Tereni i postolja za Confrontation

Sve o Rackhamovim fantazijskim igrama (Confrontation, Hybrid, Rag'narok i Cadwallon)

Moderator: Moderators

User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Tereni i postolja za Confrontation

Post by novot »

Pošto smo na drugom mestu počeli priču o terenima i postoljima (bazama) za Confront, red je da ta tema ima svoj zaseban kutak. Moliću Shunku da ovde ne postuje svoje nove kreacije figurica, bilo da su konverzije, pravljene ili samo obojene :wink: (za to već postoji tema"Moja armija") To isto važi i za sve ostale. Ovde ćemo postovati samo stvarčice striktno vezane za ono što dotiče ovu temu- terene i postolja. Na vama je reč.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pitanje koje se nadovezuje na pomenuti drugi thread:
Sta fali kucama koje imaju niske plafone, narocito vrata?! U njima zivi raja, koja je nesto nizega rasta od vrsnih ratnika koji se nalaze na bojnom polju, a i nema materijalnih sredstava za izgradnju vrata odgovarajuce velicine... Uostalom, iskljucujuci dvospratnice, mozemo slobodno smatrati da su kuce delom ukopane, tj. da se nivo poda nalazi ispod nivoa zemlje.
Zasto bih ja postovao ovde ista neprimereno kada imam sopstvenu spam-temu u te svrhe?!
Ali, postavlja se pitanje, da li su drajbrasani orasi prikladniji za terensku ili armijsku upotrebu...
Ucario sam neke materijale, nije iskljuceno da cu poceti veceras proizvodnju nekog dela scenografije...
Nadam se da cu sutra doci u klub da vidim ja te vase satore!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

e sad je red da i ja malo offtopicarim :)



Image

dakle, imam sakupljeno jako , jako puno kartonskih rolnica od telefax papira i slicnih rolnica, ako mislite da bi moglo da posluzzi kao neka vrsta "balavana" za izradu "brvnare/utvrde/kule" mogao bih da iste ustupim za pravicnu "naknadu" :) i naravno zadrzavam pravo da ja krstim model !
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa Shunka, videćeš šatore, koji su sada u nekoj među-fazi, budući da još malo eksperimentišem sa drvofiksom i količinom istog. Osnovna kontura je faktički izvedena, a sada idu finiji radovi.
Sto se tiče tih rolnica, ja sam pre za rolnice neke druge vrste :lol: :lol: :lol: No, kad nema tih drugih, valjda ćemo i te faks-rolnice iskoristiti za nešto- neće da se baci!
User avatar
Mirijevac
Posts: 214
Joined: Sun Jun 19, 2005 11:17 pm
Location: Beograd, Mirijevo

Post by Mirijevac »

Tebra Dovla !

Kad bi znao shta sve oliver skuplja i iskorishchava (i to uspeshno) u izradi schlogirao bi se ! Slobodno donesi rolnice, a kakav je oliver, ochekujem das napravi neku choshkastu zgradu u najmanju ruku !
papi pauer !!!

"Your Mother Is A Hamster And Your Father Smelt Of Elderberries"
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Satori su sasvim korektni. Ja sam u medjuvremenu izradio i parce sumskog terena sa raspalim starim panjem... OK ispade. Jos svasta cemo izgleda proizvesti ovih dana!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Kao prvo, šatori još nisu gotovi, a kao drugo hvala na "sasvim korektni". Biće i više od toga, pošto su sada na oko 85% izrade. Ostao je još flok po postoljima i sitni detalji u vidu štitova, kopalja, mačeva, ćupova i ostalih džidža-bidža koje se nalaze tu i tamo oko istih. Verovatno bi večeras još nešto bilo završeno, ali smo ostali bez i kapi Daičiči lepka!!! Tasa i Boki su mi svojski pomagali, što pri dovršavanju postolja, što pri farbanju sitnih ornamenata. Računam da će šatori sutra biti gotovi.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa u fazi izrade u kojoj sam ih ja video mogu da budu korektni ili ne. Siguran sam da su vec sada prilicno lepi.
Sada mi jos i zao sto nisam mogao duze da ostanem i pripomognem...
Kako ste uspeli da ostanete bez Dai-chichija?! Ja mislio da ce zalihe da traju jos dugi niz meseci... Mada ako se uzme u obzir da sam ja licno slupao 4 komada na ono moje parce sume...
Od kada si sutra (danas) u klubu? Moram ujutro da izvedem finishing touches na svom "trbuseu", pa bih mogao doci da jos malo budem od drustvene koristi...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa, vrlo lako: na 5 šatora je otišlo oko 25 lepkova, što je bio kraj zalihama u ateljeu. Ništa zato, donosim još 100 komada danas :twisted:
Biću u klubu tačno u 16h, pošto još imam nešto da završim pre kluba.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ofarbao sam fire elementala i sad ne znam dali da mu postolje ostavim prazno ili da radim nesto drugo? :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Uvek je lepse kada na postolju ima neceg. Na tebi je da odlucis sta ces da stavis- probaj da izbegnes onaj stereotip pesak-flok-staticka trava. Ima i mnogo boljih resenja, poput kamenog ili travnatog, spaljenog ambijenta (nije li element vatre, koji sve przi pred sobom:?: )
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

E, ako radis u ateljeu kluba, od Marlbora se prave ekstra postolja, jos bolja nego od Drine 8)
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Ah, ti maliciozni :lol: :lol: :lol: Pa posle da se vadi kako nije on propusio nego, eto treba mu duvan za postolja. Mislis da bi mu neko kod kuce poverovao :?: Pa da onda odgovaram sto kod omladine stvaram lose navike 8O :lol: Pusti ti ta duvanska postolja, Lignjoslav je specijalista za njih, pogotovu kada treba na brzaka zbudziti 40-50 istih :roll: Jes' da to onda ne lici ni na sta, ali, koga je briga :lol: :lol: :lol:
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ma da, on prica te price, a Drine samo nestaje... E, Dule, Dule... 8)
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ta ideja o spaljenoj okolini mi se sviđa, mislim da ću te poslušati. :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Image
Evo jedan Confrontation teren koji je jos u izradi. Biti ce izmjenjivi.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

bravo mrachni prinche. lepo izgleda. :applause:
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Joj kako neprofesionalna fotografija,em se vide vrata u pozadini,em sjenka tvoje bulje... tsk,tsk :) :P
To ne bih očekivao od takvog perfekcionista kao što si ti :) .

Sviđa mi se zemlja, taj element fali u 99% terena koje sam vidio u životu, a trebao bi biti najčešći. Večina terena sa zemljom koje sam vidio su nekakvo blato ili rubble iz 40K terena. Ova zemljica je prirodna.

Btw. Jeli ono ona kučica koja se mota po klubu s vremena na vrijeme...
Ako je, moram priznat da fakat posjeduješ lijepe terene :wink: .
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Mucous wrote:Joj kako neprofesionalna fotografija,em se vide vrata u pozadini,em sjenka tvoje bulje... tsk,tsk :) :P
To ne bih oèekivao od takvog perfekcionista kao što si ti :) .

Sviða mi se zemlja, taj element fali u 99% terena koje sam vidio u životu, a trebao bi biti najèešæi. Veèina terena sa zemljom koje sam vidio su nekakvo blato ili rubble iz 40K terena. Ova zemljica je prirodna.

Btw. Jeli ono ona kuèica koja se mota po klubu s vremena na vrijeme...
Ako je, moram priznat da fakat posjeduješ lijepe terene :wink: .
Kao prvo to nisu obicna vrata nego prolaz u zemlju fantazije
Kao drugo to nije sjenka moje bulje nego me u tom trenutku preletio zmaj :roll:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Kao prvo to nisu obicna vrata nego prolaz u zemlju fantazije
Kao drugo to nije sjenka moje bulje nego me u tom trenutku preletio zmaj
po prvi put sam bio u iskusenju da promenim potpis posle 2 i po godine... najbolje objasnjenje koje sam cuo u skorije vreme
ah, da i teren je zaista super... jel to 120x60?
Image
ImageImageImageImageImage
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Post by Ko, jel' ja? »

Sjajno izgleda :D
Mozda jos neku fotku?
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Pendargon wrote:da i teren je zaista super... jel to 120x60?
Hvala i da to je 120 x 60.
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Ko, jel' ja? wrote:Sjajno izgleda :D
Mozda jos neku fotku?
http://www.ums-agram.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=7077
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

pa ti si obelisk :idea: . ne sumnjam u kvalitet, svaka chast.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Svidj mi se nijansa zemlje do sad sam vidjao samo neke zuto braon nijanse.Da li si kupio gotovo drvece ili si ga sam napravio :?:
inace bas gotivno izgleda :twisted: :D
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

slayer king wrote:Svidj mi se nijansa zemlje do sad sam vidjao samo neke zuto braon nijanse.Da li si kupio gotovo drvece ili si ga sam napravio :?:
inace bas gotivno izgleda :twisted: :D
borove sam kupio
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Steta bas sam mislio da mogu da nadjem nacin da sam napravim drvo ( mrzime da trosim kintu na delove terena)
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Meni drvece lici na one cetke za case... Inace, ako neko slucajno vidi doticne gde imaju da se kupe, neka obavesti, jer se od njih radi super drvece...
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, ja sam danas zavrsio sa farbanjem ona cetiri terena za Confront/ postapokaliptiku, a koja su bila vise of godinu dana obojena u onu mrtvacki sivu boju. Osim toga ofarbana je i prva tabla, ona sa velikim tribalom. Nastavak farbanja sledi kada bude bilo slobodnog vremena. Inace, sutra verovatno pocinjem rad na drugoj tabli (posipanje peska, jos neka gitovanja itd.)
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Evo ja da ti prvi cestitam, jes da nisam video rezultat ali cestitam za trud.Sada ce nem sigurno biti lepse a bogami i lakse igrati confront.Jer kad se igraju dve bitke treci par se uglavnom susio.Jesi li ih zastitio?
Image
Image
Image
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Hvala, hvala :oops:
Ne, nije zasticen, u stvari bice- opasacu ga bodljikavom zicom i kroz istu sprovesti struju- cik da ga neko pipne, bre! Pa to je eksponat za prezentaciju, a ne da se tamo po njemu igraju nekakve igre :lol: :lol: :lol:
Nadam se da ce Zlaja skoknuti ovih dana, pa da cemo sve slikati i postovati ovde. Bas me zanima da li ce vam se svideti.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

JA znam da su meni izvadili estetiku kad sam bio mali ali ne i praktiku :D:D:D
Zato ti starce savetujem da tu bodljikavu zicu uzmes kvalitetnu ali ne previse (mislim na onu nedjajucu) pa da je polijes vodom i ostavis da dobije efekat ageinga (da zardja po srpski a mislim i hrvatski) a onda da je namazes sa slanom vodom mislim da je to wash (onako kolkio je ikako moguce rasvoriti soli u vodi) da da jos jaci efekat (vrisak) pri igranju.... Nadam se da su eto i moji umetnicki saveti pomogli mozda ne sa estetske strane ali sigurno sa poboljsanja realnosti igre...."I sad ti sebe svedes na krtikal wound..." :D:D:D:D
I pospes tablu plavim pilulicama :D:D:D:D
Image
Image
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ali gledaj da ne koristis ovakvu zicu, Starce:
Image

ovakva je mnogo efikasnija i bolja:
Image
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Mucous
Posts: 140
Joined: Wed Feb 08, 2006 1:08 pm
Location: Zagreb,Hrvatska

Post by Mucous »

Jako me zanima ovaj uradak, pa volio bih vidjeti par slikica... :oops: :oops:
Pliz.

Btw.pohvala svakom budučem ekskluzivno konfrontastičnom terenu, mislim sagrađenog sa nekim fluff dodatkom iz Aarklasha.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Pa potrudicu se da ujurim nekoga (Srki? Zlajo?) da to onako extra slika, pa okacimo fotke.
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Dakle, uzurbano sam danas odradjivao prve slojeve teksture na sledece dve table: jedna je ona sa blagom elevacijom, a druga jedna suvoparna ravna povrs, koju treba pretvoriti u beskrajnu pustinju Shamir...
Prva je zahtevala velike zrtve: 120 super lepkova i oko 1kg peska sa sitnim sljunkom. ovo je bolelo (moje oci). No, efekat je vise nego zadovoljavajuci. Zatom sa m na drugoj tabli razvukao drvofiks i krenuo da ga skropim mlevenim mermerom. Videcemo kako ce to da izgleda kada se osusi.
Pred kraj danasnjeg rada uzeo sam da Air brush-om predjem osnovnom (tamno braon akrilnom) bojom ceo teren sa elevacijom. To je trajalo nekih 10 min, koliko da ispucam 5 punjenja boje i 2 puta operem Air brush,koji ima s vemenom tendenciju da se zacepi. Utisak je sada jos bolji, a sutra pre podne nastavljam sa daljim radom.
Nadam se da ce nas gosn fotograf biti voljan da neke od faza ovekoveci, kao i gotovu tablu br. 1!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma bas te briga za oci imas jedno rezervno , nego gde ce to sve moci da se vidi i da li ce se na tome uopste igrati :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Naravno da ce moci da se igra! Mislim da ce od svih tabli samo jedna biti prezentaciona- znaci za izlaganje, a nju cu da radim poslednju!
Voleo bih da Dule i Shunka, kao najveci unistitelji terena i svega sto je lomljivo, isprobaju istu, sto pre :lol: :lol: :lol:

Btw, odradio sam i drugu tablu, onu sa elevacijom. U stilu je onih razrusenih terena koje sam pre neki dan radio Air-brush-om. Mislim da ce do popodneva biti 100% gotova. Inspirisano je Fall Out-om, bar sto se tice boja!
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Otkada sam ja svrstan medj' rusitelje terena?!?!
To sto najcesce igram sa Duletom je druga stvar...
I imaj u vidu da sam pomogao da se pojedini tereni nacine i ofarbaju!!!
Dolazimo veceras i Dule i ja, pa cemo sve to lepo da isprobamo!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

evo i slika terena koje je sir oliver uradio
ima i neshto slika sa modelima pa da vidite (oni koji ne dolaze u grifon) kako to izgleda i u kojoj su razmeri stvari.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
ako vas interesuje kako su neke stvari dobile formu i konachni izgled, pitajte sir olivera, a oni koji ne znaju koje sir oliver nek se stide.
to je onaj chika iz stripa "alan ford" sa polucilindrom, monoklom, neobrijan vazda, i obichno ga juri policija. dobicete ga na telefon 22-33-44. pozovite ga
nego sad ozbiljno za sve informacije pitajte chiku koji je na forumu poznatiji kao novot
Locked

Return to “Confrontation”