Confrontation - Izvestaji

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

NAJZAD!

Cim je poceo ispitni rok, ja ugurao ne jednu, vec jednu i po partiju konjfrontacije! URA!

spremio se, 450 poena, izvukao 18 patrljaka - kiklop, karnhazir, 2 crvova, 4 scourge bearera, 3 bedna warriora sa kukrijima, prowler sa war fury-jem, knight of ruin, 3 sentinela, dva reapera (bedne pticice). Nismo jaki al' nas je zato mnogo. I ruzni smo!

Prvu partiju, izadje mi pixi sa grifonima. Templari, templari, conscripti, conscripti, conscripti, fusilieri, duelstica i arkhos. bilo ga buljuk. 16. strahota. preplasili smo se na pocetku, Ali se to pokazalo nepotrebno...
Pametno smo skautima (njih cak 6) podelili grifonske sile i onda gang-bangovali jednu stranu i, do kraja cetvrtog poteza pojeli 2 templara, 2 templara inkvizicije, arkhosa, 3 fusiliera i 2-3 conscripta. U drugom potezu padaju charge-vi mojih skauta na njegove templare koji stoje ispred arkhosa. oni utrcavaju u skaute, ali ovi prezivljavaju da se disengage-uju sledeci potez. A u sledecem potezu... sve sto moze ulece u tu bagru, barem 2 patuljka na jdnog grifona. Nas trojica na arkhosa. Sve se jos uvek drzi, kako-tako, ali zbog prowler-ovog war fury-ja i scourge bearerske snage 8, arkhos pada na serious. sve sto je u combatu, a grifonac je je ranjeno. Patuljci se jos uvek drze, skro niko nema ni laku ranu. Fusilieri u ovom potezu pucaju po bagri, ali samo ranjavaju jednog warriora, a onda bivaju charge-ovani i pojedeni. pursuit movementi rade savrseno, posto su oni mnogo blizu postavljeni... :D
Cetvrti potez - karnhazir ulece u arkhosa posto se knight of ruin uspesno disengage-ovao. Arkhos gine i cela ta strana nestaje pod plavom hordom patuljaka.

Na drugoj strani su kiklop, dve pticice i sentinel svih pet poteza polako grickali conscripte kojima su pomagali templar i duelistica. Najvece cudo: dva sentinela sa te strane su CETIRI poteza zadrzavala dva-tri conscripta, templara i duelistkinju. Kiklop nije radio skoro nista (ubio dva konskripta za 4 poteza), dok su pticice pravo cudo... kada rade diving charge imaju bolesnu inicijativu 5! I ATT i STR 4... uopste nije za bacanje. u kombinaciji sa kiklopom su vrlo vesele. :D
Kraj petog poteza - meni mrtvo: tri sentinela i warrior. Njemu: sve osim jednog templara (laka rana) dva konjskripta i duelistkinje.

Drugu partiju, protiv Endreovih goblinskih pirata... On izvodi Krila sa stone of survivalom i skullcrusherom, zlog majmuna, Diphtera sa argumentom, dva strelca, divera, pet strohm vitezova sa skautom i, naravno, black troll-a.
Mi se pazljivo postavljamo zbog straha od njegovih 5 skautujucih konjanika, ali se Endre izgleda uplasio moje brojnosti i postavio skaute IZA svojih redova...
Slede 2 poteza manevrisanja, i onda najzad chargevi. Do kraja 3. poteza meni su umrla dva sentinela i pticica, a njemu 3 strohma (jedan je umro od sentinel+prowler+knight of ruin kombinacije, a 2 su nepazljivo uleteli u moje redove i dobili countercharge od incubusa i scourge bearera), diphter (umreo u drugom potezu kada je u njega uletela ptica-bomba i pojela ga...) EDIT: I MAJMUN! Pojeli smo majmuna!, diver, Troll (umro u trecem potezu, kada ga je pojeo kharnazir sa master strike-om i 5,6 damage roll-om :D ) i jedan archer. ostalo je bilo na jedno 3.5cm od smrti (tj. umrlo bi u sledecem potezu). Najsmesnije: Krill se disengage-uje, bezi iz combata. Kiklop najavljuje charge. staje na .7cm od Krilla i preteci ga gleda... dok mi zavrsavamo partiju zbog kasnih sati...

Najbolje su mi se pokazali: Pticice. Rade CUDA. Prowler sa war fury-jem je mnogo neprijatan, naravno, kada ima support, kao i sve ostalo u ovoj armiji. Scourge Bearer-i su, kao i do sada, nesto bez cega stvarno nigde ne idem. Da citiram gosn' Musariona: Ni u wc bez 4. Incubusi su isto vrlo, vrlo korisni, kao i svi skauti.
Meh figure: Kiklop. Nije uspeo da se otplati nikako. Zameniti sa: dva prowlera i scourge bearer-om ili slicnom perverzijama. ili sacuvati poene i uzeti nekog korisnog maga/faithfull-a. Knight of Ruin je malkice... slab naspram ostalih skauta, ali nije los.

Final thoughts: Cudno mi je da igram bez kralja... disciplina 2 je tragicna, i uspeo sam da dobijem tactical samo protiv goblina kada je endre bacio keca...Jos treba isprobati varijantu kralja sa war-staff-om (DIS 8 sa leadershipom), ali je to malo mnogo skupo. Refusali su nezgodni ako ih protivnik koristi kako treba...

--
Dervish the zaigrani
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Kiklop sluzi za otvaranje velikih konzervi. i to radi kako treba, jedino sto nema trecu kocku... Tj. skupo je placa.
Ali kada je po sredi razmena udaraca bez pokusaja odbrane (a Trolovi se, kao, cesto brane), onda je to OK...
Ja jos uvek nisam nikada vodio te velike ubice... Nafarbacu ukoro Kravotaura pa cu da vidim kako to radi.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

a predatori su kao mali... :lol: :lol: 8) 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

@Dervish
Zar ti se neisplati vise prowler sa brutish carge-om, ipak je on dovoljno pokretljiv da medju prvima ucharguje, onda ipak mozes da stavis koju kocku u odbranu :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon wrote:a predatori su kao mali... :lol: :lol: 8) 8)
Da, shvatio sam u medjuvremenu koliko su Predatori zapravo grozni i veliki. U svojoj klasi od 60-ak poena.
Ali protiv jednog mutiranog Dazjatisa ili Crnog Trola... Ipak im treba neka podrska.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Neznam meni se Kiklop čini jako koristan sa svojim Implacibleom od 1(ima pursuit movement od 6cm), samo ga treba sakriti iza reda patuljaka da ga neka budala ne zaustavi (isto kao i kentauri u Acheronu), a velik je, pa sve vidi i ima dobar movement, pa može doči do bilo čega oko svoje horde...

Također ima charge od 25 cm, a neki ljudi to podcijene i dovedu figure sa pištoljima malo pre blizu jre hoče pucat po njegovim prijateljima.

Vidio sam ga več kako prolazi kroz rankove cynwalla, griffina i sličnih vojski sa figurama normalne veličine.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Kiklop je zakon, ja za sad planiram da i njega i larvu budzim, sa faitfulom , i sa nekim malim difficultijem kiklop, lako dodje do neke bolesne snage tipa 21 :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Nije tolika stvar samo u snazi (yeah right :roll: ), nego i u movementu.
Patuljci su jaako spora vojska, figure poput kiklopa i prowlera pružaju element iznenađenja protiv osobe koja nije igrala puno partija protiv Mid Nor-a, takvi detalji ti mogu omogučiti pobjedu na turniru(malo ljudi igra Mid Nor).

Kiklop je IMO žderač masa, a ne otvarač konzervi, treba potencirati taj implacible, a frend mu je i na neki način dao Fierce :? ..
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

E, danas se bogami i pokazao kao zderac masa protiv wolfena... Kiklop i prowler su prosli zajedno kroz 2 PoB-a, Howling Huntera i, posle toga, kiklop je sam prosao kroz Lykai-a.

Na zalost, posle toga je sve gadno i messily poginulo. Krajnji rezultat - njemu ziv warrior, sentinel i howling predator, meni jedan bedni knight of ruin (koji je, u toku partije, pao SEST (6!!) fear testova).
Jos neki zabavni momenti: Lykai izlazi, prowler i 2 ranjena warriora su na brdu ispred. Puca, ubija warriora, musketa mu daje da opet puca, ubija drugog warriora, zbog muskete puca i treci i poslednji put, pogadja prowlera i ubija ga... strahota...

Sto se tice kiklopa: Moze mu se dati fierce. Sto je zanimljivije, moze mu se dati war fury, i jos ponistiti Fierce, Hard-Boiled i Possessed svih neprijateljskih figura u BTB. Zgodno. moguce da je vrlo sexy u kombinaciji :P

--
Dervish the izgubljeni
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Da bi bio zderac masa treba mu jos bojnih kockica.
Osim ako radi u kombinaciji sa necim, ali to je vec visi nivo taktiziranja...
Samo sta onda da otvara konzerve :) ?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma ima fora da mu se nabije Brutish charge, war fury i fierce, ali posle toga moze vrlo lako da rikne, sad bas trazim nacin da mu ubacim neki war fury i slicno...... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Igrali smo juce Musa i ja test-mec za turnir. Isprobali scenario sa kocijom i svoje turnirske vojske.
To je izgledalo otprilike ovako - vucice se postavile u liniju sa strane table gde stize kocija. Ninja-apprentice vucica je otisla preko puta da smara Bugimena, ali bila je otkrivena jos u postavci i odmah na pocetku prvog kruga pobegla sa table.
Nemrtvi su se takodje postavili u liniju preko puta vucica.
Sanduk sa hranom ispada sa kocije.
Scavenger, nakon sto je oterao malu vucicu, uzima ga.
Agijarka pije napitak Resiliance+4, i zaustavlja kociju otpozadi. U nju se zalecu dva Black Paladina (koji su zahvaljujuci Bugimenu postali Fierce i Possesed) i Kerber. Howling Predatorka trci na Kerbera. Jedan Scavenger trci na Agijarku, drugi na kociju. Dve male vucice trce na kociju. Azael priziva jednog Puppeta, i jos dva koracaju napred. Jedna Prowlerka trci u Kerbera, druga ide da maltretira Azaelku (neuspesno).
Tuce:
Agijarka je zadobila laku ranu, jednog Paladina oterala na kriticnu, jednog na ozbiljnu, i Scavengera na ozbiljnu, ali se regenerisao.
Howling Predatorka i Prowlerka tuku Kerbera surovo, ozbiljna rana njemu, i Predatorki laka.
Tucemo kociju. Pravila su malo nejasna po ovom pitanju. Ali resili smo ovako - svi koji su u kontaktu sa kocijom, i ni sa kim drugim, je biju. Sa jedne strane dve male vucice, sa druge Scavenger. Sve sanduke smo vec uzeli sa kocije. Naravno, umlatili smo je. Ali poslednji udarac zadao je Scavenger, jer sam ja dobio keca. Pravila su opet nejasna, ali resili smo ovako - on je eleminisao svoje protivnike, i shodno tome pravi pursuit movement. I napada vucice. Tj. jednu od njih.
U svakom slucaju, da ne davim sa pricom, desilo se sledece - prezivese obe Prowlerke, bez rana, i jedna mala vucica na ozbiljnoj rani.
Surovo smo se tukli. Pa jedno 4 kruga... Ono sto je presudilo je da su Agijarka i Predatorka uspele da pobiju Paladine. Prowlerka je imala mnogo srece protiv Kerbera, tj. ostala je sama da se bije sa njim, a on ozbiljno ranjen, i u dva kruga uspela je da ga savlada, snagom 6 na Resiliance 10 (statisticki 19 od 36 roll-ova pravi laku ranu).

Zakljucili smo sledece:
Scenario je smesan. U prvom krugu smo pokupili sve sanduke i unistili kociju, i onda smo se tukli. Sve na polovini table (tj. na cetvrtini uobicajene). I neki slucajevi nisu bas najjasniji (zato sto je kocija fighter a ne scenery element).
Musina lista ima manu u vidu karaktera, koji mnogo kostaju a malo rade (Bugimen za 59 poena daje dvojci Paladina Fierce i Possesed), i za turnir ce verovatno biti modifikovana.
Moja lista (Agyar the Unyielding, Howling Predator, Prowler x2, Hunter, Sentinel, Fang Warrior x2) nije previse neugodna i izlazi na turnir.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Scenario

Post by jorgurt hlebozvak »

Da zaista, scenario je...pa blago receno tragican. Svodi se na tucu na cetvrt table. U najboljem slucaju na pola. Drugu polovinu smo mogli da uzajmimo drugim igracima da isprobaju ovaj ili neki drugi scenario. Bugimen i Azaelka idu u penziju. Dolazi Alderan. Kerber ide u stenaru. Bez obzira na statistike, nije nesto narocito opasan. Ide nova lista od 12-14 modela. Shunka, ne brini. Jedino novo sto ces morati da ofarbas je Alderan i treci Black Paladin. A Azaelku i Bugimena mozes da ofarbas i kasnije, ako ih vec nisi nafarbao.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa farbam Kerbera. Bice gotov danas ili sutra...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Izgubio sam sve tri partije.

Prvu protiv Gorana Banjca i njegovog Alahana.
Alahil Glasnik gine na pocetku, tako sto dobija strelu iz "heavy wolfen crossbow"-a u glavu (6,6).
Imali smo plan - poseci Alahance u centru, i onda razdvojiti trupe, jedni seku drvece, drugi zadrzavaju Alahanske trupe koje su se nasle van centra zbivanja (ukljucujuci i viteza).
Plan je poceo kako treba. Sasekli smo sve Paladine. Naceli Gardiste. A onda je krenulo. Sacred Weapon, 3,3, mrtva Agijarka nakon sto je bacila keca na odbranu. Predatorku su deljali polako, naneli dve rane, ali onda 3,3 od strane Gardiste, umire i ona. Sitne vucice su se drzale do kraja, cak i kada je dosao vitez da im sudi. Sentinelka cak prezivljava poslednji krug.
Niko nije imao dovoljno drveta za VP.

Druga partija protiv Damjana.
Osvetio mi se za poraz na internacionalnom turniru. Do kraja drugog kruga sve vucice su na ozbiljnim i kriticnim ranama. A onda su krenule i da umiru. Ogrovi su gadni tipovi.

Treca protiv Homera.
Sentinelka ubija jednog od njegovih Kirdraima (valjda se tako zove) na 5,5.
I gine odmah zatim. Plan - poseci vilenjake gde stoje, a onda zauzeti mostove. I u startu je lepo krenulo. Ali onda su dva preostala Kirdraima pobila sve vucice jednu po jednu. Mada ipak ne sve. U petom krugu, poslednja Fang Warriorka, nakon sto je pobila neke strelce, krece da bezi prema trecem mostu. U sestom krugu stize do mosta, poslednji strelac pritrcava i napucava je, ali ona prezivljava na kriticnoj rani. I drzi most. Vilenjaci zauzeli preostala dva mosta.

Sve u svemu, 7 poena (od teoretski mogucih 27) i -707 AP.

Izveo sam zaista prijateljsku listu. Ali sam odigrao jezivo lose. Tako mi i treba. Moracu neko vreme da se oporavljam i dominiram najstrasnije i kvarim ljudima zabavu. Do novembra treba odigrati dosta partija sa Duletom Kosanovicem :) ...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Jos starac nije postavio listu plasmana , ali osecam da je maksimalno cudana ,sem naravno mog burazera (3 mesto :D ), a nije mi verovao da ce biti mnooooooooooogo bolji od mene :D .
@Shunka
To ti je kad neizvodis Sesaire :twisted:
Osecam da ste se super proveli, a ja sam sedeo kuci pod kaznom i bubao neke kretenizme, stvarno niste ljudi :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mogu da zamislim kako je to izgledalo kada ti je burazer pokusavao prepricati ceo turnir odjednom. I njegovu neosporenu dominaciju... Armijom od pet modela.

Buduci da nisu prisustvovali Hristy i Cika Djole, mislim da je ovo bio turnir sa najmanje nervoze i nerviranja :)
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Buduci da nisu prisustvovali Hristy i Cika Djole, mislim da je ovo bio turnir sa najmanje nervoze i nerviranja
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Skoro... Mali zec slayer se nervirao za njih oboje... :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

a rezultati, utisci, kako je bilo, ko je iznenadio... to mene brine. gde je tabela?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Iz nekog cudnog razloga Starac je jos nije okacio...

Ukratko, prvo mesto Dusan "Pendargon" Kosanovic, najbolji general :)
Drugo mesto - Bodzan Donevski.
I iznenadio je Mali Zec Slayer koji uze trece mesto. Uz mnogo nerviranja i Devourersku armiju od 5 modela.

Za ostatak zaista nisam siguran...

Eto ja sam neocekivano zavrsio pri dnu, ali eto pravdacu se cinjenicama da sam izveo opustenu i prijateljsku armiju, i da zaista nisam bio raspolozen tog dana. Sa pucacko-sunjacko-smarackom armijom isao sam na to da pobedim u borbi prsa u prsa...

Lepo je bilo videti toliko figura koje sam ja farbao u razlicitim vojskama - cela moja vojska, veci deo Musine i manji deo Minjine vojske (buduci da su iz nekog razloga zamenili kosture), pa Bojanov karakter - Baron Ozon, Blaurgh koji je od mene pozajmio Sesare (veci deo), Damjan koji je takodje pozajmio par figura ne racunajuci Ogra... Ah, da, i Gligor koji je koristio Rusa kao grifonskog Fusiliera...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

To sto vas je moj burazer dominirao nije nista nelogicno , iz sledecih razloga
1)Slayerskog je roda
2)Slayer koga nemrzi da razmislja (kao mene na primer) mije za zezanje :twisted:
Inace sad smo odigrali jednu, on sa turnirskom listo i ja sa Kaylom sa fireballom (koju baca na 6 ili na 6 pa na 2 :D ) i mozete misliti ko je pobedio.U prvom potezu Fleasheater uleti u Keratisa , njemu u pomoc uskoce jos dvojica istih i prebiju ga , a cica Kayl sprzio Ranghora.Ostali raskomadaci su pobegli :twisted: . Ja mora da sam se razboleo posto u poslednje vreme mnogo vise ramisljam, ko zna sta moze da bude ako tako nastavim :-k :-k Nisam li dominantan :lol: 8) .......
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Ja poslednji... tuga :D
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Elem, nedelja je uvece a zvanicnog izvestaja nema, kao ni konacne tabele. Ua organizator :lol: koji je verovatno sve sam radio :cry:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Nego kako su vam se svideli tereni? :D
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Tereni su bili super... Posebno mi se svidela reka u trecem scenariju... :D
Nema veze, neka nema zvanicnih rezultata... :D
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

@Balder
Pa ja cu da je tri puta kucam ako treba samo da bi ti dobio svojih 5 min. save :D
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Tereni? Koji tereni???
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Zekina banda wrote:Tereni? Koji tereni???
Pa, Zlaja, Oliver, Damjan i ja smo vece pred turnir postavljali terene.
Samo me je zanimalo da li nas je neko psovao :lol:
User avatar
Zekina banda
Posts: 1459
Joined: Tue Dec 20, 2005 8:16 am

Post by Zekina banda »

Aha!
Na stolovima 1 i 2 (najblizim ulazu), teren prakticno nije postojao, sto je otezavalo i onako teske partije protiv Duleta (njegov Neksus je imao otvoren line of site prakticno po celoj tabli) i Bojana i njegovog topa (iz istog razloga).
Image
Izgubio je sve ko nije razumeo da je pobeda bila nesto drugo
http://offgridttgamers.blogspot.rs/
stari blog http://waxerspasttime.wordpress.com/
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Izvestaj

Post by jorgurt hlebozvak »

Evo i mog izveštaja sa turnira. Kao i do sada, opšti utisak – jako dobar. Učesnici opušteni (nije učestvovao čika Đoka), scenariji savim dobri. Igrala su se tri scenarija – Seča šume, Zauzimanje terena i Tri mosta. Obzirom da gore pomenuti Đoka nije učestvovao, jednoglasno je izbačen scenario Stupid Nags ili ti kolokvijalno rečeno, Kočija.

Izašao sam sa Aheronom u sledećem sastavu: Alderan, dva Black Paladina (hard boiled), dva Wolfen Zombija (od 40 AP), dva Scavengera, tri Dwarf Zombija (od po 18 AP) i tri Morbid Puppeta (od po 5 AP).

Prvi sukob – protiv Damjanovih Devourera. Interesantna lista. Od Devourera učestvovali su Zeiren u drugoj inkarnaciji i Huntsmen. Pored njih tu su bila još dva Ogra, jedan sa topom, a jedan sa slonom na glavi. Vole ti ogri da kače svašta na sebe. Tu su još dva deteta, koji se pretvaraju u neki užas kada ih neko povredi i tri kelta. Lista je vrlo rizična – ili će oduvati protivnika ili će biti oduvana. Srećom po mene, nije se desio prvi slučaj. Damjan se razvukao po celom terenu u želji da poseče sva drva i odnese ih kući. I tu je po meni, napravio prvu grešku. Zeiren je ostao predaleko, a pokazaće se da bi za njega bilo pametnije i da je ostao tamo. Huntsmen na jednom krulu, Ogre sa topom na drugom. Rešio sam da je pametnije otići na moje levo krilo i biti podaleko, bar u startu od Zeirena i Huntsmena i uzdati se u sreću i izaći na crtu Ogru. Neka Damjan uzme par debala na desnom krilu, ali će za ostatak morati debelo da se potrudi. I pokazalo se da je to sasvim dobra taktika. Dva kelta i jedno dete odmah dolaze do drveća i pokušavaju da ih obore. Kelti su retardi. Ako pogode, ne nanose damage, a ako se ispromašuju, onda jedva da povrede drvo. Dete je očigledno vežbalo kjokunšikaj karate i uspelo da pokupi jedno drvo. Krećemo se prema drveću. Damjan stiže pre mene. Počinje seča. Damjan seče drveće, ja sečem Damjana. I uzimam tri debla. Od mene dosta. Alderan, Black Paladin i Morbid Puppet, zvani Šao – Lin Puppet (jerbo je sa snagom 3 oborio deblo) ostaju na tom kraju table i čuvaju poene. Nakon što je Ogre sa topom eleiminisan. U međuvremenu stiže razbesneli Zeiren, zatrčava se u Paladina. Paladinu u pomoć stiže Wolfen Zombi. Počinje, tačnije završva se tuča. Wolfen Zombi nanosi kritičnu ranu, a Paladin Zeirenu odseca glavu. Moramo pisati Rackhamu da napravi treću reinkarnaciju za Zeirena. Ili Zeiren Zombija. U petom potezu, Scavenger potera Huntsmena u bekstvo. Drugog Ogra okruzuje nekoliko Aheronaca – Wolfen Zombi, Paladin, Scavenger i Dwarf Zombi. Ubiše ga u 6. potezu. U međuvremenu, Kelti obaraju još par debala i odlaze daleko od opasnosti. Sve u svemu, rezultat 1:1. Damjan je uzeo 5, ja 4 stabla. Ali je razlika u AP oko + 200 za mene. Ili malo više. Dinamična, lepa partija, neizvesna u većem delu sukoba (do kraja 4. poteza).

Drugi sukob – protiv Banjčevih Alahanaca. Kako sam se nadao, dobro sam i prošao. Doduše uz malo više sreće i malko više razmišljanja, mogao sam i bolje da prođem. Alahanac je izašao sa Alahelom, tri Dorimanca, tri obična Mačevaoca, tri Paladina i jednim vitezom na konju. Hrabra (bravery) vojska. Polazimo jedan prema drugom. U prvom redu, guram Puppete i Dwarfove. Nije brzo ali je dosta bezbedno. Jedino Alahel ima luk i strelu. Ali ne postiže bog zna šta. Zaustavljam Alahance u srednjoj zoni. U prvoj zoni ostaju u rezervi Alderan i Crni Paladin. Drugi Paladin čeka povoljnu priliku da se umesa u borbu i prelomi rezultat. Scavenger prolazi pored jednog komada tesko prolaznog terena i ulazi u treću, protivničku zonu u nameri da ostane neprimećen i da na kraju ako ništa drugo bar protivniku poništi držanje iste. Alahan je zablokiran na sredini. Sasvim uspešno odolevaju Puppeti, Dwarfovi, Wolfen Zombi, a nesto kasnije se priključuje i Crni Paladin. Drugi Wolfen napada Alahela. Nanosi mu ozbiljnu ranu. Prisećam se dana kada su ga orci drali od batina. Već vidim mrtvog heroja. Ali stiže mu Dorimanac u pomoć. Scavengera na boku primećuje vitez na konju. Provaljen sam. Stiže blizu Scavengera. Puppeti i Dwarfovi, nanose neke rane Mačevaocma. Wolfen Zombi i drugi Scavenger nanose jednom Dorimancu kritičnu ranu. Sve izgleda gotovo idealno. Alhanac pravi grešku i pušta me da igram prvi. Engage-ujem viteza na konju u ubijam ga na mestu – dve šestice. Otvara se prostor i uključuje se Crni Paladin. I njemu kreće sasvim pristojno. Ubija jednog mačevaoca i stiže do drugog, vć lako ranjenog. Ovaj ga pogađa i uz komentar "povrediću ga samo ako me prose..." dobija dve šestice i ubija Paladina. Dorimanac koji pomaže Alahelu otkida Wolfen Zombija, a drugi radi to isto drugom Wolfenu i to sa dva keca. Sveto oružje je sveto oružje. Lomi se moja linija u šestom potezu, tako da Alahanac nema vremena da pređe u moju zonu, a ja pravim grešku što ne guram Paladina ili Alderana samo koji samntimetar napred. Jer, u srednjoj zoni, Alahan ima force – 4, a ja 3. Da je ušao bilo ko od pomenute dvojice, bilo bi nerešeno. Ovako, Alahanac drži dve, a ja jednu zonu. Dakle 1:2 u korist Alahana. U AP razlici +87 poena za Alahan. Izuzetno zanimljiva i do samog kraja neizvesna bitka. Da je bar Alderan otišao 5 cm napred...

Treći sukob – protiv Minjinih Aheronaca, sledbenika Gorgone. Scenario – Tri mosta. Ovde sam što zbog umora, što zbog izuzetno loših kocaka koje sam bacao sve vreme, a mnogo boljih koje je bacao Minja, bio od starta nervozan, smoren i bez ikakvog razloga naoštren na Minju. Bitka po meni potpuno nezanimljiva, a drugačija teško da je i mogla biti, obzirom da se tuku dva Aheronca. Sam sukob neka opisuje Minja ako hoće. Ja mu se još jednom izvinjavam na mojoj nadrkanosti. Rezultat 1:2 za Minju, uz nekih 190 AP u plusu za njega.

Sve u svemu, 11. mesto sa 11 VP i -6 gol razlikom u AP. Nije loše.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

E, pa i ja da se javim... Jako lep turnir, jako lepo sam se igrao (ustvari lazem, prve dve partije skoro da se nisam igrao, ali zato je finale nadoknadilo adrenalin rush...)

1.-va partija protiv Minje i aherona. Najkraca partija ikad. Dobijam disciplinu, aktiviram soul snachera, opalim nexusom, double 6 na jednog fierce zombija, silno izranjavam ostale zombije, 4,6 na gorgonu, taman dovoljno da umre. Minja kaze kako mu armija ne radi bez gorgone i predaje. Max win za mene, lagano ispijanje piva
2-ga partija protiv ogija koji je na slican nacin utukao baldera. Ogijeva armija je prijateljska (iako je dirz), a kako dalibor kaze, nigde da se sakrijes od nexusa. I uz moje izrazito podprosecno bacanje kockica, lakih 3:0 za mene
nova pauza za ispijanje piva
3-ca aprtija, finale protiv bojana; U startu sam imao brojcanu prednost, a posto su se igrali mostovi, to mi je islo u korist. Medjutim, ne lezi vraze, opet nigde terena da se sakrijes, a Bojan baca kao man possesed (zaista nije bacio tako dobre kocke otkada ga znam). U prvom potezu mi unistava nexus mountain brakerom, a onda shvatim da jedini zaklon (malu rusevnu kucicu) ne mogu da koristim jer mountain braker daje 4x damage protiv structure poena. Fierce formor vezuje trola, produzujuci zivot iz poteza u potez ardokatovim cudom. Ardokat tri kruga trpi stoicki udarce iz topa snage 16, i na kraju mu presudjuje puca snage 4 barona ozona, na long rangeu, u kaveru!!! Moj konj pocepa neke gobline ali ga zabaguje baron. trol se oslobadja formora i krece na all-round killing spree. I kada je bilo najbitnije, bojan se vraca na sebe, baca jedinog keca u partiji (prophet je probao da veze formora), koji odlazi i vezuje trola. 1:1 i jedan neresen most, dovoljno da za dlaku uzmem turnir...

Nisam bas najzadovoljniji armijom, jer mi se cini da i pored dodatka nexusa, ne radi tako koherentno kao ona varijanta sa proslog turnira. VErovatno ima uticaja i cinjenica da sam je prvi put izveo u ovoj varijanti upravo na turniru. Moracu jos malo da dumam.
Cestitke svima, narocito Bojanu, koji je ipak ako nista, ono moralni pobednik, i malom slayeru, zbog uspesnog sirenja aure zle srece na svoje protivnike:-) (Damjan je imao jedan od najgorih spellova bacanja kockica IKADA)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pendargon wrote: i malom slayeru, zbog uspesnog sirenja aure zle srece na svoje protivnike:-) (Damjan je imao jedan od najgorih spellova bacanja kockica IKADA)
Hehehe, moj burazer :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Probavali sinoc Dule i ja nova pravila...
U tu cast, izlaze poluvilenjaci, predvodjeni svojim princom. 3 njihova ratnika, dva Slashera, Velrys (veliki dominator krcat spellovima, za male pare), dva Huntsmana (moraju se isprobati ta nova pravila za artiljeriju) i dva Fanga Vile-Tisa.
Sa druge strane, Virae, sa svime sto jedna Virae u zivotu treba da ima (ukljucujuci i mackicu), Druid, koji zapravo nosi neke madjije, mutirani Kravotaur (za koga se ispostavilo da mi nije trebao u zivotu), Danu Warriori (pokazali su se fino, za promenu) i tri Fiane. Nas manje nego njih...

Ova bitka bese cist stuff of legends. Tipicno odvijanje combata izgledalo je ovako:
Dule baca keca na inicijativu.
Stavlja kocke u odbranu, da bi njegovi poluvilenjaci zahvaljujuci ambidekstricnosti dobili kocke u napadu.
Ja napradam, bacam 6, pa 5.
Dule baca 6, pa 4, odbrani se, dobija kocku u napadu.
I baca keca za napad.
I ja ga zahvaljujuci brojnosti kockica u napadu, i solidnim damage roll-ovima ubijam.

Pojeli smo ih sve u close combat-u.
Ali sve su nas pobili Huntsmani i Velrys.

Bitka se jako cudno odvija - Kelti se postavljaju u liniju, sa desnog krila ih vrebaju prikriveni Slasheri, a glavnina neprijatelja ceka pravo ispred, medju nekim drvecem... Kelti razdvajaju armiju. Na levo krilo odlaze Fiane, Kravotaur, i jedan Danu Warrior, i tu ubijaju tri Warriora of Blood i jednog Fanga (v. iznad kako se odvijao combat), ali zahvaljujuci trudu pre svega Huntsmana, Krava odlazi na kriticnu ranu, i Huntsman je ubija u close combatu. Dve Fiane sa tog krila poslednje umiru, zahvacene paljbom Huntsmana sa obe strane...
Glavnina Kelta odlazi na desno krilo, gde desetkuju, mada ne bez gubitaka (opet zahvaljujuci Hunsmanu) dva Slashera i preostalog Fanga. Slasheri su pobacali keceva za napad... Mnogo. Gine jedan Danu, ali ostaje pamcenje na njegova herojska dela - sam se borio sa jednim Slasherom i Fangom, spazmirao se, oterao Fanga na ozbiljnu ranu, a on sam je od njega popio tek laku, dok je Slasher promasivao. Virae i mackica tu prave rusvaj, i krecu napred, prema svojoj glavnoj meti - Velrysu.

Mackica skrece sa puta da zadrzava Huntsmana. Virae se zalece u Velrysa.
Sto istog nimalo ne sprecava da baca madjije.
Baca na Virae Hand of Pestilence, koji diktira da ona mora staviti dve kocke u odbranu.
Velrys gubi inicjativu na keca.
Stavlja dve kocke u odbranu, jednu u napad.
Virae stavlja dve kocke u odbranu.
Dule baca 4 za napad, ja za odbranu (na obe kocke) bacam 6.
Po novim pravilima za Counter attack, mogu da rerollujem sestice i da dobijem kocku u napadu, ali odgovara mi da se combat u toj rundi zavrsi.

U sledecoj rundi pritrcava i Druid upomoc. Macka gine od Velrysovog Primal Attacka (jer je u sukobu sa Huntsmanom popila kriticnu ranu), a Virae dobija laku ranu (ne radi im Survival Instinct za ovo (u prosloj rundi Velrys baca oba Primala na Virae, ali jedan baca keca (bez efekta), pa je onda bacio keca pokusavajuci da castuje drugi)). Kelti dobijaju inicijativu. Velrys stavlja dve kocke u odbranu, jednu u napad. Druid proglasava War Fury, a Virae napreze svoje sposobnosti sekvence i rasporedjuje kocke 2,2.
Virae proglasava Master Strike, u nadi da ce saseci Velrysa iz udarca.
On se brani na dve kocke, a u startu juri za dva vise nego ja.
Ali...
Bacam 6. Pa opet 6. Pa 5. Dule ne uspeva da se odbrani. Bacam 3,6 na damage roll-u.
Virae zapucava Velrysa rogovima u stomak. Presamicen od bola (kriticna rana), ipak joj uzvraca tako sto je zavaljuje laktom u potiljak (5,6). Ikona njene boginje nesposobna je da je zastiti od ovako podmuklog napada (1) i Virae umire slomljenog vrata.
Prenerazeni Druid ne uspeva da Princa Necistih povredi, od besa ga sutirajuci u noge (roll-ovi u keca).

U sledecoj rundi ovaj uspeva da povrati vazduh, i sa dva Huntsmana brzo presudjuje Druidu i dvema Fianama.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pendargon, uz svu dobru volju, nije uspeo da izgubi od Hristy u sinocnom sukobu.
Kljucni element bio je Fusilier koji je ubio Aberaciju na 6,6. I preziveo.
Hristy je, naravno, poludela.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Eh, kad se setim mog fuzilijera koji joj je ubio keratisa, Isis i nemezisa :D
Aaah... behu to dobri dani.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

E pa i ja da napisem ke se meni desavalo.......

1)V.S. Minja.Ja tog coveka ocigledno nikad necu pobediti.Scenarijo Arsonist.Ja napadam, sve ide po planuArkeon tigar i keratis ociste polovinu table(ubiju Kerbera i dva scavengera), ali se onda scavenger(fierce) seti da bi Arkeon mogao da zasmeta pa padnu tu dve 6ice.Posle toga Alderan se oslobodi pesta(slepac jedan, dva kruga bije buraniju) i zabaguje mi zombijem jednu baklju, koja je kasnije pobegla.U zadnjoj rundi ja zapalim jednu kucu i 2/1 za Minju.

2)Protiv Zikice.Escort.Postavimo se jedan moj escort na jednu jedan na drugu stranu(1 escort Keratisi, 2 3 strelca).Kod keratisa dodju jos dvojica istih i neki strelci, naspram Likaija, vestalke i huntera, sa drugim escortom dodju pesti tigar i Arkeon dominator, a naspram njih 2 Vucija escorta(fangovi i great fangovi), predator, vestalka i sentinel.U prvom potezu on dokazuje koliki je takticar i postavi dva taoca mom tigru na charge, nesto puca po mojim keratisima u escortu (serius light) i ubije sentinelom 2 pjesta.post tigru netreba 2 puta govoriti on uchargeuje taoca i zakolje ih jednog po jedno, posle overranuje u fanga i prikolje i njega(implacable/1), dok jedan fang podvije rep i pobegne).U proces uleti Arkeon izdominira vuke, taoc ubije fanga na 6,6, on jedva pobije mog taoca i 3 keratisa, jedan je ostao stojicki sa serius ranom i 7 mutagen poena.Ja to dobije 3/0.

3)Protiv Trootza mladjeg.Portal.Postavimo se mi kako dolikuje, u prvom krugu maca pojede vuka(atlas cuda cini) , gargoil se ispovraca po keratisu (light ili serius),a zombiji polako gmizu.Drugi krug strelci i pjest prikolju kopaca grobova neki zombiji ulete u crossbowmane ali tu uskoce keratisi i Arkeon i pobiju ih.Alderan se nekako(uz prilicne kockice) probije do portal tako i zakolje dominatora.Tako da 2/1 za mene.

4)Proti burazera. Take the position.Totalno glupa partija, do kraja treceg kruga Arkeon, 2 pjesta i keratis ubiju tirana, huntsman pogodi Ranghora i nanese laku, tu uskoce 2 keratisa zakolju ga , tigar pojede fleash eatera .On(moj burazer) se iznervira i preda partiju, maksimalno za mene 3/0 500AP.

Zaključci su da je tigar zakon(66 pts full nabudzen), strelci su slepci ali rade ponesto, tako da jedva cekam sledeci turnir :twisted:
Last edited by slayer king on Sun Dec 03, 2006 2:40 pm, edited 1 time in total.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Zakljuèci su da je tigar zakon(66 pts full nabudzen)
znaci, zaradio sam jos jedno pivo :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Prva partija protiv the Zgaga i njegovog Mid-Nora.
Najuzbudljivija i najneizvesnija partija.
Kelti branili selo. Sa jedne strane ide Mid-Norska nejac sa bakljama, sa druge njihov zli mag, Kiklop i par Scourge Bearera.
Vecina Kelata se okrece prema ozbiljnim momcima. Zahvaljujuci sjajnom rukovodstvu Virae i njenog ratnog staba, izuzetno disciplinovana rulja varvara ima svaku takticku prednost koja im je potrebna. Vec od prvog kruga krece masakr patrljaka od strane Dzinova.
Valja napomenuti da kecevi padaju u neverovatnim kolicinama podjednako na obe strane.
Dolazi do epske borbe izmedju Virae i Kiklopa. Vec u prvoj rundi Virae mu se namesta na juris i izaziva ga. Mag na Kiklopa baca Demonic Possession (valjda se tako zove), te ovaj postaje Fierce i dobija War Fury i Brutish Charge. Virae vec u prvom krugu borbe pada Survival Instinct, ali Kiklop je svojom snagom 16 udara u nogu... Kiklop biva poteran na ozbiljnu ranu, usled Possessiona popije jos jednu laku, ali mag ga izleci putem Nimfe u sledecem krugu. Virae uskoro dospeva na kriticnu ranu, ali od tada ne pada ni jedan ward (SI). Te ubiva i Kiklopa i maga (sto je dugo potrajalo)... U procesu gine macak, i par Dzinova koji su se prebacili sa drugog fronta da pripomognu.
Sa druge strane ginu svi sem jednog Dzina i jednog malecnog patrljka sa bakljom, koji uspeva da zapali kucu, ali Fiane iz ratnog staba stizu na vreme da je ugase. 3-0 za mene.

Druga partija protiv Dalibora i vesele druzine svilenjaka, Alahanaca i Grifona.
Pogibosmo od strela!
Aim 4, + 2 poena koncentracije na isti + Sharpshooter = automatsko pogadjanje na razdaljini od 40 cm. Vrlo, vrlo surovo.
Varvarski Dzinovi su se jako lose pokazali u ulozi pratnje... Jedva su proterali jednog taoca (drugi pogibe od strela), a i to je zahtevalo nadljudsku zrtvu macka (koji je bez imalo straha pojurio u svoju smrt)!
Posle su se iskupili tako sto su pobili neke ljude (i svilenjake)... Dvojca su poginuli u procesu...
Dakle u centru table Kelti prave pokolj dok ih zasipaju strelama, a protivnicki taoci bez ikakvih problema prolaze na krilima.
Protivnicki mag je bio na krilu, i bacao je Aura of Authority cele partije (a uspevao je cak i da ga ne baci).
2-0 za Dalibora.

Treca partija protiv Damjana i konzervi na parni pogon.

Kelti brane portal.
Najveca konzerva na parni pogon, Lotan, Zvjer Celika, zahuktava se poput kakve lokomotive, prolece pored zbunjene Virae koja pokusava da ga zaustavi, i prolece kroz portal.
Virae se okrece, zastaje na koji trenutak dok shvati sta se to zapravo desilo, a zatim se dere "POBIJTE IH SVE!!!"
I Kelti je poslusase.
Narocito ucinkoviti bejahu Dzinovi naoruzani macevima, koristeci svoju tehniku majstorskog udara, poznatijeg kao "klepim te jako po glavi dugim parcetom gvozdja".
Jedna od Fiana se proslavila tako sto je istrcala pred nekakvo sokocalo nalik na vepra, i pritisnula pogresno dugme, te se doticno razletelo u paramparcad.
Virae aktivno pada ward, ali patrljci ipak ne uspevaju da je povrede.
2-1 za mene.

Poslednja partija protiv malog Igora i ordije nemrtvih predvodjenig Grdanom.
Pocinje izuzetno zanimljivo. Dva kruga samo prilazimo jedni drugima, polako i uzdrzano (tj. mrtvi ne mogu brze). Kako nailazi, vojska mrtvih se i povecava, svakim casom sve vise njih mili iz peska.
U trecem krugu, Kelti idu u juris. Fiane trce na desno krilo. Dzinovi sa helebardama na levo. Virae se zalece medj redove nemrtvih po sred srede, vitlajuci svojim dugim maljem.
Grdana ispaljuje na nju Talas Smrti snage 18. Ja bacam keca za ward. Od Virae bi ostala jedna cizma koja se dimi, da ih ona nosi. Ovako nije ostalo nista.
I to je trenutak kada sam ja izgubio.
Dalje krece strasna odmazda Dzinova i Fiana, koji uspevaju da ubiju sve sem Grdane (koja ih odstreljuje jednog po jednog) i njenih Morbidnih Lutaka. Dvojca Dzinova prezivljavaju, tesko ranjeni, i uspevaju da zadrze jednu trecinu...
2-1 za Igora.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Shunka sramoto jedna bijes Mid/nor, ako si slobodan u subotu mogao bi da sretnes moj Mid/nor :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Bitke

Post by jorgurt hlebozvak »

Evo i mog izveštaja.

Prva bitka protiv Bodžana. Arsonist. Šta reći. Tipično za mene. Neispavan, dekoncentrisan, nisam ni proučio scenario kako treba, te nisam skapirao da zapravo mogu da napadam sa dve strane. Postavljam se u gomili sa jedne strane. Bodžan doduše ne upucava oniliko koliko je mogao, ali ih skida u dovoljnom broju. Na kraju, da stvar bude još gora, zaboravim da Kal Shadaru stavim imunost na sacred weapon i naravno da Bodžan baš tada dobija dve šestice. Kraj meča. Predajem. Sasvim zaslužena pobeda Bodžana i Grifonaca.

Druga partija protiv Rudnara. Eskort. Visoka disciplina vilenjaka - 8 i Leadership, tera me praktično da se prvi postavim. U nameri da održim kompaktnost i ceovitost ekipe, postavljam se na jedan kraj table. Protivnik postavlja svoje rezerve na kraju. Tačnije, dva eskorta na drugi kraj table. Računam, OK jedan poen sam izgubio, ali ću bar proterati svoje taoce kroz vilenjake. Biće krvi do kolena još ću na teži i dostojanstveniji način to da uradim. U najboljem orkovskom maniru. Zašto jednostavno, kad može komplikovano. Tokom sukoba, Vilenjaci ubivaju par članova eskorta. Jedan od vilenjačkih eskorata dolazi do glavne gomile. Ginu obojica. Orci eliminišu ostale vilenjake i proteruju svoje taoce sa table. Eskort koji sam eliminisao manje vredi od vrednosti modela koji su bili u eskortu oraka. 2/0 za Rudnara. Moram reći da sam i pored poraza zadovoljan činjenicom da sam počistio protivnika. Volim to. Nije racionalno, treba biti pametan, ostvarivati zadatke, ali volim pa to ti je.

Treća partija protiv Ogija. Portal. Konačno sam povezao lepo i korisno. Istovremeno sam počistio armiju sa table i realizovao zadatak. Ogi je bio vidno neraspoložen za taktičke zavrzlame i pokušaje da ostvari nešto značajnije. Tek na kraju, pošto nisam mogao da vežem sve njegove modele, jedan je uspeo da se izmigolji i prođe kroz kapiju. 2/1 za mene.

Četrvrta partija protiv Derviša. Take position. Derviš izvodi devojački tj. orkovski san. 16 modela!!!! Kako to pomlatiti? Od toga je 7 skauta. Najteža, najneizvesnija i najzanimljivija partija koju sam odigrao. Derviš me sa skautima zabagovao od početka na prvoj trećini. Biju orci, ali biju i Mid norci. Doduše do 4. poteza sam ima jednog mrtvog bruta i uspeo tek da se izjednačim po broju modela. Ali orci ne gube snagu i strpljenje. Završava se četvrti potez, a orci su još na svojoj trećini. Midnoraca je daleko manje, ali dovoljno da drže središnju trećinu. Sad je trenutak - ili gubim sa 2/1 ili dobijam sa istim rezultatom. Mislim se - nećeh ga majci, vala, ja da ubijam gomile protivnika, a da gubim. Idemo u juriš. Nema više čekanja. U 5. potezu utvrčavaju orci na srednju trećinu. Amoci sa toksikom ubivaju Midnorskog generala. Ostali ubivaju još jedno dva Midnorca. Dominacija na trećini je obezbeđena. Neću više da se bijem. Kraj je 6. poteza. Dobijam sa 2/1.

Na kraju krajeva, kako sam se nadao, dobro sam i prošao. 21. mesto. Nisam najgori.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
Locked

Return to “Confrontation”