazumeva se. Jorgurt Hlebozvak je daleki rodjak Borgurta Facebeater-a. Kada ne ratuje, Jorgurt upravlja lancem pekara i farmama drunskih i keltskih krava. Od drunskih krava dobija cist jogurt (3,2% mlecne masti). Ne mora da ga preradjuje. Keltske krave, kao finije, daju mleko, od kojeg se preradom dobija fini, slabiji jogurt (2,8% mlecne masti). Od ovih krava najbolji je Kefir. On se u znacajnim kolicinama izvozi u zemlje na Kavkazu. Pa posle stanovnici pricaju kako zive po 100 godina zahvaljujuci tom proizvodu. Jes` malo sutra. Zive sto godina iz dva razloga: 1. Nista ne rade. i 2. Jorgurta mrzi da se penje na toliko visoke planine da im skrati zivot. Ovaj drugi razlog je vazniji. Skoro je 9 sati. Vreme je da uzmem svoju plavu pilulicu. Posle mozda napisem nesto normalno.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Hvala na razjasnjenju!
Nisam ja ni mislio da je Jorgurt isto sto i jogurt, vec mi pade napamet da je Zulufic ukucao jorgut umesto jorgurt. Sada mi jedino jos nije jasno sta je tacno jorgut...
Nisam fan kefira. Probao sam par puta i zakljucio da nije za mene.
Necu vise spamovati na ovoj temi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Jorgurt 2

Post by jorgurt hlebozvak »

Nema na cemu. Uvek sam tu da pomognem. Pusti ti Zulufica. On mnogo razmislja, pa se od silnog razmisljanja zbuni i pogresno napise. To sto je on napisao, ne znaci nista. Mislim, ta rec nema znacenje. Zapitace se neko ko vodi pekare i farme kada Jorgurt ratuje, sto cini svaki radni dan od 8 do 16 casova. Pa naravno, tad posao vodi njegova porodica. Zena mu Kiselka Hlebozvak, devojacko Pavlakic, iz cuvene orkovske porodice proizvodjaca Pavlake. Tu su i sinovi Sirkro i Pruter. I cerka Milka.
Eto toliko o porodici Hlebozvak. Necu vise majke mi.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Tragikomedija

Post by jorgurt hlebozvak »

Sinoc se u Grifonu odigrala jedna tragikomedija. Nisam bio direktni ucesnik, ali prosto mora biti zapisana. Igrali su se Zulufic sa Keltima i Bodzan sa Alahancima. U 400 poena, ako sam dobro zapamtio.
Elem, Bodzan je izveo dvojicu gardista, jednog konjanika, dva sokolara, maga rostiljdziju i BALISTU. Zulufic je izveo omanju gomilicu Kelata. Sastav - nebitno. Suptilno se postavio u jedno dve linije i krenuo. Da li sam napomenuo da je BALISTA okruzena minskim poljem? E pa da, bilo je vise mina nego u Bosni i Vijetnamu zajedno. Zulufic se krece napred, Bodzan ceka. I puca. Sokolari ubijaju jednog Kelta, Balista jos dva. Uvidevsi da Kelti nikada nece prici Balisti, Alahanci sklapaju Balistu, kupe mine sa polja i zamenjuje ih treci sokolar. I tad pocinje tragikomedija. Konjanik napada fianu. Kelt napada konjanika. Dolazi i krava. Napada konjanika. Druga fiana napada sokolara. Tu ce se naci i Alahanski gardista. To je jedan znacajan momenat. Na drugom kraju, tuku se Alahanski gardista i Keltski heroj. To je druga znacajna tacka. Dolazi mag rostiljdzija. Ukljucije rostilj. Spaljuje onu fianu, koja je u sukobu sa gardistom. Ostaje na kriticnoj rani. Pa se spaljuje jos jedan Kelt. Koji? Nisam zapamtio. Tako je to kad se u bitku krene sa srebrnim letacima. Kad je trebalo da strada krava, magu nestaje cumura i rostilj se gasi. Pocinje tuca. Bodzan, a ko bi drugi, deli fray-eve. Prvo gardista bije tesko ranjenu fianu. Olaksava joj muke. Vise je nista ne boli. Gardista nastavlja u kravu. Udara je. Ova se ne brani. Dve sestice. Mnoga deca ostace bez mleka. Drugi gradista bije se sa Keltskim karakterom. Pogadja ga. Dve petice - izuzetna rana - sacred weapon - kad Kelti utihnu. Kraj bitke.
Duze je trajalo pisanje ovog izvestaja nego sam bitka. U tome se i satoji tragikomedija.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dakle, da krenemo da opisujemo epske dogadjaje sa jucerasnjeg turnira!
Prepusticu gospodinu Hadzi-Musicu da opise nas sukob (prvi se ponudio, uostalom, recitiji je od mene), koji ce ostati upamcen i zasluzuje da bude opisan u ovim letopisima, napomenucu samo da je moja Sentinelka ubila Predatorku (zivu i zdravu) gadjajuci u fray...
Ja cu se prepustiti opisu bitke mojih vucica (iliti Vucijica, kako bi neki to preveli) i Bodzanovog Alahana. Za pocetak, njegova army lista, kojoj se ljudi dive do izbezumljenosti - Lionesa sa opremom do 198 poena, vitez Alahana, Bard (onaj sa neidentificiranom tekucinom koja ispusta nekakva isparenja zelene boje), Sokolar, tri Kosaca Alahana (scouti sa pistoljima i macevima) i mali Sparkling.
Postavljamo se. Vitez stane nasred polja, sa njim i zujalica, pored Sokolar i Bard koji se sakrije iza drveta.
Vukovi se izredjaju u poziciju za juris, Sirijacica stoji ponosno iza borbene linije, Sentinelka se sakrije iza obliznjeg drveta.
Uto im se iza ledja prikrade Crvena Lavica.
Uoci je Kaeliss i postavi se da je napadne.
Ali dodju i ona trojca sa kuburama. I postave se u poziciju da napadnu Sirijacicu i Sentinelku.
Krecemo sa tucom. Pistoljdzije ubrzo izginu, tu se Kaeliss malo iskazala, Lionesa odmah udje u borbu sa Sirijacicom i jos jednom vuckom, i zaredom baci cetiri sestice, satiruci ih obe (Sirijacica je cak uspela da leci Kaelissa od prostrelne rane pre smrti)...
Prinudjen sam da prekinem u trenutku.
Nastavice se.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Nastavak.
Vitez uleti u Hunterku, u viteza ulete Predatorka i druga Hunterka, Bard i Sokolar se priblizavaju trkom (Bard se krije iza drveca a Sokolar salje 'ticu zloslutnicu da smeta Predatorci).
Uskoro, svi se biju.
Zujalica sleti da se bije sa Kaeliss.
Vucijice izginu, ostane samo Predatorka (ziva i zdrava posle iscrpljujuce borbe sa vitezom), i stade se tuci sa Lionesom. Ubrzo Predatorka ozbiljno ozledjena, Lionesi nista. Poslednja sansa za preokret, Predatorka baca veliki damage roll, a Lionesa odnekod izvadi stit (?!!!) i opet nista.
Bitka se zavrsi neslavno po vucke.
Naravno, Alahanci imaju jedan reroll po rundi. A u kriticnim trenutcima tu je i Bard da otpeva pesmu i obezbedi jos po koji...
Vuci posle smrti Sirijacice imaju disciplinu 2...
Mada bilo je zabavno.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Evo Jorgurtovog izveštaja, koji je, hmmm, greškom, zalutao tamo gde mu mesto nije :wink:

Dakle, Čika Jorgurt napisa:

Evo jednog izvestaja.

Turnir je bio odlican. Odlican prostor, dosta ucesnika – 14. Vise nego prijavljenih na jednom drugom takmicenju. Ucesnici – bez mane. Sledi izvestaj sa bitaka koje sam odigrao.

Orci su na turnir izasli u sledecem sastavu:

Kal Shadar 99 poena + 3 poena za minor potion of viviacity (ostalo mi je 3 poena viska)
Amok Slayer 37 poena
Jackal Trackers 2x28 – 56 poena
Jackal Warriors (club) 2x23 – 46 poena
Brontops rider (sword) – 54 poena
Brontops rider (axe) – 54 poena
Orc Brutes (machette, +2 str) 3x17 – 51 poen

11 modela/400 poena

Prvi mec sa Badovim Drunama.

Tacnije, sa 5 formora. Balkron, 4 formora i 3 ziljavih. Ideja je bila da se malo priblizim, pa da kad formori krenu napred, malo se povucem na desnom krilu i zatvorim ga sa leve strane. Medjutim, na tabli nisam sam. I druga strana razmislja. Moja losa procena daljine dovodi do toga da ziljavi hvataju Brontops ridera i Amok slayer-a. Na drugoj strani, Balkron utrcava medju Orc Brute-eve i ubija svu trojicu, a zatim jos jednog Jackal Tracker-a. Plan je propao, orci su u defanzivi. Ziljavi ubija Brontops rider-a na dve 6-ice. Orci do kraja uspevaju da ubiju dva formora. Bitka je okoncana potpunim brisanjem oraka.
Pouka: Orci ne treba da prave planove.

Drugi mec sa Vukasinovim Alahancima.

Vukasin izlazi na bojno polje sa tri konjanika, jednim magom koji se frlja sa gromovima na 50 cm i trojicom pesaka sa macevima (oni najslabiji). Alahanska pesadija je na sredini. Mag pozadi. Konjica na orkovskom desnom boku. Orci – u sredini pesadija, na bokovima po jedan Brontops rider. Orci krecu napred. Alahanci sa pesadijom krecu napred, konjica se namesta na svom polozaju i ceka. Mag baca magiju, lako ranjava Brotnops ridera i povlaci se. Ovaj vidno iznerviran, ganja Maga. Oracka pesadija brise Alahansku pesadiju i prelazi na desni bok. Na tom boku, Alahanska konjica se zabija u Brontops ridera i Amok slayer-a. Ovi trpe udar i prezivljavaju. Stizu orci. Opkoljavaju konjicu. U medjuvremenu, Brontops hvata Maga. Umoran i ranjen, ne uspeva da ubije maga, ali mu nanosi ozbiljnu ranu. Mag baca magiju – dve 6-ice!!! Brontops je sprzen. Kal Shadar, koji je pratio Brontopsa jurisa na maga. Obnevideo od besa, promasuje maga i trpi kriticnu ranu. Za to vreme, Orci mlate po Alahanskim konzervama. Polako ih lome. Pada jedan po jedan vitez. Mag, i sam kriticno ranjen, nanosi laku ranu Kal Shadaru. Umire Kal Shadar. Na tabli ostaje 8 oraka na vise od 50 cm od maga. Peti je potez. Orci se jednostavno izmicu izvan dometa magije. Tesna pobeda oraka.
Pouka: Ne treba juriti maga koji govori tiho i nosi gromove sa sobom.

Treci mec sa Shunkinim Vulfenkama

Najzanimljiviji mec koji sam odigrao u poslednjih par meseci. Shunka postavlja dve hunterke odvojeno na levom orckom krilu od ostale bande. Krije malog vilenjaka skauta sa lukom iza drveta odmah blizu desnog krila oraka. Na istoj strani nalazi se Sentinelka. Ostatak ekipe je negde na sredini. Orci se postavljaju u dva reda, Brontops rideri idu na levi bok, cisto da budu sto dalji od Sentinela. Krecemo. Orci beze ulevo izbegavaju Sentinela. Dva Bruta prvo otkrivaju, pa zatim jedan odmah vezuje vilenjaka. Cisto da ne puca. Shunka ne taktizira. Sa Vulfenkama ulece odmah u sukobe na sredini. Hunterke, posto su daleko, prelaze na sredinu table. Brontops rideri, videvsi da su bezbedni na levom boku, napadaju Vulfenke sa te strane. Vulfenke odmah ubijaju tri orka. Brontops rideri uzvracaju na mestu ubijaju dve Vulfenke. Nastavljaju dalje. Jackal Warriori koriste lepo vreme i odlaze na piknik. Nece da prodju fear na 2+. Tako tri poteza. Kal Shadar ne vidi vilenjaka i natrcava mu ravno na vatrenu liniju. Zato dobija strelu u nogu. Nesto kasnije dobice po glavi i umrece. Sentinelka puca u gomilu. Ubija priju Predatorku. Dva Brontops ridera sad ostaju bez protivnika. Jedna hunterka stize i ubija Brontops ridera. Jackal Tracker napada Sirijaka. Ubija ga na mestu. Kad su se najeli i napili, Jackal Warriori su resili da se biju. Ubijaju sta se dalo ubiti i sami stradaju. Kriticno ranjeni Jackal Tracker je okruzen sa krticno ranjenom Sentinelkom i malim vilenjakom. Ubija prvo Sentinelku pa malog vilenjaka. Kraj sestog poteza. Sleze se prasina. Jackal Tracker shvata da je ostao sam na bojnom polju. Skuplja svoja creva i odlazi kuci. Mnimalna pobeda oraka. Razlika : 28 poena
U ovoj bici skoro da nije bilo postepenog ubijanja. I jedni i drugi padali su od jednog udarca. I to po 2,3 po potezu. Naizmenicno. Izuzetno dinamicna i neizvesna bitka od pocetka do kraja.

Pouke:
1. Shunka, ne odvajaj deo ekipe predaleko od glavnine snaga, bez obzira sto si brzi od vecine protivnika (osim od drugog vulfena ili devourer-a),
2. Gledaj da pokreces vise figura na manji broj karata,
3. Napravi jos nekog Predatora, bar jos jednog i to nekog jaceg.
_________________
orks rules!!!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ovaj put su Orci nadrljali.
Bacali su kocke kao i obicno*.
Ni ja se nisam proslavio, ali u kljucnim momentima nisam podbacio...
Kaeliss je zadala par lakih rana i triput promasila fray.
Sentinelka je ubila Orkovskog vraca. Iz drugog pokusaja. Bila ucardzovana od strane Brontopsa, ali je efektivno pruzala otpor do trenutka kapitulacije Orkovke vojske (nakon smrti njihovog hrabrog vodje koji se krio iza drveca, da bi se na kraju tukao sa Sirijakom i popio od strane istog damage roll 5,6). Drugi Brnotops je ubio dve vucice.
U prvoj rundi smo se samo ranjavali, niko nije poginuo (dobar deo Orka je umro tek nakon postepenog podizanja nivoa rana. Ali eto Sirijaka koji kosta ukupno 127 poena i leci dve rane po rundi.
Cak je i Orkovski vrac bacio jednu magiju u toku partije...

* - bacali su sjajne kocke za prolazenje straha (ni jedan Ork se nije uplasio mojih vukova, za razliku od Duletovog Wandyra, npr. (koji je dve runde zaredom pokusavao da uleti u Hunterku i nije uspeo)), i za disciplinu (dobio sam tactical roll samo u prvom krugu, kada je bio i najbitniji)
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Nadrljitis

Post by jorgurt hlebozvak »

Da zaista, Orci su se na tezi nacin podsetili osnovnih mudrosti koje su ih uvek kada su ih se pridrzavali odrzavali u zivotu i ne retko donosili upehe.

Dakle:

1. Orci ne treba da taktiziraju i planiraju bitku, odnosno da se krecu preoprezno zbog nekog tamo Sentinela. Sentinel ima do tri puta da puca i to je to. U tom smislu, sledi mudrost broj 2

2. Broj je sve, kvalitet je nista. Da bi mogli da podnesu gubitke od pucanja, Orci MORAJU biti daleko brojniji od protivnika. I na kraju, sledi mudrost broj 3.

3. Da bi obezbedili broj, Orci ne vode sa sobom magove. To kosta, a ne radi. Odnosno radi, ali ne dovoljno efikasno. Efikasniji bi bili Orc Brutevi. Pored onih koji su vec ucestvovali.

3a. Moram da pocnem da vezbam da se setim da Brutevi sa macetama imaju snagu 9, a ne 7 kako sam ja stalno racunao, cega sam tek naknadno postao svestan. Ali to je samo moj problem.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Sentinel obicno ubije kada upuca (narocito svog). Jedino sto je corava pa promasi. Ali u Dogs od War imam prilike da malo popravim taj njegov AIM...
Da su Orci malo vise ginuli brontopsi bi mogli da ulete spreda, a onda je svasta moglo da bude...
I Kaeliss kosta a ne radi. I to kosta vise od orkovskog maga. Dvaput zaredom ne ujuriti 4+ u cilju da se eleminise kriticni Ork i time poboljsa takticka situacija na frontu...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Potukli smo patuljke!
Idemo redom. Na mom desnom krilu Hunterka i Sentinelka, preko puta 3 Khora, Armorer, Defender of the Plains i Poremeceni tobdzija.
Na levom krilu Warriorke, Predatorka, iza njih Hunterka i Sirijacica. Preko puta prerasli patuljak i otac mu pop.
Kaeliss na levom krilu, na polovini bojnog polja, gleda u dva praseta.
Shodno tradiciji, ja dobijem prvi Tactical roll (i nijedan vise, obzirom da je to znacilo da prvo ujurim 6 a onda bacim vise od Damjana).
Sentinel puca po tobdziji, promasi. Tobdzija puca po Sentinelu, ozbiljna rana.
Kaeliss puca po malom prasetu, kriticna rana. Pobegne iza drveta. Kasnije je tamo zaskoce oba praseta i ubiju je (eto cuda - jer obicno Kaeliss nanese par lakih rana i gine pred kraj).
Ureni (otac i sin) izadju hrabro pred vukove. Napadne ih mnogo vucica i ubiju ih. Defender, Armorer i Khorovci napreduju.
Druga runda.
Tobdzija upuca Warriorku (ona umre) i Hunterku (ozbiljna rana).
Sentinel upuca malo prase (ono kriticno).
Jedna Warriorka uleti u veliko prase, druga u jednog Khora.
Defender uleti u Warriorku da pomaze Khoru. U njega uleti jedna Hunterka. Druga (ozbiljna) uleti u tobdziju. Jedak Khor uleti u prvu Hunterku, drugi trci prema drugoj. Hunterka se nezgodno postavila i Predatorka ne moze da dodje da joj pomogne. Uleti u onog Khora koji je nju napao. I Armorer uleti u Predatorku. Sirijacica leci.
Warriorka ubije prase, Hunterka tobdziji uzvrati ozbiljnu ranu, Predatorka nanese lake rane Khoru i Armoreru, Defender ubije Hunterku, zajedno sa Khorom biju Warriorku, Khor laka rana, Warriorka kriticna. Ne tim redom.
Treca runda.
Tobdzija pokusava da disengaguje, padne. Treci Khor trci njemu upomoc, moze da dotrci, i padne Fear (na keca).
Sirijacica popije napitke za STR i RES i hrabro uleti u Defendera.
Sentinelka uleti u Khora koji tuce Predatorku. Warriorka (koja ubi debelo prase) otpozadi uleti u Khora koji bije kriticnu Warriorku.
Hunterka i tobdzija odu u kriticno stanje.
Sirijacica bije Defendera koji stavi obe u odbranu. Odbrani prvi, odbrani drugi, i treci napad - kec.
Warriorke ubiju Khora i pridruze se da biju Defendera. Ostali patuljci piju jos malo rana.
Cetvrta runda.
Defender ubije obe Warriorke, Sirijacica ne uradi nista (i opet baci keca kada ga udara a on se ne brani).
Hunterka ubije tobdziju, ide da bije Khora.
Ostali patuljci umru.
Peta runda.
Predatorka i Sentinelka (zive i zdrave) takodje idu da biju Defendera.
Hunterka nanese laku ranu Khoru.
Defender se odbrani, nikom nista.
Sesta runda.
Hunterka nanese ozbiljnu ranu Khoru.
Defender se brani, i nanese kriticnu ranu Predatorci.
Sedma runda.
Nekako tri vuka ubiju Defendera. Predatorka (izlecena na laku ranu) probije odbranu i nanese kriticnu ranu.
Sirijacica nanosi finalni udarac (i ne baci keca).
Preostali Khor gleda u 4 vuka i predaje se.
Zilavi su ti patuljci
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Epski boj

Post by Shunka »

Ovih dana izgleda samo ja pisem na ovoj temi...
Elem, odigrase se juce dve epske bitke vredne pamcenja izmedju mojih Wolfena i Duletovih Devourera! Cak se sretose Zeiren i Watcher, ljuti neprijatelji... Prvu dobio ja (?!?!?!), drugu on, mada obe su bile napete.
Ajmo redom.
Prva partija.
Wolfeni izlaze u sastavu: 2 Predatora of Blood, Fangova of the Moon Godess, 3 Wolfen Warriora (od 32 poena), Varghar (bez icega) i Watcher, II inkarnacija, sa Supreme Rune of Will.
Devoureri: Zeiren. II inkarnacija, 2 Huntsmana (u daljem tekstu oznaceni kao konzerve koje pucaju), 2 Flesheatera (bednici), 3 Voracious Warriora i Chasseur (bumerangdzija).
Moji se postave - sredina 2 Warriora, desno krilo Predatori i Watcher, levo krilo treci Warrior i Varghar.
Devoureri vise manje svi stanu na sredinu, osim bumerangdzije koji se nekako namestio preko puta Watchera, i Zeirena koji je divalj i voli da bude sam, stoga je otisao preko puta mog levog krila.
Partija je trajala mnogo rundi, ja cenim preko 10...
Pocetak - izidju Wolfen Warriori. Svi ostali se nameste da im pripomazu kada do borbe zapravo dodje (neki doduse nevesto). Sa suprotne strane izadju Voraciousi. Mrko se gledamo. Pucaci se nesto ispromasuju (naime, Dule je bacao neverovatne kolicine keceva (Zulufic i Damjan bi mu pozavideli), narocito prilikom pucanja (da, konzerve su pogadjali svoje u frayevima na 1)).
Druga runda - borba! Flesheater uleti u dva Warriora na desnom krilu, drugi u Warriora na levom. Prvom pomaze jos jedan Voracious, a Varghar trci da pomaze protiv drugog. Predatori i Watcher se kriju iza drveca i cekaju priliku. Pucanje - opet nista. Varghar i Warrior umlate Flesheatera, Warrior laka rana. Drugi fray se nije proslavio.
Treca runda - Warrior sa lakom ranom charguje Zeirena koji je cekao svoj trenutak da uleti. Varghara charguje Voracious. Jedan Predator zajedno sa Watcherom uleti u bumerangdziju, drugi ide da bije Flesheatera. Hunstmani zadaju i neke rane. Frayevi - Warrior i Zeiren nista (ovaj ostane na lakoj rani), Voracious i Varghar ozbiljni, preostali moji pobiju sto su namerili (tacnije ostane kritican Voracious). Watcher se sprema da pretrci bojno polje po sredini da bije svog ljutog neprijatelja Zeirena.
Cetvrta runda - Huntsman zvekne kriticnog Voraciousa, drugi zvekne mog Warriora u nadi da pogodi i Watchera ali potonji ostaje neozledjen. Ozbiljno ranjeni Predator i lako Ranjeni Warrior idu da biju poslednjeg Voraciousa, drugi Predator (onaj sa oklagijom, za sada ziv i zdrav), sakrije se iza satora. Watcher trci da bije Zeirena. Zeiren ubije Warriora (najzad), Varghar i Voracious kriticni.
Dalje vec nisam siguran kako stvari idu po rundama... U sledecoj Watcher uleti u Voraciousa da pomaze Vargharu, ali konzerva ubije obojcu (hteo Watchera, ali pogodi svog u frayu na 1 i produzi u Varghara), tako da se u jednom trenutku cinilo da se Watcher zaleteo u prazno. Kad ono eto Zeirena koji pije napitak snage i ulece u njega da ga bije. Ovo nismo ocekivali - Watcher ima snagu od jurisa, ali takodje i penale.
Napravicemo malu narativnu digresiju da opisemo iz runde u rundu taj epski sukob.
Prva runda (ukupno peta) - nikom nista! Ko je tu tukao, ko se branio, ko counter-attackovao ja se ne secam, ali bas nista. Zeiren je u prednosti, ali baci lose kocke.
Sledeca runda - opet mi je pamcenje blago zamagljeno, ali Watcher ga zvekne dvaput u glavu i ovaj premine od posledica. Watcher proglasi autoritet i trci da pomaze Predatorima koji biju dve konzerve.
Tu nastaje opsti haos, konzerve saterane u cosak table, ali ne daju se nikako. u svakom krugu disengage, pa pucanje. Naravno, pogadjali su se i medjusobno. Koliko je sve to rundi trajalo niko ne zna. Ranjeni Predator brzo umre, drugi Predator i Watcher zadobiju u procesu ozbiljne rane...
Taman kada sam pomislio da je sve gotovo, desi se da oboje ulete u ranjenu konzervu i ubiju je na jadevite jade. Pa oboje drugu konzervu. Mi ozbiljni on jadan kritican. Pada disengage, ali uspesno se brani od Predatora, a Watcher snagom 7 ne moze da ga probije. Krene on tu i neki master-strike, pa opet nista. I tako jedno dve-tri runde, a onda je najzad konzerva umrla.
Sada me mrzi da prepricam celu drugu partiju, ali eto otprilike najznacajnijih dogadjaja - Warrior sam samcat ubije Zeirena (u glavu) jer je ovaj bacio keca, pa reroll - opet kec, Tiranina (da, igra Tiranin umesto Flesheatera koji se pokazase beskorisnim) ucharguju Predator i Varghar, ali on ih zvekne odmah obojcu i u procesu zaradi ozbiljnu ranu, potom uleti i ozbiljno ranjeni (artiljerijskom vatrom) Watcher u njega ali surovo strada nanevsi mu tek kriticnu ranu, bumerangdzija u pravom trenurku strasljivo pobegne od Predatora, da bi na kraju on i konzerva paljbom pobili poslednja dva kriticna vuka... U jednom trenutku je bilo napeto, ali situacija se brzo razresila u korist Devourera.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Jos jedan epski izvestaj o sukobu Wolfena i Devourera, Zeirena i Watcher!
Mi - standardna kombinacija: Watcher, Varghar, Howling Predator, Predator of Blood, 3 Warriorke.
Devoureri: Zeiren, opskrbljen napicima, 2 Voraciousa, 2 Huntsmana, Hunter of Vile-Tis (bumerangdzija) i Tiranin. Jos svi u kuci koja im da je Possesed, osim Tiraninu koji sada ima snagu 12, i Zeiren ima Brutish Charge.
Necu zalaziti u detalje ko je sta radio, ali svelo se na ovo - Warriorke, Varghar i Howling Predatorka se potukli sa Voraciousima, Hunterom i Tiraninom kod sredine. Svi su izginuli, ali izasli su Tiranin, bumerangdzija i jedan Voracious sa ozbiljnim ranama.
Moje levo krilo - Predatorka of Blood jurisa na Huntsmene, u procesu pije dosta rana, uleti u jednog i nanese mu laku ranu pre smrti.
Watcher se takticki krece pod pokricem drveca, ali najednom je sahvata Zeiren (Engagement), koji pije napitke za +2 na snagu i +4 na otpornost.
Zeiren dobije inicijativu (ja koristio Resolution i bacio keca, kako to obicno biva kada se koristi Resolution). Nabode me i otera me na ozbiljnu ranu. Tuce Watcher snagom 7 i napadom 3. Dule baci keca za odbranu, a ja dve sestice na damage roll. Watcher se izleci za jedan stepen i proglasava autoritet.
Jurisa na prvog Huntsmena, ubije ga. Jurisa na drugog, ubije i njega. Dotle su svi pomrli. Jurisa na Tiranina, uleti tu i Voracious, bumerangdzija pogodi svoga u frayu, Watcher ih pobije i ostane na ozbiljnoj rani. Ostaje bumerangdzija na ozbiljnoj rani koji i dalje pogadja na 2 i vise na blizini i brzi je od mene, i Harraser je, i tuzno mi presudi.
Zamalo.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

All hail to Shunka the Glorious Allmighty Monkeyspanker!!!
Hailujmo ga na svakoj temi, iza svakog njegovog posta, i naravno na novim temama!!!!!!!!!!

Mislim stvarno :roll: ...
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Sunka sto ne opises bitku kada su zene krenule na tobdziju? :wink:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa nema sta da se opisuje... Ne treba se kaciti sa tobdzijom, jer ako je tobdzija, nije furundzija! I moze da mu se dodeli sacred weapon... I da presudi Vucijici na dve trojke.
Ukratko - tobdzija je novi majmun, i ko ga ubije, bice slavan!
Sledeci put u pohod protiv njega vodimo jos 400 poena Musinih Oraka, pa da vidimo sta ce onda da uradi...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Dogovoreno. 600 p. grifona predvodjeno TOBDZIJOM protiv 400p. Vucica i 400p. Orkova. Prijavite kada ste za megdan!!! :lol:

P.S. Bolje neka orci jurisaju na tobdziju jer on ZNA kako se postupa sa zenama(tj. vucicama) 8)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Tobdzija

Post by jorgurt hlebozvak »

Lepo ste to smislili. Orci da jurisaju na topdziju. Doduse, njih u 400 poena ima jedno 15, 16 modela. Neko ce da stigne. Valjda. Poslacu 10-tak zilja na top. Shunka, tvoj zadatak je da mi obezbedis cist prolaz do topa. Ako uspem da ga okruzim sa bar 5,6 oraka i ti uspes da ga dobijes u svim ostalim segmentima, mozda ga i dobijemo. To sve mozemo da isprobamo u subotu. Nesto imam utisak da je 200 poena viska u nasu korist premalo. Vojna teorija kaze da napadaca mora biti najmanje tri puta vise od branioca.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

500 p. Orkova i 400p. Vukova protiv 600p. grifona
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Shunka wrote:Ne treba se kaciti sa tobdzijom, jer ako je tobdzija, nije furundzija! I moze da mu se dodeli sacred weapon... I da presudi Vucijici na dve trojke.
Utvrdjeno je eksperimentalnim putem da tobdzija moze da presudi Vucijici i bez sacred weapona na dve sestice...
Musa se prijavio da opisuje bitku.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

bah... pojeo mi forum battlereport...

dakle, kraca rekonstrukcija:
Prvi novosadisticki confront battlereport!

Djole (Dirz) vs Dervish (MidNor)

Liste:
Djole - Cypher (2.ink), 2 fierce keratisa, dasyatis, 3 belisarius warriora, 2 eksplodirajuca pileta
Ja - Yh-Karas (Kruna i scimitar), 3 warriora, 2x2 scourge bearera, 3 sentinela, knight of ruin, castle of desolation, incubus.

Totalna pobeda za nas! 5 ziljavih midnoraca (2xscourge bearer, 2x warrior i 1 sentinel) je zadrzavalo i na kraju ubilo Dasyatisa i jednog belisariusa! castle of desolation, scourge bearer i incubus su ubili cyphera, a kralj je kao kroz puter svojim master strike/5 i scimitarom prosao kroz 2 belisariusa i keratisa.

krajnji rezultat: pola midnoraca zivo, nista od dirzova na stolu!

Zakljucci:
Authority dobar! Master strike strasan! pilici nista ne rade :D Dasyatis je pi*kica! I, naravno, najjaci zakljucak - lako je pobediti newbie-a :D

--
Dervish the newbie-killer :D
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Milslim da Dule Dircoljub (Pendargon) sada vristi :lol: :lol: :lol: Kako je uopste moguce izgubiti sa listom koju je izveo 8O Prvo sam pomislio "Djole veliki Munchkin", citajuci njegovu listu, kad ono :!: :!: :!: Morace na casove kod cika Duleta, nema sta :wink:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Cypher je veliki bog samo ako zna sta radi. Izgleda da je taj dirz izasao iz pogresnog tanka. U svakom slucaju, cypher ce se vratiti vec na sledecem turniru ( ovog puta pod mojim vodjstvom 8) 8) 8) ) da spere ljagu :twisted: :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

I tako su odjednom svi Mid'Norci poceli da zapravo igraju Confront!!!
Moram priznati da sam izgubio pre neki dan protiv Filipa...
Krivim ljubicaste kocke!
No ipak je presudni faktor bio Scourge Bearer koji je jednim udarcem pokopao Watcher (cak mu ni Bane koji je imao na nju nije trebao pored rola 5,6), i naravno Firespitter koji je pogodio svoga kolegu u fray-u i naneo mu laku ranu, ali vatra se na cudan nacin odbila i sprzila na mestu jadnu Vargharicu (6,6).
No, Killyox me je osvetio ove subote protiv Pedje...
Jeli, Dervish, jesi video kolonije?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

ooh, cuo sam za njih, ali jos nisu u mojim rukama.

Mada, ako ih Oliver kojim slucajem donese sa sobom u NS, misteriozno ce ostati bez njih, a biti bogatiji za <ubaciti cenu cardpack-a>
Isto vazi i za eluzivnog Velrys-a i nepostojeceg kelzerala :D

--
Dervish the ne-kolonizovani
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Koalicija

Post by jorgurt hlebozvak »

Evo izvestaja sa subotnje bitke izmedju Bodzanovih grifona od 600 poena sa jedne i koalicione Orkovsko - Vulfenske vojske od ukupno 800 poena (2 puta po 400). Osnovni zadatak je bio da se ubije Grifonski top. Postavljamo se. Meni i Shunki prodruzio se i cika Djoka. Sa svoje tri figure. A mi drugari, primili ga pod svoje okrilje. E, neces vise kolega. Al` na stranu Cika Djoka. Postavili smo se u liniju ubedjeni da je Bodzanov top postavljen na sredinu table. Na moje zaprepascenje, Bodzan ga na kraju postavlja na nase levo krilo. Da stvar bude jos strasnija, Shunka je to sve vreme znao, a mislio je da i mi to znamo. I nije nista rekao na to sto smo vojsku nepotrebno razvukli. Pobogu Shunka, pa za koga ti igras, pitao sam se. Dakle, bitka je bila izgubljena pre samog pocetka. O Grifonima i da ne govorim. Gotovo svo sa sacred Weapon-ima, tri kocke za damage i damage cancell-ima. Znaci baca tri kocke za damage, pri cemu su gotovo uvek dve iste, a kad treba mi nekog da ranimo, Grifom jednostavno kaze: "Zaboravi na damage" Pola nase vojske putuje putem kojim se redje, tacnije nikad ne ide - dijagonalno u pokusaju da stigne do neprijatelja. U tom cilju, formiram dve kolone, da kolone oraka, koje u celom ludilu, neosteceni stizu do neprijateljskih polozaja, tj. do mina, gde sam ih i poslao da ociste minsko polje. Uradili su to detaljno. Druga polovina je za to vreme eliminisana. Znaci 600 poena Grifona, se bije sa 400 poena Vukova i Orkova, pa kad ih sve pomlati, onda se bije sa drugih 400 poena. A tu je i cika Djoka. Kad je on ispao iz igre, Shunka i ja smo poceli da bacamo relativno dobre kocke. A Bodzan keceve. Ali bilo je kasno. Vorak Infallable je ubio jednog kriticno ranjenog Grifona. I to je to. Topdzija je ubio predatorku iz jednog udarca. Na dve sestice. Njemu ne treba sacred Weapon.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Koalicija

Post by Shunka »

jorgurt hlebozvak wrote: A Bodzan keceve.
Bacao je jezivo mnogo keceva. Dvojcu nasih je ubio sacred weaponom na dva keca!!!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”