DoW

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Idemo redom...

Za turnir su se prijavili sledechi pacijenti :

1) Chika Djoka (Wolfen)
2) Musa (Orci/Dev)
3) Zlaja (Dev)
4) Damjan (TNB)
5) Moma (Drune)
6) Shunka (Ham, The Monkey Slayer - Wolfen)
7) Truc stariji (Acheron)
7+1) Truc mladji (Dirtz)
9) Dule Kos. (Dirtz/Drune)
10) Bad (Drune)
11) Bojan (Alahan/Goblini/Grifoni/Wolfeni)
12) Alfa (Grifoni)
13) Srle (Wolfen)

Primamo josh uvek prijave za DoW ligu.
Last edited by Mirijevac on Fri Jan 27, 2006 7:50 pm, edited 1 time in total.
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Pravila :

Dozvoljeno je proksovanje, kako figura, tako i karata. Razumem kako je kad se nema neka figura/karta, ali vas molim da proksovanje svedete na minimum.

Liga bi pochela u sledechu subotu 04.Februara u Oliverovom klubu. U ligi che se koristiti engleski prevod originalnih pravila, postovan na eng.conf forumu, kao i 6 misija postovanih takodje na ranije navedenom forumu. :D (pocinjem da ser.m) Molim sve da ih procitaju.

Linkove imate u nekom od ranijih postova na ovoj temi... mislim strana 1. Sva dodatna pravila, kao i predloge za izmenu/dopunu moci cete da procitate na ovom forumu.

Nagrada neche biti, ali sam planirao da obezbedim 5 trofeja, za prva tri mesta, najvechu shtetu (racunaju se exp pojeni) kao i za pacijenta koji je u toku cele lige naneo najmanje shtete. U tu svrhu, kontaktirao sam ortaka koji je na akademiji i koji che mi dotichbne stvari smuljati. Trofeji che biti apsolutno originalni i unikatni.

To je za pochetak sve, ochekujte dalje postove.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Zaboravih dve stvari...

1) Svi igrachi che morati na partije da donose hartiju i olovku radi belezenja svojih exp poena. Po zavrshetku partije poeni che biti verifikovani od OBA igracha. Igrach che imati na volju da upgrade neku figuru ili ne. Tako nazvrljanu hartiju chete davati meni, a ja chu to ubacivati (pohranjivati) kod Olivera u komp za svaki sluchaj.

Sve template/obrasce chu vam ja obezbediti, a za svaki sluchaj chu i postaviti link za obrazce (ako nadjem link...)

2) U subotu dolazim u klub i bichu raspoloziv za pitanja/konsultacije i tako to...

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Cika Djole mala preprevka
7)Truc stariji (Drune)
8)Truc mladji (Acheron)
:)
Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Eto prvi dodatak ... malo sam se pomeo... ispobrkao sam Truceve i najmladjeg Dirtza... mislim Pavla (Blaurghtfswrq)... Ajmo da mi se Pavle (?) javi i potvrdi..

1) Chika Djoka (Wolfen)
2) Musa (Orci/Dev)
3) Zlaja (Dev)
4) Damjan (TNB)
5) Moma (Drune)
6) Shunka (Ham, The Monkey Slayer - Wolfen)
7) Truc stariji (Drune)
7+1) Truc mladji (Acheron)
9) Dule Kos. (Dirtz/Drune)
10) Bad (Drune)
11) Bojan (Alahan/Goblini/Grifoni/Wolfeni)
12) Alfa (Grifoni)
13) Srle (Wolfen)
14 Pavle (?) (Dirtz)

Auuu shta ima Dirtzeva, Druna i Wolfena... Vidim ja da je vreme da pochnu da se skupljaju druge vojske..
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

pa , shunka potrudicu se da dodjem u utorak, ali nisam siguran. treba obojiti startnu bandu choveche. treba napraviti te komade terena, to sve trazi dosta vremena koga ja nemam na pretek. (renoviram gajbu) aj' reci shta bi se sve pravilo pa ako mogu neshto da napravim kuci :-k
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

jel moraju svi turniri da budu onih dana kad ja imam kolokvijume/ispite...

mislim stvarno nije uredu. ako bi barem moglo jednu nedelju da se pomeri...

ali nema veze mozda uspem da se izvucem sledecu subotu na kratko, dovoljno da odigram jednu-dve bitke. neverujem da cu moci vise, ipak mi je u nedelju najtezi ispit.....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ja sam samo rekao da me generalno ideja zanima, a da li cu igrati je vec drugo pitanje... :roll:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Poslao sam ti pm ali cu za svaki slucaj i ovde potvrditi da ucestvujem.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

E. Alfa, ako hoćeš, daću ti ja nešto od mojih Grifona. Može tu lepa bandica da se napravi. Tvoje je da iščitaš pravila i da igraš :wink:
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Damijane...

Pazi ovako, ako se ostali igrachi sloze, ja bih uveo par specijalnih pravila, tj izuzetaka u DoW kampanji :

1) Damijan nema obavezu da igra DoW kampanje subotom, jer su mu tada kolokvijumi, ispiti i ostala sra.nja !

2) Musi se posle bitke, kada se vrshi recover poginulih/ranjenih, oprashta jedno loshe bacanje po izboru, tj dozvoljava mu se 1 (jedan) re-roll koji se prihvata, bez obzira da li je bacanje bilo bolje ili loshije od ponishtenog.
Cena jednog re-rolla je pivo/sok za sve ucesnike lige + Oliver (njemu obezbedjuje dodatno i kikiriki). Ni kod babe nema dzabe !

3) Zulufic ima iste privilegije kao i Musa, ali pod uslovom da se prijavi za ligu !

Cilj ovih izuzetaka, je da se ujednache igrachi (oni malerozni), a ne da se favorizuju.

Shta kazu ostali ? Vecina donosi odluku.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

lord warrior wrote:Ja sam samo rekao da me generalno ideja zanima, a da li cu igrati je vec drugo pitanje... :roll:
Vashe ucheshche Master Alfa je jako bitno... takorechi neophodno ! Cenim da bi se kao dugogodishnji igrach WH, u izuzetno kratkom periodu privikao na malo drugachija pravila i mi bi dobili josh jednog jakog igracha. A svi vole da imaju shto je moguche vishe jakih igracha za partnere. Ja volim da igram protiv Bokija, Duleta i Muse, ali tu se otprilike sve zavrshava, jer ostatak igracha ukupno ima iskustva kao jedan od trojice navedenih.

Ima veoma dobrih conf igracha kod nas, ali dugogodishnje iskustvo donosi poseban kvalitet i izvesnu dozu... budjavosti, kvarnosti, koja zna da bude veoma interesantna.

LM, da ne tupim dalje, ako budesh uchestvovao u kampanji, za svaku partiju ti kupujem 100gr chokoladnih bananica.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Cokoladne bananice? Pa to je bolje no sestnaestogodisnjakinje!

Nego, par pitanja:

1. Sad, ova pravila za DoW sto su prevedena... Da li je to vise-manje sve sto se nalazi u toj knjizi, ili ako ne, sta onda jos ima tamo - da li se zna?

2. Ovaj... Sta radi Assault Fire? 8)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

1. to su osnovna pravila, u knjizi verovatno ima jos gluposti kao oblasnjenja za neke abilitije, neke gluposti za dodatne mercenarije, mizije i tako to...

2. assault fire sluzi da mozes da se strcavas i pucas znaci kad cardzujes sa karakterom(ili onim ko ima assault fire) prvo pripucas, a onda krece hand to hand....(ovako ja to otprilike shvatam, stim sto sigurno imas neke minuse, neam pojma kolke)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Pa dobro Marko... chokoladne bananice nikad nisu za bacanje, ali shesnaestogodishnjakinje su shesnaestogodishnjakinje. E sad chokoladne bananice nudim Alfi, jer mozze odmah da ih pojede, dok shesnaestogodishnjakinje ne bi mogao odmah da konzumira i morao bi da ih zamota i ponese kuchi. E tu sad ima glavni za.jeb... postoji opravdana sumnja da bi Beta mogao da ih pokvari ... neznam odakle mi ovo, ali mi se nekako ova ideja sama nametnula..
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Assault fire ima fiksnu tezinu - 7, nezavisno od mete napada ili cega drugog...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ajde jedno demokratsko glasanje sta bi ste vise voleli da ja izafjem : DIrz ili drune (posto mi se kanda cini da ce biti barem 3 drunca ? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pazi dirzt mozes da izvedes samo ako ce ti se vojska sastojati od pestova i hybrida...a i onda ce verovatno biti prejaka :roll: , pa sad ti vidi
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Ispravka

Post by jorgurt hlebozvak »

Samo jedna ispravka: Musa nece igrati sa Orcima. Igrace ili sa Acheronom (95%) ili sa Devourer-ima. Musa nikada nije rekao da ce igrati sa Orcima. Druga stvar: Hocu da se unapred dogovorimo - uvek igamo neku misiju? I uvek igramo na tabli 60x120? Ako je vecin protiv ovoga i to kumulativno, onda Musa ne igra DoW.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Pitanje:Kako se racunaju keltski voriori sa merc. liste, za drunce, kao saveznici (dodati resource poene)ili kao drunci?
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

DoW se uvek igra na tabli 60x120, i uvek se igra neka misija. Drugacije nema smisla. Spisak misija pogledati u Mirijevcevom drugom linku u prvom postu na drugoj strani ovog threada.

Dragi Pendargone, ja licno zelim da izadjes kao cetvrti Drunac!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ako uzimas drunske mercove onda kao drunci, ako uzima sesairske onda kao mercovi, sto znaci 9 poena renown i 5 poena resurse
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ja sam sad primetio da nesto nedostaje u onoj listi ucesnika.

Gde je brat Minja?
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ako bolje pogledaš listu, nema ni presporog nam Peđe, a to ti je uzročno- posledično. Naime, Peđa farba Minji neke Acheronce, a pošto Minja baš žarko želi sa istima da igra (Peđa impresivno sporo farba :cry: ), pod uslovom naravno, da su ofarbani. Stoga, Minja se ne prijavljuje dok bar gro vojske ne bude ofarban, a Peđa, dok bar jedan deo ne završi!
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Danaske sam posle posla svrnuo kod Oliverijusa i dobio amin da DoW kampanju startujemo u subotu u 14:00.

Molim velikoposhtovane gazde bandi, da dotichne povedu sa markerima za rane i mane (za svaki sluchaj). Takodje, molim da svako ponese BAR 2 LISTA PAPIRA i kemijsku ili obichu olovku (kako ko preferira) zarad pribiljeshki (belezenja exp pojena).

U subotu bismo odigrali bar 1 krug, a onaj ko je zainteresovan moze i josh jedan i tu bih stao. Cisto da se malo srede utisci.
Sve karakteristike boraca bi ostale zabelezene kod Olivera u kanti za svaki sluchaj.

Ima li nekih pitanja ? Sugestija ?
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ja dolazim sigurno na jedan krug....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

E, u kolko sati to pocinje!?

Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

mole se clanovi da ne postavljaju glupa pitanja nego da lepo citaju sve postove :)

Danaske sam posle posla svrnuo kod Oliverijusa i dobio amin da DoW kampanju startujemo u subotu u 14:00.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Sorry, nisam vid'o :oops:
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

chika djoko, ja se izvinjavam, necu moci da dodjem u subotu 99%. da li bilo problema ako bi se ja naknadno ukljuchio(recimo sledece subote)? da li treba da postujem listu sa kojom bih igrao da ne bi bilo malverzacija tipa : video sam gde su slabe tachke pojedinaca pa da sastavim neshto na osnovu vashih loshih iskustava?
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Bad je obavešten, Pera takođe. Ovaj poslednji još uvek čeka da mu uvedu internet- jadničak :!: Boki kuka što se ne igra nedeljom, jer bi i on voleo da učestvuje.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Vjerovali ili ne doci cu sa 100% izvesnosti.Znaci u 14h eto mene sas bandom..
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Pojeni

Post by jorgurt hlebozvak »

Juce sam nesto malo razmisljao o sastavu Aheronaca, pa sam paranoisao oko sledece teme:

Igra se u MINIMUM 125 pojena, jel` tako? Molim odgovor. Zafaljujem unapred.

Po pravilima, ako je razlika u pojenima do 50 pojena, onaj koji ima visak pojena, ne mora da smanjuje broj pojena. Analogno tome, mogu slobodno izaci sa bandom koja vredi 175 pojena i ne moram da smanjujem tu cifru. Da li sam u pravu? Molim odgovor. Zafaljujem unapred.

A sad paranoja: Ako izadjem sa bandom od 175 pojena, pa se sretnem recimo sa Duletom Lignjom, onda ce on na licinom mestu da doda jos 50 pojena pred bitku da bi se izjednacio. Onda cu ja da se iznerviram pa cu dodati jos 50. I tako cemo se ganjati do maksimalnog ogranicenja u broju modela, pri cemu ce Dule opet imam utisak biti u prednosti jer ce mu vukovi biti u nekakvom posebnom plemenu (path-u), plus artefakti i ostale svinjarije. I onda sam unapred pukao.

Stoga predlazem sledece: Da svi lepo stavimo liste - spisak bandi unapred do sutra. A ja unapred najavljujem da izlazim sa 175 pojena. Spisak cu da metnem sutra, ako se slozomo oko ovog predloga.

I jos dve stvari, a ticu se samoih pravila:

Da li mozemo koristiti kuce, npr. ja bih koristio House Lazarian i ako to koristimo, ko je tu karakter. Kapetan? Jerbo, u kuci Lazarian, karakter za recimo 10 pojena kupi neko sranje i ono njemu i svima koji imaju regenaration a koji su u 15 cm od ovog karaktera, imaju +1 na regeneration. Tako Degenerisani patuljci (oni od 28 pojena) koji inace imaju Regeneration na 4+ u kuci Lazarian imaju regeneration na 3+

Drugo, da li i koliko artefakata i ostalih dzidza bidza kapetan moze da nosi? U confront pravilima, to zavisi od rank-a. A u DoW? Molim odgovor. Zafaljujem unapred.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Banda se ne sastavlja iz AP poena nego iz Renown i resorce poena uz ogranicenja za ukupni renown pa AP - koliko ispadne.

Ako je startni renown 125 p. i ima 50 poena resursa pocetna banda bice najvise 175 AP poena a verovatno manje od toga.
Tvoj kapetan se smatra karakterom sto se tice predmeta(koliki rank, toliko predmeta) i game effect koji rade na karaktere. Cela ekipa moze da ti pripada nekoj kuci ali onda kasnije sve nove figure moraju pripadati istoj a tvoj kapetan moze da ima SOLO abilitije rezervisane za karaktere.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Kolega,iskljuci pravnicki mozak (ne sernjaj :D ) i lepo izadji sa 125 poena + xp + resursi kako pise u pravilima...
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Fala

Post by jorgurt hlebozvak »

Zahvaljujem obojici kolega na objasnjenjima i savetima. Vidimo se u subotu.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Pitanje:

1.Ako dam kapetanu 30 exp.pts postaje rank -regular-.Ako je tako znaci da banda moze brojati 7 clanova?

2.Ako dam kapetanu 30 exp.pts postaje rank -regular-.,i ako mu dodam onaj 'sceptre' to znaci da banda moze brojati 9 clanova?
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Da, postaje regular - ne nema LD( vec predmet koji mu ga daje sto nije isto)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa recimop, stim sto je tvoj kapetan na pocetku onaj rank koji mu pise na karti, sto znaci da ako je on vec special, kada mu das 30xp on ne postaje regular, nego ostaje visi rank koji je i bio(u ovom slucaju special), odnosno menja rank tek kad dobije veci od trenutnog.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Poshto me je Pavle pitao kako se tachno pravi DoW banda, sa malim zakashnjenjem
postujem ukratko smernice za pravljenje bande, kad su poeni u pitanju :

1) Bira se glavni baja
2) Birate zilje
3) na sve dodajete poene za tematsku vojsku (kuche, packovi, tvrdjave, itd) u ovom trenutku NEMOZETE da imate potrosheno vishe od pochetnih 125 poena !!! Znachi, mozete potroshiti SAMO 125 poena !!!
4) delite 90 exp poena na sve u bandi
Exp poenima mozete da modifikujete, karakteristike, abilitije, kupujete
abilitije i shto je najvaznije dodeljujete Sekundarne Role kojima mozete da povecate max br boraca i/ili Renown poena !!!
5) Azurirate Renown poena, zbog iskorishchenog Exp, ovo mora da bude manje ili jednako max Renown (obrati paznju na prethodnu rechenicu - red gore)
6) Sa resurs poenima kupujete magije, chuda, ratne mashine, plachenike i ostalo.
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
Locked

Return to “Confrontation”