Proxy ili ne....

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Proxy ili ne....

Post by Rover »

stvarno nisam hte da punim DOW temu nepotrebnim off topikovanjem pa resih da odtvorim novu....

dakle meni sada definitnivno nista nije jasno kakve veze ima proxovanja sa kartama i figurama, bas zato sto to jeste DOW trebas da bude proxovanja, jer ako cu od zilje koji nema nista da napravim living legenda normalno da cui mozda morati da nadogradim(dobor konvertujem), ali mozda i da promenim model proxujem jer mi taj "patuljak" deluje isuvise mali i zgoljav za ono sto pise na mojoj listi.

Sto se tice karata tu tek treba da bude proxovanja, odnosno u ovom slucaju konvertnovanja :).... naravno da necu koristiti keca pika za kartu nego cu istu skinuti sa neta jer se recimo te figure vise ne proizvode, ili jos nisu izasle na engleskom ili tako nesto....u krajnjem slucaju oticicu na rackscan i napraviti svoju kartu, sa promenjenim karakteristikama, abilitijima i tako tim, jer kad se likovi malo vise nabudze karte ce se bukvalno koristiti kao kec pikl :roll: :roll:
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Zar nije logicnije da sve karakteristike likova pisemo na papir, a karte koristimo samo u aktivacionoj sekvenci? Mislim da se ne isplati non-stop stampati nove karte...
Igrao sam protiv nekoliko preterano proksovanih vojski (Gligorovi Grifonci, koji su koristili mnome ofarbanog Rusa kao Fusiliera, npr.), i nije mi preterano zasmetalo.
Lepo je kada se neko potrudi (ja, npr. :)), ali nemaju svi ista interesovanja/slobodnog vremena.
No svakako veliki broj ljudi igra sa jako LEPO ofarbanim figurama, i to je za svaku pohvalu.
Nesto su farbaci zatajili u zadnje vreme, doduse...
Off Topic
Kada kreiras karte na Rackscanu, mozes li da ubacis bilo sta za pozadinu (crtez), ili ubacujes samo fotografiju umesto plavo-bele pozadine?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

ne to i jeste ideja da se ssve drzi na papiru odnosno u tablei, ovo pre je samo bio rant na konto toga sto je thor rekao....

a sto se tice ovog drugog, ja mislim da stavljas direktno sliku, a ne mozadinu, pa sliku....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

E super sto ste otvorili zasebnu temu za ovo.

Elem, ocigledno je da nikom nije jasno sta ja pokusavam da kazem. Kao da sve vreme izvrcete ono sto kazem. Daklem, nema potrebe da menjas figuru dok napreduje (osim ako to bas hoces, tj. insistiras, sto je opet tvoja stvar). I naravno da se karakteristike pisu na papir, a karte su za aktivnu sekvencu, ko je lud da stalno stampa nove karte!

Offtopic, Sunka na kog Ficfirica mislis? Hehehe... zavrsio mi se ispitni rok....

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Rover wrote:ne to i jeste ideja da se ssve drzi na papiru odnosno u tablei
Aha trebalo bi da se napravi neki rooster, army lista specijalno za DoW gde ce se upisivati izmene svakog borca!

A proxyja sto se tice ,ipak, to su uglavnom 4-5 figura pa je malo neozbiljno da nemoze da se smisli banda bez proxovanja!
Ipak to ubija lepotu igranja (i gledanja) partije...

Stay Heavy
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

pa naravno da patuljak, aheronac, lion ili ork mogu da naprave ariju bez proxovanja, ali postoje armije koje nemaju dovoljno korisnih modela, ili nekih modela jos uvek nema kod nas....takodje postoje karte za koje nema modela kao one koje su izlazile u cry havocima kao i karte za DOW odnosno cadwalon.....


sto se tice tabele ona postoji i ako Veliki Vuk Vodja Kampanje jos nije postovao link ja cu ga rado postovati samo da ga nadjem...
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Kao i uvek proksovanje figura i shtampanje karata che biti dozvoljeno. Ipak radi se o prvom turniru/kampanji i previshe je ochekivati da svi imaju sve...

Stariji igrachi (mislim po stazzu) che verovatno imati sve originale, dok se ochekuje od novih da ako vech proksuju imaju shto priblizne figure i ako je ikako moguche karte bar odshtampane na laseru u boji (alfe reche da ima A4 na laseru u boji za 30 din).

Kad smo pochinjali konf, SVI su imali bar 1 proxu... sada, svi na turnirima imaju originalne figure, dok tek po neko ima shtampanu kartu i to uglavnom neku 2.inkurnaciju.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

The Mirijevac has spoken!
Ok, ako ima proxy - fine with me...
Ja cu ostati dosledan sebi za sebe i necu proxovati :) :) :)
Ma samo je bitno da se igra! U svakom slucaju jedva cekam da kampanja pocne!

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Thor_the_Thundergod wrote:Ja cu ostati dosledan sebi za sebe i necu proxovati :) :) :)
Jos se pojavi sa ofarbanim figurama i bice puna kapa!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”