DOW Vazno!!!!

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

DOW Vazno!!!!

Post by Rover »

posle svih nedoumica koje smo imali oko budzenja bandi i ostalo, neko je vec pitao pitanje na en forumu.....
You have a 'total maximum renown' score. When you first create your FC this is, without adding in possitions, 125. This means you can recruit members up to 125 ap not counting artefacts, miracles, spells, nexi, etc.
If your maximum renown goes up after a game or two you are allowed to add as many fighters to your FC as you want so long as you don't go above this new maximum renown score. You just say: 'This Goblin is a new member of my FC.' and then he is.
If you lose a fighter (because he died) your maximum renown stays the same. This means you can immediatly recruit that same fighter again except he won't have the previous' fighter's EP.
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Da li to znaci da ti se renown povecava iz bitke u bitku, stoga mozes sve vise da prosirujes i budzis partiju i da je izvodis u misije sve vecu i vecu (naravno ogranicenje ti je protivnik)? Tako sam bar ja shvatio ovo razjasnjenje...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Ne povecava se renown, renown ti je uvek 125+rankovi.
Poeni koje ti dobijas na kraju bitke sluze za regrutovanje i budzenje jedinica koje vec imas.
Ti mozes da imas bandu vrednosti 1000 ap ali opet mozes da izvedes samo 125+rankovi.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

If your maximum renown goes up after a game or two
Pa nije li ovo indikacija da ti u bitkama ne dobijas recruitment poene vec ti raste renown, a recruitment poeni predstavljaju samo razliku izmedju trenutnog i maksimalnog renowna?
Ja sam tako izvorno skapirao pravila...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

apsolutno, sem toga opsti dogovor je takav i bez onih pravila iznad....
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Izgleda da sam sve ostale igrache zamajavao pogreshnim interpretacijama. Roverov post deluje kao logichno reshenje svih problema !!! Skoro savrsheno se uklapa u sve predhodne probleme i reshava ih apsolutno elegantno.

Morachu da malo prelistam en.conf forum
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Munchkin

Post by jorgurt hlebozvak »

Imam par munchkin pitanja:

Posle prve bitke/mislije svi clanovi bande dobili su po 10 exp poena. Plus jos nesto sitno zbog radi ranjavanja. Da li ti zaradjeni poeni ulaze u "zajednicku kasu" ili svako zadrzava svoje exp poene?

Da li borci koji prvi put ulaze u sastav iskusnije ekipe dobijaju za svoju prvu borbu 10 exp poena?

Da li mogu da "odmaram" iskusne borce? Drugim recima, da li mogu lepo da izvedem "sveze" borce, oni lepo odigraju svoju prvu utakmicu za klub, dobiju po 10 exp poena, svi izginu i ja to komotno prebacim u "klupsku kasu", pa iskusnom borcu koji je odmarao, kupim neki lep abiliti?

Minimum renown poena je pred PRVU bitku 125 poena. A pred drugu? Mogu li u drugoj bici da izadjem sa npr. 50 renown poena?

U pravilima po kojima sad igramo, nisam nasao bas izricita pravila o tome.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

I jos nesto

Post by jorgurt hlebozvak »

I jos jedno pitanje:

Realno je pretpostaviti da ce meni neko od clanova bande trajno da pogine. Neka je to npr. Wolfen Zombie od 51 poen. Moram li da ga zamenim istim Wolfen zombijem, ili mogu da uzmem druge likove koji vrede do 51 poen?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Senilnost

Post by jorgurt hlebozvak »

Stvarno sam senilan. A veoma raspolozen za munchkinisanje. Dakle jos jedno pitanjece, pa necu vise da smaram.

Imam porucnika koji mi daje +10 renown poena. Zaradio sam 10 renown poena u prosloj bici. To je 20 renown poena. Za to mogu da kupim nesto od 20 pona, npr Zombija. U sledecoj, drugoj bici zaradio sam npr. ponovo 10 renown poena. Da li imam 10 ili 20 renown poena, obzirom da imam porucnika? Koliko puta porucnik povecava granicu renown poena?
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Svi u prvoj bitci dobijaju 10 EP.
I to zadrzavaju za sebe. Posle inicijalnih 90 EP nema zajednicke kase.
Borci koje naknadno uvedes dobijaju u svojoj prvoj bitci 10 EP.
Tako da ne mozes da odmaras borce a da oni dobijaju iskustvo.
Za minimum poena ne bih ti znao reci...
Ako ti neko pogine, imas neupraznjenih poena renowna onoliko koliko je vredeo. Osim ako je imao neku funkciju koja povecava renown.
Te poene mozes da iskoristis kako ti je volja.
Pretpostavljam da mozes da otpustas borce po potrebi... Mada nigde o tome ne pise. Uostalom nebitno.
Porucnik ti da +10 poena i to je to. Ne moze ti nikako dati vise od toga.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
jorgurt hlebozvak
Posts: 449
Joined: Mon Nov 29, 2004 1:07 pm

Porucnik

Post by jorgurt hlebozvak »

Znaci porucnik SAMO JEDNOM daje +10 renown poene? Steta, bas sam imao divnih ideja po pitanju uvecanja bande. Tako divnih da bi se vise isplatilo da gubim bitke nego da se trudim da ih dobijam.
orks rules!!! Osim kad to nije slučaj.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Porucnici i narednici imaju vazniju ulogu od renowna - povecavaju ti maksimalnu brojnost ekipe! Na duze staze, renowna ces skupiti pa ces ga skupiti - iz bitke u bitku on samo raste, ali ostaje problem oko toga koliko ces boraca moci da vodis... I tu su znacajni narednici, porucnici i ostali. Ali pre ili kasnije do granice ce doci - porucnika mozes imati jednog, i po jednog narednika na svakih (punih) 5 boraca...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ajde nek neko brzo odgovori gde mogu da nadjem pravila z :twisted: a DOW
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Vidi topic DoW, pa idi na drugu stranu. Tu ti se nalaze skrachena pravila. Originalnu knjigu ochekujemo za jedno 2-3 meseca.

Pozdrav Djole
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa nadam se da necemo morati bas toliko da je cekamo! Kako bilo, skracena verzija ti je tamo gde je Cika Djoka rekao da jeste.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

:P Mnogo hvala . :twisted:
Locked

Return to “Confrontation”