zmajcek i jos po nesto

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

zmajcek i jos po nesto

Post by Rover »

evo cynwalskog zmajceka....nije bas nesto ali je simpatican :)

http://gromoomootz.free.fr/open2006/dragon.jpg
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Post by Monsterman »

Aha, lici na sladoled :wink:
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa lep je. Mada nesto mi se cini da moze i bolje da se ofarba.
Ocekujem da veci zmajevi izgledaju bolje.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Pa bar je jedno 150 puta bolji od svih Warhammer zmajeva zajedno!
Svakako ovo bar lici na zmaja (za razliku od gore-pomenutih, koji lice na kravo-zmije), a farbanje je vec licni prohtev....
U svakom slucaju, 5ica za trud Rackhamu!

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pravi Cynwal - lepo, ali na malo bolji pogled nista narocito
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Meni vise lici na Wyvern-a:
Zaoka na repu: +
Nema "ruke": +
Ima glupu facu: +

A sto se tice zmajeva josh niko nije dostigao kvalitet Ral Parthinih, Mithril-ovog Smauga i Dark Sword-ovih... Znas, Thor the Thundernesto, nisu GW i Rackham jedine firme koje rade figure... :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

evo istatova istog.....

15/20
3
7 - 12
2 - 14
4
-8
-

175 AP

Strenght 10 area artillery shot.
Born Killer, Flight, Additional attack (tail, strenght 8.)
Two new abilities difficult to translate: it seems it can cure one wound level by eating a slain foe, and some sort of range 20 cm aura for other Cynwall (+1 Str, +1 Toughness, Bravery).
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

zmaj izgleda savrsheno. izgleda prirodno (ako se taj izraz moze upotrebiti) za razliku od svih ostalih koje sam do sada video. mozda mu je jedini konkurent "forge world"-ov fire dragon. obojen je savrsheno. ljudi su navikli na standard bojenja zmajeva koji je postavio GW. ja nisam video boljeg(a video sam ih dosta) 8)
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Znas, Thor the Thundernesto, nisu GW i Rackham jedine firme koje rade figure...
Ma pricaj mi o tome.... :roll:
Nagledao sam se svakakvih zmajeva, i ima stvarno mnogo dobrih, ali ovde govorim o zmajevima predvidjenim za IGRU! Dakle, Rackham je jedna od retkih firmi (ako ne i jedina) koja pazi i na estetiku i kvalitet igre.

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Thor_the_Thundergod wrote:Ma pricaj mi o tome.... :roll:
Nagledao sam se svakakvih zmajeva, i ima stvarno mnogo dobrih, ali ovde govorim o zmajevima predvidjenim za IGRU! Dakle, Rackham je jedna od retkih firmi (ako ne i jedina) koja pazi i na estetiku i kvalitet igre.
:roll: cime samo potvrdjujes da nemas pojma o cemu pricas - svi Ral Prartini zmajevi, Mithririlov Smaug i barem tri Dark Sword-ova se mogu sasvim lepo koristiti za igru namesteni na 5x5 bazu (ili slicnu). Mozda zato sto su Ral Partini i Mithril-ov i PRAVLjENI da se koriste za igru... :roll:
HAIL
Hail Hitler i tebi... :twisted:
Last edited by bojan on Sun Jan 29, 2006 3:34 pm, edited 1 time in total.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

sto mu gromova wrote:zmaj izgleda savrsheno. izgleda prirodno (ako se taj izraz moze upotrebiti) za razliku od svih ostalih koje sam do sada video. mozda mu je jedini konkurent "forge world"-ov fire dragon.
OK. Ja recimo preferiram malo izduzenije zmajeve (ali ne GW-ove i ne preterivanja poput japanskih) ali to je samo moje misljenje... Ali FW-ov fire dragon mi se svidja... Ovaj je OK, ali IMO ima i boljih.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Thor_the_Thundergod
Posts: 28
Joined: Wed Jan 25, 2006 5:45 pm
Location: Asgard

Post by Thor_the_Thundergod »

Nije stvar u tome sta ja pricam, stvar je u tome da ti ne razumes!
Ral Prarta, Dark Sword, Reaper, Pegasus, sve su to firme koje se bave ISKLJUCIVO pravljenjem figura i accecoriesa za figure, diorame i slicno.
Mozda im i jeste katkad namera da naprave nesto sto je namerno upotrebljivo za igru, ali oni nemaju svoj sistem igranja! Dok Rackham, sa druge strane (i GW na primer), su firme koje prave sistem za igru i to im je primarno, a figure su u slucajevima takvih firmi sekundarne! Dakle, ako Rackham kao svoj sekundarni proizvod pravi ovakve figure, zamisli sta bi radili da su im figure prioritet!? Zbog toga tvrdim da su njihove figure MNOGO dobre! A tebi, naravno, niko ne brani da koristis bilo sta drugo.

HAIL
THERE'S NO FATE - JUST THE POWER OF WILL

http://hobby-fun-zone.blogspot.com/
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Iskreno, meni na zmaju jedino smeta nedostatak prednjih kandzi. Razumem zasto je to uradjeno - hteli su da zmaj bude sto slicniji njihovom zastitnom znaku, u tome su bas lepo uspeli, ali ono... Nekako, po tradiciji fantastike i/ili D&D-a, za mene je zmaj uvek imao 4 uda i rep, a svakim je mrvio planine i pretvarao gradove u rusevine. A kako sam Hobita procitao sa uh... oko 7 godina ili mozda cak godinu nize-vise, to vidjenje je dugo u meni i nece ga promeniti neki vajar-rakhamovac ma koliko dobar on bio dobar zanatlija i/ili umetnik.

I pre no sto iko kaze neku glupost kao sto je "gde si video zmaja pa da kazes da je cetvoronozac" ili "zmaj je guster pa ne bi trebao da ima takve noge" ili cak "e, ovde su zmajevi nastali od onih Ophidiana pa su zato takvi", ma super momci. Ajmo na pivo.

E, i e - cisto sumnjam da su Rackhamu figure sekundarna stvar u odnosu na sistem. Samo toliko.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

lord of cynwals have spoken....
Ajmo na pivo.
i ja se savrseno slazem sa njim.... osim toga ja licno volim debele zmajeve, jer kakvi su to mrsavi zmajevo, pa sta oni jedu???? jabuke????
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Thor_the_Thundergod wrote:...Dakle, ako Rackham kao svoj sekundarni proizvod pravi ovakve figure, zamisli sta bi radili da su im figure prioritet!? Zbog toga tvrdim da su njihove figure MNOGO dobre! A tebi, naravno, niko ne brani da koristis bilo sta drugo.

HAIL
I Rackham-u i GW-u je sistem igre/igri samo SREDSTVO za prodaju figura. A to su ljudi i iz GW-a i Rackham-a davno rekli. Tako da... :roll:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

U potpunosti podrzavam zmajeve sa 4 uda!
Najveca zamerka na ovom mi je glava, na koju se neko vec pozalio. Mnogo mi se vise svidja recimo ona na kojoj ja treba da radim (a nameravam dodatno da je poboljsam), mada mozda cemo videti bolje glave na vecim zmajevima.
Krila su dobra. Jako je tesko dizajnirati uverljiva krila za zmaja. Ova mi se svidjaju. Ostali favoriti su Razielova krila (savrsenstvo), ona na Lego zmaju (slicna ima i neki Dark pegaz za Warhammer), i jos poneka na raznim crtezima, uglavnom slicna ovima...
Zmaj je ofarban sjajno, mada verujem da cemo videti i bolje ofarbane primerke (ako nista drugo, onda bar uz pomoc Photoshopa).
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

bojan wrote:A sto se tice zmajeva josh niko nije dostigao kvalitet Ral Parthinih, Mithril-ovog Smauga i Dark Sword-ovih... Znas, Thor the Thundernesto, nisu GW i Rackham jedine firme koje rade figure... :roll:
Mithrilov Smaug ima glavu kao magarac.
Dark Sword nisam narocito zagledao, ali ne volim kako Elmore ili bilo ko iz te ekipe crte zmajeve (cesto ispadnu OK, ali zaista sam prestao biti impresioniram istima otprilike otkad sam krenuo u srednju skolu)...
Javicu kad spazim nekog Ral Parthinog...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dervish the neki
Posts: 275
Joined: Tue Mar 16, 2004 4:10 am
Location: N.S.

Post by Dervish the neki »

Evo, da i ja nesto dodadnem. Zmaj - KICKASS! Stvarno je jedan od najboljih koje sam video, sve ostalo (da, cak i ral partha i ostali....) mi je onako... fuj... Ovo je skroz prihvatljivo, mada, da bih stvarno poceo da drool-ujem, cekam avgust i dvokilogramsku resin verziju za 200+ evara koju nikada necu moci da kupim :(

A inace, sto se udova tice - svi Rackhamovi zmajevi ce imati samo noge, ne ruke. Vidi njihov logo, front page jednog od CH-ova (6?), a mislim i da je neko to zvanicno potvrdio na forumima.

Inace, jos malkice linkova, postavio je lik jos slika:
cadwallonci
tu je i ono sto sam ja kvazi-poceo da pravim, skroz napred.

lion standard?

--
Dervish the fanboy
There really isn't a polite way to say:
"your game fucking sucks and I'm going to take my chances with the Rifts game run by the autistic kid"

When I play doctor, I play to win.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dervish the neki wrote:A inace, sto se udova tice - svi Rackhamovi zmajevi ce imati samo noge, ne ruke.
Ajde!? 8O
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Zmaj

Post by jorgurt hlebozvak »

Zmaj nije los. Onako. Malo je neuhranjen. Nadam se da je bar visi od patuljackog dzina.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

sto mu gromova wrote:mozda mu je jedini konkurent "forge world"-ov fire dragon.
Video sam sad i njega. Nije nimalo naivan.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Confrontation”