DoW radna akcija

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

DoW radna akcija

Post by Shunka »

Dakle, za neupucene:
Dosli smo do zakljucka da ne bi bilo lose obezbediti neke dodatne komade terena i jedinice za igranje Dogs Of War-a, konkretno satore, svetilista, divlje zverove i miroljubive trgovce. Nista od toga nije tesko uraditi, a doprinelo bi igrackoj atmosferi (obzirom da se neki cak zale na proksovane figure/karte).

Da ne bude posle da sam ostao samo na recima, vec sam krenuo da sprovodim operativne mere u svrhu ostvarivanju zadatog cilja.
Konkretno, preturao sam po O(d)liverovim zalihama odlivaka i nasao 4 modela pogodnih za predstavljanje miroljubivih trgovaca. Nesto zanimljivo sto bi moglo da predstavlja kojekakve aveti ili divljeg zvera nisam pronasao. Tacnije, bila je jedna varga iz LOTRa, ali bilo bi potrebno ukloniti goblina sa nje... Jos cemo razmotriti.
Ako neko ima da prilozi figure koje bi se mogle upotrebiti uz malo ili nimalo rada na njima (u smislu konvertovanja), pozivam ga da tako i ucini.
Uzeo sam sebi na kucu da ofarbam jednog od gorenavedena 4 modela, dakle preostaju jos tri. Traze se dobrovoljci da farbaju iste.
Ja licno nameravam da nastavim sa radom u klubu u utorak (sutra imam ugovorenu partiju Sukoba i drugde sam obavezan), i ne bi bilo lose ako bi mi se ko jos pridruzio.
Mada znam da je utorak ne bas najzgodniji...
Videcemo.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Re: DoW radna akcija

Post by novot »

Shunka wrote: i nasao 4 modela pogodnih za predstavljanje miroljubivih trgovaca.
Interesantno 8O Gde li si samo iskopao 4 moje biste 8O 8O Ne sećam se da je takvo što ikada rađeno 8O 8O 8O
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Da imalo da zaboravim, ti pomenu da će se u klubu raditi (pretpostavljam da misliš na rad u ateljeu)? Ako nastavi da bude ovako hladno, mislim da ćeš u toj akciji ostati prilično usamljen, s obzirom na stepen zagrejanosti ateljea. No tebe samog to verovatno neće tangirati da tamo boraviš, a za to postoji i jedno sasvim logično objašnjenje. Evo ga:

TOPLO- HLADNO

+18°C Na Havajima uzimaju drugi pokrivač

+10°C U zgradama u Helsinkiju isključuju grejanje

+2°C Italijanski automobili ne mogu da upale

0°C Destilovana voda se smrzava

-1°C Dah se vidi. Rusi jedu sladoled i piju pivo.

-4°C Pas vam se uvaljuje u krevet.

-10°C Francuski automobili ne mogu da upale

-12°C Političari počinju da pričaju o beskućnicima

-15°C Američki automobili ne mogu da upale

-20°C Dah se čuje

-24°C Japanski automobili ne mogu da upale.

-28°C Pas vam se uvaljuje u pidžamu

-29°C Nemački automobili ne mogu da upale.

-30°C Ni jedan normalan automobil ne može da upali

-36°C Ruski automobil ne može da upali

-39°C Rusi zakopčavaju svu dugmad na košuljama

-50°C Automobil se uvaljuje u krevet

-60°C Žitelji Helsinkija se smrzavaju. U Moskvi zakopčavaju kapute.

-70°C Smrzavaju se i u paklu. Univerzitet u Kuznjecku organizuje

kros-kontri.

-120°C Alkohol se smrzava. Rusi zato potpuno u k***u.

-273,15°C Apsolutna nula. Prekida se kretanje elementarnih cestica.
Rus lize smrznutu vodku

Izvinite, ali bilo je jače od mene :lol: :lol: :lol:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Prijavljivanje progresa:

Oliver je odjednom nabavio kranje simpatican model pogodan za predstavljanje velike zle divlje zveri. Mirijevac, kao glavni odgovorni organizator DoWa, slozio se da se model upotrebi. Sve neophodne operativne mere po tom pitanju bice privedene kraju jos koliko sutra.
Ofarban prvi trgovac.
Shvatio sam da nam je trgovaca dovoljno 3 (u cetvrtom satoru se krije plen), tako da ce jedan predstavljati miroljubivog ambasadora (iz misije gde istog treba prevesti preko terena), i time omoguciti da se ta dva scenarija igraju istovremeno.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Zašto su svi kod tebe miroljubivi??? Pa čak i ta zverka, ne izgleda mi naročito zastrašujuće, osim što je strah i trepet međ pilićima :wink:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa nije narocito miroljubiva, cak i ako nije mnogo strasna - http://www.rackscan.net/rackscan/racksc ... es_lang=FR
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Uradio sam jos i 4 idola za scenario skravljenja svetilista. Planiram jos dva oltara (dva creature postolja spojena) i jedan omanji hramcic (4 creature postolja spojena), mislim da ce to biti dovoljno...
Zver je naravno vec ofarbana, treba samo da dodjem do kluba da izlepim trave i lisajeve po postolju. Idole treba malo vise obraditi, bice potrebno dosta mahovine i drugog rastinja po njima, i treba ih staviti na postolja, no nije to mnogo posla.
Bice valjda do subote sve sto treba.
Jos uvek nemamo aveti!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Auh...
Moram priznati da sam posustao sa radom.
Poceo mi faks juce.
Nego, sutra da se pojavi u klubu svako voljan da pomogne!!!
Da uradimo sta mozemo...
Domaci zadatak za bilo koga voljnog da ga se prihvati - satori! Treba nam 4 komada, mogu biti od bilo cega (recimo kartona), velicine 10x10 cm kocka, ili krug precnika 10 cm. Sa prednje strane otvor 5 cm. Da se javi svako ko smatra da bi mogao na bilo koji nacin biti od pomoci!!!
Trebaju nam tri modela nekakvih aveti sto cuvaju grobove! Donacije!!!
Nisam nasao neke zanimljive modele u tu svrhu kod Oliverijusa...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Satori

Post by jorgurt hlebozvak »

Ja kao Ork-Pravnik mogu da uradim 4 kvadratna satora. Za to se prijavljujem ako odgovara. Okrugle satore cu da napravim kad provalim kako se pravi kupa.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

mislim da nije dobra ideja praviti shatore jer bi, koliko sam ja shvatio, bitke trebale da se odrzavaju u njima.....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Satori

Post by Awakened »

jorgurt hlebozvak wrote:Okrugle satore cu da napravim kad provalim kako se pravi kupa.
Sve mi se cini da ce gosn pravnik da ode da proucava kupe najblize njemu u prirodi, tj. one koje pravi pivska pena u Kalenicu 8)
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

sto jes jes mozemo da kupimo 5-6 zidarskih da koristimo kao satore....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Jorgurt Hlebozvak

Post by jorgurt hlebozvak »

Ako ce se ulaziti u satore, onda je bolje iseci krugove i/ili kvadrate propisanih dimenzija i sa jedne strane prosto obeleziti ulaze sirine 5 cm. Mada, lepse izgledaju "pravi" satori
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Hajde ovako! Sutra cu da uradim sta stignem, a u subotu igramo kako znamo i umemo. Satori koji lepo izgledaju ostaju za neko bolje vreme, a za sada koristimo kartone sa naznacenim ulazom.
Dakle, imamo 4 idola (dva izgledaju lepo, druga dva pristojno, mada moglo je i bolje), zver (koja je sasvim OK), ambasadora (Grima, crv bedni), 3 neofarbana trgovca. Mozda cemo imati jos - 2 misticna oltara i 3 aveti. Sve ostalo predstavljamo postoljima i kartonima.
Pa sledecu radnu akciju ne zapocinjem dok zasigurno ne zavrbujem ljude da ucestvuju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”