DoW

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

DoW

Post by Mirijevac »

Da li postoje pacijenti zainteresovani za DoW ligu ?

Molim zainteresovane da pogledaju na eng.conf forumu DoW topic, subtopice oznachene sa sticky. Tu mozete dobiti sve potrebne podatke za pocetak.
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

DoW Liga

Post by jorgurt hlebozvak »

Postovani kolega iz javne kuce,

Naravno da postoje pacijenti za DoW. Ali za DoW ligu? Tesko. Pa mi nemamo ni confront ligu. Na dva odrzana turnira doslo je po 10 ljudi. A ti bi DoW ligu. Sto se pravila tice, posetio sam forum, skinuo pravila. I vec kako to kod mene biva, cim ima teksta na vise od jedne strane, a narocito kad je nesto novo, odmah se smorim. Jel` mozes ti to nama da u jedno 5, 6 recenica prepricas? U cemu je razlika u odnosu na confront, koja je poenta cele price? O cemu se tu sustinski radi?

S postovanjem,

Jorgurt.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Igra se samo sa obicnim figurama, karakteri su zabranjeni. Na pocetku bira svako figura za 125 pojena, i bustuje karakteristike, dodaje nove abilitije, napitke i ostale dzidza bidze.
Npr, moguche je da Musarion ubaci Tiranina, koga che napraviti da dodatno ima brutish charge, bude brutal i hard boiled !!! Dodushe u tom sluchaju che imati samo jednu figuru u vojsci, ali .... svako je lud na svoj nachin !!!
Sa tako sklopljenom vojskom se igraju misije i skuplja exp. poeni sa kojima se dalje figure bustuju, kupuju razne dzidza bidze itd.

Znachi neshto kao Mordheim, ali mi deluje mnogo bolje. Pravila za igru su ista kao za conf, pri chemu su dodali neke zezalice koje bash komplikuju igru.

Npr. nije definisano u koliko se poena igraju bitke !!! Ja npr skupim 200 poena, a musao izadje sa 300. Poshto je razlika u poenima vishe od 50 poena, MORA NA LICU MESTA DA SKIDA figure iz rostera i MORA da dodje na 200-250 poena. Ako ima i dalje vishe poena od mene, imam pravo za tu razliku da kupim neke event-e koji ga maltretiraju... tipa, glavni baja mu je zakasnio za shibanje i svaki krug baca kocku da vidi dal che da stigne (udje u bitku) ili ne !!!!

Ima lechenja, posle i pre bitke, poboljshavanja statistika, dodavanja abilitija..... ma odlichna fora... Usput, tvoji borci mogu da doguraju do Living Legend-a !!!

Za ostatak morate da procitate pravila, ima ih malo i nishta nije komplikovano, samo tako deluje... to je prosta nadgradnja sistema. Nego Musa, odshtampaj ti to i ponesi kuchi da uz ruchak to lepoo ischitash !

Pozdrav Chika Djoka
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo ja sam zainteresovan. koliko sam shvatio, to bi uvek trebalo da bude identichna banda kojoj se ne bi menjala vrednost ili mozda greshim?i da li to znachi da bi goblini mogli da izadju sa 40-50 figura peshaka? molim detaljan odgovor u najkracem vremenskom roku :lol:
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Avantura

Post by jorgurt hlebozvak »

Pregledao sam pravila. Zvuce primamljivo. Ima tu jedan problem. Koliko sam ukapirao, cela prica je pomalo avantura, FRP ili D&D ili vec kako se to zove, a malo vise confront. Znaci mora se napraviti organicen i zatvoren krug ljudi koji ce celu stvar isterati od pocetka do kraja. Reako bih da je to zamena za Incarnation. Narocito mi se dopada lecenje. na 1 i 2 na 2D6 se izlecis!!! Kako ja bacam kocke dva keca mi sleduju obavezno!!! Mada kad bolje razmislim, ja uvek dobijam uvek suprotan rezultat od potrebnog. Al` nema veze. Ako se skupi bar jedno 6 ili bar 8 ljudi pa da probamo. Tu bih igrao ili sa Acheron-om ili sa Devourer-ima. Mozda mozemo igru malo da konvertujemo. Npr. fiksiramo da se igra u 300 poena. Ali, nasi likovi napreduju. Budze se. I naravno prelaze 300 poena. Sto moram stalno da budzim istu ekipu? Sto ne bih npr. neke poene jednostavno upotrebio za kupovinu novog, neiskusnog fajtera. Koga cu da ubacujem sa "klupe za rezerve" i da ga budzim koliko zelim. Pa kad mi dosadi, ubacim novog. Ili npr. kupujem abilitije i artefakte koje stavljam u rezervu nekom fajteru. Pa ih nekad aktiviram i uracunam u listu, a nekad imam vise slabijih likova. Zavisi od protivnika. Nesto kao u Nekromundi.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

chekaj... 300 poena bez karaktera??? da nije malo mnogo? kao shto sam rekao, otprilike svaka armija osim vukova moze da nagruva toliko vojnika da preplavi tablu i? ima li nekih ogranichenja za jedinice koliko kojih moze u ekipu?
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

evo i ja se prijavljujem....inace igrao bih sa cadwalonom ako bi se igralo izmedju150-200 poena, a ovako bi igrao sa tuljcima.....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Ajd i ja da se prijavim,samo da se igra vikendima,ako je u mogucnosti...
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

U toku igre dobijate poene koje mozete da iskoristite izmedju ostalog i za kupovinu novih figura. Normalno koliko para toliko i muzike !

Na osnovu komandira (glavnog baje) srachunava se i max broj figura koje mozete da imate u bandi. Po tudjim prichama, on se kreche do 15-20 figura. E sad tu ima jedan problem... jel bi hteo da u bandi imash 5 srednjih i 3 Living legend figura ili 30 bezveznjaka ? Znachi tu i tamo dokupljujesh po kog fightera, ali vechinu kinte dajesh na budzenje vec postojecih, mada svakome je na volju...

Banda ti se sastoji od figura za 125 poena u startu. Posle ako zelish dokupljujesh figura... ako si uspeshan. Minimalan broj poena u bitci je 125, startnih poena, osim ako si obogaljen u prethodnim bitkama...

Nema fiksiranja poena za bitku, jer ima karata (event-a) koji ti pomazu da zeznesh protivnika ! Procitajte malo eng.conf diskusije ili cekajte do srede kad dolazim u klub.

Posle bitke likovi se leche bacanjem kocke, ali ima i fora da PRED sledechu bitku PLATISH lechenje za jedan level..

Nije neophodno da krug ljudi bude ogranichen, jer je moguche uchi uvek u ligu... imacesh uvek svojih 125 poena figura !!! Protivnik che imati iskusnije borce, ali che ih biti manje, jer su posle svakog upgrade-a POSKUPELI u poenima !!! :D

Eto toliko za sada, pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Damijane, preporuchio bih patuljke, jer cadvalon nije bash skroz preveden na engleski...

Uostalom, MOV moze da se upgrade !!! Po 2,5 cm - znachi posle prvog upgrade tuljak ima mov 12,5 cm, tj charge 25cm, josh malo pa ko wolfen, a vech je tvrdokuhan, pa dodash malo na attack, def ili str i to ti je to ....
:D
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ma jeste vecina prevedena, nego je problem sto nema mnogo jeftinih modela tako da...a i khorovi koji se budze zvuce lepo :)
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Predlog

Post by jorgurt hlebozvak »

Predlazem da se vidimo u sredu kada dolazi prof. Djoka i da proanaliziramo pravila za DoW. Osnovna i prosirena pravila kao i misije mozete dobiti na mail od mene. Ne bi bilo lose da dodju svi koji su zainteresovani.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Postovani kolega Jorgurte Hlebozvakichu,

Dogovorili smo se znachi, u sredu, posle 17:00 u klubu kod Oliverijusa Rackhamusa Prodajusa (ovo ti je na latinskom). Napisao sam posle, jer nisam siguran kad chu tacno dochi, ali to je neko okvirno vreme kad mozete ochekivati Djoku.

Vidim da ste vech sve skinuli i odshtampali sve za DoW.

Za Demijana :

Kad sam rekao da za Cadwalon nije sve prevedeno, mislio sam izvesni dodaci za Cadwalonce u okviru DoW pravila.... a ne karte... jer su pravila za DoW izashla, logichno samo na francuskom, pa su neki ameri ili kanadjani prevodili to na engleski i preskochili (mislim) cadwalon... chak ni sve nisu prevodili, nego samo najbitnije stvari za DoW... da moze da se igra...
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ja sam zaintrigiran!
Vidimo se danas!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Meeting

Post by jorgurt hlebozvak »

Ja dolazim danas, ali tesko pre 18h. Hvala na razumevanju.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Sta se to deesilo sa klubom pored Kalenica pa se ovih dana mora potvrdjivati dolazak? 8)
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Zima

Post by jorgurt hlebozvak »

Zima, zima, e pa sta je

Ako je zima...

Kako bre "e pa sta je" Ladno burazeru ladno!!! Eto to se desilo. Dosla zima, pa se ljudi teze odlucuju da izadju iz kuce. Narocito kad se nakon posla vrate u TOPLI dom. Pa su skloni predomisljanju. Kazu "dolazim" pa se predomisle. Ovako kad se potvrdi dolazak, onda je nekako blam da se ne dodje. Stisnes zube, pa izadjes.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Budući da je interesovanje za Dogs of War pogolemo, bilo bi dobro da se već krene sa nekom organizacijom, mada ona pravila, skinuta sa net-a nisu kompletna, pa bi možda bilo bolje sačekati neko vreme da se pojavi bar par primeraka kompletnih, kako bi to što bolje funkcionisalo. Prijavili su se Boki i Bad da igraju.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

eeej chekajte malo. pa ja sam tek sastavio startnu ekipu. treba da ih obojim pa .... inache u startnoj ekipi ce biti korgan hijena \:D/ . ne, nije karakter.
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Doshao bih u cetvrtak, tj. sutra da produmam sa prisutnima (ako nishta sa Oliverom) o moguchim kombinacijama vezanim za pochetak turnira. U svakom sluchaju, postovao bih u ovaj forum predloge, pa da se pochne u sledechu recimo subotu... Do tada bih reshio (vech imam neke ideje) problem vodjenja exp pojena.. tipa :

"Vidi, sasvim sluchajno sam mojim figurama podelio 8953 pojena vishe... prosto neznam kako mi se to desilo... verovatno sam se malo u rachunu zezno.."

Bilo kako bilo, odredjeni munchkini (da ih ne imenujemo) che vech nachi nachine kako da probaju da prevare sistem, ali chemo mi rechi odluchno NE !!! :D

Oliver :
Nije neophodno da se cheka knjiga... izmisljachemo pravila u hodu !!! :D
Tako je interesantnije... ko che da cheka knjigu...

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Link za "Dogs of War Expanded Rules (Unofficial English Translation)"

http://www.icenix.net/~rnanda/files/Dog ... dRules.pdf

Link za "Dogs of War Missions"

http://www.icenix.net/~rnanda/files/Dog ... ssions.pdf

Link za dodatne borce i "Event" karte

http://en-forum.confrontation.fr/viewtopic.php?t=17752

Problem je shto event karte nisu kreirane (pripremljene za shtampu), ali che mochi i ovako da se koriste.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Prijavljujem ja i mene i burazera, dakle Drune & Acheron...
Samo javite kad ce da pocne....
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

par sitnica koje sam pitao na en forumu:

1.steam(pretpostavljam i gas od goblina) oprema koja je unistena tokom partije se automatski popravlja izmedju partija.

2.ako gravedigger pretvori ubijeni protivnicki model u zombija, taj zombi nestaje na kraju partije, a igrac ciji je model bio u startu i dalje moze da proba da ga vrati pomocu tabele.

3.reinforsment ne postoji u DOW-u, a sve jedinice koje ga imaju ga menjaju sa Survival instingtom
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Prijavljujem i ja sebe. (Dirz)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Elem, citao sam malo pravila.
Verovatno izlazim za 4 vuka - Hunterke, Warriorka i ona sa samostrelom (obicna, ne Sentinel). Nisam jos razmotrio na sta cu da utrosim EP i novcane resurse.
Nego, ko je za to da organizujemo jednu malu radnu akciju pre pocetka igranja, da spravimo sto nam treba od terena (idoli, hramovi, satori) i raznih neutralnih jedinica (divlji zverovi, miroljubivi trgovci i ambasadori, utvare)! Meni licno bi bilo bezveze da nemamo potrebnu opremu, pogotovo sto se ne radi ni o cemu komplikovanom i par-dva ljudi bi mogli sve to efektivno da srede za jedno popodne... Verujem da bi Oliver sigurno pristao da nas podrzi figurama i materijalom, obzirom da bi to stajalo u klubu i svi bi se time igrali...
Dakle, ko je uz mene po ovom pitanju?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Ja sam uz tebe potpuno!
UDRI PO VLASTI! :D :twisted: :D :twisted: :D
Ako bude trebalo, cu i da pomognem, no problemo...

Mushrooms shall inherit the Earth!

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo ja sam za. shatori, tornjevi, rushevine, kapele, groblje..... samo mislim da ce trebaati malo vishe vremena da se to sve oboji i napravi :-k bash sam sinoc chitao pravila i mogu da kazem da su xtra. svidja mi se shto je povecanje statistika ogranicheno, mada mislim da ce vodjenje papira biti malo komplikovano. mislim da bi papiri mogli da se chuvaju u klubu zbog eventualne zloupotrebe (izvinjavam se svima. nisam mislio ni na koga, nego znate... djavo ne spava :lol: ). sve u svemu...(zachin C) super. aj' zdravo.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Verovatno cu i ja da igram, mislim sa drunama (prvo sam seo i napravio munchkin dirz kombinaciju :oops: , ali sam onda stao i rekao, pa dobro, nema smisla)*ko priznaje pola mu se prasta 8) :D *. Samo cu, dok Starac ne dobije posiljku, malo proksovati :?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Ja mislim da je najbolje da se igra sa "what you see is what you get" pravilom.... Ipak, bande su male, sigurno moze da se nesto napravi i od onoga sto imas. Opet, proxovanje ubija svu draz u igranju partije, a kamoli u igranju turnira, liga ili neceg ovakvog..... Smatram to nekom vrstom povlascivanja odredjenih igraca, jer se nisu mogli potruditi da nabave odredjenu figuru, a hoce da koriste njen profil! A sta smo mi ostali koji cekamo figuru (posto i ja cekam Drune konjanike)? Ovce? Mislim da je dovoljno da bude dozvoljeno igranje sa neofarbanim figurama! Evo, ja groznicavo radim da ofarbam moje i burazerove figure za to, iako mi je u toku ispitni rok, a neko ne moze da se potrudi ni toliko!

Dakle, da zakljucim, proxy je OUT, farbanje je IN! :lol: :lol: :lol:

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

ma nema veze dule, izadji ti sa dirz bandom [-X . a ja eto ne znam shta da kazem shto se tiche prox kombinacije tiche, ali mislim da bi bar neka bandica od 4-7 modela mogla da se oboji kako-tako :-k . da, da, znam da neki nemaju ni jedan obojen model i da im je bitna samo mehanika igre. ne kazem da ne bi trebalo da igraju, naprotiv. hmm... ja sam chovek esteta, ne slushajte me, lupetam kao i obichno :lol:
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

znam znam tebi je bezveze da igras sa neofarbanim modelima.... i meni je ali em sto me mrzi sad da ih farbam., em sto mi zao da ih zaserem...al ajd... od cetvoroclane bande jedan ce sigurno biti ofarban(ako se ovo moje moze tako nazvati) a mozda cak i drugi, a za ove ostale (druga2 ) cu se potruditi da sredim, bar za dow.....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ja mislim da je najbolje da se igra sa "what you see is what you get" pravilom.... Ipak, bande su male, sigurno moze da se nesto napravi i od onoga sto imas.
Mogu da napravim 5 bandi od ovoga sto imam, ali pokusavam da napravim nesto sto ce biti fino i prijateljski, da mi ne bi opet plakali kako vam pobijem figure do drugog poteza
Smatram to nekom vrstom povlascivanja odredjenih igraca, jer se nisu mogli potruditi da nabave odredjenu figuru, a hoce da koriste njen profil!
Nazalost imamo samo jednog dilera confrontationa, koji ih dobavlja dvaput godisnje, tako da o nikakvom povljascivanju nema reci
A sta smo mi ostali koji cekamo figuru (posto i ja cekam Drune konjanike)? Ovce?
a) nemoj da budes neuljudan, jer i ja to mogu da budem, a nisam prijatan
b) niko ti nije branio da i ti proxujes
c) da, i ja cekam drunske konjanike, ali na francuskom, jer ce ti engleski izaci tek na leto, pa ti cekaj, bratac...

pozzs
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ej! Hooj! Lakše malo! Ne vidim čemu ovo?
Dakle, što se proksovanja tiče, u Confrot-u to je uistinu teško- budući da su sve figure već sa opremom sa kojom inače dolaze. Ako misliš na proksovanje figurama neke druge firme- to stvarno nije problem. Ne treba zaboraviti da ima onih koji ne mogu ili ne žele da imaju baš te i takve figure. Uz to, šta sa Cadwallon-cima? Izašla je gomila karata, a sve zajedno 3-4 figure? Kako njih ne proksovati?
Opšteprihvaćen stav je sledeći: suviše smo mi mala populacija da bismo širili tu vrstu elitizma- drugim rečima: proksujte ako vam to odgovara.
Što se drunske konjice tiče, tu Dule malčice grešiš: mnaime, Rackham je poprilično ubrzao celu stvar sa prevođenjem karata na engleski, tako da je razmak između prve pojave (na francuskom) i engleske verzije sveden na svega dva meseca, bar što se tiče blistera i kutija. Iz toga proizilazi da bi već narednog meseca mogla da se pojavi drunska konjica na engleskom, a kod nas ne pre kraja marta.
Još nešto: glavnu reč, što se tiče samih pravila za Dogs of War kampanju tiče, vodi Čika Đoka (Mirijevac). Njemu se obratite za sva pitanja vezana za kampanju i pravila.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Proksovanje

Post by jorgurt hlebozvak »

Samo jedan mali komentar u vezi proksovanja:

Sto rece Oliver suvise je rano za takvu vrstu elitizma. Kako da neproksujem, kada su mi huntsmen i dve eklipsantkinje jos uvek na farbanju kod Igumana? Ovo je bilo malo pakosno, a sad ozbiljno: Zabranjivanje proksovanja i uvodjenje pravila "sto u izlogu, to u radnji", dovodi do situacije otkazivanja warhammer prvenstva Srbije. Ili u nasem slucaju confronta. Prema tome, sto se mene tice, moze proksi, ne mora WYSIWYG, moze i figure drugih firmi (izvini Oli).
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo ja na primer chekam drunsku konjicu iako necu da igram sa njima :twisted: :twisted: :twisted: . a ko zna, mozda i hocu. mozda kao saveznici ili placenici. drune i devoureri mogu zajedno? oli da li je kasno da mi naruchish josh jedan box konjanika + kartice na engleskom? (ovo zadnje je mozda spam 8-[ )
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Evo ovako....
Jeste da vec verovatno licim na revolucionara, pobunjenika, itd. ali ja samo zelim da na neki nacin uticem na povecanje uzitka za sve u igranju neceg kao sto je DoW, posto to i treba da bude uzivanje (sto vizuelno, sto igracki). Dakle, ne stoji da sam "neuljudan", vec samo pokusavam da ukazem na neke stvari. Dakle, istina je da proxovanje moze biti obavezno u necemu kao sto je WH ili cak u Confrontationu u partijama od preko 500-600 poena, ali ljudi ovo je 125 poena!!!!!! :roll:
Ako ne mozes da napravis bandu od 125 poena bez proxovanja, pa onda stvarno... To je od 3 - 10 figura, zavisno od rase, dakle, nema reci o elitizmu! Naravno, nemam nista protiv konvertovanja - cak ga i podrzavam, jer i ja volim taj sport :) . Ali, opet, nije lose imati kartice koje su krajnje bitne za igru. Takodje sam vec naveo da je igranje sa neofarbanim figurama OK, posto mi se cini da su me neki pogresno shvatili. Nadam se da cete razmisliti o mojim argumentima, posto smatram da su krajnje realni.... Bilo bi lepo da o tome iznese misljenje i nadlezni za kampanju (Mirijevac).

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

O, covece! Svi vole da igraju sa originalnim i ofarbanim figurama, ali objektive mogucnosti pojedinih igraca su takve kakve su...
Ja licno nemam problema sa ovime.
Uostalom ja sam jedan od najvecih proksasa (nisam kupio ni jedan Rackhamov proizvod)!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, lepo. Pošto smo se dogovorili, proksovanja ima. I to sa kakvim figurama hoćete. Mogu i karte sa neta (masa toga još nije izašla na jengleskom, pa vi vidite...), samo hajde malo konstruktivizma- dajte da se pređe na ta pravila i razmatranje istih! Ovo su trivijalne stvari i neka igra ko sa čim hoće!
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Pazi, ako mislis na svoje vucice to je drugo... to je KONVERTOVANJE, za koje sam vec rekao da podrzavam. Jer, u tom slucaju ta figura je TO i kraj, tvoja vizija nje! A proxy je: "ej, upotrbicu ovo postolje neka bude ULTRA MEGA BAJA i ovog pik as da bude kartica od ULTRA MEGA BAJE, a tebi nece smetati posto je to proxy, jel da?". :lol: Jel shvata neko poentu, odnosno razliku izmedju konvertovanja i proxyja???

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Jedine konverzije koje sam ja ikada radio izvodjene su nad odlivcima figure macke koju sam takodje ja radio (ne posedujem dve iste verzije te macke).
Niko (na ovim prostorima) ne konvertuje Rackham figure za potrebe Confronta, koliko je meni poznato. I zasto bi?
Nameravam u buducnosti da iskonvertujem jednu od svojih vucica.

P.S. Aurelio, da li ti odgovara ovaj utorak? Pa ako se u medjuvremenu prijavi jos neko... Truc, ti bolje uci i farbaj figure! BTW vide li ikoga od oviju mojih sa faksa, tipa Ficfirica i tu ekipu?
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”